Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  one in a million Maska e ^VJOSA^
  Anėtarėsuar
  11-05-2002
  Vendndodhja
  OLIMP
  Postime
  323
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Perse u largove

  C'do gje kaq shpejt
  ndodhi si me magji
  u shkaterua kaq thjesht
  fjala e shtrenjte "shoqeri"
  S'besoj se do merzitesh shume
  as sa merzitem ne shpirt une
  ti ende s;di c;eshte dashuria
  prandaj s'munde ta kuptoje dot
  prushin e ndjenjave te mia

  shkruar nga nje anonim tek EC Tirane
  LuM i RrEmByEr

 2. #2
  Shqipo koke e kembe Maska e Elia
  Anėtarėsuar
  29-07-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ehhh ehhhh...halle halle kjo dynja
  The teeth are smiling, but is the heart???

 3. #3
  hidhert
  Anėtarėsuar
  26-07-2002
  Postime
  172
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  LARG

  Oj hene e zbehur misteriose sonte larg je
  si nje ninnfč petalet e tua sonte kane rene
  e paster e kalter e bardhe e cilter je
  e mbeshtjelle ne lotet si lumenjt vershojne

  Oh renkon e plagosur gjemon distanza
  se ne krahet e mi je e vogel, e cmendur eshte nata
  nuk jam nje hije e harruar e larget
  qe zgjon kujtimin e nje rruge, te mbushur me lotet

  Oh nuk jane fushat ku syri rremben genjimin
  se ti je nje lule, therret mengjesin e krijimin
  ku qelin mija e mija rreze dielli
  plot me yje mbush si fletet, dhe zemrat e qiellit

  Oh nuk jane oqeanet qe rrembejne pasionin tim te verber
  por nje pike uje e kalter ne mes te detit
  e pafundme je vale, se nga shpirti im ke dale
  nje qiri ne qetesi ka per te thene, sonte je nje vark

  Oh nuk eshte era, ku fantasia rremben mendimin
  ne krahet e tu zog, dua te qendis vajtimin e mergimin
  drejt henes me syt e lodhur dhe te embel
  lerme ksaj nate nje pelhure ti thuri, se jeta eshte nje enderr.

  pershendes te gjith te dashuruarit te ndare nga distanza
  ne vecanti.............x

 4. #4
  one in a million Maska e ^VJOSA^
  Anėtarėsuar
  11-05-2002
  Vendndodhja
  OLIMP
  Postime
  323
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  shume e bukur ,,urime
  LuM i RrEmByEr

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-07-2002
  Vendndodhja
  as vete se di ku jam, ka njeri te ma tregoje
  Postime
  92
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  .......perseri larg............

  mora endrrat dhe i mbyta ne det
  pertej detit kam prit te shoh jeten
  pertej vetes kam prit gjithnje nje mister
  po ti c`ishe pertej qiellit dhe yjeve?!

  ty anonimit te shpirtit tim pa jete
  po te jap hapesire... fluturo
  kufi nuk ka me
  se porta u ca nen peshen e pritjes..
  Ti u duke ne jeten time
  si hijet e pikave te shiut
  Ti u zhduke nga jeta ime
  si hije e rrjedhshme me pike ne fillim
  S`eshte cudi qe ndonjehere
  te ndiejme dhe gabim
  .......................................

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •