Close
Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 159

Tema: Aurela Gaēe

 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011

  Aurela Gaēe

  Aurela

  Albumin e saj "The best" mund ta degjoni tek Aurela ne Albasoul


  -Kengen e saj "E pafajshme jam" mund ta degjoni ketu
  -Kengen "S'jam tribu" mund ta degjoni ketu
  -Kengen "Ndjej" te kenduar ne Fest 2001 mund ta gjeni ketu

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-08-2002
  Vendndodhja
  Calgary, Alberta, Canada
  Mosha
  48
  Postime
  1
  Une kam pasur rastin ta njoh personalisht Lelen dhe mendoj qe eshte nje nga kengetaret me te mira te muzikes Shqiptare.
  1535 -26 Ave SW
  Apt 401
  Calgary, AB ,Canada
  T2T 1C4
  Tel 1 403 2631032

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-07-2002
  Vendndodhja
  as vete se di ku jam, ka njeri te ma tregoje
  Postime
  92
  kenga "Nata" eshte mrekulliiiiiiiiiiiiiiiii
  Ti u duke ne jeten time
  si hijet e pikave te shiut
  Ti u zhduke nga jeta ime
  si hije e rrjedhshme me pike ne fillim
  S`eshte cudi qe ndonjehere
  te ndiejme dhe gabim
  .......................................

 4. #4
  Aurela ka per te ngelur nje nga kengetaret me te mira te muzikes shqiptare. Jo vetem ka ze te bukur por dhe interpreton mjafte bukur. Me interpretimin e kenges "E pafajshme jam " me ka pelqyer shume. Albumi saj "The Best" eshte vertet I till .
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e karamelja
  Anėtarėsuar
  06-06-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  211

  Jetoj-Aurela Gaēe!!

  AURELA GACE - Jetoj
  ( kenga fituese e fastivalit 2002 )

  Dua te me duash
  Dua te mos luajsh
  Nje rrefren i humbur
  Qe mes njerezve e kerkoj.
  Beso e mos beso
  Me gjysmen e vetvetes
  Na shkoj jeta……mmmmmmm


  Vetem race e heshtur
  Mban nje fryme te mekur
  E s'kam nje floke te prekur
  S'kam nje dore qe ta shterngoj
  Te rosh apo te mos rosh
  Te kjo dileme e vjeter
  Nisi jeta,mmmmmmmm


  Reff:
  E sa kam deshire te pres
  Kur ke se ke te presesh
  Ke nje ender ke nje shpres(2 here)
  E dua te pres dike te vij
  Ne dere pa trokitur
  Te mos mbetet asnjeri (2 here)
  Ti eja nje mik te me trokas
  Te trembi heshtjen time
  Vetem s'dua ta humbas(2 here)
  E dua nje dore qe ta shtrengoj
  Te mbaj ne doren time
  Dhe te them se po jetoj…….(2 here)

  Dua te me duash
  Dua te mos luash……………
  …………………..
  ………………….
  Reff:
  E sa kam deshire te pres
  ………………………

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Tironce_Moderne
  Anėtarėsuar
  25-07-2002
  Vendndodhja
  Nga "Ha mer dhe ika"
  Postime
  109

  Aurela eshte yll

  Aurela este fantastike..Ka ze te mbrekullushem. Vlonjate si yll eshte. Kur kendon kenge si tip kolazh me popullore. Very Nice.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-07-2002
  Vendndodhja
  canada
  Mosha
  38
  Postime
  3
  po eshte e vertete sepse ajo ka zerin shume te bukur dhe ajo fitoi
  cmimin e pare me kengen e saj S`jam tribu

 8. #8
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Anėtarėsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  46
  Postime
  731
  teksti i kenges "Lypesi"


  Ēdo njeri nga ne
  Ka pasur larg njė fėmijėri
  Qė me dhimbje e kujton
  Por se ē'ndjen fėmija
  Asnjeri nuk mund ta dijė
  Kur dhe buka i mungon

  Ti qė poshtė njė ure
  Netė dimri po kalon
  Dhe nė shi dhe nė dėborė
  Ti qė kalimtarve
  Pak lėmoshė po u kėrkon
  Roje nė njė semafor

  (kori i fėmijėve)
  Lulen e zgjedhur unė ta dhuroj
  Jo nuk e kam vjedhur
  E di, s'beson

  Merre ti merre
  Ėshtė djersė nga puna jonė
  Jo nuk e kam vjedhur
  Me ne kėndo
  - - - - - - - - - - - - - - - -

  Ti qė ditė pėr ditė
  E ėndėrrove fėmijėrinė
  Fėmijėrinė s'e preke kurrė
  Ti qė fale moshėn
  Pėr tė mbajtur gjithė shtėpinė
  Ti u bėre foshnje- burrė

  (dialog me lypėsin)
  Aurela: - Sa vjeē je ti ?
  Fėmijėt: - 10
  Aurela: - Po shkon nė shkollė?
  Fėmijėt: - Jo.
  Aurela: - Jo ? Po mirė ėshtė mė mirė qė
  tė lypėsh apo tė shkosh nė shkollė?
  Fėmijėt: - Nė shkollė.
  Aurela: - Po mirė, pse nuk shkon nė shkollė atėherė ?
  Fėmijėt: - Nuk kemi lekė.
  Aurela: - S'ke lekė?... Po ti tjetri nga je ti ?
  Fėmijėt: - Nga Berati.
  Aurela: - Nga Berati ? Po ku ke fjetur mbrėmė ?
  Fėmijėt: - Tek stadiumi.
  Aurela: - Po sa fėmijė jeni ju ?
  Fėmijėt: - Gjashtė.
  Aurela: - Gjashtė ? Po me ēfarė hani ju ?
  Fėmijėt: - Ja lypim kėshtu.
  Aurela: - Lypni ?!
  Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
  Edhč atij i u thaftė, po, goja,
  Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
  Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
  Flet e t'veten lźn mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

 9. #9
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Anėtarėsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  46
  Postime
  731
  [B]"superxhiro" AURELA GACE[/]


  Everything is a superxhiro

  Superxhiro, superxhiro
  Sa zgjohem a laj sytė
  Superxhiro, superxhiro
  Kur bie tė mbyll sytė
  Superxhiro, superxhiro

  Superxhiro
  Sa zgjohem a laj sytė
  Superxhiro
  Kur bie tė mbyll sytė

  Superxhiro, superxhiro


  Superxhiro nga mėngjesi
  Superxhiro gjer nė mbrėmje
  Superxhiro a ja jaaa
  Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
  Edhč atij i u thaftė, po, goja,
  Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
  Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
  Flet e t'veten lźn mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

 10. #10
  Made in Me!
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  u.s.a
  Postime
  187
  aurela ne keto momente jeton ne nyc me saktesi ne brooklyn............para nje jave e takova ne subway dhe tha qe kendon ne nje lokal(ne brklyn ne 18 av. dhe eighty something st.) Ka shume mall per familjen dhe njerezit ne tirane...........shendet te gjitheve
  * x 0 and case closed!

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e MEDEA
  Anėtarėsuar
  22-05-2002
  Vendndodhja
  jamaica
  Mosha
  38
  Postime
  301
  kendon shume mire,por besoj se i duhet te mbaje pak diete...
  Tregome kush je, dhe atehere do te di te shprehem me pasion! L.Buscaglia

 12. #12
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Te dielen tjeter, ne date15 shtator eshte e ftuar ne nje mbremje shqiptare ne Michigan. Me shume rreth kesaj mbremje mund te lexoni dhe ne faqen e pare www.albasoul.com

  Ajo nuk ka qene ndonjehere e dobet qe te dobesohet tani, madje nga sa e mbaja mend une ne Shqiperi kur e pashe ketu per here te pare mendova se kishte rene shume...pastaj si njerez, per shoqeri e te gjitha...te gjithe jemi te ndryshem

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e MEDEA
  Anėtarėsuar
  22-05-2002
  Vendndodhja
  jamaica
  Mosha
  38
  Postime
  301
  ndoshta aty ka rene...sic thua edhe ti! kur ka qene ketej e mbaj mend goxha te beshme.
  persa i perket faktit qe gjithmone e mbushur ka qene...vjen nje moment kur njeriu edhe mund te doje te dobesohet.
  gjithmone ka nje here te pare ne jete.
  Tregome kush je, dhe atehere do te di te shprehem me pasion! L.Buscaglia

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e karamelja
  Anėtarėsuar
  06-06-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  211

 15. #15
  ne kerkim
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  10305
  Postime
  242
  Aurela kendon ne Debal Gardens tani , nje lokal me muzike Shqiptare qe e ka nje fare Dem Balidema me origjine nga Mali i Zi me duket. Lokali ndodhet ne Brooklyn, ne 18th Avenue dhe Benson Avenue, eshte me te vertete dicka e bukur. tek ai lokal zhvillohet cdo vit nje mbremje e madhe per naten e vitit te ri.
  ja vlen te shkosh po hyrja eshte $20, cik si shtrenjt kur e mendo me ik me nja 3-4 veta.
  timeo Danaos et dona ferentes

 16. #16
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Sot u shtuan ne faqen e muzikes se Albasoul dy albume te reja te Aureles.

  1. Superxhiro

  2. Tundu Bejke


  Ndersa ketu si gjithmone mund te degjoni albumin The Best.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e ReA_8
  Anėtarėsuar
  19-09-2002
  Postime
  79
  aurela ?............si shpirt fare doni si paraqitje doni si artiste .............
  .....Mesoni dicka per cdo gje dhe gjithcka per nje gje .....!!
  .....Kujdes nga duartrokitjet !Kenaquni me to ,por asnjehere mos u besoni......!

 18. #18
  Shkodran i betum Maska e POETI_20
  Anėtarėsuar
  27-09-2002
  Vendndodhja
  LONDON
  Mosha
  40
  Postime
  260
  Aurela eshte vertet nje kengetare e mir
  dhe nje artiste e mir gjithashtu.
  I pelqej kenget e saj

 19. #19
  MeLoDi e JeTeS Maska e BruNe EmBeL
  Anėtarėsuar
  06-08-2002
  Vendndodhja
  *Ju es ej*
  Mosha
  36
  Postime
  61

  Aurela Gace eshte si Shpirt!!

  Aurela eshte me e mira!! Pa dyshim!
  Cdo kenge e ka pas me kuptim, dhe ka ze shume te bukur.
  (Vlora nr1)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 14-10-2003 mė 19:52
  Te lutem mos qaj.

  Mos qaj sonte,
  lote nuk dua te te shoh mbi sy,
  une jam prane teje,
  dhe pse ti nuk me sheh aty.

  Te qeshur dua te te kujtoj,
  pranoj cdo gabim,cdo faj,
  vec te lutem,
  sonte, ti mos qaj!

 20. #20
  Pash nje kaset mbreme, te Vitit 2002.Nuk e di a e ka pare ndokush nga ju,por un kur pash Aurelen ngela me goje hapur.Ishte ber me te vertet shume e bukur.Nje ndryshim 100%.
  Nje trup shume te bukur, dhe ne fytyre me duket pak operacion plastik te syt.Me pelqeu jasht mase.E kam preferuar gjithmon per kengetare,por nga pamja s'me ka pelqyer ndonjiher , mbreme ndrova mendje
  :^zilet

Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Aurela Gace me 5 maj ne Toronto
  Nga anabanana nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 11-08-2007, 22:12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •