Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 141
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anëtarësuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    Citim Postuar më parë nga Endless Lexo Postimin
    As qe se kam problem fare te ngrenit ne rruge. Ha ku te dua, si te dua dhe ca te dua. Ndonjehere ka pas raste qe e kam pershkuar rrugen, me dhalle ne njeren dore, byrek me gjize ne tjetren, dhe me celularin ne vesh. lol

    hahahahahah kte e kam edhe un kur vij ne Shqiperi ,as du me dit hiç fare per te tjeret ....apo nuk me shijon ,o xot i madh

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Citim Postuar më parë nga Linda5 Lexo Postimin
    hahahahahah kte e kam edhe un kur vij ne Shqiperi ,as du me dit hiç fare per te tjeret ....apo nuk me shijon ,o xot i madh
    Kete m.ut huqi e ke vetem kur vin ne shqiperi, apo edhe jashte shtetit? Se jo per gje, po nje femer me byrek dhe dhalle ne dore duke ec rruges, me duket shume arrogante. Femra nga natyre eshte delikate, dhe sado qe ju feministet te perpiqeni te jeni te barabarta me ne,jane ca gjera qe ju zhveshin nga roli qe ju ka dhuruar mema natyre, dhe ju bejne te ngjani si burra. Ja po te jap une nja ca shembuj te shpejt qe ne meshkujt mund ti bejme, ndersa ju jo. Merr laps dhe sheno (hapni veshet dhe ju feministet e tjera). Leksioni nr.1 :

    Nje mashkulli i lejohet, te krruaj hunden,ko.qet(megjithese ju skeni keshtu gjerash, por e kuptoni ju per ca e kam llafin. Me pak fjale(per ato me te trashat), s'duhet fut dora me shaleve ne ambjente publike), ose veshin ne ambjente publike. Ndersa juve jo. Nje mashkulli i ka lezet te flasi me fjale banale(megjithese dhe ne pa e tepruar) ndersa nje femre jo. Nje mashkull mund ti kete thonjte pis dhe s'ja ve re njeri kush, kurse per ju eshte nje JO e madhe. Etj, etj.

    Per sot mbaroi mesimi. Kush eshte e interesuar per leksione me te detajuara, takohemi prape neser ne te njejten ore, dhe po ketu ne te njejten teme. Kjo seance ishte falas, meqenese ishte e para. Tjetra do t'ju kushtoj 10 euro pjesemarrja, meqenese shumica ketu jane dhe emigrant. lol
    Ndryshuar për herë të fundit nga Endless : 13-01-2010 më 05:52
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-06-2009
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    32
    Nuk me pelqen te ha duke ecur. Dhe nese kam pak fare kohe me pelqen te ulem e per 5 minuta dhe ta shijoj ushqimin.
    Oh si nuk kam nje grusht te forte e ti bie ne zemer malit qe s'bezan...

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e SHENON
    Anëtarësuar
    17-10-2009
    Postime
    22
    Vetem Akullore...
    FAKTI QE NJE RRUGE ESHTE SHUME E SHKELUR NUK E BEN ATE RRUGEN E DUHUR

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anëtarësuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    Citim Postuar më parë nga Endless Lexo Postimin
    Kete m.ut huqi e ke vetem kur vin ne shqiperi, apo edhe jashte shtetit? Se jo per gje, po nje femer me byrek dhe dhalle ne dore duke ec rruges, me duket shume arrogante. Femra nga natyre eshte delikate, dhe sado qe ju feministet te perpiqeni te jeni te barabarta me ne,jane ca gjera qe ju zhveshin nga roli qe ju ka dhuruar mema natyre, dhe ju bejne te ngjani si burra. Ja po te jap une nja ca shembuj te shpejt qe ne meshkujt mund ti bejme, ndersa ju jo. Merr laps dhe sheno (hapni veshet dhe ju feministet e tjera). Leksioni nr.1 :

    Nje mashkulli i lejohet, te krruaj hunden,ko.qet(megjithese ju skeni keshtu gjerash, por e kuptoni ju per ca e kam llafin. Me pak fjale(per ato me te trashat), s'duhet fut dora me shaleve ne ambjente publike), ose veshin ne ambjente publike. Ndersa juve jo. Nje mashkulli i ka lezet te flasi me fjale banale(megjithese dhe ne pa e tepruar) ndersa nje femre jo. Nje mashkull mund ti kete thonjte pis dhe s'ja ve re njeri kush, kurse per ju eshte nje JO e madhe. Etj, etj.

    Per sot mbaroi mesimi. Kush eshte e interesuar per leksione me te detajuara, takohemi prape neser ne te njejten ore, dhe po ketu ne te njejten teme. Kjo seance ishte falas, meqenese ishte e para. Tjetra do t'ju kushtoj 10 euro pjesemarrja, meqenese shumica ketu jane dhe emigrant. lol
    Pse qenka huq i keq kjo kur te mer urija dhe nuk ke kohe te ulesh te hash,por ta hash ne rruge ...jo kte e kam edhe ktu ku jetoj ,dhe nuk e shof te arsyeshme qe esht nje huq i keq

    Edhe ktu ishte llafi per te hongmen ne rruge dhe jo per te krujtmet ....LOL

    Dhe me sa kam ven re ne Shqiperi jan dhe femrat qe te shjane me liber shtepije (jo te gjitha) pa ju dridh qerpiku fare kjo gje nuk me pelqen dhe nuk esht ne tipin tim

    Shum pak 10 Euro beje me 20 Euro me mire ,se ke se çafr te mesosh

    Megjithate Faleminderit per leksionin falas

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216
    Une nuk ha kur jam ne rruge, sepse nuk eshte aspak edukative kjo, plus qe mund edhe te te mbetet ne fyt...
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-05-2005
    Postime
    103
    Jo nuk mund te ha (ngrenim)kur jam ne rrug, per pos ne raste si te veqanta si ne ndonje festival,ose ne mbramje kur shetis nga deti marr sa fara lule dielii ose kikirika.(Marr pite hahahh)
    Me vjen per te qeshur kur gjat veres shof sa femra marrin akullore dhe e sjellin ne goi me gjuh... me plot knaqsi hahahah, ndoshta logjikisht ul temperaturen e trupit gjat stines se vers, hahahah.
    Mendoi qe vetem mosha feminore nuk pengon askend ne publik qe te ngren ushqime te lehta.

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Citim Postuar më parë nga Linda5 Lexo Postimin
    Pse qenka huq i keq kjo kur te mer urija dhe nuk ke kohe te ulesh te hash,por ta hash ne rruge ...jo kte e kam edhe ktu ku jetoj ,dhe nuk e shof te arsyeshme qe esht nje huq i keq

    Edhe ktu ishte llafi per te hongmen ne rruge dhe jo per te krujtmet ....LOL

    Dhe me sa kam ven re ne Shqiperi jan dhe femrat qe te shjane me liber shtepije (jo te gjitha) pa ju dridh qerpiku fare kjo gje nuk me pelqen dhe nuk esht ne tipin tim

    Shum pak 10 Euro beje me 20 Euro me mire ,se ke se çafr te mesosh

    Megjithate Faleminderit per leksionin falas
    :
    Nuk po vazhdoj me tutje te te mbush mendjen, se robi, sidomos femra, duhet ta ndjej nga brenda se ca eshte me e mire per te, dhe c'fare jo.

    Gjithsesi, je e mirepritur! Ishte nje kenaqesi ti jepja leksione nje studenteje goje-embel, si puna jote.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Endless : 13-01-2010 më 07:47
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Citim Postuar më parë nga Poeti Lexo Postimin
    Une nuk ha kur jam ne rruge, sepse nuk eshte aspak edukative kjo, plus qe mund edhe te te mbetet ne fyt...
    Po, po, deri diku ke dhe te drejte. Biles jo vetem qe mund te te ngeci ne fyt, po studimet thone se nje person qe mllacitet me po te njejtin ritem te hapave qe hedh, ka shume gjasa te perjetoje diarre ose heqje barku te castit(ne gjuhen e popullit). Eshte dore me nje. lol
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  10. #30
    Nuk ha kurre ne rruge sepse me duket pak si mungese edukate ......
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anëtarësuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665
    Citim Postuar më parë nga Endless Lexo Postimin
    Po, po, deri diku ke dhe te drejte. Biles jo vetem qe mund te te ngeci ne fyt, po studimet thone se nje person qe mllacitet me po te njejtin ritem te hapave qe hedh, ka shume gjasa te perjetoje diarre ose heqje barku te castit(ne gjuhen e popullit). Eshte dore me nje. lol
    prandaj ke mbetur i dobet ti

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Citim Postuar më parë nga Marya Lexo Postimin
    prandaj ke mbetur i dobet ti
    hehehe! Jo dhe aq i dobet, jo. Pak a shume te normalet hyj, por kjo per shkak se ha dhe ndonjehere ne bisht. :P
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  13. #33
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Nuk ha kur jam në rrugë, por coffee to go se heq nga dora. Edhe n'leksion me kafe futem, ose nëpër seminare lol
    Elegance is an attitude.

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Camcakez, tic-tac.

  15. #35
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    akullore. lol

  16. #36
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Nuk eshte turp te hashe rruges , pore eshte turp te sillesh rrugeve tona me ushqim ne dore sikur te jeshe japonez. Njerezit tane kane kohe sa te duash , bile bile shume kohe rezerva te pa shfrytezuare.

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Asgje nuk ha rruges,e kam shum inat ket!!

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e stern
    Anëtarësuar
    09-10-2008
    Postime
    5,034
    Ok ,po jap edhe un mendimin tim nga jeta e perditeshme
    Po qe sesht mire te hash rruges nuk eshte,por jo per arsyen se eshte turp,por ste shkon nevend tamom (sic thote populli)
    Pastaj varet,un shpesh ha rruges,se kur skam kohe dhe jam vetem ne levizje,me duhet dicka te ve ne stomak
    "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


  19. #39
    nuk ha asnjehere kur jam ne rruge, duke ecur ose thjesht duke ndenjur...
    nuk me duket etike.... (por kur ske kohe e te merr uria, nuk behet qameti, e bejne shume kete gje...)
    personalisht mund te me qelloje te pi uje , kaq.
    - Frangar, non flectar

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e Eve
    Anëtarësuar
    20-06-2002
    Vendndodhja
    albania
    Postime
    1,150
    Citim Postuar më parë nga Davius Lexo Postimin
    Hani dicka duke ecur rrruges apo ju vie turp, mua jo une kur nuk kam kohe mar dicka dhe s'kam dert, ndersa disave ju vie turp te hane rruges se dije pse? a thua edhe ju mund te hani rruges dhe cka kishit preferuar te hanit duke ecur dhe duke bere muhabet me shokun ose shoqen...

    PS:
    Une duke ecur zakonishte ha tost dhe minipizza tjeter jo
    une e kam pak te zorshme te ha rruges, ketu ne shqiperi pothuajse te gjithe me byrek tu hanger rruges
    Lost time is never found again.
    -Benjamin Franklin-

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Masakra e Tivarit-1945
    Nga Sabriu në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 38
    Postimi i Fundit: 13-04-2013, 17:15
  2. Gjilani
    Nga cod3r në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 10-05-2009, 13:18
  3. Urgjenca për planifikimin e rrugës Morinë-Prishtinë-Merdare
    Nga DYDRINAS në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 20-01-2009, 11:16
  4. Harta e rrugës për në Xhennet
    Nga ebu_abdulaziz në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 29-12-2008, 10:27
  5. Si u vranë 4300 shqiptarë më 1945
    Nga ~Geri~ në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 17-12-2006, 14:13

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •