Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 68
 1. #1
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Anėtarėsuar
  07-11-2002
  Mosha
  47
  Postime
  3,394

  Armend Rexhepagiqi

  Pas disa vitesh pauze, edhe pse gjithmone ka qene i pranishem me krijimet e tij per kengetare tjere, rikthehet Armendi me hitkengen Nuk Banon Ketu Dashuria dhe sigurisht edhe me albumin e ri. Kengetari shqiptar me ekstravagant ne paraqitje per dekada te tera, dhe nje nga me i miri i skenes muzikore shqiptare.

  Bravo Armendit dhe shume suksese
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 2. #2
  Me pelqen shume Armendi, ne cdo aspekt. E cmoj teper Armendin, gjithashtu edhe gruan e tij Aiden. Jane me te vertete te dyte teper te qelluar.

  Une e cmoj shume Armendin sepse eshte nje artist i cili di ta shpjegoj cdo gje qe ka te bej me krijimtarin e tij, dhe eshte teper i kuptueshem. Gjithashtu eshte orator shume i mire.

 3. #3
  * Yllėza e forumit *
  Anėtarėsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  455
  Armendi eshte nje nga kengetaret me karakteristike dhe me origjinale te skenes sone , e pashe klipin e tij dhe me pelqeu , si gjithmone , Armendi me ekstravagancen e tij ne look dhe ne te kenduar !
  ArsGothicė

 4. #4
  Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
  Anėtarėsuar
  11-05-2003
  Vendndodhja
  tu bo not
  Postime
  1,116
  Ato konget Kalle Kalle,dhe Ti nuk me meriton,jan ok
  po ka i kong per DUDIEN
  lol
  100 her i thot o dude-dudie
  :P
  ene nja 2 goca si te cmenme
  qe perserisin o dudue dudie mos ma bo me hile
  :P
  o-le-le firma

 5. #5
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  39
  Postime
  11,960
  Kam kojshiken per merak
  E perpikte eshte si sahat
  Cdo mengjez kafe m'qet............
  Eh une asaj hmmmmm

  ____________________________

  Kenga qe kam dashur me shume nga Armendi...dhe me vjen mire qe eshte rikthye ne skenen e kosovare perseri sepse na ka munguar me te vertete...
  My silence doesn't mean I am gone!

 6. #6
  Citim Postuar mė parė nga Davius
  Kam kojshiken per merak
  E perpikte eshte si sahat
  Cdo mengjez kafe m'qet............
  Eh une asaj hmmmmm
  Ahhhh kjo kenge, mi kujton vitet e para pas luftes ne Kosove

 7. #7
  *ALBOSTAR* Maska e Dr_Love
  Anėtarėsuar
  01-02-2003
  Vendndodhja
  USA NY
  Mosha
  42
  Postime
  60
  so so jo keq mire .ti nuk me meriton ..ate e kane kendu bukur.po ky perse regjepovic akoma esht shqiptar apo perzire?
  Snjef Kufi Zemra Shqiptare Kombi S'ndahet Pa Dal Fare Ku i Thojne Buke E Ku i Thojne Uje Jem Shqiptar Dhe S'ja Lshojm Kuje.....

 8. #8
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  39
  Postime
  11,960
  Kjo eshte kopertina e albumit te fundit te tij "SHKEL"

  Ndersa kenga "Shkel" nuk eshte edhe aq e mire sa qe pritej, dhe kjo eshte si rezultat i mungeses disa vjecare ne skenen muzikore shqiptare.

  Por si do qe te jete, mire se na ri-vjen Armend ne skenen tone
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-12-2005
  Postime
  363
  kenga me e bukur e tij per mendimin tim eshte "qaforja" nuk e di a ka klip kjo kenge por do ishte mire.

 10. #10
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Armend Rexhepagiqi,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, mmmmmmmmmmmm
  ketu ne Tetov nuk ka shum fansa :S kete e them me shum keq ardhje
  krejt thon se ai esht g*y :S
  por ka nje zė shum terheqes
  Sui generis

 11. #11
  udhetare.... Maska e Klaraaa
  Anėtarėsuar
  29-08-2003
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  182
  Ai gjithmone i ka dhene muzikes shqiptare, dhe me te vertete eshte per tu vleresuar si muzikant, sidomos me perlen e tij te voneshme " Kur Dashuria Vdes", sa per look-un artistet gjithmone mbeten artiste....eshte ne kompleks....
  Enya-Adiemus

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-12-2005
  Postime
  363
  ARMEND REXHEPAGIQI-QAFORJA

  E bukur je, floktė gėshtenjė
  I shkurtove prej se ne u ndamė
  E bukur je
  s'tė lashė shenjė qė prap u pamė
  E bukur je dhe ende mban nėn kėmishėn
  Tėnde tė bardhė atė qafore
  E unė tė shoh aq rrallė e pėrmallė

  Mirė jam, po jetohet
  Mirė jam, po durohet
  Mirė jam le tė grimcohet
  Krejt ēka kam, por mirė jam
  Kjo qafore duket madhėshtore
  Sikur krenaria mashkullore
  Njėri ta dhuroi tjetri e shijoi
  Do t'ēahej shkėmbi i fortė
  Po tė mė shihte sot
  Mbaje atė qafore sikur pėrmendore
  Pėr njė dashuri tė parė shkollore
  Ja do tė pėrulem, e po tė pėrkulem
  Pas teje t'gjitha panė se kopje tė zbehta janė

  Mirė jam, po jetohet
  Mirė jam, po durohet
  Mirė jam le tė grimcohet
  Krejt ēka kam, se mirė jam
  Kjo qafore duket madhėshtore
  Sikur krenaria mashkullore
  Njėri ta dhuroi tjetri e shijoi
  Do t'ēahej shkėmbi i fortė
  Po tė mė shihte sot
  Mbaje atė qafore sikur pėrmendore
  Pėr njė dashuri tė parė shkollore
  Ja do tė pėrulem, e po tė pėrkulem
  Pas teje t'gjitha panė se kopje tė zbehta janė

  Mbaje atė qafore, mbaje si fitore
  Gjoksin tėnd e pata strehimore
  Ja po tė rrėfehem
  Pas teje t'gjitha panė
  se kopje t'zbehta janė
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 19-07-2007 mė 00:25

 13. #13
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  E kam nje shoqe nga Tirana qe e ka kengetar te preferuar Armend Rexhepagiqin. Kenga "Kur dashuria vdes" qenka shume e bukur. Po e degjoj tani tek albavideo dhe krahasuar me kengen e Ledines dhe WSF ne "Kenga Magjike" eshte me e mire. A ka album me kenget e reja Armendi?

 14. #14
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Davius,

  e pashe qe pyetjes sime i ke dhene pergjigje pak me lart. A eshte ne shitje albumi ne Kosove apo ne Shqiperi tani?

  "Shkel" eshte shume e bukur. Pse s'te duket gje ty?

 15. #15
  mall Maska e bili99
  Anėtarėsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  59
  Postime
  1,804
  Armend Rexhepagiqi...Artist i vertete..gjithe jeten ka kenduar , dhe me zerin karakteristik dhe emocionin qe derdh ne interpretime ruan origjinalitetin..dhe pasuron muziken argetuese shqiptare...tash me duket eshte i ri per te hyje ne dekaden e trete te karrieres ne muzike.........
  Me kujtohet shume moti 1983/1984..Armendi ende ishte ne shkolle te mesme dhe prej athere kendonte dhe ishte i njohur..une isha ne vitin e pare ne studime dhe isha kojshi me banese ..Ai Kendonte ..dhe motra e tij Violeta gjithashtu.por, edhe Aida Baraku......ishin origjinal dhe e deshin shume muziken...
  Armendi eshte nje yll i stilit origjinal ..nje yll ne menyre te vet ..ne muziken shqiptare......Karriere pa fund ..dhe shendet dhe lumturi per Armendin.
  Me pelqejne shumica e realizimeve te Armendit......

  "Vetem njehere...
  Gjakun prape ta ndez,
  mengjezin me ty ta pres.....''

  Me nderime per interpretimin dhe stilin origjinal te Armendit,

  bili99

 16. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar bili99 pėr postimin:

  sirena_adria (19-01-2017)

 17. #16
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,549
  Po kete mbiemer ca e ka?

  -giqi ?!

 18. #17
  Ultras Maska e KUSi
  Anėtarėsuar
  30-11-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  3,050
  nje gje nuk pelqen tek ky kengetar sepse nuk ka asnje tipar mashkulli
  ” UNĖ JAM MIRĖ KUR ASHT MIRĖ SHQYPNIA! ”

 19. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-06-2006
  Postime
  354
  Mbiemri i tij mund te jete boshnjak.
  Para disa vitesh thuhej qe babai i tij eshte boshnjak.Kjo thuhej per arsye se
  ai(babai i tij) do ta kete nderrue mbiemrin here ne Regjepagiq here Regjepagiqi.
  Babain e ka Prof. universiteti dhe ne mos gabofsha anetar te Akademise.

  Armendi ka nje moter me te vjeter(emrin ia kam harruar) qe ishte para tij mjaft e popullarizuar si kengetare.Per shkak te nje hiti te saj, njerezit ne Prishtine ate e quanin jo me emer po Romantika.
  Shoket e gjenerates, Armendin e merrnin per mjaft intelegjent.Kur ishte ne vitin e pare te mjekesise, thuhej qe studionte ne te njejten kohe ne dy fakultete.S`ja kam idene a i ka krye studimet a jo.
  Gjithmone me dukej djale pozitiv,por e njoh vetem nga fillimet e tij si kengetar. Kenget e tija te me vonshme s`me ka rene t`i degjoje.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Kandili 1 : 10-07-2007 mė 15:48

 20. #19
  mall Maska e bili99
  Anėtarėsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  59
  Postime
  1,804

  Maskuliniteti

  Citim Postuar mė parė nga KUSi
  nje gje nuk pelqen tek ky kengetar sepse nuk ka asnje tipar mashkulli
  ............

  Ashtu kusi nuk eshte fare maskulin...apo mashkullore per pamje apo gjeste..bile emocioni interpretues jo tipik i shprehur tek nje mashkull...por personalisht per mua me pelqen si kengetar...dhe nuk e kam shikuar ashtu per sherr i nderuar kusi... me pelqen...dmth shume kenge qe i ndegjoj kenaqem....
  Tash une ka shume kohe qe kam lene vendin por, kur isha une ne vit te trete ne Mjekesi , Armendi u regjistrua ne vit te pare.....dhe nuk di ne ka diplomuar per mjekesi apo jo...

  dhe per giq... ne mbiemer... i ka mbetur qysh nga gjyshi...me duket se jane te ra ne Kosove nga Sanxhaku (Mali I Zi..eshte prapashtese mbiemri ne ish Jugoslavi..qe nuk e di pse se kane nderruar..per shqiptaret nga Shqiperia ky sqarim..shpesh ne ish Jugoslavi nderronin mbiemrat duke shtuar prapashtesa sllave dhe e benin bile kunderligjore te kerkosh nderrimin e tyre sidomos mbiemrat e mbetur nga ish..ish.. jugoslavia qe shyqyr edhe njehere u be ish...dhe ne maqedoni..oski, ovski...me qellim slavizimi...bile bile ne shume fshatra duke hapur shkolla vetem ne gjuhe slave....).
  Dhe babai .ishte. antar i Akademise Kosoves...ka qene nder akademiket e pare shqiptar ne Kosove...me duket se e ka emrin Jashar Rexhepagiq ..ose e kam harruar..
  Ka pasur dy motra...njera Violeta ishte unike dhe dallohej per kohen dhe vendin me imixhin ekstravagant...dhe me duket se tragjikisht ka humbur jeten ..kete e kam me te ndegjuar dhe s'me ka ra te lexoj kete lajm ...
  Motra tjeter ka qene ndryshe nga Armendi dhe Violeta...ka qene e terhequr ..shume e terhequr..flitej se eshte shume studioze dhe studente e shkelqyeshme..por gjithmone ecte vetem ..vishej dhe dukej si rrethi dhe kush as qe fliste keq per te ne ate kohe .. Shpresoj se te gjithe jane mire.....kojshite e mije te larget....perpara 24 vitesh.....dhe shpresoj se edhe lajmi per Violeten te jete i gabuar....
  Kohe ka kaluar.....dhe kaq une mbaje mend ......per familjen Rexhepagiqi.........dhe Armendin....

  bili99
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bili99 : 10-07-2007 mė 19:36

 21. #20
  Citim Postuar mė parė nga Dita
  "Shkel" eshte shume e bukur.
  Me dhuruan nje cd me kenge shqiptare dhe kishte edhe dy kenget e tij qe kane dal vitet e fundit "Shkel" dhe "Kur dashuria vdes". Te dyja kenget me pelqyen. "Shkel" ka fituar ēmimin me te mire ne konkursin muzikor te videoclipeve ne 2005. Ndersa "Kur dashuria vdes" fitoi vendin e pare tek "Kenga Magjike 2006".

  Shkel

  Ktheva
  gjerat neper vende t’veta
  Mblodha
  neper dhome ca dromca dashurie
  Ktheva,
  ktheva ta kerkoj e s’gjeta
  S’gjeta
  as nje dromc te vetme lumturie

  Sa i vetmuar jam
  Mure anembane
  Shtrengoma doren si dikur
  Nje ēast per t’fluturuar
  Oh pse aq vrazhd te dhemb
  Ēdo gje qe eshte e jon’

  Ref
  Oooh shkel dhe vetem shkel
  Asnje fjale nuk dot te del
  Asgje pos ksaj kenge, shkel
  Se faj kam une
  Se te desha shume,
  Pse aq shume te dua
  Shkel dhe prap me shkel
  Asnje britme, ze, te del
  Asgje pos ksaj kenge, shkel
  Se faj kam une
  Se te desha shume
  Pse aq shume te dua

  Ishe e vetmja dashuri e imja
  Ishe dashuri e koheve te veshtira
  Ishe si kalimthi t’ ledhatova
  Per nje cast t’i kujtova ditet e mira

  Kot, ti je si acar, si te ish janar
  Heshtje e pervetuar
  Shkoft ky vit aq i mallkuar
  Dhimbjen me ēfare ta mas
  Permbahem mos pelcas
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Dinamo "E Madhe"
  Nga Qerim nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 313
  Postimi i Fundit: 20-01-2012, 17:47
 2. Armend Kukleci
  Nga Nertili nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-09-2010, 08:01
 3. Futbolli shqiptar nė Maqedoni
  Nga babadimri nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 1338
  Postimi i Fundit: 06-08-2007, 14:18

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •