Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 24
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-01-2003
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  355

  N nj sulm n Raushiq t Pejs vriten dy persona

  Realizimi i Standradeve


  N nj sulm n Raushiq dy t qlluar me arm zjarri Kosov

  N magjistralen Pej-Gjakov, n fshatin Raushiq, jan qlluar me arm zjarri dy persona. Ndonse jan paraqitur shume spekulime pr emrat e t t qlluarve, policia ende nuk i ka konfirmuar emrat e tyre. Jozyrtarisht merret vesh se viktimat e ktij sulmi jan dy persona nga fshati Strellc i komuns s Deanit


  Sipas zdhnsit t policis s rajonit t Pejs, Avni Morina, n orn 13:15 nj vetur ka tejkaluar nj vetur tjetr dhe ka shtn me arm zjarri.
  Policia ka dal n vendin e ngjarjes dhe po bn hetimet. /RTK/

 2. #2
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  39
  Postime
  11,956
  Dy persona vriten n Raushiq t Pejs

  2005-07-11 15:43:14 ET Pej (KosovaLive)

  Dy persona jan vrar t hnn pas mesdite n Raushiq t Pejs, nga persona deri m tani t panjohur, njoftoi Shrbimi Policor i Kosovs (SHPK) n Pej.

  ....................

  Nje ngjarje teper shqetesuese, si gjithmone kur ka raste te tilla sipas policise kryeresit jane te panjohur....
  My silence doesn't mean I am gone!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,220
  Osht e mundur pasi qenkan nga Strellci te jen o te Familjes ZEMAJ o MUSAJ...!

  Nejse tash presim edhe lajmet qe do na vin nga emerat e ketyre dyve.

  Gjith te mirat
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-01-2003
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  355
  Atentat ndaj dy personave afer Pejes, Associated Press: ishin ne hasmeri me familjen Haradinaj


  PEJE (11 Korrik) -Dy persona jane vrare sot ne Kosove njeri prej te cileve eshte identifikuar si Xheladin Musaj ndersa personi tjeter eshte ende i paidentifikuar. Sipas agjensise Associated Press qe ben te ditur lajmin, Musaj eshte pjesetari i nje familje ne hasmeri me familjen e ish-kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj. Vrasjet jane bere nga persona te panjohur te cilet kane hapur zjarr drejt automjetit ku udhetonin 2 viktimat. Sulmi ka ndodhur ne fshatin Rausik, afer Pejes, 80 kilometra ne perendim te Prishtines dhe sipas burimeve te policise ende nuk dihen motivet e ketij krimi. Disa burime zyrtare anonime i kane pohuar agjensise se lajmeve Assosiated Press se shenjestra e ketij sulmi ka qene njeri prej viktimave, Xheladin Musaj. Vrasjet ndodhin pas atentatit te vellait te vogel te ish-kryeministrit Enver Haradinaj i cili u vra ne muajin prill ne te njejtin vend. Askush nuk u arrestua per vrasjen e Enverit, ndersa komuniteti nderkombetar beri thirrje qe mos te merrej hak per kete vrasje. Sipas burimit anonim, viktima e sotme Xheladin Musaj gjate kohes se konfliktit ne Kosoves ishte anetar i nje grupi rival me grupin e luftetarve qe drejtonte Haradinaj. Nderkohe vellai tjeter i Haradinaj, Daut Haradinaj ndodhet ne burg i denuar me 5 vjet per vrasje pas konfliktit dhe ne akuze perfshihej edhe vrasja e nje pjesetari te familjes Musaj. Gjithesesi policia e Kosoves ende nuk ka publikuar asnje te dhene per vrasjet e sotme dhe po punon per identifikimin e viktimes tjeter dhe vrasesve. em/em(Associated Press/Balkanweb)

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-07-2005
  Postime
  3
  jo jo shpiunat e ldkes nuk eshte dek Ramushi as UCKja,se ska mujt shkau mi mujt e po i mujn shpiunat e ldkes

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,826
  karoll ..

  Ramushin e futi ne hasmeri me njerzit ideollogjia enveriste por megjithate ishte LDk qe per hir te unitetit e futi Ramushin ne koalicion qeveritar dhe ai e vleresoi kte dor-zgjatje te LDK-s dhe nga kjo dite ka cfaqur burrerine por kjo burreri e Ramushit nuk u pelqye nga Enverizmi..(qe shtabin e ka ne PDK) dhe Enveristat me urgjenc pergatiten Dosjet per Ramushin dhe mbasi ja dhan me fishkellima sinjalin e cuan ate ne HAGE..
  Ishte po LDk qe e nxorri nga Haga Ramushin dhe jan enveristet perseri qe vrasin qe Ramushit ti sabotohet garancia qe dha LDK per ate..
  Pra jeni ju karollat e Xhavitit qe shtini ne pusi me kallasha e ja rrasni fajin Ramushit..

  Pra LDk eshte Partia e burrave dhe grave fisnike te Kosoves.. kurse ju jeni funderrinat staliniste enveriste polpotiste prej te cileve pret Serbia te siguroje preteksin per ri-pushtim te Kosoves..
  Ju jeni veglat e Serbise..
  Ju cdo veprim e beni per Serbine..

  Disa here me Vote populli po ju thote.. Nuk ja u a duam "qlirimtarllikun".. a po merrni vesh..
  Shkoni qlironi trurin tuaj e leni Kosoven te qet bre kopila te shkaut..


  Na cliroi Nato e doni ju te na fusni perseri nen zinxhiret e Serbise..  te

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Arb
  Antarsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Little Albania, NY
  Postime
  1,723
  Sipas burimeve jo-zyrtare, te vraret jane Xheladin Musaj (dhenderr dhe roje i Xhavit Halitit), si dhe nipi i tij nga Burimi.
  Talent wins games, but teamwork wins championships.
  Micheal Jordan

 8. #8
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  47
  Postime
  3,393
  Policine dhe ushtrine e shkaut, krejt shqiptaret ne nje menyre a tjeter, e kane luftuar, sepse ata ishin okupatore. Por keto vrasjet e pasluftes jane krime te klasit te pare.

  Ne, nuk jemi duke jetuar ne kohen e Leke Dukagjinit, kane kaluar gati 600 vjet prej asaj kohe, jemi ne shekullin e 21-te dhe duam shtet ligjor, rregull shoqeror, dhe demokraci. Kjo dtth. qe ne nuk duam vetgjyqesi, por ne rast se dikush ben ndonje te keqe shoqerore, duam qe ne perputhje me ligjet qe i kemi bere dhe pajtuar vete ne, te gjithe ne, te mblidhen faktet dhe te denoncohen ne prokurori, e cila pastaj e vendos drejtesine. E jo te merren pushket edhe hajdeni o djema se filani po do me luftu me neve, e na duhet mi mujte tash, se na jena ma t'forte, i kena gjyksat ma t'medhaje dhe jena ma kriminele se ata. Ne duam civilizim e jo primitivizem, ne duam shtet ligjor e demokratik ku funksionon ligji e rregulli shoqeror per te gjithe e jo shtet anarkik ku sundon vetgjyqesia dhe krimi.

  Kushdo qe eshte i implikuar ne vrasjet politike pasluftes, pamvaresisht meritave dhe kontributeve ne kohen e luftes, eshte kriminel i klasit te pare dhe si te tille duhet dhe vleresohen nga te gjithe. Partite politike tek ne duhet te pastrohen/filtrohen nga elemente te tille sa me pare, per vet te ardhmen e ketyre partive dhe cfare eshte edhe me e rendesishme, per vet te ardhmen e Kosoves.

  Tu-tung
  Ndryshuar pr her t fundit nga dodoni : 11-07-2005 m 16:50
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 9. #9
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  39
  Postime
  11,956
  Pse more gjithmone kur ndodh ndonje vrasje e tille drejt e lidheni me Serbine ose dicka ashtu...sa mire tash, vrasim njeri tjetrin, dhe themi shkau e ka bere, pse more keshtu, ne duhet te jemi me vetekritik ne kete periudhe teper te rendesishme te Kosoves dhe te shohim me qarte...

  T'ju them dicka, cdo gje e keqe qe ndodhe ne Kosove nuk eshte gjithmone pjelle e Serbise kete duhet ta keni parasysh, kush do qe te jene vrasesin duhet te nxjeren para drejtesise, qe te tjeret te marrin mesim sepse ju mungon leksioni i shtetit...
  My silence doesn't mean I am gone!

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,220
  Pershndetje..

  Si me than qe te Strellcit e dija se si po shkon muhabeti..!

  Koha mes njeri tjeterit ka ardhen qe ti falen sendet , e jo ti kerkohet haku e sende , ato jan bere qe moti , dhe tash jemi ne shekullin 21 dhe duhet ti harrojm te gjitha..

  Nejse ketu dihet fort mire qe keto Familje ZEMAJ/MUSAJ , jan ne gjak me Familjen E Ish-Kryemnistrit te Kosoves ( Ramush Haradinaj ) dhe un as njerin spo e akuzoj..!

  Sepse te dy jan plotesisht gabim..! , por gjerat duhet te qiten ne vend me koh , qe te pakten ne kohen qe duhet te jete Kosova e qet , ata kapen ne vrahen mes njeri tjeterit..

  Nejse keto vrasje i denoj gjithmon kemi qen kunder tyre..!

  Gjith te mirat
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 11. #11
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  39
  Postime
  11,956
  Policia ka gjetur makinn nga e cila dyshohet se hapur zjarr mbi viktimat e djeshme n Raushiq t Pejs

  Pej, 12 korrik - Shtabi rajonal i Shrbimit Policor t Kosovs (SHPK) n Pej sot publikoi emrat e dy personave t vrar dje n fshatin Raushiq t Pejs. Personat e vrar jan Xheladin Musa (37) nga Strellci i Eprm i Deanit dhe nipi i tij Sami Ahmetaj (198O) nga fshati Muzhevin i komuns s Istogut, thuhet n nj komunikat. Kufmat e tyre jan dguar n morgun e mjeksis ligjore n Rahovec pr obduksion.

  Policia ndrkoh ka gjetur makinn nga e cila dyshohet se sht hapur zjarr mbi viktimat. Makina n momentin kur sht gjetur ishte duke u djegur n Dashinoc t Deanit.

  Policia sht duke i kryer hetimet, por thot se deri m tash nuk sht arrestuar asnj i dyshuar pr vrasjen e djeshme t dyfisht q sht kryer nga nj makin n lvizje n Raushiq t Pejs.
  My silence doesn't mean I am gone!

 12. #12
  MiLaNisT Maska e sLimShady
  Antarsuar
  22-04-2004
  Vendndodhja
  Shif ka mrapa m'ke
  Mosha
  38
  Postime
  1,116
  Citim Postuar m par nga GjIlAnAsI_cSi
  Osht e mundur pasi qenkan nga Strellci te jen o te Familjes ZEMAJ o MUSAJ...!

  Nejse tash presim edhe lajmet qe do na vin nga emerat e ketyre dyve.

  Gjith te mirat
  Te vetmitt keta dy kishin ngel prej 6 vellezerve dhe keta u vrane u dhe kjo familje nuk ka me mashkull ne shtepi te rritur dmth tmerr i vertet
  M&M

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,220
  SHPK: N Raushiq dje jan vrar Xheladin Musaj dhe Sami Ahmetaj

  Shtabi rajonal i SHPK-s n Pej, ka publikuar emrat e personave t vrar dje nga persona t panjohur nga nj vetur n lvizje n Raushiq t Pejs. Sipas policis, personat e vrar jan Xheladin Musaj nga Strellci i Eprm i Deanit dhe Sami Ahmetaj nga fshati Muzhevin i komuns s Istogut.


  Policia gjithashtu ka gjetur makinn nga e cila ishte shtn. Makina, n momentin e gjetjes, ishte duke u djegur n Dashinoc t Deanit.
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-07-2005
  Postime
  3
  jo gjilans ldkja ramushin e futi ne koalicion per interes se rugova po don me thy rekordin e tites e enverit,se te milloshit e ka thy, qe 16 vjete kryetar i partis i kosoves i flamurit i dardhanis e itanve,se te kish pas shumicen ldkja kur per jete se kish bane kryeminister ramushin,e ju ldkistat e keni fut ne burg se deshmitaret e ramushit jane magjupt dhe shpiunat e ldkes,se ni shqipetare e ldkes ne gjermani vete ka deklaruar se vetem per hir te aleances qeveritare ldkja ka bashkepunu me ramushin se ramushi mbetet kriminel dhe se shpejti do te shkoj ne hag,dhe qka edhe i ndodhi siq deklaroi ajo dhia e ldkes qe spo me kujtohet emri i saj

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,220

  Thumbs down Nuk eshte koha te kapemi se kush e kujt ja futi.. Ibrahim Rugova!

  Citim Postuar m par nga karella
  jo gjilans ldkja ramushin e futi ne koalicion per interes se rugova po don me thy rekordin e tites e enverit,se te milloshit e ka thy, qe 16 vjete kryetar i partis i kosoves i flamurit i dardhanis e itanve,se te kish pas shumicen ldkja kur per jete se kish bane kryeminister ramushin,e ju ldkistat e keni fut ne burg se deshmitaret e ramushit jane magjupt dhe shpiunat e ldkes,se ni shqipetare e ldkes ne gjermani vete ka deklaruar se vetem per hir te aleances qeveritare ldkja ka bashkepunu me ramushin se ramushi mbetet kriminel dhe se shpejti do te shkoj ne hag,dhe qka edhe i ndodhi siq deklaroi ajo dhia e ldkes qe spo me kujtohet emri i saj
  Mos ta kalojm temen kshtu palidhje me kete shkrim qe e bere ti.. , Se kush dhe ca u bo me Ramushin u kuptu , pasi ai beri Kualicion me Rugoven , e Rugova a e ka marr per inters te vet a e ka marr per Kosoven aty i mbetet Zotit dhe Presidentit Rugova..

  Nejse u kthemi temes..!

  I ndjeri Xheladin Musaj ka qen nga Strellci dhe i falimjes MUSAJ , si dhe dhender i XHAVIT HALITIT , dhe ka qen Antar dhe Simpatizant i flaket i Partis Demokrtaike Te Kosoves ( PDK ) mos te perzihemi , i vetmi ky nga familja pasi ishte edhe dhender i kriminelit Xhavit Haliti dhe ka qen edhe PDK-, u vra nga kush ende nuk dihen por besoj qe do presim se shpejti edhe nga Policia dhe gjyakata qe ata qe po pengojn qetesin ne Ksovo te dalin para drejtesis..


  Gjith te mirat.
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 16. #16
  Perjashtuar Maska e kurkushi
  Antarsuar
  24-06-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi.Mund te udhetoj pa vize hyrese ne tere boten "interesante"
  Postime
  446
  Shum interesant!
  Kur flitet pr partit politike Kosovare,lexuesi i padjallzuar i mediave shqiptare(kosovare)mbetet trsisht i painformuar.Lexon dhe s kupton asgj...T gjitha partit jan patriote,atdhetare,lufttare pr pavarsimin e shtetit t Kosovs ...po por njkohsisht edhe tra kto parti ose antart e tyre jan spiuna t beogradit njsoj si rugova,thaqi,ramushi.Kshtu tregon shtypi kosovar,kshtu po tregojn edhe Forumistat ktu!...
  Dreq o pun,cila sht e vrteta?Jan br nj, t gjith trathtar...apo?
  Dhe ne shpresojm t pavarsohemi nga Njerzit e Beogradit?

 17. #17
  ta ruajm amanetin Maska e deqanas
  Antarsuar
  23-03-2005
  Vendndodhja
  diku tjeter
  Mosha
  47
  Postime
  267
  @kurkushi
  apo te ngjan ne gjendjen e meme shqiperise?!?
  mashallah na qoft, te gjith shpiuna, veq ma patriota se na ska

 18. #18
  ta ruajm amanetin Maska e deqanas
  Antarsuar
  23-03-2005
  Vendndodhja
  diku tjeter
  Mosha
  47
  Postime
  267
  Citim Postuar m par nga karella
  jo jo shpiunat e ldkes nuk eshte dek Ramushi as UCKja,se ska mujt shkau mi mujt e po i mujn shpiunat e ldkes
  karuc, nise me kallxu diqka veq stu shit hiq se spaska qene ldk ai i ndjeri...
  pvet niher kush, qysh, tek ather nisja e pall

 19. #19
  sa i takon koalicionit te AAK-s dhe LDK-ucave esht legjitime te besh koalicion dhe ska kush te then tastaturen ketu duke u munduar te na mbush mendjen se paska shetuar LDK-ja ish LKJ qe u konvertua nga LKJ ne LDK pra na paska shpetuar Ramush haradinaj, jo more te mjer se ramushi qdo gje e ka ngrit me Gjak dhe mund, te vlelzerve te tij dhe te shokve te tij, andaj LDK-ja vetem ka gjet nje partner dhe kan ren dakord dhe esht ber siq esht ber, pra sesht shpetuar askush, bile as kosova ska dal nga kriza dhe si esht zgjidh pavarsia me miratimin e koalicionit AAK- LDK-

  ky Brari ka qef tja fut ashtu kot pr qefin e partis dhe shoqates s tij qe ka ber pas lufte pr rehabilitimin e ish LKJ-s dhe komitetlinjet e komitetit krahinor

  ramush haradinaj esht liruar ne mbrojtje ne liri vetem fal pafajsis se tij dhe akuzave qe jan ber nga njerzit e ish sigurimit te UDB-es dhe skan asnje mbeshtetje ne fakte dhe prokuroria e hages esht detyruar te leshoi pe para avokatve te z. Haradinaj dhe opinionit shqiptar.

  sa i takon vrasjes s fundit ne rrugen e Raushiqit ata qe deshiroijn te njollosin haradinaj-t dhe uk-n mund te thon se kan dor familja Haradinaj, ndryshe krejt dukagjini e di se familja musaj ishin kriminel te tmerrshem dhe me shum se 60 % te familjeve te dukagjinit u kishin borgje pr tu paguar qe u kishin ber krime si ne vjedhje, plaqkitje dhe rrahje, andaj kur shteti sillet si Ka........ ne dasem, njerzit marrin ligjin vet ne dor dhe spranojn poshterimin nga ata njerz qe ish ***** kry me serbin bashk.

  -20 cent kushton ne tropoj nje fishek, -40 cent ne gjakov, mos i bjer kujt ne qaf se ste duron kush ter jeten, as makinerin serbe se duruan me shqiptart.

  grepi, dora vet

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Sa mir i ditka grepi mimet !


Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Lufta e Ftohte, 125 persona viktima te Murit te Berlinit
  Nga Zemrushja n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-09-2006, 17:16
 2. 6 Persona Kalojne Lanen me Varke
  Nga Hyllien n forumin Lojra dhe rebuse
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 11-11-2005, 04:23
 3. Evropa dhe vrassit e gjuhve
  Nga Kryeplaku n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 23-12-2004, 08:51
 4. Vriten 3 aktiviste te Hamas ne sulmin Israelian
  Nga leci n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-05-2004, 17:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •