Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime

  Deklarate e cuditshme.

  Nje psikologe thote:" Nena e ben djalin mashkull dhe baba e ben vajzen femer!" Kjo eshte deklarata me e cuditshme qe kam degjuar ndonjehere. Si eshte e mundur dhe a ka sens kjo deklarate?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mina : 19-08-2002 mė 07:21

 2. #2
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Ne moshen e pubertedit, ne organizmin e femres ndodhin ndryshime, ajo behet zonjushe. Me duket pa vend qe femra ne kete moshe te vere ne dijeni te atin perpara nenes. Po ashtu edhe djali e ka te veshtire te komunikoje me te emen per keto probleme. Si mendon psikologu?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mina : 19-08-2002 mė 07:23
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-05-2002
  Vendndodhja
  london
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  nuk ka nevoje per psikolog moj mina i gjithe problemi eshte se jeta kto gjona ka dhe sma do mendja se e ndryshon njeri.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-07-2002
  Vendndodhja
  as vete se di ku jam, ka njeri te ma tregoje
  Postime
  92
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Per mua ka shume sens...

  Faza e pubertetit per femren patjeter qe shoqerohet me ndryshimet fiziologjike (detyrimisht eshte nena qe vihet ne dijeni ) por ky eshte nje kusht i nevojshem , por jo i mjaftueshem qe shoqeron termin e te quajturit femer..........
  PSE?
  Sepse nje vajze ate qe gjen tek nje baba nuk mund ta gjej kurre tek nena , asnjehere nena nuk mund t`ia paraqise boten vajzes ne botkuptimin e babait , babai eshte mashkull dhe ne menyre instiktive parashtron tek vajza ate pjese te natyres qe vajza s`e njeh , pjesen mashkullore te saj , pjese kjo qe eshte mjaft e rendesishme tek formimi i saj si femer (mos harrojme qe vajza eshte femer vete dhe botkuptimin femeror te jetes e ka dhe te trasheguar ne gen , e si per rrjedhoje per te kompletuar kete botkuptim eshte babai ai qe ploteson dhe i ve ngjyrimet e duhura)

  E njejta gje eshte dhe per djalin

  pastaj nuk thone kot qe baballaret kane dobesi per vajzat
  dhe mamate per djemte............
  Ti u duke ne jeten time
  si hijet e pikave te shiut
  Ti u zhduke nga jeta ime
  si hije e rrjedhshme me pike ne fillim
  S`eshte cudi qe ndonjehere
  te ndiejme dhe gabim
  .......................................

 5. #5
  Lovefool Maska e Chocolat
  Anėtarėsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Mina

  Lexo Sigmund Freud....

  Edhe merremi vesh prape
  "In due,si sofre meglio!"

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e ViVaci
  Anėtarėsuar
  02-10-2002
  Vendndodhja
  itali
  Mosha
  41
  Postime
  45
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  mendoj se fjala "e ben femer "ka te beje thjesht me tendecat seksuale.vajza ndjen atraksion per babin,kshu qe nuk bohet lezbike.me pak fjale eshte shpjeguar me kompleksin e edipit por aty gjojnat ishin me te fryme ngaqe ishte veper letrare.kshu qe nuk ka pune menstruacionesh e pikime hardhish.thjesht babi dhe mami i japin drejtim tendecaveseksuale te femijeve por nuk e besoj prapseprap se eshte vetm kjo,ka dhe shum gjojna te tjera ne mes por e diskutojm mas frojdit...

 7. #7
  e kesthe Maska e xhulia
  Anėtarėsuar
  30-10-2002
  Vendndodhja
  mbi nje dallge...
  Postime
  194
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  LEXOJE FROJDIN PO MOS JA MER TE GJITHA PER BAZE SE VERTETE AI KA THENE CA TE VERTETA....Por mos harro tek pasqyra e te vertetes pasqyrohen dhe genjeshtrat!
  Gjysma e gjerave qe them nuk ka kuptim, por ti them, qe gjysma tjeter te te arrije...
  K.G

 8. #8
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Une e kam lexuar Frojdin por doja nje mendim nga psikologu yne!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e ENISS
  Anėtarėsuar
  02-06-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  19
  Postime
  30
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Nje psikologe thote:" Nena e ben djalin mashkull dhe baba e ben vajzen femer!"

  Kjo eshte shjeguar nga teoria e Frojdit disi, vajza ka parasysh nenen dhe eshte femer si ajo, ndaj eshte kurjoze dhe e terhequr te njohi boten e mashkullit. Babai eshte i pari me te cilin ndeshet ne jeten e saj me ata te seksit te kundert... krijon vizionet e para rreth seksit te kundert me shembullin e babait. E njejta gje edhe per djalin i cili ka parasysh nenen e tij.

  Per me teper lexoni Frojd, ai e ka prekur shume kete ne teorine e tij...

  See ya
  E rendesishme per njeriun dhe shoqerine... liria e plote e shpalosjes se natyres njerezore ne drejtime te shumta dhe te perkunderta.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-11-2002
  Vendndodhja
  paris
  Mosha
  40
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  te nderuar kolege te forumit.Une qe thoni ju jam dakord me ket thenien e ksaj psikologes dhe pjeserisht me ca gjona qe thot ky frojdi po sma mer menia se frojdi kishte te drejta qe robi enderon naten se do me bo sex me nonen e vet etj budalliqe te ktij lloji.Kjo qe thote kjo psikologja ka te beje thjesht me faktin qe sic dhe eshte thene ktu nga ca qe lexova qe ka terheqje nga ana e nenes per djalin dhe nga ana e vajzes per babain vetem nga seksi i kundert.
  to be or not to be

Tema tė Ngjashme

 1. Dosja e krimit politik në Kosovë
  Nga kosovar nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 295
  Postimi i Fundit: 09-10-2012, 15:05
 2. Cilat jane shijet tuaja te cuditshme
  Nga dardajan nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 182
  Postimi i Fundit: 02-04-2012, 09:44
 3. Kim Jong, veset e ēuditshme tė liderit korean
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 14-06-2009, 05:48
 4. Bashkėjetesė e ēuditshme nė Ishull-Lezhė.
  Nga Beqari002 nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 21-02-2003, 02:47
 5. Deklarate e Parlamentit Europian pėr Shqipėrinė
  Nga Kallmeti nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-09-2002, 14:22

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •