Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 76
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  115 falenderime nė 104 postime

  Kujt i pėlqen kukurreci?

  Pėr 4-5 persona duhen:
  Zorrė 1 palė, tė brendshme 300 g. kripė, piper, spec i kuq, rigon, yndyrė 2-3 lugė gjelle.

  Zorrėt e qengjit pastrohen mirė dhe lahen duke i kthyer nga tė dyja anėt. Merren mėlēitė,mushkėritė etj dhe priten nė copa kubike mesatare. U hidhet kripė, piper i zi, rigon tė cilat pėrzihen, pastaj shkohen me radhė nė hell njė copė mushkri, njė copė mėlēi e kėshtu me radhė. Si tė jenė shkuar tė gjitha tė brendshmet nė hell pleksen me zorrėt sipėr duke i mbuluar kėto. Kukureci bėhet mė i shijshėm kur piqet nė hell, mbi prush ose nė furrė me zjarr tė ngadaltė nė mėnyrė qė tė mos pėrvėlohet. Si tė jetė skuqur nga tė gjitha anėt, hiqet nga helli, vendoset nė pjatė dhe i hidhet piper i zi i bluar.
  Gjatė pjekjes nė furrė spėrkaten me lėngun e vet duke i hedhur edhe pak yndyrė.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fiori : 29-03-2007 mė 16:52

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e ICE
  Anėtarėsuar
  29-07-2002
  Vendndodhja
  Anej Knej Gjithanej
  Mosha
  33
  Postime
  97
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Talking Kujt I pelqen KUKURRECI ???

  Kujt nga ju ipelqen kukurreci ????
  Une per vete vdes fare !
  :F :^ekrani :F

 3. #3
  Made in Me!
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  u.s.a
  Postime
  187
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  une nuk e shoh dot e jo me ta provoje
  * x 0 and case closed!

 4. #4
  Sinqeritet.Korektesi.
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Selanik Greqi
  Mosha
  50
  Postime
  367
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Vertet receten na e dhe po kush e ben,ketu eshte problemi,gjene e pare qe kerkova kur vajta ne shtepi ishte kukureci.

  cristal mbase nuk e ke pruvuar ndonjeher prandaj thua keshtu,po nuk ka gje me te shijshme
  Dashuria eshte si nje hekur flakerues, qe kur e kap te djeg, me kalimin e kohes plaget mbyllen por shenjat do te ngelen perjete.

  Liri ne mendim......Respekt per nje mendim te kundert

  Pergjigjia me e mire per nje njeri qe hiqet sikur i di te gjitha eshte heshtja.

 5. #5
  T'majt e jotja. Maska e Reiart
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Atje ku arrin tymi i SHARRES
  Mosha
  54
  Postime
  623
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 6 postime

  Thumbs down kukureci

  Une i pelqej vetem eren, sepse per ta ngrene nuk me shkon ne mendje. Ka shume yndyre dhe tek e fundit eshte zorre b..... i vjen nje cike ere.
  Mos ma marin per keq ata qe e pelqejne, fola per veten time.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e ICE
  Anėtarėsuar
  29-07-2002
  Vendndodhja
  Anej Knej Gjithanej
  Mosha
  33
  Postime
  97
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Hik mer se jeni budallenj !
  Ai eshte njish une kam gjet nji vend ketu tek lagjia qe e bejne 50 lek rracionin kenoqem !
  Une nji here do vdes pse mos ta provoj !?

  |ICE|
  :F :^ekrani :F

 7. #7
  The Furious Maska e kapedani2001
  Anėtarėsuar
  19-08-2002
  Vendndodhja
  E U
  Postime
  98
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ju thote shefi se sdine se car humbasin o ice kam punuar ne angli as e head cheef dhe kur kam vene kukurrec as specials skish bir nene me gjet i pal zorr ne londer se i mbarova krejt
  Live and let the others live
  see ya don`t wana bee ya

 8. #8
  *MaēokjaVogel*
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Postime
  113
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Fiori rrofsh lali, Un vdesssssssssss!! e kam fiksim ndoniher!!! rrall kur e ben mami knoqem fare, se nuk e ha nga shdokush, vetem mami ma ben te mire!
  cristal u don't know what you're missing!- too bad!!!

  I'm like a bottle of wine..... I keep getting better with age!!!!

  ..................... **Smooches**....................

 9. #9
  Paēe Maska e Ēufo_ Ēufo
  Anėtarėsuar
  14-01-2004
  Vendndodhja
  San Diego, CA
  Mosha
  42
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Po na nxore jargėr mor lal, ē'na kujto kukurecin.....
  ē'paske qėnė mor mistrec. Kush shko ke "Publix" tani me ble zorrė qengji...

  Ēufoja i uritur
  Ēufo Ēufo o Gjumash
  Shkon nė shkollė avash avash

 10. #10
  Super Girl Maska e dionea
  Anėtarėsuar
  21-11-2003
  Vendndodhja
  In my place
  Mosha
  37
  Postime
  251
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Mos ma kujto po deshe,se sa here qe behej ne shtepi "ziheshim" kush ta merrte i pari,lol
  Vertet qe jane shume te mire,por varet edhe kush i ben,se nuk i dihet cafre gjen ke zorret pastaj.lol
  I can love
  But I need his heart
  I am strong even on my own
  But from him I never want to part
  He's been there since the very start
  My angel Gabriel

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e nursezi
  Anėtarėsuar
  21-06-2003
  Vendndodhja
  boston, MA
  Mosha
  38
  Postime
  339
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Para nja dy javesh bleme nje qingj komplet dhe te perbrendshmet une i bera kukurrec. Eshte fantastik duke u pire me vere ose raki.

 12. #12
  Wćy ųf tħé Šąwņ Maska e _Elena_
  Anėtarėsuar
  06-02-2006
  Postime
  976
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  I Like Kukurreci

 13. #13
  femmedecarriere Maska e Visage
  Anėtarėsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  LarG ... aty ke veriu i veriut
  Postime
  590
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii amon amon Kukurreci, as eren s'ja dua jo me t'a ha.

  Mbaj mend qe ikja nga shpia kur benin kukurrec se s'duroja dot eren. Kukurrec dhe pace, armik nr 1 ne ushqim i kam. LoooooooooL

  Sis, mos m'u afro po hengre kukurrec se vallai do ja fus vrapit e do lodhem, jo per gje

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Renegata
  Anėtarėsuar
  05-01-2006
  Vendndodhja
  perbri me ke
  Postime
  296
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ene une e kam qef.Ta kishnja nje cop tani,lere lere cdo te vente.

  Te ishnja shtatzane do kishnja deshtuar.Mos na beni me neps de

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
  Anėtarėsuar
  05-05-2004
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Per plenca vdes,kurse kukurecin se kam qef

 16. #16
  Perjashtuar Maska e diikush
  Anėtarėsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  kukureci ndonjehere, dhe vetem kur gatuhet tamam, se ndryshe mban era zorre lol
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga diikush : 12-06-2006 mė 20:12

 17. #17
  Perjashtuar Maska e mitjuk
  Anėtarėsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  929
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 25 postime
  Kujt I pelqen KUKURRECI

  Nuk e di per zoten nuk e di se kujt i pelqen ...........
  Kujt ti pelqej ta hane ahahahahahaha

 18. #18
  Larguar
  Anėtarėsuar
  08-12-2004
  Postime
  557
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  i mire eshte po e haj vetem kur te jete pastruar nga nje dore e besueshme
  Ne restorant shqiptar qe se njoh mire psh, s'do ta porosisja kurre se di pse
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Julie : 12-06-2006 mė 21:57
  Pasi te kesh lexuar firmen time, do te mendosh qe harxhove 10 sek te kohes tende ne forum, qe eshte gjithashtu kohe e humbur kot.

 19. #19
  shane_Cl
  Anėtarėsuar
  04-07-2005
  Vendndodhja
  UK, Angli, Liverpool
  Mosha
  37
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  kukureci eshte i persosur, dhe vertet nje art me vehte.
  pastrimi i zorreve eshte kusht, dhe nuk ka asnje njeri ketu te dyshoje per kete nese e porosit ne restorant.
  zorret qe perdoren jane ato te hollat, pra jo te rezikshme, dhe e vetmja e keqe qe mund te trasferohet tek ti eshte e njejte me ata qe hane mishin e kafshes.
  shume nga ju i keni te pajustifikuara ato pergjigjet.

  nese, une desha te pyes pak, a ka ndo nje ketu qe i vjen ndorjesh per kukurec, pasi une e di shume mire, qe receta e librit e punlikuar ne fillim ketu eshte si nata me diten, nga si e mbaj mend une gjyshin ta bente kkukurecin ne shtepi.

  ai i varte zoret ne cengel, dhe i thurte ato sebashku, e ju fuste vende vende pjese te brendeshme te bagetise, si melci e bardhe e e kuqe etj.
  kur e mbaront se lidhuri, e rumbullakoste ne nje tave te madhe, dhe e piqte me ngadale per ore te tera, e nxirte dhe e fuste prape ne zjar
  sinqerisht se mbaj mend nese e sjente apo si, por qe ne fund, per darken apo dreken per te cilen keto tava pergatiteshin, ishin ata fare.. si mund te them..
  the best.. ose sic thoshte nena, gatim per mbretin

 20. #20
  shane_Cl
  Anėtarėsuar
  04-07-2005
  Vendndodhja
  UK, Angli, Liverpool
  Mosha
  37
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  por e kam bere ate researchin .. dhe si shume gatime te tjera shqiptare, kokoreci gjendet me kete emer ne kuzhinen turke.
  por mesa kam pare, ata nuk e kane te komplikuar fare kete pune, thjesht i vertisin zoret ne hysht si peri ne rotke, dhe i pjekin ne hell.. kaq
  ska anje te ngjare me chiqte gjyshe, megjithese eshte fjale e gabuar kjo.. se ai ishte vertet nje guzhinjer i pakualifikuar..
  por ja prisete per keto punet e tavave, se sic thoshte gjyshja kish punuar furxhi ne korce kur qe i ri, dhe gjithashtu kish punuar e si bari ma kopene e te atit kur qe i vogel..
  keshtu qe une mendoj se i kane trasheguar metodat e gatimit, vecanerisht te mishrave, ku ben edhe pjese kukureci.

  gjyshi tani ka kaluar jete, dhe fatkeqesisht skam aritur ta pyes...
  ndo nje nga ju ketu me tradite ne keto ka?
  faleminderit klajdi

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrshtypjet gjatė vizitave nė Shqipėri!
  Nga Brari nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 03-04-2009, 05:43
 2. Atij/asaj i pelqen...
  Nga Silk nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 83
  Postimi i Fundit: 01-08-2006, 13:56
 3. parfumi/kolonja qe ju pelqen te seksi i kundert :)
  Nga FierAkja143 nė forumin Bukuri dhe estetikė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 24-04-2006, 15:21
 4. Cfare ju pelqen tek vetja?
  Nga Rebele nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 110
  Postimi i Fundit: 18-11-2005, 20:42
 5. Tė mėsosh aktrimin njėherėsh me abetaren
  Nga TiLoNcE nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-09-2005, 09:48

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •