Close
Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 112

Tema: Blero

 1. #1
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime

  Blero

  Nje kengetar i ri ne skenen e muzikes kosovare, jeton ne Suedi por veprimarine e muzikes e zhvillon ne Kosove. U be i njohur me kengen Kthehu ti e cila po ashtu ka edhe nje version ne gjuhen angleze.

  Eshte kengetar qe premton dhe sjelle vlera te reja ne muziken shqiptare.

  Ky eshte albumi i tij i pare, shihe imazhin....
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

 2. #2
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Blero feat. Memli / Can't You See

  [Part 1]
  Oh baby can't you see
  I need you, come with me
  Something is telling me that you be the way I do
  I want you close to me
  My heart is telling me
  I hate the fact that I love you
  I feel blue


  [Bridge]
  And you know I'm (in) love with you
  I always think about you
  Baby I be going crazy cause I'm missing you


  [Chorus 2x]
  Can't you see we were meant to be, baby
  I want to be with you baby
  Oh baby can't you see
  I need you now


  [Part 2]
  Now that I think about it
  The love and times we shared
  How can I make it right
  I just wanna go back again
  There's something I can do
  There's something I can say
  Don't make you change your mind
  Just let me know if I could stay


  [Bridge]
  And you know I'm (in) love with you
  I always think about you
  Baby I be going crazy cause I'm missing you


  [Chorus 2x]
  Can't you see we were meant to be, baby
  I want to be with you baby
  Oh baby can't you see
  I need you now


  [Rap]
  Now when I'm reminiscing of all the things we used to do
  I realize I still love you baby blue
  And I'm waiting for you to come back
  To put my life back on the track
  The flashbacks of me and you together
  make me wanna spend my life with you forever
  and ever and none make you run from me
  Baby I'm here for eternity


  [Chorus 4x]
  Can't you see we were meant to be, baby
  I want to be with you baby
  Oh baby can't you see
  I need you now
  My silence doesn't mean I am gone!

 3. #3
  MiLaNisT Maska e sLimShady
  Anėtarėsuar
  22-04-2004
  Vendndodhja
  Shif ka mrapa m'ke
  Mosha
  36
  Postime
  1,117
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Me te vertet ka bere boom ne skenen kosovare blero me kenget e tija mund te them se kenhga Kthehu per disa muaj ka qendruar hit ne te gjitha mediat kosovare si ne radio ashtu dhe ne kanalet televizive sic shifet ky do te ket nje karriere te bujshme si fillim mire ja nisi uroj qe ashtu dhe ta mbaron
  M&M

 4. #4
  Go Pistons Maska e ledio
  Anėtarėsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  diku ne bote
  Postime
  625
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Vetem ndonje vit ka qe kam degjuar rreth ketij kengetari por kendon shume bukur. Me shume me pelqen kenga ''baby can't you see''.
  *Friendship is the only cement that will ever hold the world together.
  *There is no such thing as no chance.
  *There's a better way to do it.......... find it
  *If you can dream it, you can do it
  *You haven't failed until you quit trying
  *Success doesn't came to you..........you go to it.

 5. #5
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Romantiku i quajtur Blero.

  E pershkruan veten si njeri te thjeshte dhe mjaft romantik. Nuk e pelqen jeten e nates, nuk i beson horoskopit, por e fejuara e detyron ta lexoje ndonjehere. Ende nuk ka ne plan te martohet.

  "I flakte pas futbollit dhe ekipeve Real Madrid dhe Milano, kengetari Blerim Muharremi, i njohur si Blero thote se adhuron konkurencen mes kengetareve dhe kendimin LIVE". Se pari i njohur nga dueli me Memli Krasniqin ne kengen "Kthehu", ai vjet ka realizuar albumin e titulluar "Hapi i pare". Kjo kenge pelqehet shume, sidomos nga vajzat. Thote se per albumin e pare te tij ka punuar 5-6 vjet, por ia ka vlejtur, pasi qe ka arritur sukses te madh. "Eshte nje album origjinal, kenget jane te punuara te produksioni i cili per shume cka nuk do te plasonte kenge te vjedhura".

  Blero thote se nuk ka menduar kurre se do te arrije kaq sukses te madh dhe "celes" per kete e konsideron punen me njerez te duhur. "Memli Krasniqi eshte shtylla e suksesit tim ne Kosove, eshte i vetmi qe e pyes per gjithecka, eshte profesionalist i vertete" thote Blero, adhurues i kengetareve R.Kelly dhe Stevie Wonder.

  Muziken e tij e definon se R&B dhe Pop. Albumi i tij i dyte do te editohet ne fund te ketij muaji ose ne fillim te muajit tjeter. "Jam duke duke bashkepunuar me shume njerez si ne Suedi, ashtu edhe ketu ne Kosove. Jam takuar me nje talen te madh, Besnik Belegun, me te cilin punoj reth albumit te dyte"

  Se fundit ka marre pjese ne festivalin "TopFest" ne Tirane, ku eshte pritur mire nga publiku, por mendon se vleresimi nuk ka qene korrekt. "E kam marre cmimin qe me eshte nevojitur, ate te publikut, por te gjithe thane se e kam merituar qe e ka fituar Ermal Fejzullahu, te cilin e vleresoje shume".

  Kjo ishte nje storie reth Bleros dhene gazetes ditore "Lajm Eksluzive" - botimi per per Maqedoni. Daktilografuar nga Davius, ndersa intervistoi Manik Begolli,

  Prishtine, Maj, 2005.
  My silence doesn't mean I am gone!

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-05-2005
  Vendndodhja
  Nė karrikė
  Mosha
  36
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Edhe un mendoj se Blero eshte nje nga kengetaret qe ka sjell nje erė tė re tė stilit R&B dhe POP ne muziken shqiptare

 7. #7
  * Yllėza e forumit *
  Anėtarėsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  455
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Bleor eshte nje emer i ri por shume i talentuar ne te ashtuquajturen estrade kosovare , mua me pelqen posaqerisht kenga e tij " Bashke " .
  ArsGothicė

 8. #8
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Anėtarėsuar
  07-11-2002
  Mosha
  44
  Postime
  3,394
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Degjova nje remix te nje kenge indiane qe thuhej se ishte bere nga Blero. E vertete eshte kjo? Di kush gje per kete pune?

  Sidoqofte, albumi i dyte i tij, pritet te dal tani shpejt, dhe sipas parashikimeve, jo vetem qe do jete poaq i suksesshem sa edhe i pari, por do jete dukshem me i suksesshem se i pari.

  I urojme shume suksese Bleros

 9. #9
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Anėtarėsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dónde ustedes no me puede ver
  Mosha
  30
  Postime
  1,770
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  uuuuu un e kom sh qef ate kongennn osht nom

  ashu e ka ene gjilo kent ju sii :P

  krejzi

 10. #10
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  37
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  Dje ishte ne diskoteken "Select" Blero, se bashku me Big Mamma, vellaun e vet, Emira Ademin dhe ca te tjere.
  Kendoi ca kenge live...mirepo hipja neper tavolina e "kalli" me se shumti ambientin. Hallall i qofte se na ka be zevg te madh.
  Gjeja e vetme qe me iritoi ishte se e kendoi Kthehu ti nja 5-6 here, po kur eshte atmosfera e mire dhe e tensionuar harrohet kjo.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 11. #11
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Anėtarėsuar
  07-11-2002
  Mosha
  44
  Postime
  3,394
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  E ka kenduar 5-6 here ate kenge sepse nuk ka shume kenge per momentin. Vetem nje album ka nxjerre deri tani dhe tani me nxjerrjen e albumit te dyte e pastaj tjereve me rradhe, nuk do ndodh kjo, besoj. Keshtu e kane te gjithe kengetaret ne fillet e karrieres se tyre.

  Blero e kall gjithkund. Eshte artist i kompletuar qe jo vetem del e kendon por edhe kercen, ngjall gjithe te pranishmit. Ne TopFest, e kalli jo vetem kur kendoi vet, por edhe kur kendonin te tjeret. Ashtu duhet te jene te gjithe kengetaret e edhe fansat e muzikes ritmike.

  Tu-tung

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-06-2005
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  BLERO eshte R&B-sti me i mire ne shqiperi. e ka zerin mjaft melodioz. i uroj suksese sepse me te vertete ka gjetur rrymen qe i pershtatet

 13. #13
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga ARMILDI
  BLERO eshte R&B-sti me i mire ne shqiperi...
  Ketu ke dashur te thuash me i mire ne trojet shqiptare me siguri mos gaboj a? Sepse sa e dije une Blero eshte nga Kosova?

  Shendet...
  My silence doesn't mean I am gone!

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-06-2005
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Me thene te drejten nuk e di sa sukses ka ne Kosove e Maqedoni. Edhe une e di qe ai eshte nga Kosova, por di te them qe ketu ne shqiperi, per mua eshte me i miri shpresoj te jete edhe neper trevat e saj sepse vertet e meriton

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-05-2005
  Postime
  154
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  blero esht figur fare
  me pelqen shum dhe kenget i ka shum t ebukura
  sidomos *where the party at*
  shum e bukur

  disa foto te Bleros
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 16. #16
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Bashke

  …………..
  Mos freno ndjenjat e tua
  Le ta dine t’ gjithe kete ēast
  Se une e ti do t’jemi bashke
  Per ty jetoj, per ty endrroj
  Per ty gjithēka une perballoj
  Ti nje fjale, une nje shikim
  Krejt rastesisht n’ate perqafim
  Gjithēka nisi si nje loje
  Eja prane mos u frigo
  Mos mendo se do t’tradhetoj
  Se veē ty te dashuroj

  Ref.
  Une e ti bashke
  Gjitha keto i kemi bashke
  Kurkush nuk na ndane tash
  Vetem ne te dy,
  te dua ty

  Tash prane te kam une ty
  Dhe shikoj ata dy sy
  Puthjet tua une shijoj
  Asgje tjeter s’deshiroj
  Per ty jetoj, per ty kendoj
  Me ty gjithcka dua te provoj
  Te dy bashke te lutemi
  Qe asgje t' mos na pengoj
  Dashurine qe ndaj me ty
  Perjetesisht nje mrekulli

  Mos mendo se t’tradhtoj
  Se vec ty te dashuroj
  Ndonese kurre s’do te iki
  Une gjithemone prane teje do t'jem
  Dhe kurre nuk do t’largohem

  Ref....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 22-07-2010 mė 19:35
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e elen
  Anėtarėsuar
  07-01-2005
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  924
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  TE drejte ke .Une kam vetem 2 kenge KTHEHU TI dhe BASHKE dhe me pelqejne jashte mase .Se di ne dhe kenget e tjera i ka afersisht ashtu.
  Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

 18. #18
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Anėtarėsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dónde ustedes no me puede ver
  Mosha
  30
  Postime
  1,770
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  ooooo bejbiiiiiii kent ju siiiiii ku je tive :P

  well mu personalisht konget e atit me pelqejn sh sidomos ktheu ti tgjitha versionet loool po kur e pash tuj e knu kongen ke top festt bote si budall vallaj hudheshe kot pa pik kuptimi... lol nejse...

  klejzi

 19. #19
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Blero se shpejti do te editon nje kenge ne duet me Rovena Stefen. Kenga eshte e edituar ne nje studio prestigjioze te Suedise dhe pritet te jete hit duke pasur ne konsiderate popullaritetin qe kane Blero dhe Rovena.

  Suksese!
  My silence doesn't mean I am gone!

 20. #20
  Mi lav ja. Maska e Eminemka
  Anėtarėsuar
  27-06-2004
  Vendndodhja
  Boston,Ma ( me white-shefqetin--shadow))) :)
  Mosha
  14
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Talking

  Citim Postuar mė parė nga Davius
  Blero se shpejti do te editon nje kenge ne duet me Rovena Stefen. Kenga eshte e edituar ne nje studio prestigjioze te Suedise dhe pritet te jete hit duke pasur ne konsiderate popullaritetin qe kane Blero dhe Rovena.

  Suksese!
  Bashkepunimi i Bleros me Rovena Stefa mban emrin "MOS THUAJ"... po transmetohet kohet e fundit ne radiot shqiptare......

  kam lexuar ne nje interviste te tij qe me pare Blero ka qene footbollist ,por ishte nje aksident automobilistik i cili nuk e lejoi te vazhdonte endrren e tij .... gjithashtu eshte shprehur se kenget e albumit HAPI I PARE ja dedikon te dashures se tij dhe se tekstin e kenges me titull "bashke" e kane shkruar te dy !!!
  “Sometimes it's the smallest decisions that can change your life forever.”

Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •