Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 77 prej 77
 1. #61
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Anxhela Peristeri  Eurovision 2021: Albania - Anxhela Peristeri

  Suksese ! Good Luck !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 18-05-2021 mė 10:16

 2. #62
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Anxhela Peristeri

  ĒMIMI I MADH - Vendi I Parė " Festivali i Kėngės 2020 - FEST' 59 " !  BRAVO & SUKSESE ANXHELA nė Eurovision Song Contest 2021 ! GOOD LUCK ALBANIA !

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar sirena_adria pėr postimin:

  [Elita] (23-05-2021)

 4. #63
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Anxhela Peristeri

  ALBANIA - ESC 2021  FINALISTE: Anxhela Peristeri - Karma - Albania - Eurovision 2021


  BRAVO ! FAT & SUKSESE nė Finale !

 5. #64
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,190

  Pėr: Anxhela Peristeri

  Shume kenge e dobet,interpretim koti. Tekst pothuajse pa kuptim,muzike orientale dhe veshja e kengetares sikur e kishte ble tek "gabi".

  Kishe qef te degjoshe Italianet,ēuna te rinj qe thyejn skenen.

 6. #65
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Anxhela Peristeri

  E Jona SHQIPĖRIA - ALBANIA konkuroi nė Natėn e Dytė, GJYSEM FINALJA II - 20 Maj, 2021

  Nga 17 Gjysėm Finalistė - Nė 10 FINALISTĖ tė GRAND FINAL !

  SHQIPĖRIA garoi me & u vlerėsua nė raportin 50% Juria - 50% Publiku :


  19 SHTETE VOTUESE vlerėsuan se ALBANIA meritonte tė ishte nė TOP 10 FINALISTE !

  ( 12 pikė - Vendi i Parė ..... 10 pikė - Vendi i Dytė ..... 8 pikė - Vendi i Tretė ............ 1 pikė - Vendi i Dhjetė )


  1. SAN MARINO : Juria - 7 pikė ___ Publiku - 2 pikė

  2. ESTONIA : Juria - 2 pikė ___ Publiku - 0 pikė

  3. REPUBLIKA ĒEKE : Juria - 1 pikė ___ Publiku - 0 pikė

  4. GREQIA : Juria - 6 pikė ___ Publiku - 10 pikė

  5. AUSTRIA : Juria - 3 pikė ___ Publiku - 2 pikė

  6. POLONIA : Juria - 6 pikė ___ Publiku - 0 pikė

  7. MOLDAVIA : Juria - 5 pikė ___ Publiku - 2 pikė

  8. ISLANDA : Juria - 5 pikė ___ Publiku - 0 pikė

  9. SERBIA : Juria - 0 pikė ___ Publiku - 1 pikė

  10. GJEORGJIA : Juria - 0 pikė ___ Publiku - 2 pikė

  11. SHQIPĖRIA - ANXHELA PERISTERI

  12. PORTUGALIA : Juria - 8 pikė ___ Publiku - 1 pikė

  13. BULLGARIA : Juria - 4 pikė ___ Publiku - 4 pikė

  14. FINLANDA : Juria - 4 pikė ___ Publiku - 3 pikė

  15. LETONIA : Juria - 5 pikė ___ Publiku - 0 pikė

  16. ZVICRA : Juria - 5 pikė ___ Publiku - 8 pikė

  17. DANIMARKA : Juria - 10 pikė ___ Publiku - 0


  ( Renditja sipas rradhės sė prezantimit tė kėngėve )

  Transmetuan Gjysėm Finalen e Dytė & Votuan pėr tė, gjithashtu, edhe 3 Shtetet Automatikisht Finalistė (BIG 5) :


  * FRANCA : Juria - 0 pikė ___ Publiku - 3 pikė

  * SPANJA : Juria - 2 pikė ___ Publiku - 0 pikė

  * ANGLIA - UK : Juria - 1 pikė ___ Publiku - 0 pikė


  BRAVO & URIME ANXHELA & TEAM ALBANIA !  https://en.wikipedia.org/wiki/Eurovi...g_Contest_2021
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 24-05-2021 mė 22:31

 7. #66
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,187
  Postimet nė Bllog
  3

  Pėr: Anxhela Peristeri

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Shume kenge e dobet,interpretim koti. Tekst pothuajse pa kuptim,muzike orientale dhe veshja e kengetares sikur e kishte ble tek "gabi".

  Kishe qef te degjoshe Italianet,ēuna te rinj qe thyejn skenen.
  Jam ne nje mendje me Serafimin. Ishte nje kenge lehtesisht e harrueshme. Te argeton per momentin, por nuk te ben qe ta degjosh prape. Dhe teksti ishte ose i pakuptimte, ose shume i thelle per tu kuptuar nga mendja ime. Artistja beri punen e saj dhe duhet pergezuar. Sidomos per faktin qe e kendoi kengen shqip ne skene. Kjo ishte mbase risia me e kendshme per mua. Kompozitoret dhe ata qe shkruajne vargjet e kengeve, duhet ti rikthehen origjines se muzikes shqiptare, qe ngelet nje thesar i pavleresuar sa duhet. Bukuria duhet kerkuar ne thjeshtesine e fjales dhe ne forcen e jashtezakonshme te perjetimit njerezor qe mbart muzika popullore shqiptare: gezimin dhe dhimbjen e shpirtit shqiptar. Dhe qe te nxjerrim kete ne nje skene evropiane, duhet te heqim dore nga huazimet e kulturave te popujve te tjere.

  Evropa degjoi nje kenge te kenduar ne gjuhen shqipe. Por nuk pa bukurine e shpirtit shqiptar.

 8. 2 antarėt mė poshtė falenderuan Albo pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  Neteorm (26-05-2021),SERAFIM DILO (26-05-2021)

 9. #67
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,821
  Postimet nė Bllog
  3

  Pėr: Anxhela Peristeri

  Nėse kishte qoftė edhe njė kėngė qė mund tė na pėrfaqėdonte dėnjėsisht, ishte kjo :


 10. #68
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,190

  Pėr: Anxhela Peristeri

  Citim Postuar mė parė nga Neteorm Lexo Postimin
  Nėse kishte qoftė edhe njė kėngė qė mund tė na pėrfaqėdonte dėnjėsisht, ishte kjo :

  Kjo eshte kenge e bukur por eshte per dasma apo per kercime. Jane kenge qe mundet te shoqerohen edhe me klarinete e qyp,jane me shume kenge orientale-popullore, nuk jane kenge siē etiketoheshin dikur te muzikes se lehte ku Shqiperia ka apo kishte edhe rrymen e saj. Pra nje kenge ose duhet te ndjeki traditen e muzikes shqiptare ose duhet te jete moderne. Fatkeqsisht kengetaret shqiptare me moderne kuptojne muzik orientale dhe nje pal breke ku tunden vithet (qe nuk eshte gje e keqe nga ana vizive por nuk shpreh talent muzikor).
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 26-05-2021 mė 03:37

 11. #69
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Anxhela Peristeri

  ALBANIA - ESC 2021  TOP 10 Semi Final II

  KRENARI ! SUKSESE TĖ MĖTEJSHME !

 12. #70
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Anxhela Peristeri  The Flag Parade - Grand Final - Eurovision Song Contest 2021

 13. #71
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Anxhela Peristeri

  JURITĖ SHQIPTARE qė ēelėn Dritėn Jeshile pėr Pėrfaqėsim tė ShqipėrisėEurovision Song Contest 2021 :


  JURIA PARAKUALIFIKUESE: AGIM DOĒI, ALMA BEKTASHI, EUGENT BUSHPEPA, JONIDA MALIQI, KLODIAN QAFOKU .

  ( Pėrzgjodhėn 26 Krijimtaritė Muzikore pėr Garėn e FEST' 59. )


  JURIA - FEST '59

  * Kantautori LUAN ZHEGU

  * Muzikologu VASIL TOLE

  * Shkrimtari PREĒ ZOGAJ

  * Muzikologe ZANA SHUTERIQI

  * Tenori RAME LAHAJ

  * Aktori KASTRIOT ĒAUSHI

  * Gazetari ANDRI XHAHU


  https://en.wikipedia.org/wiki/Festiv...ABng%C3%ABs_59

  https://albanews.al/anxhela-perister...rovision-2021/

  http://blog.visit-tirana.com/2020/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 26-05-2021 mė 12:31

 14. #72
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Anxhela Peristeri  Norwegian TV about Albania's Eurovision song | Anxhela Peristeri - Karma | Eurovision 2021

  May 11, 2021

 15. #73
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Anxhela Peristeri

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  ALBANIA - ESC 2021  TOP 10 Semi Final II

  KRENARI ! SUKSESE TĖ MĖTEJSHME !

  1. SWITZERLAND: GJON'S TEARS — “Tout l’univers”

  2. ICELAND: Daši og Gagnamagniš — “10 Years”

  3. BULGARIA: VICTORIA — “Growing Up Is Getting Old”

  4. PORTUGAL: The Black Mamba — “Love Is On My Side”

  5. FINLAND: Blind Channel — “Dark Side”

  6. GREECE: Stefania — “Last Dance”

  7. MOLDAVIA: Natalia Gordienko — “Sugar”

  8. SERBIA: Hurricane — “Loco Loco”

  9. SAN MARINO: Senhit feat. Flo Rida — “Adrenalina”

  10. ALBANIA: ANXHELA PERISTERI — “Karma”


  * Gjysėm Finalistė : Danimarka (11), Austria (12), Estonia (13), Polonia (14), Republika Ēeke (15), Gjeorgjia (16), Letonia (17).


  May 20, 2021

  https://en.wikipedia.org/wiki/Eurovi...g_Contest_2021
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 10-06-2021 mė 11:01

 16. #74
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Anxhela Peristeri

  Njė Sukses qė duhet Ēmuar & Pėrgėzuar ! BRAVO !


  EUROPIANI i KĖNGĖS - Grand Final

  Norvegjia - Izraeli - Rusia - Azerbaixhani - Malta - Lituania - Qipro - Suedia - Belgjika - Ukraina. ( I )

  Albania - Serbia - Bullgaria - Moldavia - Portugalia - Islanda - San Marino - Zvicra - Greqia - Finlanda. ( II )

  Anglia - Spanja - Franca - Gjermania - Italia - Hollanda .


  EUROPIANI i FUTBOLLIT

  Finlanda - Sllovakia - Maqedonia e Veriut - Hungaria - Skocia - Uellsi - Rusia - Austria - Ēekia - Ukraina - Kroacia - Polonia

  Suedia - Zvicra - Turqia - Holanda - Danimarka - Spanja - Gjermania - Italia - Anglia - Portugalia - Belgjika - Franca .


  https://www.gazeta-shqip.com/sporti/...e-per-i1139329
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 11-06-2021 mė 11:01

 17. #75
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Anxhela Peristeri  Anxhela Peristeri - Karma ( Adriatic PreParty 2021 )

  Maj 2021

 18. #76
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Anxhela Peristeri  Anxhela Peristeri - Karma - LIVE - Albania 🇦🇱 - Grand Final - Eurovision 2021

 19. #77
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Anxhela Peristeri  OFFICIAL RESULTS | EUROVISION SONG CONTEST 2021 | ALL 39 COUNTRIES

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema tė Ngjashme

 1. Aleksandër Gjoka
  Nga Letersia 76 nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 69
  Postimi i Fundit: 27-01-2020, 19:10
 2. Anxhela
  Nga Fiori nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 07-04-2006, 23:05

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •