Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 38

Tema: Bicikleta

 1. #1
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  04-11-2004
  Postime
  71

  Bicikleta

  Tregoni mardhenjet qe keni me Bicikleten.
  A e perdorni, kur e perdorni e cfar biciklete preferoni.

  Vet kam tre bicikleta.

  Ajo qe e kam me per zemer eshte nje GIANT tip X 1200 mashkullore gjysem sportive dhe me trupin aluminium. E lehte si pupel dhe e shpejte si grenx.

 2. #2
  ~Alb-Digital~ Maska e viganv
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,771
  Edhe une kam biciklete

  E kam Salcano baki eshte me 21 Shpejtesi frere shume shume te mire mashkullore dhe shume e shpejte

 3. #3
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Bicikleta (fikse) eshte mjaft efikase per femrat qe kane shendet ne vithe (tipat gonadike). Eshte mire te perdoret cdo dite nga 30 minuta. Kam degjuar ato qe kane bicikleta nuk i perdorin fare, thjesht kane deshire ta kene ne shtepi.
  Sa per bicikleten si mjet levizes mund te them qe eshtre perfekte dhe praktike. Me mungon.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Lekė Rezniqi
  Anėtarėsuar
  06-06-2002
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  240

  Bicikleta!

  Pershendetje!

  Edhe une e kam nje biciklete, te tipit Orbis, me 21 shpejtesi, me traup alumini, i ka edhe mbrojteset kunder baltes qe i mbulojne rrotat prej alumini.
  Eshte mjaft e bukur dhe e dua shume.
  Kur kam qene femije qe ne shkurt e deri ne tetor tere diten endesha me bicikleten time te atehershme BMX. POr, pas luftes e kane vjedhur dhe bleva kete Orbisin.
  Ka ndoshta 2 vjet qe nuk e kam perdorur. Ka filluar ndoshta te ndryshket. Ne fakt sot me frymezuat ta dergoj te mekaniku i bicikletave dhe t'i bej servisin e duhur.

  Ne fakt, ne nė Kosovė nuk kemi rrugė tė gjera per te ngasur bicikleten, e sidomos tani pas luftes kur automjetet jane shtuar tej mase. Nuk ka vend per kembesore e lere me per bicikleta.
  Megjithate, e cmoj shume edhe per vitalitet, ndihmon ne mabjtjen e rregullt te kondicionit te muskujve, ne qerkullim te rregullt te gjakut dhe shtypjen e tij, etj.

  Leka nga Prishtina
  Ti Shqipėri mė jep nder mė jep emrin Shqipėtar.

 5. #5
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,657
  Uaaaa cfare qefi ju paskeni bicikleta ... lol

  Une e kam me 3 rrota .... eshte akoma me qef
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 6. #6
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,556
  Kisha nje BMX te kuqe qe s'me priteshe te vinin ustallaret ta montonin dhe vajta e montova vete nga gezimi.
  Me mbanin ne pellembe te dores cunat e lagjes qe ti lija 15 minuta bicikleten. lol
  I vura dhe sfungjer shales, pa le... kur zbrisja ndo nje koder te pjerret me te.
  Good times!

  BTW, kemi patur nja 3 bicikleta gjithsej dhe nga qe s'kishim ku t'i mbanim filluam t'ua jepnim te tjereve. Na ka mbetur edhe nje lejla me te bardhe, goma te shfryra, te cilen e kemi fituar ne nje konkurim. Kush e do, bujrum, falas! Mjafton ta meritoni... sipas standarteve te mia. Sob story required.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Leila : 30-04-2005 mė 21:35
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-09-2002
  Vendndodhja
  Myslym Shyri
  Postime
  644
  Ua cfare teme....cfare makine keni thuaj....

 8. #8
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  04-11-2004
  Postime
  71
  Mina, po flasim per bicikleta qe ecin ne rruge e kudo e jo per ato qe mbahen ne dhoma gjumi per hollim.

  Lek, Kosova eshte fushe e besoj ska vend me te mire se tek ju per te perdorur Bicikleten.
  Ne Gjermani thone se ka shum rruge per bicikleta qe lidhin pjese te qytetit por dhe qytetet me njeri tjetrin si dhe me fshatrat.
  Ne se keni mundesi tregoni foto te bicikletave tuaja.

 9. #9
  ~Alb-Digital~ Maska e viganv
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,771
  Ja edhe e imja si duket:  E imja eshte ngjyre blue e kjo verdhe

 10. #10
  Perjashtuar Maska e diikush
  Anėtarėsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,069
  Mountain Bike

  Ke qejf ta ngasesh, e re fringo, suspacion para, frena me disqe (si motorat), 24 kombinime shpejtesish, rapid shifters (nderrimi i 'marshave') etj.

  Me kenaq, si ne rruge me asfalt, edhe neper rruge te pashtruara, lulishte, kodra, etj......

 11. #11
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Postime
  6,846
  Ma ka marre era postimin ne kete teme.

  Nejse, shkurt thene, kam biciklete. Kam edhe 7000+ postime, fshini te gjitha po te duani, po bicikleten nuk ma merrni dot.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 12. #12
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  04-11-2004
  Postime
  71
  vigan te bukur e ke bicikleten.
  thx dhe per foton.
  para nje jave bera gati 30 km udhetim me biciklete. ishte nje dit me ere te forte e cila me ndihmoi shum ne vajtje dhe me lodhi shum ne ardhje.
  ka njerez qe i bien an e kend europes e botes me biciklete.
  dikur kishte cuna tiranas qe ne plazh shkonin me bicikleta. kurse shkodranet ndiqnin ekipin e futbollit deri ne tirane me bicikleta.
  tani eshte frik se te hedhin ne ndonje gremine makinat e shumta.
  cili shtet ne bote ose europe ka rrug te miraper bicikleta?

 13. #13
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Postime
  11,956
  Edhe une kam nje biciklete por nuk eshte aq e bukur sa e Viganit sepse eshte e vjeter, por me shume e perdor per te mbajtur kondicionin kur nuk shihem me vrapimin ose topin e futbollit disa dite
  My silence doesn't mean I am gone!

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2003
  Vendndodhja
  Bruksel
  Postime
  256
  Hollanda eshte vendi qe ka me shume biēikleta,dhe ne atje ku ka rruge makine,kembesori,patjeter ka dhe rruge per bicikleten,dmth qe gjenden kudo.
  "E mira vjen nga Zoti,e keqja eshte kusht i egzistences se krijeses"

 15. #15
  * Yllėza e forumit *
  Anėtarėsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  454
  Une kam nje biciklete jo shume te madhe , por delikate qe me pershtatet dhe dal nagnjeher me te neper lagje vetem sa per te levizur kembet ngapak , eshte qejf te ngasesh bicikleten , ke nje ndjenje se bota po behet e jotja , sidomos kur dryen puhiza .
  Kur isha me e vogel , qunat me kendonin nje kenge :
  Po shetit me biciklete ,
  princesha Alketė me suiten e vet ,
  tring -tring -tring kado qe shkon ,
  hapni rrugen lajmeron !!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ermelita : 04-05-2005 mė 14:40
  ArsGothicė

 16. #16
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  04-11-2004
  Postime
  71
  Ambrida ,interesante ajo cka thua.
  Psh a mundet nje biciklist te shkoje nga Haga ne Roterdam a Amsterdam me Biciklete pa u perzier me autostradat?
  Do jet interesante ne se do te kemi ne te ardhmen qeveri te mire qe te ndertohen autostrada te reja ne Shqiperi e keto te qelbtat (rruget e tanishme) ti lene per ne amatoret e bicikletave.
  si thoni juve.
  Ju lutem postoni foto bicikletash (qofte sportive per profsa qofte normale per amatoret) sepse une nuk di te postoj figura.

  tring tring ben bicikleta
  si shigjet po shkon alketa

  e kam degju kte keng dhe une.

  a ti paske qen a?

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,796
  hmmm kam nja 6 vite pa ngar biciklet!

 18. #18
  gone Maska e helene
  Anėtarėsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  shume larg
  Postime
  913
  /me habitet ē'hyn bicikleta te Bukuria dhe Estetika?

 19. #19
  Perjashtuar Maska e diikush
  Anėtarėsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,069
  Citim Postuar mė parė nga helene
  /me habitet ē'hyn bicikleta te Bukuria dhe Estetika?
  po te kesh biciklete te mire dhe estetike, gjen goca te bukura>>Bukuria dhe Estetika.... lol

 20. #20
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  04-11-2004
  Postime
  71
  ne fakt hyn.

  bicikleta vet eshte nje mjet jo thjesht transportus por dhe artistik ne kuptimin e konstruksionit.
  kush mund ta mohoj elegancen e bicikletes si dezanj apo konstruksion.
  a ka gje me te bukur se nje femer simpatike qe bicikleton ne nje rruge po themi nga liqeni tiranes apo rruge fshati mes lendinave apo pyjeve.
  a ka gje me te bukur se nje tuf shok e shoqe qe shkojn piknik me bicikleta.
  a mund te krahasohet nje bicikletist elegant me nje barkderr mafioz qe del nga benzi e duke shkundur valixhet e dhjamosura hyn ne klubi a ministri.


  etjera tjera

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Qyteti i biēikletave, Shkodra vazhdon tė ruajė emrin
  Nga ^_BIM_BUM_BAM_^ nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 04-04-2009, 03:11
 2. Pyetje tė ndryshme...
  Nga albana nė forumin Lojra dhe rebuse
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 08-04-2008, 11:11
 3. Rrethi ēiklistik i Shqiperisė ndėr mė tė vjetrit nė Evropė!
  Nga Omari nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 10-08-2007, 04:39
 4. Dialog mbi tolerancėn
  Nga oiseau en vol nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 08-05-2006, 19:13
 5. Bicikleta, nga Xhemal Mato.
  Nga Brari nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-04-2003, 07:58

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •