Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 18 prej 18

Tema: Dhalla

 1. #1
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  15-02-2003
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  514
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Dhalla

  Ore me thone qe LLALLA bohet me KOS edhe me UJE....por kur e boj keshtu une sme del gjo,,,mos duhet bo me ndonje menyre tjeter, se vallai kom bo i byrek ,, e du me i fut i te shoqerume me LLALLE

  shpet ju lutem

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2005
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  54
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  te kane genjyer se qe te besh LLALLE do DYBEK
  Mendimet jane si grate:me mire te ushqesh 10 se sa te veshesh 1

 3. #3
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Dhalle apo Llalle ?

  Nejse dhe une ashtu e di uje me kos (shqiperie ) jo si ky qe eshte ketej nga usa ..

  Perziji .. tundi mire e mire dhe futi nje te pire (lol )
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  Citim Postuar mė parė nga someone22-99
  te kane genjyer se qe te besh LLALLE do DYBEK
  Edhe une keshtu e di qe pa dibek nuk behet dhalla, bile dhe Enveri prandaj e mbante NAFIJEN prane, per t'ja bere dhallen te mire, se pastaj i behej mendja dhalle e shkonte Shqiperia per lesh....
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e kryenece
  Anėtarėsuar
  17-01-2005
  Postime
  167
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Per nje gote uji merr kos deri sa te arrije perafersisht tek 1/5 e gotes, hidhi pak kripe e perzieje mire pastaj shtoji uje e pije. Nese ke ndonje perzieres akoma me mire se e tund kosin me kripen e pastaj i shton ujin.

 6. #6
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Anėtarėsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  A ke litar ti se dhalla ( e jo lala) do litar. Pse do thush ti?
  Pi i gote kos, pi ene 2 gota uje, ene 50 kercime me litar e ke dhallen ne stomak. Pastaj futi byrekun.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  lol ,

  nuk i thojne llalle po llallte

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  une thash mos e kishte fjalen per dhalle :P
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Rexho, ja nje dialog me gjyshen time : O none, nuk i thojne llallte po dhalle. E pra llallte po them, ma bente

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  lollllll me shkrive

  ps: gjyshja s'eshte e vetmia qe i thote ashtu sic duket (meduket se nismitari harroj te shtonte "t-n :P"
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 11. #11
  .
  Anėtarėsuar
  27-05-2004
  Postime
  965
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Dhe tek gjyshja s'ben leshime ti...

  Citim Postuar mė parė nga kryenece
  Per nje gote uji merr kos deri sa te arrije perafersisht tek 1/5 e gotes, hidhi pak kripe e perzieje mire pastaj shtoji uje e pije. Nese ke ndonje perzieres akoma me mire se e tund kosin me kripen e pastaj i shton ujin.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga green
  Dhe tek gjyshja s'ben leshime ti...  s'mbaj me hater une :P

 13. #13
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  15-02-2003
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  514
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  PO pra edhe une ashtu thashe LLALLE.... Na dolet te tere editore te gjuhes...

  Llafet e teperta fukarallek... a e moret vesh se per ca bohej fjale...ate dua edhe une gjonat e tjera i leme per ne krevat... te pakten keshtu e kom une... cdo medyshje e zgjidh ne krevat...

  Profesora l*shi...jo LLALLE jo LLALLTE jo DHALLE.... jo po:
  L*sh me q*me zonja ime... po ti hudhesh sherbet del kadaif...ne shumicen e rasteve ne ngjyre geshtenje ne te zeze...

  Jo po kapuni me mustaqet e Celos....nje perpjete e nje perposhte... jepni merjahu receten per ate qe kerkova e mos na cani kaptinen me editime... jo se jepni ndonje kontribut perkundrazi, mo keq e boni ... acaroni popllin qe e ka gjuhen e tij si uje burimi Buville...

  Na zyne deren katnaret na zune e sjon as katnare tirone por katnare permeti e progonati......


  Tani a di njeri si bohet BrioCHET me krem ose cokollate mrena .....hajde hudhuni ju Talionet e me korigjoni icike... e se mos boni gafe e me shkruni recenten...

 14. #14
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Dashke dhe recete se si behet BrioChet ...ske lene gje pa thene ... Hic skena per ta dhene ..

  I zgjidhke dhe ne krevat " medyshjet "pale... (lol )
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PINK : 25-05-2005 mė 17:34
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  Citim Postuar mė parė nga kundraRRYMES
  PO pra edhe une ashtu thashe LLALLE.... Na dolet te tere editore te gjuhes...

  Llafet e teperta fukarallek... a e moret vesh se per ca bohej fjale...ate dua edhe une gjonat e tjera i leme per ne krevat... te pakten keshtu e kom une... cdo medyshje e zgjidh ne krevat...

  Profesora l*shi...jo LLALLE jo LLALLTE jo DHALLE.... jo po:
  L*sh me q*me zonja ime... po ti hudhesh sherbet del kadaif...ne shumicen e rasteve ne ngjyre geshtenje ne te zeze...

  Jo po kapuni me mustaqet e Celos....nje perpjete e nje perposhte... jepni merjahu receten per ate qe kerkova e mos na cani kaptinen me editime... jo se jepni ndonje kontribut perkundrazi, mo keq e boni ... acaroni popllin qe e ka gjuhen e tij si uje burimi Buville...

  Na zyne deren katnaret na zune e sjon as katnare tirone por katnare permeti e progonati......


  Tani a di njeri si bohet BrioCHET me krem ose cokollate mrena .....hajde hudhuni ju Talionet e me korigjoni icike... e se mos boni gafe e me shkruni recenten...

  bobo si nje grua llafazane
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Ok pra pa editime: Llalla behet duke perzier uje me kos dhe kripe dhe me kryesorja duhet ta tundesh. Mund ta besh ose me blender (mixer) ca i thua ti, ose me ndonje shishe me gryke te gjere me kapak derisa ti dali pak shkuma. Se ta perzish vetem me luge psh eshte thjesht kos me kripe jo llalle

  Happy now ?

  Edhe na posto ndonje gje te ato gatimet e shpejta se i ke pas te lezecme....

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime nė 22 postime
  Nga vash mer jau se na ngatrut nga dhall ,llalle, llallt po na del se ke pyt per allatet .

  Ateher po mundohem ta shpjegoj une se i jeni afruar pak.

  Milet lopa ose delja i marrim qumshin dhe e ziejme derisa te vloje pak dhe te behet me ajke, e leme te ftohet i hajm ajken se esht emir i hudhim faren e kosit qe esht thjesht nje filxhan kos dhe shpeshhere kur ishim te vegjel shkonim te komshiu per me kerku i cik far .
  Pastaj e mbulojm enen ku eshte zene qumshi dhe mbas disa oresh esht ber kos, e marrim kosin e hudhim ke dybeku ose tundse si doni thueni ,i hedhim nje got me uje te vaket dhe i bim dybekut per 30-min derisa te dali ne siperfaqe gjalpi e mbledhim gjalpin me nje luge e hedhim ke fterja ose digani marrin nja dy k.oqe veze dhe i skuqim .
  pastaj ajo qe ngelet ke dybeku esht thjesht dhalle, ose llall , dhe hidhet ne nje shishe qelqi duke e mbyllur me nje tape qe zakonisht esht nje kallamishte, e cila i jep nje arom te mir fshati.


  PS. pa shaka tani neqoftese hani shum mjalt dhe keni etje te madhe per uje mos e pini pasi mjalti bymehet shume dhe rezikoni stomakun por pini dhall dhe liroheni pernjeher nga etja dhe nga fryrja, pervoj personale nga fshati dhe keshilla e te ndjeres gjyshe .

 18. #18
  _ALiDeMsS_ Maska e _tironc__king_
  Anėtarėsuar
  16-09-2004
  Vendndodhja
  n'shtet rrethim
  Postime
  344
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga kundraRRYMES
  Ore me thone qe LLALLA bohet me KOS edhe me UJE....por kur e boj keshtu une sme del gjo,,,mos duhet bo me ndonje menyre tjeter, se vallai kom bo i byrek ,, e du me i fut i te shoqerume me LLALLE

  shpet ju lutem

  qe te bosh dhalle te mire, duhet ta lesh kosin disa dite qe te thartohet, pastaj shtoje me uje, ne duhet ta tunesh shishen per disa minuta.

  Kur te kesh mbaruar fute te rrij per gjys ore ne frigorifer, masanej futi i TAS dhall:P ne jo (LLALLA)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •