Close
Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 183
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime nė 22 postime

  Cilat jane shijet tuaja te cuditshme

  Me erdhi sot kjo ide pasi kisha per dreke nje mikun tim dhe kur filluam te hanim frutat kishte kerkesa te cuditshme si psh

  Kerkoj pak kripe qe te ngjyente shalqinin !!!!!

  Pastaj kerkoj sheqer per te ngjyer bananen !!!!

  ndersa shijet e mia te cuditshme jane,

  Buk me gjiz dhe me sheqer edhe pse kam nja 10 vjet pa honger prap

  Shalqi me djath te bardhe dhe buk te ngrohte

  Rush me djath te bardhe

  qumesht , kos me sheqer

  Ndersa mami im kur ben bakllavane e kam pare duke i hedhur nje luge kaffe me kripe , kur e pyeta me tha se e ben me te shijshem dhe me te embel. un per vete e pelqej dhe me duket shum e embel.

  qumeshtor me sheqer

  Shalqi me vere .


  te shohim cilat jane shijet tuaja te cuditshme !!!

 2. #2
  Perjashtuar Maska e diikush
  Anėtarėsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  kam pas ngrene disa here kur isha i vogel makarona me sheqer... tani jo mė

 3. #3
  Your wish Maska e Faik Konitza
  Anėtarėsuar
  25-05-2005
  Vendndodhja
  Maqedoni_Gostivar
  Mosha
  32
  Postime
  115
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Deri vone haja gjithcka te gjalle- p.sh. brumin e bukes, mishin e fresket, makaronat e paziera, shpagetat, gjethet.....stomaku mi kerkonte vetem ti prvoja
  por pasi kam tash pak probleme me lukthin nuk bej me kesi soj llok eksperimentesh..
  edhe dicka e cuditshme pash nje shokun tim para do kohe si hante buke me djath lope dhe me xhem .....
  Une si e vogel e kam pas qejf shume buken me sheqer dhe uje siper..ugh

 4. #4
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Sa me shume shendet te kete ushqimi, aq me shume rriten shanset qe me pelqen.
  Idea ime: ndaj nje croissant ne gjysem dhe fut nje banane brenda. Perfect per mengjes, kur je duke dale e s'ke kohe te ulesh ne tavoline si njeri i civilizuar.
  Dikur haja embelsiren para vaktit sepse doja te kisha vend ne bark per gjerat e mira.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 5. #5
  ................
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  T'ju jap njė ide ?
  Kjo vlen pėr ata qė kanė qejf shalqinin (imonikun ju pe Korēe) dhe pijet e veēanta.
  Merreni shalqinin dhe hapini njė katror nė lėkurė, mundėsisht thellė deri nė zemėr.
  Hiqeni me kujdes copėn qė pretė (se do ju duhet prapė).
  Merrni njė gotė konjak, afro njė TEKE dhe derdheni me kjudes nė gropėn qė hapėt.
  Merrni pjesėn katrore qė pretė dhe hiqini pjesėn qė haet (tė kuqen LoL) dhe vendoseni aty ku e pretė.
  Izolojeni me natriban ose shirit tjetėr ngjitės dhe lereni ashtu pėr 1 javė.
  Pas 1 jave hapeni pėrsėri dhe hidhini gjysėm ose 1 gotė TEKE konjaku pėrsėri, mbylleni dhe lereni pėr 1 javė akoma.
  Kur ta hapni do shikoni qė nuk ka mė tė kuqe shalqini, por ėshtė kthyer nė lloj pijeje.
  Provojeni dhe nuk do zhgėnjeheni.

  ps : Ti; akoma me kroasanėt mi??

 6. #6
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  ... ose brumera te tjera me gjalp s'heq dore. S'me pritet te shkoj prap tek ai restoranti ku u shqepa me buke dhe gjalpe ate dite. lol
  Ku me nxinte barku te haja ate qe porosita une, pas asaj?

  Lere, lere... se me duket sikur po ndjej eren e atyre bukeve. Mmmm...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Leila : 12-06-2005 mė 00:02
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime nė 22 postime
  humdiger ca shije del alkolike apo dicka tjeter ??
  them ta provoj njeher..

 8. #8
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga diikush
  kam pas ngrene disa here kur isha i vogel makarona me sheqer...
  hahah gjithashtu dhe une. Kam pas ngrene bore me sheqer se s'kishim akullore gjate dimrit.

  Limoni me kripe me shijon shume tani.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Humdinger
  T'ju jap njė ide ?
  Kjo vlen pėr ata qė kanė qejf shalqinin (imonikun ju pe Korēe) dhe pijet e veēanta.
  Merreni shalqinin dhe hapini njė katror nė lėkurė, mundėsisht thellė deri nė zemėr.
  Hiqeni me kujdes copėn qė pretė (se do ju duhet prapė).
  Merrni njė gotė konjak, afro njė TEKE dhe derdheni me kjudes nė gropėn qė hapėt.
  Merrni pjesėn katrore qė pretė dhe hiqini pjesėn qė haet (tė kuqen LoL) dhe vendoseni aty ku e pretė.
  Izolojeni me natriban ose shirit tjetėr ngjitės dhe lereni ashtu pėr 1 javė.
  Pas 1 jave hapeni pėrsėri dhe hidhini gjysėm ose 1 gotė TEKE konjaku pėrsėri, mbylleni dhe lereni pėr 1 javė akoma.
  Kur ta hapni do shikoni qė nuk ka mė tė kuqe shalqini, por ėshtė kthyer nė lloj pijeje.
  Provojeni dhe nuk do zhgėnjeheni.
  Une kete te shalqinit e kam pas bere pak ndryshe. Me nje ice cream scooper nxirrja copa shalqini dhe i vija ne nje tas te madh. Ato pastaj i mbuloja me vodka dhe i lija ne frigorifer per ca ore.

  C'te haje...apo pije.

 10. #10
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime
  Mjalti me arra , s'quhet besoj...

  A keni provuar t'ia thithni domates lėngun, e pastaj ta mbushni me gjizė e ta hani ? Apo edhe kjo s'quhet? (lol)

  S'po mė kujtohen tė tjera, se helbete, kemi vite qė rrojmė si "agallarėt"...
  Where does a thought go when it's forgotten?

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Une kam pas heng buke me mjalte dhe djathe, lol. Nuk e duroja dot embelsine e mjaltit dhe merja djathe qe ta zbusja. Edhe tani e provoj ndonjehere per shkepe kur i thojne. (shkepe-neps)

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,719
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime
  Eww.. DI-XHije
  Ti qenke tamam si nje shoqja ime dikur ... e hante buken me djathe te bardhe dhe me cope te madheee Marmalate ( e mban mend marmalaten )lol

  PINK

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Provoje pinko se do te pelqeje

 14. #14
  <-----
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Postime
  998
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 4 postime
  S'kam ndonji shije vecanerisht 'weird' por njenin e kam pa nji here duke ngrene nje tas me pershesh por qe s'kishte brenda qumesht por raki...lol
  Pijanec i perjashtuar nga autokolona e pijetareve per DUI
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga AgainstAllOdds : 13-06-2005 mė 14:22
  ...

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Si te ai dialogu i Grace dhe Karen te "Will and Grace"

  Grace, im planning to have a healthy lifestyle thote ajo, Im gonna use milk now on the cereals.

  No more Baileys, pergjigjet Grace

 16. #16
  <-----
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Postime
  998
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga D&G Feminine
  Si te ai dialogu i Grace dhe Karen te "Will and Grace"

  Grace, im planning to have a healthy lifestyle thote ajo, Im gonna use milk now on the cereals.

  No more Baileys, pergjigjet Grace
  lol
  Yeah but kjo e imja ishte shkeputur nga real life show qe vjen me package of free digital cable service made in Albania ..
  ...

 17. #17
  Blanc et noir
  Anėtarėsuar
  28-03-2005
  Postime
  470
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  -Shije te cuditshme:

  -Bretkosa te kapura neper pellgje me cunat e lagjes
  Quand le doigt montre le ciel, l' imbécile regarde le doigt.

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime nė 22 postime

  Te pish qumesht direkt nga lopa

  Sot mu kujtua nji e fort fare, ka ndodhur reth vitit 1988 ne liqenin e Farkes ne Tirane .

  Une me nje shukun tim te lagjes dhe te klases vendosem te shkonim ta kalonim diten e diel ne liqenin e Farkes , per kete pregatitem disa meze dhe raki te mir pastaj morem edhe nje shalqi te madh dhe kur u bem gati te niseshim na sheh nje cun i lagjes dhe na pyet se ku po shkonim ,ne i treguam dhe ai u bashkua me ne por, kur pa cantat plot tha prit sa te shkoj te marr dhe un dicka per drek dhe u kthye pa marr asgje pasi nuk kish gje te pregatitur, dhe per kete nuk donte te vinte me por ne ju lutem dhe ja mbushem mendjen pasi ai ishte me shakaxhiu i lagjes dhe donim tja kalonim mir ate dit.
  Mbasi u lam dhe lozem me shalqi ne uje dhe me letra erdhi dreka , dhe ne kete moment ai u largua pasi i vinte pak zor ende, por me force e detyruam te ulej te hante e pinte me ne, dhe mbasi ishim bere kaike ose si i thon tape filluam te bejme shum shaka dhe budalliqe te tjera, kur aty pran kalon nje djal i vogel qe kulloste dy lope , dhe ne per shaka i tham shokut tone ,O Genc na boj nji te fort tjeter ca tha ai shko e pi qumesht si VIC ke lopa i tham menjeher tha dhe pas dy sekondash vajti te lopa dhe i tha djaloshit se donte te pinte qumesht te lopa pasi ne Tiran skish me qumesht prej kohesh, pi i tha por jo tek kjo se te vret me shkelm po tek ajo tjetra se esht me e urt.
  Dhe Genci u shtri posht lopes dhe mori gjirin ne goje dhe filloj te pinte qumesht , dhe e qeshura jon vazhdon edhe sot e kesaj dite kur e kujtojm,
  dhe kur erdhi tek ne filloj te kercente dhe ne duke qeshur me zor e pyetem se cfar po ben ai pergjigj se qumshti ishte me shum yndyr dhe po bente pak gjalpl duke e tundur ,nuk di ca me tregu mo jemi gajas tu qesh per shum koh.

 19. #19
  ................
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga dardajan
  humdiger ca shije del alkolike apo dicka tjeter ??
  them ta provoj njeher..
  Ėshtė e ēuditėshme si shije..anon midis likerit, vermuthit apo verės, deri diku tė jep shijen e lėngut tė frutave me pak alkool.
  Provoje, s'tė kushton gjė tė madhe.

 20. #20
  ................
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kuqalashja
  Une kete te shalqinit e kam pas bere pak ndryshe. Me nje ice cream scooper nxirrja copa shalqini dhe i vija ne nje tas te madh. Ato pastaj i mbuloja me vodka dhe i lija ne frigorifer per ca ore.

  C'te haje...apo pije.
  E kam bėrė kėtė me luleshtrydhe dhe krem satigis (nė shqip nuk e di) i fut nė frigorifer pėr 24 orė. Luleshtrydhet preji hollė..dhe hidh dhe pak konjak sa pėr erė.
  Kaq

Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Kim Jong, veset e ēuditshme tė liderit korean
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 14-06-2009, 05:48
 2. Muzika, si po deformohen shijet
  Nga Davius nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 14-03-2007, 21:03
 3. 100 vite permanent, flokėt pėrmbushin shijet tuaja
  Nga Albo nė forumin Bukuri dhe estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-08-2006, 07:43
 4. Bashkėjetesė e ēuditshme nė Ishull-Lezhė.
  Nga Beqari002 nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 21-02-2003, 02:47
 5. Deklarate e cuditshme.
  Nga Mina nė forumin Pyetni psikologun
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 01-11-2002, 18:14

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •