Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 60
  1. #1
    betty bob
    Anėtarėsuar
    10-06-2005
    Vendndodhja
    -Malesia
    Postime
    8

    A mund te dashurohet njeriu dy here?

    E zgjodha ket tem nga vet fakti,se gjith ne pyesim veten: 'A mund te dashurroj perseri',dhe , a ka qen ajo (ne nji te kaluar)sipas nesh DASHURI E PARE ,apo kjo qe po e perjetOjm tani?! Faktikisht ,jemi ne dilem se nuk jemi dhe aq te vetdishim dhe zdim mir ti perbadhojm ndienjat cfar kemi brenda....
    Mund tua shroj 4 pyetje:
    -_-1. Sa sipas juve jeni te sigurt se nje ngjarje ne te kalum per ju ka qen DADHURI E VERTET ,dhe i keni then vetes zdo dashuroj me kurr,
    -_-2. Pse tani jeni ne dilem per ket dashuri qe keni tani ndaj atij personi ,dhe zdini ta veni ne drejt peshim dhe ti thoni vetes me plotbesim:'Ja kjo ,apo( ajo ne te kalumen) ,ka qen DASHURIA ime e pare ,dhe zdo ta perjetoj me kurr,
    -_-3. Sa besoni ju , dhe a mendoni se VETEM NJE HERE dashuron njeriu? dhe
    -_-4. Nese jeni te nje mendimi se : Mund te perjetojm 2 dashuri ,mos edhe me shum.

    ....Nese me pergjigjeni ne keto 4 pyejte do te me ndihmoni dhe mu ,ne nje zgjidhje qe me sulmon tashi pak koh, ju flm shum,dhe shpresoj se e keni kuptu deri dikun temen ,qe zgjodha .....
    ------>PSE e zgjodha? ------- pse kam perjetu un nje ngjarje te till,dhe tani me shfaq nje dilem dhe nuk mund te drejtohem ne rrug te drejt.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga malesia_girl : 15-06-2005 mė 14:11
    undefinedKur te vie dita e fundit per mua Dua te vdes ne duart e tua.

  2. #2
    Ma®seli Maska e JaCk_DaniELs
    Anėtarėsuar
    17-05-2002
    Vendndodhja
    As Vet Se Di
    Postime
    923

    Po

    Po eshte nje gje normali njeriu ka te drejte te dashurohet jo vetem nje here po shum her sepse nqs nuk gjen personin e duhur normal qe do kerkoi njeriun e duhur
    E kam tė vėshtirė tė gjykoj tė tjerėt , por tė tjerėt e kan tė vėshtirė pėr mos mė gjykuar mua.....

  3. #3
    peace :)
    Anėtarėsuar
    07-05-2005
    Vendndodhja
    US
    Postime
    55
    haha sa pyetje absurde, sipas disa njerezve eshte e shkruar ne liber te shenjte qe njeriu dashuron vetem nje here!!! Njeriu dashuron sa here qe bie ne dashuri , jeta eshte e gjate!
    Never for the sake of peace and quiet deny your convictions

  4. #4
    . Maska e elda
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    turqi
    Postime
    569
    -_-1. Sa sipas juve jeni te sigurt se nje ngjarje ne te kalum per ju ka qen DADHURI E VERTET ,dhe i keni then vetes zdo dashuroj me kurr,

    -_-2. Pse tani jeni ne dilem per ket dashuri qe keni tani ndaj atij personi ,dhe zdini ta veni ne drejt peshim dhe ti thoni vetes me plotbesim:'Ja kjo ,apo( ajo ne te kalumen) ,ka qen DASHURIA ime e pare ,dhe zdo ta perjetoj me kurr,

    -_-3. Sa besoni ju , dhe a mendoni se VETEM NJE HERE dashuron njeriu? dhe
    -_-4. Nese jeni te nje mendimi se : Mund te perjetojm 2 dashuri ,mos edhe me shum.


    1.Njeriu kur dashuron mendon gjithmone ne nje menyre te tille,kjo eshte rrjedhoje e ndjenjave qe perjeton.

    2.Dashuria e pare eshte e vertete qe nuk harrohet per vete faktin se eshte e para.....por te jesh e sigurte qe serish perjetohet serish.

    3.Mendoj se njeriu mund te dashuroje me shume se nje here .

    4. Persa i perket perjetimit te 2 dashurive ne te njejten kohe nuk mendoj se eshte dashuri thjesht terheqje...Jam kundra 2 dashurive ne te njejten kohe.

  5. #5
    betty bob
    Anėtarėsuar
    10-06-2005
    Vendndodhja
    -Malesia
    Postime
    8
    love_ya? keni te drejt ashtu esht , njeriu dashuron sa her qe bien ne dashuri por kam shtruar dhe 4 pyetje si nen tem, prandaj doja ta di nga ju:a perjetojm te njejten ndjenje sikur jemi dashuru per het te par??
    flm
    undefinedKur te vie dita e fundit per mua Dua te vdes ne duart e tua.

  6. #6
    ________
    Anėtarėsuar
    08-11-2003
    Postime
    1,516
    Une kam dashuaruar njehere dhe ashtu nuk do te dashuroj asnjehere.
    Il cuore matto che ti segue ancora
    E giorno e notte pensa solo a te

  7. #7
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882
    Dashuria eshte si mjalti qe kerkojme ne ferra
    Gjithsesi ja vlen te dashurosh me shume se njehere pasi te rikthen ndienjen e qetesise se humbur.

    Dito.

  8. #8
    betty bob
    Anėtarėsuar
    10-06-2005
    Vendndodhja
    -Malesia
    Postime
    8
    Citim Postuar mė parė nga FLORIRI
    Une kam dashuaruar njehere dhe ashtu nuk do te dashuroj asnjehere.


    flm Floriri! ti ke patur qart pyetjen e 4 .....at kam dasht te parashtroj si pyetje ...tash nuk di sa kam qen e qart per sa i perket ELDES , ELDA DOJA TE THEM SE NUK KAM THEN ME PERJETU 2 DASHURI NE TE NJEJTEN KOH POR SI THA VET FLORIRI SE NJE HER VEC KA DASHURU DHE ESHT I BINDESHEM QE ZDO PERJETOJ ME NJE DASHURI TE TILL.....at kerkoja......
    undefinedKur te vie dita e fundit per mua Dua te vdes ne duart e tua.

  9. #9
    Larguar Maska e GrifshA_
    Anėtarėsuar
    21-02-2005
    Postime
    361
    Per mua njeriu qe ka dashuruar nje here, di se cfare do te thote te ndihesh mire (dhe te ndihesh i humbur)...prandaj dhe nese nuk beson se do perjetoje te njejten ndjenje, eshte si nje pelegrin ne kerkim te asaj vuajtje qe e beri te ndihej mire !
    Pastaj per mendimin tim, dy dashuri skane sesi te jene te njejta! Per shkakun e vetem, sepse njerezit jane te ndryshem, marrdheniet e tyre, intensitetet e ndjenjave jane te ndryshme! Ka vetem nje dashuri te pare... te tjerat me pas jane te dyta, te treta ......

    UnE!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  10. #10
    betty bob
    Anėtarėsuar
    10-06-2005
    Vendndodhja
    -Malesia
    Postime
    8
    Citim Postuar mė parė nga GrifshA_
    Per mua njeriu qe ka dashuruar nje here, di se cfare do te thote te ndihesh mire (dhe te ndihesh i humbur)...prandaj dhe nese nuk beson se do perjetoje te njejten ndjenje, eshte si nje pelegrin ne kerkim te asaj vuajtje qe e beri te ndihej mire !
    Pastaj per mendimin tim, dy dashuri skane sesi te jene te njejta! Per shkakun e vetem, sepse njerezit jane te ndryshem, marrdheniet e tyre, intensitetet e ndjenjave jane te ndryshme! Ka vetem nje dashuri te pare... te tjerat me pas jane te dyta, te treta ......

    UnE!
    mendimi jot me pelqen shum,bravo....ja at mendoja un por nga leximi i librave te ndryshem me ven ne dilem ....por nji esht e sigurt se shum autor e cekin qe dashuria e par sharrohet kurr,dhe si the ti vet e par esht epara po mund te vijn tjerat mas............
    por sipas meje ajo mbetet gjithmon ne kujtes
    --------->all the best
    undefinedKur te vie dita e fundit per mua Dua te vdes ne duart e tua.

  11. #11
    peace :)
    Anėtarėsuar
    07-05-2005
    Vendndodhja
    US
    Postime
    55
    sic e tha dikush me pare, te gjitha dashurite jane te ndryshme. Secila ka nje vend special ne kujtesen e njeriut. Nuk jam dakort qe dashuria e pare eshte me speciale se te tjerat , sepse mund te ndodhe ne nje moshe shume te re, dhe mund te ngaterrohet me infatuation (s'ka shume thellesi ndjenjash pavaresisht se si e idealizon njeriu pasi ajo ka mbaruar). Personalisht une e di qe personin me te cilin jam lidhur (dashuria e dyte) e dua me shpirt, kurse e para eshte akoma si ne tym ne mendjen time, s'e mbaj mend si ndonje gje te jashtezakonshme. Secila dashuri ka rendesine e vete, duke lene nje histori te dhimbshme mbrapa e ve veten ne pozicionin e favorshem qe te dashurosh jo vetem me te njejtin intensitet perseri , por mbase edhe me shume.

    peace
    Never for the sake of peace and quiet deny your convictions

  12. #12
    Larguar Maska e GrifshA_
    Anėtarėsuar
    21-02-2005
    Postime
    361
    Citim Postuar mė parė nga love_ya
    sic e tha dikush me pare, te gjitha dashurite jane te ndryshme. Secila ka nje vend special ne kujtesen e njeriut. Nuk jam dakort qe dashuria e pare eshte me speciale se te tjerat , sepse mund te ndodhe ne nje moshe shume te re, dhe mund te ngaterrohet me infatuation (s'ka shume thellesi ndjenjash pavaresisht se si e idealizon njeriu pasi ajo ka mbaruar). Personalisht une e di qe personin me te cilin jam lidhur (dashuria e dyte) e dua me shpirt, kurse e para eshte akoma si ne tym ne mendjen time, s'e mbaj mend si ndonje gje te jashtezakonshme. Secila dashuri ka rendesine e vete, duke lene nje histori te dhimbshme mbrapa e ve veten ne pozicionin e favorshem qe te dashurosh jo vetem me te njejtin intensitet perseri , por mbase edhe me shume.

    peace
    Per mua varet dhe kur ka qene dashuria e pare! Sepse duke u rritur njeriu shikon me shume, di me shume, dhe vlereson ndryshe! Pastaj gjerat, ndjenjat, historite, qe i perkasin te kaluares, sa me shume te kaloje kohe aq me shume (vecanerisht ndjenjat per dike) zbehen! Kjo per faktin e vetem, qe (sipas meje) ndjenjat aktuale jane te fresketa dhe ende te perjetueshme! Gjithsesi secili njeri i perjeton ngjarjet ndryshe...prandaj dhe gjithcka eshte relative..asgje s'eshte absolute

    Mendimi im modest
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  13. #13
    betty bob
    Anėtarėsuar
    10-06-2005
    Vendndodhja
    -Malesia
    Postime
    8
    Citim Postuar mė parė nga love_ya
    sic e tha dikush me pare, te gjitha dashurite jane te ndryshme. Secila ka nje vend special ne kujtesen e njeriut. Nuk jam dakort qe dashuria e pare eshte me speciale se te tjerat , sepse mund te ndodhe ne nje moshe shume te re, dhe mund te ngaterrohet me infatuation (s'ka shume thellesi ndjenjash pavaresisht se si e idealizon njeriu pasi ajo ka mbaruar). Personalisht une e di qe personin me te cilin jam lidhur (dashuria e dyte) e dua me shpirt, kurse e para eshte akoma si ne tym ne mendjen time, s'e mbaj mend si ndonje gje te jashtezakonshme. Secila dashuri ka rendesine e vete, duke lene nje histori te dhimbshme mbrapa e ve veten ne pozicionin e favorshem qe te dashurosh jo vetem me te njejtin intensitet perseri , por mbase edhe me shume.

    peace

    po,secila dashuri ka rendesin evet ,por mos te harrojm love_ya se edhe sikur te ket qen ne adoleshenc perjetimi i dashuris s'pare sipas meje nuk mundet kurr te krahasohet me ndonje mas saj.........sepse vet fjala thot dashur. 1 dhe ka marr at 'privilegj' te mbes ne kujtesen ton si 'mbreteresha e dhashuris'..........
    All the best!
    undefinedKur te vie dita e fundit per mua Dua te vdes ne duart e tua.

  14. #14
    gjithmone e me larg
    Anėtarėsuar
    22-10-2004
    Vendndodhja
    tirana
    Postime
    572
    patjeter qe po, vecse intensiteti duhet te jete i ndryshem ose me mire arrin te beje diferencime mes menyres se si eshte ndjere ne secilen prej dashurive.
    cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

  15. #15
    peace :)
    Anėtarėsuar
    07-05-2005
    Vendndodhja
    US
    Postime
    55
    Citim Postuar mė parė nga malesia_girl
    po,secila dashuri ka rendesin evet ,por mos te harrojm love_ya se edhe sikur te ket qen ne adoleshenc perjetimi i dashuris s'pare sipas meje nuk mundet kurr te krahasohet me ndonje mas saj.........sepse vet fjala thot dashur. 1 dhe ka marr at 'privilegj' te mbes ne kujtesen ton si 'mbreteresha e dhashuris'..........
    All the best!
    O goce, qe eshte e para s'do te thote qe eshte "mbreteresha e dashurive". C'lidhje ka rendi kronologjik? Nuk eshte e logjikshme!!
    Dikush me lart permendi qe edhe shkrimtaret shkruajne kaq shume per dashurine e pare etj, etj. Une nuk lexoj fantazira romanesh qe te flas per dashurine, flas nga cfare kam perjetuar, dhe nuk do ia falja vetes nqse qellimisht do kujtoja ndonjehere dashurine e pare me nje 18 vjecar qe s'e kishte idene se si trajtohet nje femer (e kuptova me vone) sesa te dashurin tim aktual te cilin mund ta quaj njeri ne kuptimin e vertete te fjales.
    Cdo njeri e di vete se cila histori dashurie ka me shume rendesi, une nuk ndjek shprehjet popullore "dashuria e pare nuk harrohet" etj, etj, bullshit like this. Une kam filozofine time dhe nuk lekundem nga cfare thone te tjeret te cilet kane patur experienca te ndryshme nga une. ti bej si te duash, harroje dashurine e pare ose jo, s'besoj se do gjesh ndonje zgjidhje ketu ne forum, sidomos kur argumenton me njerezit qe shprehin te kunderten e asaj qe ti do te degjosh.
    shnet!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga love_ya : 16-06-2005 mė 23:05
    Never for the sake of peace and quiet deny your convictions

  16. #16
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anėtarėsuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    ah tema e dhashurise...sa i ē'lodh aq dhe i lodh njerezit....sa i kthjellon aq dhe i konfuzon....

    Natyrshem eshte edhe te ndodhe edhe mos te ndodhe ... varet nga njeriu dhe rrethanat e jetes....

  17. #17
    betty bob
    Anėtarėsuar
    10-06-2005
    Vendndodhja
    -Malesia
    Postime
    8

    Exclamation

    Citim Postuar mė parė nga love_ya
    O goce, qe eshte e para s'do te thote qe eshte "mbreteresha e dashurive". C'lidhje ka rendi kronologjik? Nuk eshte e logjikshme!!
    Dikush me lart permendi qe edhe shkrimtaret shkruajne kaq shume per dashurine e pare etj, etj. Une nuk lexoj fantazira romanesh qe te flas per dashurine, flas nga cfare kam perjetuar, dhe nuk do ia falja vetes nqse qellimisht do kujtoja ndonjehere dashurine e pare me nje 18 vjecar qe s'e kishte idene se si trajtohet nje femer (e kuptova me vone) sesa te dashurin tim aktual te cilin mund ta quaj njeri ne kuptimin e vertete te fjales.
    Cdo njeri e di vete se cila histori dashurie ka me shume rendesi, une nuk ndjek shprehjet popullore "dashuria e pare nuk harrohet" etj, etj, bullshit like this. Une kam filozofine time dhe nuk lekundem nga cfare thone te tjeret te cilet kane patur experienca te ndryshme nga une. ti bej si te duash, harroje dashurine e pare ose jo, s'besoj se do gjesh ndonje zgjidhje ketu ne forum, sidomos kur argumenton me njerezit qe shprehin te kunderten e asaj qe ti do te degjosh.
    shnet!



    ......mmm.... !zonjushe apo?.Natyrisht se un kerkoj nga ju mendime,se sikur jo,nuk do te zgjidhja ket tem!! por nuk esht e then se tashi ne te gjith cfar shprehni ju un mund te bie dakord!! kjo esht e pa logjikshme !......
    ja vet ju keni then ,se 'cdo njeri e di vet se cila histori dashurie ka me shum rendesi' andaj love_ya-nuk esht e them se te gjith neve u mbeshtetemi 'fantazirave'te shkrimtareve? JO,sesht e drejt ,un po flas per vete,dhe ju thac se per mu dashurija e par ka rendesin e vet te vecant nga vet fakti se esht nje perjetim yni i pari per nje ndjenje qe se kemi patur te njohur me pare....
    All the best
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga malesia_girl : 17-06-2005 mė 05:42
    undefinedKur te vie dita e fundit per mua Dua te vdes ne duart e tua.

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,599
    Mendimi im eshte jo nuk mund te dashurosh nje njeri dy here sepse ne qoftese ajo dashuri ka marre fund nje here nuk mund te kthehesh perseri prapa asaj dashurie edhe kjo do te thot qe ke frike te dashurosh perseri edhe te shikosh jeten tende perpara me nje kuptim qe cdo njeri duhet te ket nje siguri per ate qe ben ose ndodh ne jeten e tij ose per ate dashuri qe jeton.Me respekt NiTro_GirL
    Upupu sa hunderre edhe egoiste paskam qene

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-06-2005
    Postime
    13
    ne cdo rast mendoj se pergjigjet jane relative se jo te gjithe duan njesoj dhe shpesh ndodh qe njerezit e ngaterrojne dashurine me fiksimin.
    une besoj se askush nuk mund ti shmanget dashurise.
    shekspiri ka thene: o dashuri e fuqishme! nganjehere e ben njeriun bishe e here te tjera e ben bishen njeri.
    o njerez pa dashuri ska jete

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Jimy
    Anėtarėsuar
    06-05-2005
    Postime
    196

    Wink Ndoshta edhe tre here

    A nuk eshte e vertete ne serjalin KLONI!

    E famshmja Zhade u dashurua dy here, sa qe futi ne telashe xha Aliun dhe xha Abdylin bashke, nuk mjaftoj me aq por donte te shijonte edhe puthjet e Leos(kloni)

    LA VIE LA VRAI
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bunny : 12-09-2005 mė 18:45

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Me ndihmoni me nje emer shqip
    Nga prishtinase nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
    Pėrgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 22-03-2010, 14:52
  2. "Vizitori" i befasishėm
    Nga biligoa nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 11-06-2009, 15:23
  3. Zoti dhe Robi
    Nga Bani gjk nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 15-04-2006, 18:35
  4. Ēlirimi i Frymės
    Nga Matrix nė forumin Komuniteti protestant
    Pėrgjigje: 59
    Postimi i Fundit: 12-08-2005, 12:55
  5. ANTROPOLOGJIA e krishterė
    Nga Shpresmiri nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 29-10-2002, 19:27

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •