Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
  Anėtarėsuar
  06-09-2003
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  45
  Postime
  1,946

  Vetvritet 14-vjecari 1 muaj mbas te atit

  undefined
  Rreth nje muaj me pare,babai i Endritit vrau veten me pistolete.Vetvrasja e te jatit ndikoj ke i biri.....

  Fier--Nje 14-vjecar vetehelmohet me fotoksine vetem pak jave pas vetvrasjes se te jatit.
  Endrit Goxhaj,nxenes ne klasen e tete nga patosi i ka dhen fund jetes se tij duke pire fotoksine.
  Familjaret e kane sjell djalin ne spitalin e fierit por dhe pas marjes se ndihmes se shpejt nuk kan mundur ti kthejne jeten.  Vethelmimi


  Endrit Goxhaj ka pire gjate mbremjes te se martes 14-vjecari eshte gjetur ne gjendje te rende nga te afermit e tij.te cilet e kan nisur urgjent per ne spitalin e fierit,por ne oret e para te dites se djshme endriti ka nderuar jeten,pas ketij helmimi ne vendngjarje kan shkuar forca te policise te patosit te cilet kan filluar hetimet e para per rrethanat e ktij vet-helmimi.Agjentet e policise kan grumbulluar deshmi te familjareve te djalit.
  Sipas deshmive mesohet se Endriti e ksihte perjetuar shum keq vet vrasjen e te jatit dhe kjo ka ndikuar tek ai.
  Burimet e Policise pohojne per Gazeten shekulli qe djali i kishte mare 500 lek tereja pa leje nga nena e tij.Dhe kjio e fundit e ka kritikur per veprimin qe ka betre djali dhe fjala e nenes ka renduar ne gjendjen emocionale te Endritit.Ne oret e vona te se martes ai ka gelltitur fotoksine duke i dhen fund jetes.
  Sipas Mjekeve ata thon qe kan bere te pamunduren per ta shpetuar nga kthetrat e vdekjes djalin 14-vjecar duke perdorur te gjitha medikamentet dhe terapite e duhura,por gjendja e tij ishte kritike.  Pse po ndodhin kto vetvrasje tek femijet gjendja kohet e fudit sa vjen e po behet me keq rastet po shtohen.

  kete qe solla un ktu e mora nga gazeta shekulli qe ju ta lexoni dhe mund te thoni
  A mund te ndalohen kto vetvrasje?
  Si mund ti ndalojme?
  Pse arrijne femijet ne kete pike?
  Kush fajtor per kete qe po ndodh ne shqiperi?

  Erind goxhaj u preht shpirti jot ne paqe
  Takohemi Ditėn e Gjykimit

 2. #2
  shtriga Maska e shtrigaa
  Anėtarėsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  kudo midis jush
  Postime
  290
  (((((((((((((((((
  ehhhhhhhhhhhhhhh
  Kur linda qava dhe te tjeret qeshen......
  Kur te vdes tjeret do te qajn dhe une do qesh
  Jam_Ajo

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,600
  Me erdhi keq se i nje edhe mamaja ime kete familje.Edhe qenka vetem 14 vjec .
  A mund te ndalohen kto vetvrasje?
  Keto vetvrasje ndalohet vetem ai person shpreh ate qe ndjen tek nje njeri qe eshte i sigurt qe do ta kuptoj edhe do ta beji te mohoji nga kjo gjendje shpirterore.
  Si mund ti ndalojme?
  Kur arrine nje njeri ne kete gjendje vetem ne qoftese e kuptojne te afermit e tij edhe ta ndalojne ate psikoligjia arrine qe te mbyllen ne vetvete keshtu qe eshte e veshtire ta kuptosh.
  Pse arrijne femijet ne kete pike?
  Kush fajtor per kete qe po ndodh ne shqiperi?
  Kam degjuar ketu nje histori qe nje djal 18 vjecar beri vetvrasje sepse dashuroji nje vajze ne chat ne internet edhe ajo e mohoji ate pas 1 vit e gjysem ka shume gjera qe ndikojne ne nje vetvrasje e para eshte dashurija edhe mohimi nga ai qe do edhe e dyta jane leket e treta jane pjestaret e familjes.
  Sma dhe linkun e gjeta vet :P

 4. #4
  . Maska e elda
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  turqi
  Mosha
  40
  Postime
  569
  Me vjen shume keq ...me sa kam degjuar ne shqiperi dita dites po shtohen ngjarje te tilla ..Kete une e lidh me psikologjine e femijeve atje.
  Per mendimin tim familja luan nje rol kryesor ne psikologjine e femijes.Ne rastin e mesiper nena e tij duhej te tregohej me e kujdesshme pasi 1 jave me pare i ati kishte kryer vetvrasje dhe kjo ndikon shume ne gjendjen shpirterore te femijes.
  Por fatkeqsisht ai qenka ndare nga kjo bote dhe me vjen vertet keq..
  Ngushellimet e mia familjes se tij.

 5. #5
  Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
  Anėtarėsuar
  06-09-2003
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  45
  Postime
  1,946
  pse po ndodhin si do jet ne vazhdim do ket me vet vrasje tek femijet

  dhe un mendoj qe ka te beje familja deri diku
  Takohemi Ditėn e Gjykimit

 6. #6
  e Shqipes Maska e Foleja_
  Anėtarėsuar
  04-08-2004
  Postime
  1,694
  Me vjen shume keq per rastin qe e lexova.Por une mendoj qe nuk eshte nena ajo qe ndikoj ne rastin e djalit, por per fat te keq eshte babai, i cili i dha djalit te kuptoj qe e vetmja zgjedhje per te ikur nga problemet e perditeshme eshte nderrimi i jetes. Besoj qe secilit nga ne po te kishim marre para apo gjera me vlere nga shtepia do te ishim qortuar nga nena,por jo menjehere te bejme nje hap te tille deri ne vetevrasje.
  Elda ke shume te drejte kur thua se familja luan rolin kryesor ne psikologjine e femijes,por edhe ktu femijet gjithsesi se ne njerin nga prinderit ndjehen me te afert per tu rrefyer, e ne kete rast besoj qe shtylla mbeshtetese e djalit ishte babi,dhe beri ate qe ne nje menyre babai e udherrefeu.
  Ngushellime per familjen e Endritit
  Qendro me ate qe te puthe shpirtin, lekuren ta puthe kushdo !

  Charles Bukowski

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,215
  Elda dhe Foleja_, pajtohem me mendimin tuaj se pridėrit i kanė fajet kryesore, por nuk do tė bėja dallim nė peshėn e fajit nė mes tė nėnės dhe babait. Nė edukimin e fėmijėve, marrin pjesė tė dy prinbdėrit, bile nėna ėshtė bazė e edukatės familjare, besoj se pajtoheni.
  Dhe sa i pėrket rastit, babai i ka dhėnė njė zgjidhje tė gabuar tė ndjerit Endrit, por nėna e ka shtyrė edhe mė tutje drejt vdekjes??!!
  Pra fajin e kanė qė tė dy, prandaj unė edhe e kam hapur temėn: "Vetėvrasjet dhe ēfarė sjell gjer tek ato”?
  Pėr fund, ngushėllime (por vėtetė nuk po di kujt, babait tė vdekur, apo nėnės qė nuk ka bėrė gjė pėr te), apo juve anėtarė tė Forumit (bile kjo mė duket mė me mend)!?
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 8. #8
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,623
  Serisht???
  Se di se c'behet ne vendin tone. Varferia dhe mjerimi po na vret femijet.
  Ngushellimet e mia familjes se Endritit

Tema tė Ngjashme

 1. 77 vjeēari martohet me njė grua 60 vjet mė tė re
  Nga Hyllien nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 28-03-2009, 18:41
 2. Vetėvaret 13- vjeēari, “Dėshmitar i Jehovait”
  Nga Hyllien nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 21-07-2005, 05:20
 3. Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 19-06-2005, 15:11
 4. Humor:11 Vjecari
  Nga PaMeLaA nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 28-12-2003, 23:55
 5. Qėllohet pėr vdekje 25 vjeēari, nė Tiranė
  Nga Beqari002 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 03-12-2002, 19:54

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •