Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,762

  Shendeti dhe kurat natyrale

  nje liber ketu
  Shendeti dhe kurat natyrale.Libri eshte ne pdf format.Tek faqja klik djathtas te topi jeshil per ta shkarkuar. http://dc1.4shared.com/dir/11849/9f8e8d6
  Tek faqja tjeter klikohet ne butonin download ne fund te faqes.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 13-06-2005 mė 16:58
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 2. #2
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  23-05-2005
  Postime
  301
  tani po e download, te falenderoj....

 3. #3
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  23-05-2005
  Postime
  301
  Ju recomandoj ta shkarkoni kete document, eshte me te vertete interesant, edhe ka shume informacione te rendesishme per shendetin edhe semundjet, Ia vlen
  cfare me beri pershtypje ishte Cataract semundje e syve, qe mund te coje deri ne verberi dhe kjo kishte te bente me mungese apo crregullime te gjakut etj. ose Lecithin - per renovimin e qelizave te trupit, an amaizing youth treatment, Raw Juice Therapy (extracted from fruits and plants), anemia, gall bladder disorders, arteriosklerosis E shume shume semundje/informacione te tjera (cfare eshte/ symptoms/ causes/ treatments), qe mund te ndihmojne...
  Good luck!
  thanks benseven11, postim i rendesishem, nice one
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Undefined : 16-06-2005 mė 23:28

 4. #4

  Lightbulb Ushqimi dhe rendesia e tyre per shendetin!

  FRUTAT DHE PERIMET

  Ne vitin 1948 Amerikani Jay Kordich semuret nga kanceri i fshikezes se urines...Doktoret i thane se ishte e pamundur qe te sherohej, POR ai e mundi semundjen duke perdorur lengje frutash dhe perimesh.

  Me poshte jane te rradhitura ndikimet e disa frutave dhe perimeve:

  - Fiku - Ve ne pune aparatin tretes dhe i jep nxehtesi trupit.

  - Molla - Pastron veshket, sheron cregullimet ne aparatin tretes.

  - Bananja - Ben mire per zemren, muskujt dhe e clodh trupin.

  - Kajsija - Proshon gjak. Zbukuron lekuren dhe ben mire per floket. Parandalon kancerin.

  - Vishnja - Eshte depo vitaminesh dhe mineralesh.

  - Qitro - Ndihmon tretjen. Pakeson rrjedhjen e gjakut nga mishi i dhembeve, sherron ftohjen dhe stabilizon kolesterolin.

  - Portokalli - Te mbron nga ftohja, gripi, semundjet e zemres dhe paraliza.

  - Mandarina - Ndihmon ne luftimin e infeksionit.

  - Rrushi - Pastron veshket, melcine e zeze dhe stabilizon rrahjet e zemres.

  - Pjepri - Largon pagjumesine, ben mire per kancerin e zorreve dhe te lekures.

  - Qershia- ul nivelin e kolesterolit ne trup.

  - Dardha - Ben mire per forcimin e zemres dhe damareve dhe presionin e ulet te gjakut.

  - Speci - Ben shume mire per floket, thonjte dhe lekuren.

  - Brokoli - Pakeson rrezikun e kancerit te stomakut dhe te tubit te ushqimit.

  - Llahanaja - Pengon plakjen dhe ben mire per lekuren.

  - Karrota - Jep energji, dhe stabilizon nivelin e kolesterolit.

  - Kastraveci - Rinon muskujt dhe i jep elasticitet qelizave te lekures.

  - Hudhra - ul tensionin, ndalon mpiksjen e gjakut, ben mire per zhdukjen e kancerit te stomakut dhe forcon qendrueshmerine e trupit.

  ZeM
  “Tė mos ishte feja Islame, populli shqiptar do tė ishte shumė mė tepėr nė numėr, por jo shqiptar-F.Konica

Tema tė Ngjashme

 1. U hartua platforma e Shqipėrisė natyrale
  Nga lepurush nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 42
  Postimi i Fundit: 07-04-2012, 18:49
 2. Pėrgjigje: 40
  Postimi i Fundit: 18-05-2010, 14:07
 3. Diqka natyrale pėr fėtyrė
  Nga auLoN. nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 17-06-2009, 14:06
 4. Molla dhe shendeti i njeriut
  Nga Gimi3 nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 22-05-2007, 10:05
 5. Shėndeti nuk ka ēmim. Pėr dallim prej barnave!?
  Nga Gimi3 nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-11-2006, 07:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •