Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17

Tema: Endrrat....

 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799

  Endrrat....

  Endrrat me qortuan...

  Mė falni per vonesen por s'e bėra me qėllim
  Por endrrat ishin tė pamėshirshme kėsaj radhe.
  Mė qortuan shumė dhe sipas tyre nuk paska kuptim,
  Qė tė mė shoqėrojnė dhe nė jetėn reale...  Sa keq .. endrra pėr ne ,njė pėllėmbė s'e lėviz..
  Ndėrsa ne qė tė lėvizim drejt saj..gjithnjė na duhet viz..

 2. #2
  C O B sanguin Maska e whisper
  Anėtarėsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028
  Bukur Gim! Pakte e sakte...
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 3. #3
  mace Maska e GATA
  Anėtarėsuar
  22-03-2005
  Vendndodhja
  reth e qark
  Postime
  15
  nga ke munguar z.Agim.
  reth e qark botes
  :)

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  U zgjova nga gjumi
  kisha fjetur gjatė...
  U lava tek Lumi
  ku lajn teshat gratė...

  U thava tek shelgjet
  nuk kishte bilbila...!
  U ktheva nga erdha
  nuk kishte bandilla

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,215
  Sa shumė ka fuqi
  Nė fjalėt e tua,
  E ngritė nė lartėsi
  At qė merr nė thua!?

  Aty ku je ti
  Ėshtė ēdo shqiptar,
  E ke hapur derėn
  Me dorė tė mbarė!
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-10-2005
  Postime
  44

  thirrje e deshperuar

  Jam 19 vjeqare edhe e kam dashur shume nje djal i cili i ka pas 28 vjet por ai tani eshte fejuar edhe nuk e di pse por edhe me pastaj ka vazhduar te me thor se me don mua.tani e vetmaj gje qe nuk po me lene rehat eshte se deshiroj ti hakmirrem,tia beje ndonje sherr,qte beje.Ju lutem jepni mendimin tuaj

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,215
  Citim Postuar mė parė nga Engjėllushja
  Jam 19 vjeqare edhe e kam dashur shume nje djal i cili i ka pas 28 vjet por ai tani eshte fejuar edhe nuk e di pse por edhe me pastaj ka vazhduar te me thor se me don mua.tani e vetmaj gje qe nuk po me lene rehat eshte se deshiroj ti hakmirrem,tia beje ndonje sherr,qte beje.Ju lutem jepni mendimin tuaj
  Hakmarrja nuk sjell asgje, bile eshte kunderproduktive. Nese te thote se ende te don, kjo don te thote qe po luan me ndjenjat e tua, perse nese te dashka u martua me tjetren??
  Une te preferoj ta harrosh njehere e pergjithmone. Kjo eshte keshilla ime.
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e B-rexha
  Anėtarėsuar
  12-02-2006
  Vendndodhja
  Aty ku i behet hije Tokes
  Postime
  95
  Eh Agim, Agim enderrimtari
  pena levizi e naten la zgjuar,
  temen o zoteri shkrimtari
  tek psikollogu per tu keshilltuar.

  Te shelgjet i pashe
  thuprat varur gjate,
  femrat e jo grate
  burrat jane xhelate.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  mblodha pėr nėn kėmbė
  gjethet e vjeshtnajės...
  Majėn kisha lėnė....
  Po i zbrisja majės.

  Majės sė njė mali
  Qu s'iu ndava kurrė
  Dashuri prej djali
  fshehur nėn... ushkurė

  Nėn ushkurė tė kohės
  Lidhur katėr stinė...
  Flokėt zbardhur kokės
  Ma pėrzunė...rininė

 10. #10
  special Maska e Lemon tea
  Anėtarėsuar
  26-04-2006
  Vendndodhja
  andej-kėtej
  Postime
  99
  Ma pėrzunė rininė
  po mallin s'ma shuan
  se ato qė desha
  pėrsėri mė duan...

  Majės sė njė mali
  barkut tė njė fushe..
  mora erė gjiri
  thitha mjaltė gushe.

 11. #11
  special Maska e Lemon tea
  Anėtarėsuar
  26-04-2006
  Vendndodhja
  andej-kėtej
  Postime
  99
  Edhe oh ...ē'u deha
  humba krejt i mjeri
  ajo sykaltrushja
  nėn ushkurė mė teri.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  O ēaj me limon
  mos je nga Labova
  Lum kush te lexon
  se dhe une u shlodha!!!!!!!!!

 13. #13
  special Maska e Lemon tea
  Anėtarėsuar
  26-04-2006
  Vendndodhja
  andej-kėtej
  Postime
  99
  Jo o mjeshtėr jo
  nuk vi asaj ane
  rrofsh qė mė lexon
  kur tė ndjek pa plane

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e B-rexha
  Anėtarėsuar
  12-02-2006
  Vendndodhja
  Aty ku i behet hije Tokes
  Postime
  95
  Zbrita nje kodrine
  plot lule trendeline
  ferrka zuri meldoline
  clodha dhenderrine

  Poshte nje buze lumi
  anes shkurreve u mbajta
  s'me lane te me dale llumi
  rrenjkat i dualen te gjata

  Tek hyrja e nje fushe
  shikova qiellin me ore
  ajri me mbante peshe
  floket benin kurore

  Tek fundi i nje stine
  kerceva gjysem rrotullimi
  e gedhiva me raki thane
  derisa me zevendesoi agimi

 15. #15
  i/e larguar Maska e Homza
  Anėtarėsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,092
  Oj lulije me limona ooooo,
  kush na ka inat oju kajt nana ooooooo.

  (a klasohet kjo si poezi)

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  Mos Me Merr Inat
  Ti Burri I Dashnores
  Se Do Te Marr Hak
  Nje Djal Prej Bathores..............(lol)

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e B-rexha
  Anėtarėsuar
  12-02-2006
  Vendndodhja
  Aty ku i behet hije Tokes
  Postime
  95
  Eh ku e blej buken une
  dyqaneshe krejt llokume
  syte e zeshte si ullume
  sa te qeshe ,mendja bume
  ah kur buka behet pune
  s'ka komshie buke pa brume
  thesat krahet sec u zune
  e kam thene s'do ve sy gjume
  buke e grua peshojne shume
  o e marr o diet e pafundme
  bar te ishte qumesht lume
  burr e grua pershesh u zume
  pas luget te hane e prape pa gjume
  shajme sheqerin qe s'ta prume
  ago komshiu embel llokume
  bote moderrne per nje si une
  poezi me dashuri t'pafundme

Tema tė Ngjashme

 1. Fatmir Baci
  Nga ~Geri~ nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 01-09-2011, 04:54
 2. JUsuf Beshiri, Patrioti qė “hapi” ėndrrat nė beze
  Nga Brari nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-03-2009, 06:54
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-02-2009, 05:55
 4. Luca: Mos i shkelni ėndrrat e "Rozafės"
  Nga Brari nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 04-09-2005, 18:46
 5. Dhjetė leksione mbi ėndrrat
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 03-08-2005, 13:53

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •