Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14

Tema: Aziz Mustafa

 1. #1
  It's not enough to speak.
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  353

  Aziz Mustafa

  MĖSO TĖ THUASH JO


  (poezi 1999-2004)


  SHTĖPIA BOTUESE
  ROZAFA
  Prishtinė
  2004  autoportret futuristik


  Nėse unė Aziz Mustafa e mashtroj vdekjen deri nė vitin 2062
  pas Krishtit torta ime e ditėlindjes nuk do tė mund
  ti zėj 95 qirinjtė Nė retrospektivė do tė mendoj se si nuk
  paskam pasur kohė tė vdes Kėrrusur do tė jem nga ecja vertikale sytė 95% tė
  demtuar me ca syze sa fundi
  i shishes sė “Coca-Cola”-s Veshėt me njė aparat auditiv digital
  Do tė urinoj nėpėr njė kateter silikoni Folley 20 mm Nuk i paramendoj
  gjėrat ireale a do tė jenė ende ireale
  Do kem veshur blue jeans tė shekullit njėzet
  Do tė lexoj poezi nė orė letrare nėse nuk do tė ma kenė
  hequr laringun e zemrėn do ta mbajė gjallė me karditonikė
  nėse nuk do tė ketė mė dashuri Do tė shkruaj ende poezi apo
  njė prototip tė saj pėr lulet e akuariumeve dhe pėr fluturimin
  Do tė shkruaj pėr fėmijėt qė plaken nė moshėn 20 vjeqare
  dhe pėr delet kibernetike dhe klonimin nė lagjen e poshtme
  dhe armėn gjenetike nė vend tė fushave tė minuara nė luftrat
  mes popujve tė vegjėl nė njė qoshe tė gadishullit qė dikur quhej mė njė emėr tė quditshėm Ballkan


  Dijarti im do ti ketė atėherė 63 vjet i vdekur dhe nuk do tė plaket si unė dhe
  mėma e tij e mirė Do tė filloj tė pi duhan sepse do gjendet bari pėr kancerin
  mushkėror me qeliza tė vogla Do tė kem kaluar njė luftė njė meningjit viral dhe
  kushedi sa labirinte sallash operacioni Tėrė arna do tė jem pos shpirtit Ende nuk
  do ta kem shkruar traktatin pėr amshimin Deri atėherė nuk e di a do tė mė duhen
  testiset Ndoshta do tė jem klonuar pėr hatėr tė njė gjeni tė lashtė arian Kohės do
  t`ia nxjerrin gjuhėn Nuk e di a do ta kemi kapėrcyer vetvehten Nuk di a do tė ketė
  kuptim gruaja gota dhe gjithēka qė fillon me germėn “g” duke mos futur kėtu
  gomarėt Ne do tė vazhdojme tė bėjmė dashuri tė zjarrtė nė internet me vetminė
  tonė tė thellė Fėmijėt nė kushedi ēfarė valėsh do tė na thėrrasin Nga cili planet
  vallė do tė eksplorojnė tė kaluarėn e botės Nuk e di a do tė jam ky qė jam sot
  Nuk do tė jem ndoshta fare njeri
  Do tė jem poezi


  (kjo poezi ka ndarė vendin e dytė nė konkursin e gazetės “Koha ditore” pėr vitin 2000)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dikeafajtore : 17-03-2005 mė 20:35

 2. #2
  It's not enough to speak.
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  353
  LIBERTE

  dhe sa pa lidhje: kam filluar tė shkruaj vargje
  qė vetėm ti mund ti lexosh mes rreshtave
  qė vetėn ti ua din kumtin sekret E ti vazhdo
  tė tė mos pėlqejnė edhe mė poezitė e mia Vazhdo
  tė mė dėrgosh sinjale misterioze me gurgullima
  hormonesh tė shfrenuara Qė vetėm unė ua di
  formulėn e fshehtė dhe aromėn e trėndafiltė o trėndafil
  provo tė dalėsh nga lėkura dhe shiko sa mirė ėshtė
  ėshtė mė mirė se liria mė mirė se orgazmi
  edhe mė tej vazhdo tė mbushėsh zbrastėsirėn time
  tė mjerė mė qenjėn tėnde tė qeshur dhe me epshin
  tėnd tė shfrenuar Bėrtit dhe ēmendu mbėrthyer
  nė kryq nė njė hapėsirė pa lidhje me ca zogj qė nuk dijnė
  tė fluturojnė dhe ca lule qė fekondohen nė heshtje
  po vazhdoj edhe mė ta dėgjoj rekuiemin tim dhe ta bartė
  vdekjen mė afėr se kėmishėn pėr tė ēmendur
  Si tė mė zgjidhė tani dikush kur vetė i kam lidhur
  duart sytė Vetėm shpirti mė ka mbetur
  i lirė

 3. #3
  It's not enough to speak.
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  353
  POETĖT VDESIN TĖ PAKUPTUAR


  punė e madhe po e morėn vesh tė gjithė Unė duhet tė shkruaj vargje ose tė
  masturboj kur nuk tė kam ty Apo mė duhet ta fus kokėn nėn jastėk nė shpellė
  kristalesh tė qaj me dėnesė qė nuk kthej sendet tė ndodhin edhe njė herė krejt
  prej fillimit Apo mė duhet ti bie murit me kokė pėr tė mos harruar si shijon
  dhembja
  dhe dashuria
  dhe liria
  dhe epshi
  dhe ti
  dhe trėndafilat qė nuk janė askund E di se asgjė nuk po them me kėto dhe se
  askush nuk i kupton kėto pos teje por kėshtu nuk janė kuptuar
  as profetėt
  as tė ēmendurit
  as poetėt
  as tė agraisurit
  as memecėt
  por punė e madhe Nė djall
  rima rregulla vargėzimi metrik
  mė duhet ta nxijė kėtė fletė mė duhet
  ta pėrballoj kėtė natė ta mbush me ankthin se
  ti je me dikend tjetėr dhe krejt kjo pėr botėn
  ėshtė normale Mė duhet tė mbushė kėtė bardhėsi
  tė papėrballueshme prej letre me mendime tė papalosura shpėrndarė
  si fije shkrepse derdhur nė dysheme
  Vetėm ti mė fal tė lutem E di se do ti lexosh
  dhe do tė njomėsh fletėt me lotėt tu

  (kjo poezi ka fituar vendin e parė nė konkursin letrar tė
  manifestimit „Flaka e Janarit 2002“)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dikeafajtore : 17-03-2005 mė 20:37

 4. #4
  It's not enough to speak.
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  353
  SHPELLA

  Kokėn tė ma presin nuk di nė ishim nė shpellė
  apo nė bark tė nėnės Nė librat e shenjtė tė pluhurosur shkruan se ne jemi
  krijuar nga njė pikė uji qė sfidonte gravitetin nė njė kristal aragoniti nė
  Kosovė Kėtu e tetėdhjetėmilion vjet jemi puthur sė pari atėherė kur nuk
  ekzistonin as puthje as dinosaurė as pika gjaku Vetėm dielli ishte nė zenit si
  sot dhe pezull mbi ajrin tim mė mbushje qenjėn time e unė tė mbarsja me shi
  Ende nuk ishin zbuluar thikat kafkanat dhe buzėqeshjet e shtirura As edhe
  njė akord tjetėr nuk tingėllon kėshtu nė njė kristal tė blerė me para tė
  huazuara punė e madhe pse moralin e kishin marrė me vete bashkėshortėt
  besnikė dhe laviret Unė dhe ti ishim ėmbėlsisht tė ēmendur shtrėngonim
  duart njėqindepesėdhjetėmijė vjet para Romeos dhe Xhulietės pėr vetėm
  pesė cm largėsi Pallavra shpjegimet e spelologėve Unė zemrėn tėnde e gjeja
  me mija km larg dhe kthjellohesha nga aura Pastaj tė falja aragonitin tim
  tė vetėm nė shpellėn ku askush nuk dinte gjė pėr valėt telurike
  aty ku askush nuk dinte se nuk kishte forcė mė tė madhe se dashuria
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dikeafajtore : 17-03-2005 mė 20:28

 5. #5
  It's not enough to speak.
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  353
  NĖ BOTĖN E KRISTALEVE

  me georg traklin e shkretė
  hymė nė botėn e kristaleve
  nė njė labirint krizantemash
  kinezisht dikush na bėnte magji
  ishte viti i dragoit dhe bollat
  po ndėrzeheshin nė toalete
  tė argjenta zonjat plaka
  nė ēanta bartnin shterpėsinė
  e ti arabella mė rrinje mbi kokė
  si njė re me shi e mbarsur
  mė hudhje nė kokė pluhur
  kozmik a rėrė tė verdhė
  stalaktite tė dheut tė Kosovės
  (ke tė drejtė qė nuk ma pėlqen poezinė
  ėshtė plot tym mjegull dhe ėshtė terse)
  mė rrinje mbi kokė dhe shikoje
  thikėn e re qė bleva dje pėr tė
  provuar edhe vetėvrasjen
  kur tė mė teprojė vetja
  kur nuk do tė mund mė tė dashuroj
  fjalėt tua tė purpurta
  georg trakl pin kafe me kipcin tim
  nė njė botė kristalesh tė huaja
  ėndėrrojmė dashuri me ėngjuj tė
  ēmendur dhe ejakulojmė kristale
  nė blue jeans tė shkryer  (kjo poezi ka fituar vendin e tretė nė konkursin letrar tė manifestimit tradicional „Flaka e janarit 2001“, Gjilan)

 6. #6
  It's not enough to speak.
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  353
  AJO ĖSHTĖ E IMJA

  Ajo ėshtė e imja vetėm e imja
  Ashtu e vogėl e zbehtė dhe e brishtė
  Ėshtė e imja kur i dridhet flegra e majtė e hundės
  E askush nuk e vėrėn kėtė as nėna qė e ka lindė
  Kurdoherė ėshtė e imja edhe kur nuk e kam
  Kur lėmon nėnbarkun edhe kur aborton e pėrgjakur
  Njerėz tė verbėr si nuk shihni nėnshkrimin e saj
  Nė ballin tim tė rrudhur dhe shkėlqimin e syve tė saj
  Dhe dhembjen e pėrbashkėt aq tė ėmbėl
  Ajo ėshtė e imja dhe ėshtė hyjnore si dashuria e saj
  Vetė perėndia ma dėrgoi dhuratė
  Nė ditėlindjen-ditėvdekjen e hazreti Isės
  Isha i ri dhe i pamėsuar
  Deshta ta hudhja si njė margaritar
  Tė mbėshtjellė me njė gazetė tė vjetėr

  Prandaj jam sėmurė nga moralitisi
  Nga ēmenduria jam agraisur nė ēmendinėn time tė fildishtė
  Dhe mė dėgjoni si qirrem me tėrė gurmazin:
  Ajo ėshtė e imja ajo ėshtė e imja
  Edhe kur duhet me Gabimin e saj tė parė dhe tė vetėm
  Edhe kur ledhaton frytet e z.Gabimit
  Ėshtė e imja kur tė fshehtėn tonė e mban nė gji
  dhe mbėshtjell dhembjen dhe tė vėrtetėn me tė qeshurėn e saj
  O ajo ėshtė Virgjėresha o tė verbėr
  Qė do tė lind njė fėmijė tė quajtur Dashuri
  Pa racė pa komb pa moshė ligj moral gjini
  Do tė lind njė Gjeni qė tė shpėtojė botėn
  Nga urrejtja
  Ajo ėshtė e imja
  Njė gjeni
  ---------------------------------------------------
  p.s kjo eshte e mrekullueshme....

 7. #7
  It's not enough to speak.
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  353
  MĖSO TĖ THUASH JO

  Mėso tė thuash jo
  Kur tė shkulin mollėt me rrėnjė
  Plehrat kur ti zbrazin nė kokė
  Dhe qenefet e botės para derės
  Mėso tė thuash jo
  Tė bėrtasėsh tė rrahėsh me grusht tavolinėn
  Kur tė vjellin zorrėt nė sofėr
  Qentė kur shkėrdhehen me ceremoni
  Dhe kudrat kur ndėrsehen dhe macat
  Kur pėrmjerrin dhe pėrjargen
  Jo thuaj o burrė i botės
  Kur tė zbrazin rafale automatiku
  Mbi viktima tė pafajshme
  Tė vetmin faj e kanė se kaluan atypari
  Kur njė vrasėsi tė paguar
  Ua qua ta zbrazė
  Mėso tė thuash jo
  Kur barazojnė xhelatin dhe viktimėn
  Kur tė robėrojnė prapė nė emėr tė bashkėjetesės
  Dhe ndarjeve tė reja sfera interesi
  Kur flamurin ta quajnė leckė
  E gjuhėn tė paqenė dhe racėn

  Kur tė thonė se ke pikur nga qielli
  Mėso tė thuash jo
  Kur ti pshurrin vargjet dhe hymnin
  Kur ti shkėrdhejnė muzat dhe
  Lirinė atdheun
  Virgjėrinė e artit ta ndyjnė
  Jo jo jo bėrtit si i ēmendur nuk ėshtė turp
  Shkumo rrah grusht nė parlament tavernė nevojtore
  Kur tė thonė se nuk ke kurriz
  Kur tė thonė se nuk ke dashuri
  Nuk ke **** kur tė thonė
  Mėso tė thush jo tė pėshtysh tė kafshosh me dhėmbė
  Kur tė shtyjnė tė abortosh zhvirgjėrohesh kurvnosh
  Mėso tė vdesėsh duke thėnė jo
  Sall pėr hatėr tė luleve fluturave yjeve
  Jo tė fortė tė thuash si kėshtjellė

  Nėse don tė jesh NJERI

 8. #8
  It's not enough to speak.
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  353
  VARGJET

  Vėrtet, si mund shkruash vargje
  Kur nuk tė dhemb askund
  Kur gjithēka e ke nė pjatė
  Edhe tė vjellurat nga darka e pėshtirė
  E qenėve tė zgjebosur
  Si mund tė shkruash pėr vithe laviresh
  Dhe netė tė trenta pas shiut
  Mija kilometra nga guri yt i varrit
  Dhe nga luleborat e therrės tėnde
  Si mund tė shkruash kur as ėndėrr
  Nuk tė vijnė tė vdekurit
  Tė prerėt nė fyt si qengja
  Dhe zėrat e tė djegurve
  Qe 4 vjet udhėtojnė nė tunelet
  E kohės drejt infinitit
  Nėse ekziston diēka e tillė
  Vėrtet, si mund tė shkruash vargje
  Strasbourg, 18.maj 2003

 9. #9
  It's not enough to speak.
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  353
  KTHIMI NĖ MOTIV TĖ LAGUR

  Pse e dashur po mė kthen prapė
  Nė atė motiv tė lagur e mė bėn
  Tė tė ofroj cilin tė duash nga tre ballkonat
  E banesės sonė nė katin e tetė
  Apo pushkėn qė nuk ia kemi dorėzuar
  KFOR-it edhepse ka gjashtė ditė
  Qė ka kaluar 19 shtatori 1999
  Tė mjaftojnė pėr njė vrasje tė pėrkryer
  Nėse nuk e di pėrgjegjen nė pyetjen e sfingės:
  “ku ėshtė dallimi mes bushtrės dhe lavires?”
  Pse e dashur kthehesh si pulė e lagur
  Nga nėntoka ballkanase
  Pas koitusit me gorillat psikopatologjikė
  Tė ēmendinės postranzicionale
  Kėrkon tė futesh mes nesh
  Tė na ofrosh pak buzėt dhe tė na tregosh
  Se bota mbaron mes kėmbėve tua
  Kot e ke e dashur se nuk ka mes pėr ne
  Dashurojmė ose urrejmė marrėzisht
  Pastaj ngrejmė kėmbėt mbi tavolinė
  Pijmė birra dhe pshurremi tėrė natėn e lume
  Eventualisht bėjmė dashuri tė dehur
  (edhe AIDS-i nuk ėshtė mė ai qė ishte dikur)
  A tė mjaftojnė kėto pėr tė treguar
  Se ne gjithēka e kemi tė paktė pos shpirtit

 10. #10
  It's not enough to speak.
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  353
  VETMIA

  Kur tė gjithė mė braktisin
  Edhe miqtė edhe laviret e mia elektronike
  Kur unė ikė nga tė gjithė
  Edhe nga dashuria
  Kur tė gjithė patjetėr shkojnė dikund
  Tė shėtisin tė lėvrojnė tė tredhin
  Pėrjargen shkėrdhehen
  Ti vjen e zbehtė si dritė qiriu
  E heshtur mė puthė qerpikėt e skuqur
  Dhe bebėzat e lodhura
  Vetmi
  Tė dorėzohem si qengj
  Tė lė tė mė marrėsh nė gji
  Dhe kėnaqem me praninė tėnde drithėruese

 11. #11
  It's not enough to speak.
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  353
  VETĖM DESHA TĖ TĖ THEM

  vetėm desha tė tė them
  se ngado qė vete jam palca jote
  tė futem nėpėr vrima tė hundės
  ajėr nuk jam e mushkėritė ti mbush
  me etėr tė ngrohtė dehės jam vetė
  muzika qė luan ai qė ndoshta quhet
  perėndi ose ndryshe thėnė krejt kjo nuk ka
  lidhje kur nesėr udhėtojmė nėpėr akull
  epshi dhe gjumi luftojnė me moralin dhe
  pastaj shkojmė nė njė birucė tė praruar me fije ari
  kėrkojmė nė grumbull plehu shikojmė mos po gjejmė
  njė gur tė ēmuar t“ua hudhim zogjėve tė uritur
  pleh ėshtė edhe ky mllefi im kur ka nga ata
  qė nevojtore quajnė orėn letrare e muzat i dhunojnė
  qosheve tė ndyta tė qyteteve ku bota na shikon
  si njė arenė cirku ne jemi lepuj apo vetėm numra
  minjėt eksperimental nuk po i pėrmend
  vetė homeri i ka pėrmendur nė iliadė
  nuk jam i krisur pasha ēmendinėn e Shtimjes pasha
  eshtrat e atij qė kishte thėnė se nė kėtė botė nuk ka vend
  pėr tė gjithė ne bashkė tė ēmendur dhe tė menqur
  e pasha bukė e kripė nuk ka ndonjė kufi nė mes...

 12. #12
  It's not enough to speak.
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  353
  TRIDHJETĖETRE
  1.
  ja pra bacė dymijėshi yt
  dhe ditėlindja e fundit e krishtit
  kush e di sa luftėra do tė kish fituar deri tash cezari
  kushedi sa kurora dafinash do iu ishin tharė nė kokė
  por aq mė bėn jam edhe shtatė vjet
  larg nga vetėvrasja e xhek londonit dhe ende
  mendoj se ėshtė pa lidhje tė kesh njė gjen tė tillė
  tridhjetėetre shkruhet me arabeska ari nė njė
  fletė tė shenjtė tė pluhurosur unė asgjė nuk bėj
  vetėm rregulloj pozėn dhe shoh blicin tė shkreptijė
  veshė njė kėmishė tė hekurosur nga njė zonjė e fisme
  dhe nisem tė kėrkoj doruntinėn time anemike droguar
  diku nė njė faqe interneti nė njė fushė tė minuar me kurthe

  2.
  tė dua fatime agaj njėjtė si para njėmbėdhjetė vitesh si nė ditėn kur tė pata prekė flokun pėr tė parėn herė
  tė dua fatime agaj si atėherė kur maleve tė kosovės bartnim nė shpinė kryqin dhe fshiheshim nga ekzekutimi i sigurtė
  e tash pas pesėmbėdhjetė muajsh shkruaj lirikė urbane
  pa lule ballkonesh shkruaj pėr kėnaqėsinė e fluturimeve tė zogjėve dhe ejakulimet e fluturave fshehem nė njė nick-name dhe shkruaj metaforė erotike pėr ti ikur dėnimit me vdekje tė dashurisė sė ndaluar qė rritet nė therra skaj rrugės pėr askund

  3.
  tridhjetėetre ėshtė emri im dhe deklaroj se i dua dhe i mbroj tė gjithė fėmijtė e botės janė ėngjuj dhe tė paprekshėm
  ngre zėrin kundėr pedofilisė dhe i shpallė luftė deri nė pikėn e fundit tė gjakut luftoj me tė gjitha mjetet dhe nuk kam aspak mėshirė pėr ta do ti kisha pjekur tė gjallė nė hell tė gjithė ata derra e bij bushtra tė prapa nė kazan me peshkve i kisha zier mirė tė marrin tmerr nga vaji i fėmijės tė tmerrohen dhe tu qorrohen sytė nga bukuria e buzėqeshjes fėmijrore dhe forca e dashurisė prindore dhe e bukuria dhe arti dhe nga rritja e barit pas shiut
  ngre zėrin dhe kėlthasė kundėr monstrumėve qė shesin foshnje tė bilurta pėr organe transplantimi o zot si duron ku je fshehur kėshtu e nuk gjėmon tridhjetėetreshi rrėshqet prajshėm nėpėr mjegull dhjetori tė dua botė edhepse je shumė shumė e mbrapshtė je thjeshtė njė
  kurvė e poshtėr por tė dua sepse ende nuk di tė urrej...

  Dhjetor 2000, Austri
  (kjo poezi ka ndarė vendin e dytė nė konkursin letrar tė manifestimit tradicional “Flaka e janarit, 2001”, Gjilan)
  ©Aziz Mustafa

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-07-2002
  Vendndodhja
  Belgjike
  Mosha
  42
  Postime
  14

  VetĖm Desha TĖ TĖ Them...

  bukur bukur bukur
  Zogjte jashte kendojne me hare
  Po zemra do me plase mua ne gji
  I vetmuar shkoj jeten tek ky dhe
  Merzitem ne katund, ne vetmi

 14. #14

  nga libri: libri “Mėso tė thuash jo”

  DIELLORE


  Mirėsevjen
  Krahapur po tė pres
  Te hyrja nė punėtorinė
  Pėr pastrimin e shpirtrave
  Gjithēka kėtu ėshtė e verdhė
  Edhe muret edhe filxhani i nevojtores
  Mollėt tymi i cigares dhe monedhat
  Mos ke frikė
  Kėtu nuk ka gjak vdekje uri
  Tė verdhė janė tė gjithė flamujt
  Dhe tė gjitha menstruacionet tua
  Dhe tingujt e pianos sė njė hungarezi
  Qė vajton shpirtin e Mozartit nė shenjė tė
  Elvira Madiganit e verdhė si limoni i bashqes sate
  Tė verdhė janė edhe jargovanėt edhe zambakėt
  Mirėsevjen kėta tė ēmendur me buzėqeshje
  tė verdha
  Janė tmerrėsisht joagresivė shpirtra tė trazuar
  Tė verbėruar nga verdhėsia e hėnės sė fundgushtit
  Mirėsevjen
  Ēmendurakja ime ta mbylla derėn dhe pėrpiva
  ēelėsin
  Do tė doja tė tė pėrpija edhe ty ashtu
  Se ti do tė mė pėrpije
  Pėr tė mė lindur sėrish
  Kėshtu tė verdhė

  Aziz Mustafa - foto
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Askusho : 05-09-2012 mė 11:27

Tema tė Ngjashme

 1. Mustafa Merlika-Kruja
  Nga DYDRINAS nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 04-06-2012, 15:59
 2. Pėrgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 24-01-2010, 21:51
 3. Mustafa Mahmud.
  Nga INDRITI nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-12-2005, 11:55
 4. Analistėt shqiptarė mbi skenaret e 3 korrikut
  Nga Iliriani nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-06-2005, 03:43
 5. Mustafa Gjinishi
  Nga Brari nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-09-2002, 13:13

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •