Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 58
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-03-2005
    Postime
    2

    Çfarë mendoni për emisionin Fiks Fare?

    Nuk e kuptoj se si shqiptaret vazhdojne ta besojne kete emision te koruptuar ashtu sic eshte dhe shteti shqiptar. Nje emision ku e verteta vjen nga ai qe paguan me shume para. Nje emision ku te ashtuquajturit atdhedashurit e shkelin me kembe atdheun per para.
    Si mendoni
    Me dashuri
    Ariana

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-09-2004
    Postime
    2,389

    Shqipria, shqiptaret dhe Fiks Fare

    Citim Postuar më parë nga ARIANA GACI
    Nuk e kuptoj se si shqiptaret vazhdojne ta besojne kete emision te koruptuar ashtu sic eshte dhe shteti shqiptar. Nje emision ku e verteta vjen nga ai qe paguan me shume para. Nje emision ku te ashtuquajturit atdhedashurit e shkelin me kembe atdheun per para.
    Si mendoni
    Me dashuri
    Ariana
    Shqiptaret jane lodhur e rraskapitur nga hallet e problemet, nga mashtrimet dhe hajnite, nga politikanet dhe ndihmespolitikanet. Per shqiptaret te besosh ose jo nuk eshte me nje çeshtje, e nje çeshtje me rendesi jo se jo.
    Shqiptaret tashi vetem qeshin... Qeshin gjithmone... Edhe athere kur dalin para pasqyres, d.m.th. si ne rastet kur shohin fiks-faren... Qeshu Shqipri qeshu ti, se gishtin te veni e ke ti...* (Kshu ka qene nje kenge e kahershme, e festivaleve te para te demokracise... Kuptohet me ca llafe te tjera, po sa per "copyright", s'po e le pa e permendur. )

    kshu pra Shqipria, Shqiptaret dhe Fiks Fare... Nganjehere vetem e qeshmja te mbetet...

    Me dhimbje,
    Xeni.
    Ndryshuar për herë të fundit nga [xeni] : 15-03-2005 më 13:18

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e nursezi
    Anëtarësuar
    21-06-2003
    Vendndodhja
    boston, MA
    Postime
    339
    Citim Postuar më parë nga ARIANA GACI
    Nuk e kuptoj se si shqiptaret vazhdojne ta besojne kete emision te koruptuar ashtu sic eshte dhe shteti shqiptar. Nje emision ku e verteta vjen nga ai qe paguan me shume para. Nje emision ku te ashtuquajturit atdhedashurit e shkelin me kembe atdheun per para.
    Si mendoni
    Me dashuri
    Ariana

    Une ne fakt vetem nja tre a kater episode kam pare dhe me eshte dukur i vecante dhe interesant...megjithese nuk mund te diskutoj per gjerat pozitive dhe negative te emisionit. Po juve ariana dhe xeni pse mendoni se ky emision eshte i korruptuar...ne ato pjeset qe pashe une kishin kapur ca gjera qe ia vlenin te kritikoheshin.

  4. #4
    A ka ndonje faqe ne internet ku mund ta shohesh emisionin Fiks Fare. E kam vene re qe diskutohet shpesh e une nuk ia kam idene. Jam kurioze.
    green

  5. #5
    Citim Postuar më parë nga nursezi
    Po juve ariana dhe xeni pse mendoni se ky emision eshte i korruptuar...ne ato pjeset qe pashe une kishin kapur ca gjera qe ia vlenin te kritikoheshin.
    Te njejtin koment me kane bere dhe mua. Psh diskutonte per femije ne veri te Shqiperise qe nuk kishin me cfare te shkonin ne shkolle. Kishin deshiren por jo mundesite. Eshte e dhimbshme. (A s'eshte ky realiteti ne fakt?!)
    Ndryshuar për herë të fundit nga green : 15-03-2005 më 13:25 Arsyeja: korrigjim

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-09-2004
    Postime
    2,389

    Question ???

    Citim Postuar më parë nga nursezi
    Po juve ariana dhe xeni pse mendoni se ky emision eshte i korruptuar...
    Nga je kaq i/e sigurte qe une mendoj se eshte i korruptuar?
    Ndryshuar për herë të fundit nga [xeni] : 15-03-2005 më 13:29 Arsyeja: korrigjim i vockel

  7. #7
    bitter girl Maska e marsela
    Anëtarësuar
    11-06-2002
    Postime
    1,163
    Kam ndjekur shume pjese dhe s'mund te them se eshte nje me qeverine apo se problemet qe trajtohen aty s'qendrojne.Shpesh vertet kane kapur gjera te mprehta por qe ka shume vend per manipulim e korruptim ka..Jane ata qe e zgjedhin "viktimen"..qe s'do ta kishte te veshtire ti shpetonte gjahtarit me "pak gje".
    Megjithate ka ceshtje per te cilat Fiksi eshte bere sebep qe te vihet dore..Per kete i duhet ditur per nder!

  8. #8
    Far away! Maska e Eraaa
    Anëtarësuar
    02-02-2003
    Postime
    162
    Citim Postuar më parë nga green
    A ka ndonje faqe ne internet ku mund ta shohesh emisionin Fiks Fare. E kam vene re qe diskutohet shpesh e une nuk ia kam idene. Jam kurioze.
    green
    Munt ta degjosh ktu, megjithese mua s'me terheq dhe aq

    http://www.top-channel.tv/program/FiksFare/hist.html
    Live your beliefs and you can turn the world around.

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-03-2005
    Postime
    2

    Nga e di une

    E di me suguri ngaqe per nje ceshtje qe nuk ia vlen ta permendim une i njoh te dyja palet qe ishin kunder njeri tjetrit dhe ata qe paguan me shume para ata u paraqiten si pozitive ne emision dhe pala tjeter u shkel me kembe. Kjo ceshtje nuk kishte as te mire dhe as te keq, po u be ceshtje bisnesi. Me vjen per te vjelle nga keta maskarenje qe e rropen popullin dhe pastaj e ngopin ate me shpifje.
    Kaq kisha

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar më parë nga ARIANA GACI
    E di me suguri ngaqe per nje ceshtje qe nuk ia vlen ta permendim une i njoh te dyja palet qe ishin kunder njeri tjetrit dhe ata qe paguan me shume para ata u paraqiten si pozitive ne emision dhe pala tjeter u shkel me kembe. Kjo ceshtje nuk kishte as te mire dhe as te keq, po u be ceshtje bisnesi. Me vjen per te vjelle nga keta maskarenje qe e rropen popullin dhe pastaj e ngopin ate me shpifje.
    Kaq kisha
    Ti qenke prekur personalisht, prandaj paske vrer. E kaq te vegjel jemi ne, sa hedhim poshte gjithcka te mire, per nje haterngelje diku.

    Por qe ata prekin probleme qe s'guxohen te preken nga te tjere, dhe shume here kane demaskuar burokracine & paaftesine ne organe shteterore, s'po e permendim fare atehere mqse te paskan bere ty dem dikur. lol

    p.s. Aldo s'i perket asnje partie, si dhe as nuk influnencohet nga derrat biznesmene ne Shqiperi. Hec e fol me fakte e jo per "ceshtje qe nuk ia vlekan te permenden" sepse ne te vertete nuk ekzistojne.

  11. #11
    Citim Postuar më parë nga Eraaa
    Munt ta degjosh ktu, megjithese mua s'me terheq dhe aq

    http://www.top-channel.tv/program/FiksFare/hist.html

    Flm Era.
    cheers

  12. #12
    Citim Postuar më parë nga Kuqalashja
    Ti qenke prekur personalisht, prandaj paske vrer. E kaq te vegjel jemi ne, sa hedhim poshte gjithcka te mire, per nje haterngelje diku.

    Por qe ata prekin probleme qe s'guxohen te preken nga te tjere, dhe shume here kane demaskuar burokracine & paaftesine ne organe shteterore, s'po e permendim fare atehere mqse te paskan bere ty dem dikur. lol

    p.s. Aldo s'i perket asnje partie, si dhe as nuk influnencohet nga derrat biznesmene ne Shqiperi. Hec e fol me fakte e jo per "ceshtje qe nuk ia vlekan te permenden" sepse ne te vertete nuk ekzistojne.
    Jam shume dakord me ty Kuqalashe! Nuk e kuptoj si mund te nxirret vrer, nderkohe qe ky vrer eshte thjesht personal dhe jo i bazuar ne fakte.
    Une nuk arrij te kuptoj si mund te thuash fjalen "i korruptuar" per nje program humoristik. Korrupsioni eshte pjese e politikes dhe jo artit. Keshtu qe hapesi/ja i/e temes ne radhe te pare ka nje gabim ne shprehje.
    Nese te pelqen apo jo eshte tjeter pune Eshte ceshtje preference, por jo korrupsioni.
    Te shpëtohesh do të thotë të transformohesh prej Perendise, të ribëhesh ashtu siç Ai donte që ne të ishim që nga fillimi!

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e nursezi
    Anëtarësuar
    21-06-2003
    Vendndodhja
    boston, MA
    Postime
    339
    Citim Postuar më parë nga [xeni]
    Nga je kaq i/e sigurte qe une mendoj se eshte i korruptuar?
    lol...nga ato qe lexova mbetet te kuptosh se ti ose mendon se emisioni eshte i korruptuar (pa vlera) ose ke dale komplet nga tema

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e nursezi
    Anëtarësuar
    21-06-2003
    Vendndodhja
    boston, MA
    Postime
    339
    Citim Postuar më parë nga ARIANA GACI
    E di me suguri ngaqe per nje ceshtje qe nuk ia vlen ta permendim une i njoh te dyja palet qe ishin kunder njeri tjetrit dhe ata qe paguan me shume para ata u paraqiten si pozitive ne emision dhe pala tjeter u shkel me kembe. Kjo ceshtje nuk kishte as te mire dhe as te keq, po u be ceshtje bisnesi. Me vjen per te vjelle nga keta maskarenje qe e rropen popullin dhe pastaj e ngopin ate me shpifje.
    Kaq kisha
    Ariana dukesh sikur ke hapur account vetem per te share fiksfare...

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e RTP
    Anëtarësuar
    26-03-2004
    Postime
    1,756
    Fiks Fare bene me shume per popullin se qe bene e gjithe qeveria !
    Ju lumte!

    Çfar me prishet qejfi ne kete show jane ato dy vajzat dhe muzika e tyre.
    Kjo me duket dicka krejt e kundert me subjektin e programit!

    Perndryshe:
    Respekt per Doktorin dhe Saimirin dhe guximin qe kane keta djema!
    rtp-ja
    Me respekt
    rtp-ja


    ps. "........Te gjithe kane te drejte te mendojne..
    por ka shume njerez qe i kursejne mendimet!"


  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-09-2004
    Postime
    2,389

    Thumbs down ???

    Citim Postuar më parë nga nursezi
    lol...nga ato qe lexova mbetet te kuptosh se ti ose mendon se emisioni eshte i korruptuar (pa vlera) ose ke dale komplet nga tema
    Ç'ka per tu zgerdhi ketu s'e marr vesh...

    Ti bere nje pyetje dhe une te replikova si njeri dhe kuptohet qe te njejten gje prisja edhe prej teje.

    Eshte per te ardhur keq qe nje pjese e mire e atyre qe diskutojne neper forume nuk marrin mundimin te kuptojne ato qe shkruhen por replikojne keshtu si ti. Njehere mendon se une them qe ky program eshte i korruptuar, pastaj thua qe nese nuk mendon ashtu, athere del nga tema. Keto jane dy gjera krejtesisht te kunderta dhe ti jo vetem qe tregon paaftesi ne te kuptuarit e atyre qe shkruhen por edhe pasiguri ne vetevete. O rriji deri ne fund mendimit tend, ose mendohu para se te shkrush dhe mos i hidh fjalet si lopa bajgen!

    Une s'kam thene qe eshte i korruptuar, sepse qe te mbeshtetesh hipotezen e hedhur nga hapsja e temes duhen fakte, por as nuk e kam kundershtuar ate pasi nuk e perjashtoj kete mundesi, duke u nisur nga ato qe kam degjuar nga njerezit, megjithese keto te fundit nuk mund te jene prove e mjaftueshme. Persa i perket mendimit tim ne lidhje me rolin e ketij programi te ftoj ta rilexosh edhe nje here mesazhin tim te pare. Po te jap nje "hint": fjalen pasqyre. Ç'simbolizon pasqyra, nursezi?
    Aty une kam dashur te them edhe te tjera gjera por mua s'me intereson shume nese ti apo ndonje tjeter perpiqet t'i kuptoje ndryshe.

    Pershendetje!

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    Fiks fare nuk e ka problemin tek ato qe thote.. si kritika.. sepse aty ata ja qellojne gjerave..
    E keqja eshte tek Skenat qe ata bejne.. Vulgare banale e poshteruese per ato cupkat shaljashta..

    nejse..

  18. #18
    white pearle
    Anëtarësuar
    15-02-2005
    Vendndodhja
    Kosove
    Postime
    44

    E verteta dhemb

    Pershendetje,

    Per Fiks Fare kritika e vetme qe mund te jete edhe kjo si pasoje e mentalitetit ku jetojme eshte paraqitja e atyre shtojzovalleve ne skene, veshja e tyre qe nuk pershtatet me mentalitetin e shumices shqiptare.

    Fiksi ka nxjerr ne pah, ka nxjerre ne siperqafe te metat e qeverise dhe shoqerise Shqiptare. E verteta dhemb por mbetet e vertete. Eshte realiteti ku ne te gjithe jetojme sot.

    Neve shqiptareve nuk na pelqen e verteta, duam me shume siperfaqesine e gjerave, prandaj edhe eshte hapur kjo teme. Korrupsion ka kudo, jo vetem ne Shqiperi dhe Kosove por ne te gjithe boten. Problemi eshte qe ne vendet e zhvilluara per shkak te kushteve me te mira te jetes niveli i korrupsionit apo masa eshte dukshem me e vogel, apo e paverejtur. Ndersa ktu ku kushtet jane tjera korrupsioni behet o sbehet. E populli qe ska e veren me shume, ska si te mos e vej re kur ka dekada qe kemi ngecur e sbejme nje hap perpara. E shkaku dihet. Mirepo nuk arrije te bej nje lidhje te korrupsionit me nje emision si Fiks Fare qe transmetohet nga nje kanal televiziv shume i shikuar.

    Na pelqeu apo jo ky eshte realiteti ku jetojme, ky qe ka paraqitur Fiksi.
    Jemi ne ata qe nuk i shohim ato qe kane pare ata, apo nuk duam ti shohim.
    Jemi ne qe duke mos luftuar kunder dukurive te tilla bejme gjoja se nuk ekzistojne kur ne fakt jane aty. Pajtohemi ne heshtje me to.
    Jemi ne qe mbajme qeveri te korruptuara si ajo e Tiranes apo ajo qe ishte me pare ne Prishtine, para se te vinte Z. Haradinaj.
    Jemi ne qe votojme dhe i perkrahim te korruptarit qe te vazhdojne me korrupsion dhe te zhvasin popullin.
    Kjo eshte e meta jone si popull. Pajtohemi lehte me ate qe ofrohet. Dhe nuk bjeme gje tjeter veq fajesojme te tjeret e pjesen tone te fajit nuk e mbajme kurre. Apo jo harrova me kot nuk thone Faji eshte jetim.

    Ne njefare mase Kosova eshte ne nje pozite tjeter duke marre parasysh qe skemi pasur kurre shtet ne duart tona. Gjithmone te udhehequr nga te tjeret e skemi pasur rast te deshmohemi se a dime apo jo te udheheqim shtet.
    Por eshte i dhimbshem fakti qe Shqiperia, shtet prej vitesh nuk arrin dot te rimekembet dhe te marre udhen e mbare, dhe ne si popull i ktij shteti rrime duarkryq para kesaj tragjedie. Ne shohim tragjedi e tragjedi ne fatet e njerezve e mbyllim syte, bejme sikur nuk ka ndodhur gje.

    Kur do themi mjat me?
    Kur do ngrihemi si popull ne ketej e ju andej kufirit qe ti themi JO te keqes, MJAFT njerezve qe po shkaterrojne ate qe te tjeret e kane krijuar me mund e kane paguar me gjak.
    Kur do te luftojme per te miren e perbashket duke harruar per momentin te miren personale.
    Kur do te behemi SHTET?

    Apo do e leme popullin dhe shtetin qe na takon neve ne duart a atyre qe po e qojne drejt shkaterrimit. Apo jemi te destinuar te jetojme me faktin qe sdo ecim kurre nje hap perpara, sdo behemi kurre nje, sdo behemi kurre Shtet dhe do jemi gjithmone ne sy te keq para te tjereve, para botes.
    Ndoshta kjo toke eshte e mallkuar. Kush e di. Mbase eshte mallikimi edhe i nenave qe si kane bijt me e shohin qe gjaku i tyre shkoj kot, i atyre qe u vrane e kurre nuk u gjend Kush apo PSE. Nuk i dihet. Mbase kemi malluar vetveten perveq qe na kane mallkuar te tjeret.

    Prandaj ta marrim pjesen tone te fajit ne kete tragjedi. Dhe te mos mjaftohemi me ate qe te gjuajme fajin tek te tjeret dhe te themi E dime ku eshte faji, por te bejme dicka per te ndryshuar. Te mos drejtojme gishtin drejt te korruptuarit por ta luftojme dukurine duke luftuar te korruptuarit dhe korrupsionin.

    Me rrespekt

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-10-2004
    Postime
    349

    Talking Arİana

    Ja Ke Fut Kot Fare Goce.
    E Ke Shume Gabİm.
    E Para Ato Nuk Jane Mashtrİme.
    Pse Jane Sİpas Teje Genjeshtra Se Kane Bere Shume Njerez Me Shtepİ
    Se Ka Bere Shume Njerez Te Marrİn Rrogat E Prapambetura Pre 14-16 Muajsh Qe Nuk Ja Jepte Shtetİ.
    Se Hoqİ Sekseret Nga Mİnİstrİte.
    Se Hoqİ Lendet Djegese,plasese,helmuese Nga Duart E Femİjeve.
    Apo Qe Ja Ka Mledh Shtetİ 7-2 Dhe Ska Nga Te Levİze.

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-10-2004
    Postime
    349

    Talking Hmmmmm

    Per Ato Vajzat Skam Car Te Them Se Mbase İ Duhet Leku A Nuk E Dİ.
    Por Fİks Fare Ka Bere Gjerat Qe Shtetİ Nuk İ Ka Bere
    Dhe Qe Ska Pasur Ne Mend Ta Bej.
    Po Fİks-fare İ Nxİrrte Namİn Te Gjİtheve Dhe Ato Nga Turpİ E Benİn Ate Qe Donte Popullİ.
    Fİks-fare İ Ka Hequr Te Korruptuar Nga Puna (megjİthese Ka Akoma).
    Nuk E Dİ Se Sa Here E Ke Pare Fİksİn Goce.
    Por Nuk Jam Me Mendİmİn Tend.
    Ju Pershendes.
    Tung.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Cfare mendoni per Hitlerin dhe "Mein Kampf"
    Nga wittstar në forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Përgjigje: 105
    Postimi i Fundit: 06-02-2011, 20:15
  2. A mendoni të ktheheni në Shqipëri ?
    Nga Arbushi në forumin Kulturë demokratike
    Përgjigje: 189
    Postimi i Fundit: 10-01-2011, 07:06
  3. Cfare mendoni për lakuriqësinë e femrave shqiptare?
    Nga vesaaa në forumin Votime dhe sondazhe
    Përgjigje: 454
    Postimi i Fundit: 05-12-2010, 16:02
  4. Si mendoni...?
    Nga PRI-LTN në forumin Shkenca dhe jeta
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 28-02-2007, 16:34

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •