Close
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 175 prej 175
 1. #161
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime nė 338 postime

  Pėr: Alban Skėnderaj  Imagjino

  Ajo gjendet ane e mbane
  Shkretetira, oqeanė
  Ajo fle ne shpirt ne zemer perjetesisht
  Ajo ndez nje ngjyre cdo dite
  Ajo zgjon dhe perendite
  Per ta thene me thjesht ...

  Nuk ka rendesi a je ne dush a ne makine
  Ajo s’te le nje cast te ndihesh vetem
  Ajo eshte droge, alkol, cigare dhe benzine
  Adrenaline me shume se gjithcka tjeter

  Jo, nuk te buzeqesh gjithmone
  Ndonjehere dhe te trishton
  Ndonjehere te le pa gjume dhe pastaj te qeteson
  E vertete dhe iluzion, marrezi dhe emocion
  Pergjithmone

  Imagjino, sa gri do ishte jeta pa muzike
  Ti vetem imagjino, nje diell te ftohte dhe pa nje rreze drite
  Oh vetem imagjino

  Ajo nuk ka nevoje nga ty per orientim
  Ajo nuk nevoje per lejen tende
  Ajo eshte tempull ku cdo zemer gjen strehim
  Nje mike e sinqerte per shpirt dhe mendje


  Jo, nuk te buzeqesh gjithmone
  Ndonjehere dhe te trishton
  Ndonjehere te le pa gjume dhe pastaj te qeteson
  E vertete dhe iluzion, marrezi dhe emocion
  Pergjithmone

 2. #162
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime nė 338 postime

  Pėr: Alban Skėnderaj

  Vere 2018
  Written by Alban Skenderaj, Noizy
  Produced by Lorenc Aliaj (Avaxus), Alban Skenderaj
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 04-09-2018 mė 10:22

 3. #163
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime nė 338 postime

  Pėr: Alban Skėnderaj  Shtator 2018

  Produced by Lorenc Aliaj & Alban Skenderaj
  Written by Alban Skenderaj

 4. #164
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime nė 338 postime

  Pėr: Alban Skėnderaj  Music & Lyrics: Alban Skenderaj
  Produced by Alban Skenderaj, Lorenc Aliaj
  Video Lyrics by Image Studios

 5. #165
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime nė 338 postime

  Pėr: Alban Skėnderaj

  Suksesi me I Ri i ALBANIT !  Music & Lyrics: Alban Skenderaj
  Produced by Endri Shani, A. Skenderaj

 6. #166
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime nė 338 postime

  Pėr: Alban Skėnderaj

  https://www.youtube.com/watch?v=Q_bdE58Mo-I

  Alban Skėnderaj - Soirée , Maj 2019.

 7. #167
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime nė 338 postime

  Pėr: Alban Skėnderaj

  https://www.youtube.com/watch?v=x1vntUwqnuk

  Alban Skenderaj ft. 2Ton - Drejt ne zemer

 8. #168
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,268
  Faleminderit
  162
  114 falenderime nė 101 postime

  Pėr: Alban Skėnderaj

  Cfare kenge mund te bej ky njeri, mbetet unik ne stilin e tij, mund ta degjosh cdo dite cdo ore, cdo minute, cdo sekonte..

  Silence is golden.

 9. #169
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime nė 338 postime

  Pėr: Alban Skėnderaj

  Albani, koncert madhėshtor nė Prishtinė

  Kėngėtari i njohur nga Shqipėria, Alban Skenderaj nė muajin Qershor do tė mbajė koncert nė Prishtinė.

  Artisti ka njoftuar se koncerti do tė mbahet mė datėn 19 qershor nė sallėn “1 Tetori”, shkruan rtv21.tv

  Kurse, sot me anė tė njė postimi nė Instagram Albani ka dhėnė disa detaje tė reja rreth kėtij koncerti. Biletat pėr koncertin e kėngėtarit dalin nė shitje kėtė tė shtune.

  Ditė mė parė artisti, ka treguar se ky koncert pėr tė ėshtė njė ėndėrr, e cila po bėhet realitet pas njė pune tė madhe.

  Albani kėtė koncert e ka cilėsuar si njė moment kulmor i karrieres sė tij si dhe njė pikė arritje tepėr tė rendesishme tė jetės sė tij. /21Media


  http://rtv21.tv/alban-skenderaj-jep-...-ne-prishtine/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 30-05-2019 mė 11:24

 10. #170
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime nė 338 postime

  Pėr: Alban Skėnderaj

  Premierė !

  Alban Skenderaj & Miriam Cani - Duamė

  https://www.youtube.com/watch?v=Pv9POaq2g_w

  Tė trashėgoheni & Jetė tė Lumtur !

 11. #171
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime nė 338 postime

  Pėr: Alban Skėnderaj

  Alban Skėnderaj dhuron spektakėl nė Prishtinė: Faleminderit qė ishit pjesė e kėsaj ėndrre !

  Kėngėtari i mirėnjohur shqiptar, Alban Skėnderaj, mbrėmė (e mėrkurė) ka mbajtur koncertin solistik nė sallėn “1 tetori” nė Prishtinė. Koncerti “Hapėsira e njė ėndrre”, me mbi 20 materiale muzikore tė pėrgatitura enkas pėr publikun, ka mbledhur afro 3.000 fansa.

  Gėrshetimi midis rrymave tė ndryshme tė muzikės, pėrfshirė pop, RnB dhe i kombinuar me muzikėn klasike – simfonike e me orkestėr tė mirėfilltė nga Kosova dhe Shqipėria, ka bėrė qė ky koncert tė jetė akoma mė i veēantė.
  Recitali, i cili ka zgjatur mbi dy orė erdhi me disa elemente tė reja, me kėngė mjaft tė veēanta e me njė atmosferė tė mrekullueshme.

  Jam super i emocionuar sonte, mė shumė se kurrė, emocionet nuk mund t’i kontrolloj si asnjėherė tjetėr. Jam shumė mirėnjohės qė sonte jam kėtu. Ėshtė me tė vėrtetė realizimi i njė ėndrre dhe faleminderit qė jeni bėrė pjesė e saj. Faleminderit pėr kėto momente. Ne shqiptarėt kemi nevojė pėr mė shumė dashuri dhe po mundohem qė me gjithė zemėr t’ju ofroj dashuri. Arti nuk ėshtė luks, ėshtė njė gjė esenciale, arti ėshtė ai qė na emocionon, na bėn tė jemi mė tė mirėt si nė familje, si nė punė dhe si nė shoqėri. Arti ėshtė kudo”, nis koncertin kėngėtari Skenderaj.

  Ėshtė njė nga rekordet mė tė mėdha tė jetės time, nuk ėshtė presion fare vetėm se po mė dridhen pak kėmbėt”, thotė mė tej Albani.

  Kėngėtari nis prezantimin e kėngėve tė tij dhe pėr secilin projekt jep njė mesazh domethėnės para performancės. Natyrisht, gjatė kėtij koncerti nuk munguan as befasitė e artistit pėr fansat, derisa i pėrshėndeti, bisedoi me ta apo i solli edhe nė skenė pėr tė kėnduar.

  I njėjti solli edhe njė moment tė rėndėsishėm gjatės natės sė mbrėmshme, ku bashkė me kėngėn “Mirė se vjen nė shpirtin tim” nė ekran u paraqit edhe klipi”Ti Barabartė unė”, projekt ky i cili ka qėllim sensibilizimin e shoqėrisė, integrimin e personave me aftėsi tė kufizuar si dhe socializimin e tyre.

  Para performancės, ai ka dhėnė njė mesazh motivues pėr tė gjithė ne: “Kjo video e sinkronizuar tregon se gjithmonė mund tė gjesh njė rrugė”.

  37-vjeēari po ashtu gjatė kėsaj mbrėmjeje ka zbuluar edhe njė sekret pėr publikun, ndėrkohė qė nė skenė u shfaq gruaja e tij kėngėtarja, Miriam Cani.
  Ēifti qė u martuan muajin e kaluar, nė momentin qė po kėndonin “Dhurata”, kėngėn e dedikuar vajzės sė tyre, Amelia bėnė tė ditur se do bėhen prindėr pėr herė tė dytė.

  Nga ana tjetėr, pėrveē befasive tė kėngėtarit, nė fund nuk munguan edhe ato nga fansat e tij, tė cilėt me pankarta nė duar, e falėnderuan kantautorin shqiptar.

  Prishtinė ju dua me zemėr, faleminderit tė gjithė juve qė ishit tė pranishėm”, janė fjalėt qė tha nė fund Skenderaj.

  “Hapėsira e njė ėndrre” e ka kompletuar karrierėn e muzikantit dhe nuk ka dyshim se kjo pėrmbledhje pėrkon me tė arriturat e shumta nė muzikė. Albani jo vetėm qė realizoi ėndrrėn e tij, por edhe tė mijėra fansave me spektaklin qė dhuroi nė Prishtinė. /Telegrafi/


  https://www.kultplus.com/muzika/alba...-kesaj-endrre/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 20-06-2019 mė 10:17

 12. #172
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime nė 338 postime

  Pėr: Alban Skėnderaj

  Alban Skėnderaj zgjedhet ambasador i gjuhės italiane

  Tetor 2019


  Kantautori i njohur shqiptar Alban Skėnderaj, ėshtė zgjedhur si ambasadori i parė i gjuhės italiane nė Shqipėri.

  Kėtė e ka bėrė tė ditur vetė artisti me anė tė njė postimi nė Instagram, ku ka treguar se sa i lumtur ėshtė ndjerė pėr kėtė gjė.

  “Faleminderit ambasadorit @albertocutillo dhe ambasadės Italiane nė Shqipėri e cila mė nderoi si tė parin ambasador tė gjuhės italiane nė Shqipėri. Njė shembull miqėsie, integrimi dhe respekti reciprok i dy popujve tanė. Ndjesė pėr theksin tim, por ideja ishte qė tė kuptohej pak qė jam shqiptar”, ka shkruar Skėnderaj.

  Fansat e Albanit nuk kanė hezituar tė lėnė njė sėrė komentesh pozitive, duke e uruar publikisht pėr kėtė gjė.
  Kujtojmė se vite mė parė, Skėnderaj ka jetuar pėr disa kohė sė bashku me pjesėtarė tė familjes nė shtetin e Italisė./Gazeta Sinjali

  https://sinjali.com/alban-skenderaj-...uhes-italiane/

 13. #173
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime nė 338 postime

  Pėr: Alban Skėnderaj  Njė nga kėnget mė tė bukura tė Albanit & Miriamit !


  https://www.kultplus.com/muzika/50-k...te-vitit-2019/

 14. #174
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime nė 338 postime

  Pėr: Alban Skėnderaj  Alban Skėnderaj dhuron spektakėl nė Prishtinė - Qershor 2019

 15. #175
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime nė 338 postime

  Pėr: Alban Skėnderaj

  Bravo & Suksese !  Alban Skenderaj - Ēdo dite nje Shen Valentin

  Sonte do ngrejme dolli per dashurine
  Per vitet qe iken dhe ata qe do t'vijn
  Por nje here ne vit per dashurine
  Nuk do mjaftonte shpirti im
  Se jeta me ty eshte...
  cdo dite nje SHEN VALENTIN

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Tema tė Ngjashme

 1. Adelina Ismaili
  Nga The Dardha nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 1208
  Postimi i Fundit: 07-06-2009, 02:06
 2. Cili nga kėta kėngėtarė ėshtė mė i miri?
  Nga Zevzeku nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 65
  Postimi i Fundit: 16-03-2009, 09:49
 3. Kadare: Lufta e parė morale u bė nė Kosovė
  Nga dodoni nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 122
  Postimi i Fundit: 03-01-2007, 09:27

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •