Close
Faqja 12 prej 14 FillimFillim ... 21011121314 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 240 prej 268
  1. #221
    hmmmmm kurre me bejne kete pyetje syte me mbushen me lot pa mbaruar pyetja
    kaluan 18 vjet por kthimi eshte shume i veshtire
    gjithmone do jete nje plage e hapur kjo pyetje
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  2. #222
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    lexova ca kisha shkrujt me perpara qe kur te ket 24 ore drita uje etj etj....por mendimi im ka ndryshuar kompletisht kur te shemet bota mbase kthehem edhe me u shem me dy menje jom me mire te shemem une me gjith boten bashke se sa me jetu ne shqiper....
    per ca rob ketu qe do na i marin ket postim si ulje veni etj etj se ka aq te zjut ketu...nuk po ul vendin jan fakte qe them se atje esht ber shume shume keq dhe nuk po shof ndryshime pozitive po me shume negative vit per vit....
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  3. #223
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-04-2007
    Vendndodhja
    KUDO DHE ASGJEKUND
    Postime
    837
    Citim Postuar më parë nga padrilla Lexo Postimin
    un e kam nda menjen, 100% do kthehem per perhere, maksimumi qe mund te rri eshte edhe dy vjet te tjera, do shkoj do martohem andej dhe nuk do emigroj me, po punove edhe ne shqiperi mund te besh dicka. ato qe thone qe shqiperia eshte ferr, ato jan pabuksa qe nuk e kan mbush barkun me buke kurr sepse nuk jan te zot ta hane jeten ne shqiperi, kurse jashte shtetit shkojn dhe marrin ndihma qe ti mbaj shteti, kshuqe ato duhen lene menjane sepse infektojne njerezit e tjere. Edhe ne emigrim kudo qe te jesh duhet ta qosh kurrizin heret ne mengjes dhe te vish ne darke vone nga puna, te blesh shtepija ne vendet perendimore ja fut vetit nqs nuk i paguan te gjitha leket ne dore, sepse banka te merr perqindjet e interresit perpara dhe do te duhet ta paguash ate shpi per 30 vjet, kshuqe do e ndertosh edhe dy here te tjera gjate ketyre viteve sepse jan shpija kartoni. Njerez mblidheni mendjen dhe punoni fort sa te keni mundesi pastaj kthehuni ne vendlindje se atje te gjen shpirti ngrohtesi, edhe ne shqiperi duhet te punosh qe te hash si ne cdo vend tjeter, ne emigrim humb si njeri po te rrish gjate edhe gjithmone do mendosh per vendlindjen, do ju duket vetja si ne enderr, shqiperia po ndryshon, ka drita ka uje ka cfare te duash, si kudo tjeter, ato qe thone nuk ka uje drita rruge etj, ato kan urrejtje sepse nuk mund te jetojne atje se jane dembela e pa tru. edhe ne mergim po nuk paguve dritat, ti kepusin. ne shqiperi po paguve drita uje, ke 24 ore drita e uje.

    Erando.


    ti te shkosh dhe te trashegohesh por nuk e kuptoj se perse e zgjate e 2 vjete te tjera apo do mbushesh barkun ne fillim
    c'jane keto budalliqe qe flet aman ,vetem ata qe jetojne me ndihma nuk duna te kthehen ,ajde mendje ajde ,sipas teje te gjithe shqipetaret qe jane ne emigrim na qenkan dembele qe jetojne vetem me ndihma

  4. #224
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Normal qe te merr malli per vendin kur je rrite . Me kujtohet nje here kur fola me maman time :
    I thashe ne telefon, se do kthehem , nuk po ambjentohem dot me jeten ketu.
    Gjithe dun me ik , kurse ti do me u kthy - mu pergjigj :-d
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  5. #225
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-04-2007
    Vendndodhja
    KUDO DHE ASGJEKUND
    Postime
    837
    per mua si nje prind me edukimin qe ekzististus ne shqiperi nuk behet fjale per kthim
    per te mos folur per shendetesin,dhe kushtet sociale qe pothuajse nuk ekzistojne .lere pastaj sesi fuksjonojne gjerat ne shqiperi s'ka nje rregu nuk ka nje sistem

  6. #226
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Per pushime do kthehem sahere te mundem.
    Edhe mbase kur te behem plake qe te jem me pension

  7. #227
    i love my friends Maska e *romantiku*
    Anëtarësuar
    25-01-2011
    Vendndodhja
    mes luleve...
    Postime
    176
    as njehere ...shqiperine e ka mbuluar varferia cfare do bej kam mbi 10 vjet qe nuk kam shkuar as qe e kom ndermend..
    NE QOFTE SE NJEREZIT FLASIN PRAPA KRAHEVE TE MI,ATEHERE DO TE THOTE QE UN JAM NJE HAP PERPARA TYRE.?

  8. #228
    i/e regjistruar Maska e alem_de
    Anëtarësuar
    02-10-2009
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    6,745
    Une nuk do kthehem kurre.I kam te gjitha ketu ku jam.Por shqipetaret i dua ku do e nga do qe jane.
    Da steh' ich nun, ich armer Tor,
    Und bin so klug als wie zuvor!

  9. #229
    EPIROT Maska e EDLIN
    Anëtarësuar
    16-07-2007
    Vendndodhja
    ku bëhen qinglat
    Postime
    1,527
    Kur do të kthehem në Shqipëri?!

    Nuk e di ..
    Nje miku im thote se edhe kur te behemi pleq me bastun, do vazhdojme t'i drejtojme njeri-tjetrit kete pyetje.(shpresoj qe jo)
    Epiri është dhe do të mbetet gjithmonë shqiptar ashtu si e krijoi natyra dhe historia - A. Frasheri

  10. #230
    i/e regjistruar Maska e diita
    Anëtarësuar
    16-10-2007
    Vendndodhja
    De
    Postime
    283
    Citim Postuar më parë nga *romantiku* Lexo Postimin
    as njehere ...shqiperine e ka mbuluar varferia cfare do bej kam mbi 10 vjet qe nuk kam shkuar as qe e kom ndermend..
    Lol si mund te rrish 10 vjet pa shku...

    une i numeroj muajt kur te vi koha e pushimit te shkoj ne vendin tim!!
    Heimat ist Heimat!

  11. #231
    Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
    Anëtarësuar
    03-11-2007
    Vendndodhja
    Firenze
    Postime
    1,449
    1 jave ne vere sa per te takuar gjysherit e kusherinjte e vegjel..
    https://www.behance.net/robberysk1100

  12. #232
    i/e regjistruar Maska e Gentian_gr
    Anëtarësuar
    30-08-2007
    Postime
    2,520
    Tema e forumi ka vend per te postuar te gjithe,edhe madje disa duan te duken me disa mendime qe paraqesin paragjykim ''idiotesi,,por ata qe mendohen,e kalojne apo jo kanalin sigurte kane per te rene ne te.

    Me mire rri matane kanalit.

    Po

    kur
    tashme.

    Me 2012 do behet bota me dy diej.
    Ndoshta do i duhet Shqiperise pak drite me shume te ndryshoje,edhe te ndricohet.

  13. #233
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-10-2009
    Vendndodhja
    larg
    Postime
    1,011
    Citim Postuar më parë nga alem_de Lexo Postimin
    Une nuk do kthehem kurre.I kam te gjitha ketu ku jam.Por shqipetaret i dua ku do e nga do qe jane.
    Ta kam lakmin! edhe un i kam te gjitha ketu ku jam, por ja prap .....dicka me mungon ,dicka qe dita dites ja merr anen te gjitha te tjerave!

  14. #234
    E dua letërsinë Maska e eralni
    Anëtarësuar
    01-10-2004
    Vendndodhja
    Roma
    Postime
    151
    Ne shpi do te kthehem kur te mbarojre studimet,fatkeqsisht atje ka shume njerez me qellime te mira por te pa afte.Duhet me shume pune e intelektualve, shoqeria civile dhe jo partite e bejne nje vend.Me kot genjejne veten ata qe thone jane mire aty ku jane ,jane te urritur per buk e dije dhe kur ti perftojne te dyja do te kuptojne thenien (gurri rend peshon ne vende te vet).Mos prisni qe te behet nga hici ,duhet sakrific e dijetarve qe te behet Shqiperia .Atdhe me prit se erdha.... .

  15. #235
    i/e regjistruar Maska e alem_de
    Anëtarësuar
    02-10-2009
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    6,745
    une mendoj qe ne ose ju qe keni mundesi te rrini jashte nuk duhet te ktheheni ne atedhe.atje ka mjafte te pa pune,shkoni ju dhe ju merni atyre te shkreteve vendet e punes.
    Da steh' ich nun, ich armer Tor,
    Und bin so klug als wie zuvor!

  16. #236
    Τρελάρα Maska e Ksanthi
    Anëtarësuar
    22-12-2007
    Vendndodhja
    Στ'αστέρια
    Postime
    2,763
    nuk mendoj se do kthehem kurre .Jam mire ketu ku jam , larg thashethemeve , idiotesirave .
    Dhe kur vete me pushime e shumta tre dite te katerten dua te vi ne shtepine time .Vjet qe isha ne tirane ne mes te vapes nuk beje dot dush se nuk kishe uje .pffffff .

  17. #237
    i/e regjistruar Maska e alem_de
    Anëtarësuar
    02-10-2009
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    6,745
    hahaha ksanthi,keshtu me ka ndodhur dhe mua.
    Da steh' ich nun, ich armer Tor,
    Und bin so klug als wie zuvor!

  18. #238
    Τρελάρα Maska e Ksanthi
    Anëtarësuar
    22-12-2007
    Vendndodhja
    Στ'αστέρια
    Postime
    2,763
    Citim Postuar më parë nga alem_de Lexo Postimin
    hahaha ksanthi,keshtu me ka ndodhur dhe mua.
    me e bukura ishte ne autobus qe nga djersa vinte era kerme , nuk merrje dot fryme haha

  19. #239
    i/e regjistruar Maska e alem_de
    Anëtarësuar
    02-10-2009
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    6,745
    kete nuki e kam provuar,po cfar te bejme atje kemi njerzit tane.................
    Da steh' ich nun, ich armer Tor,
    Und bin so klug als wie zuvor!

  20. #240
    i/e regjistruar Maska e diita
    Anëtarësuar
    16-10-2007
    Vendndodhja
    De
    Postime
    283
    Citim Postuar më parë nga MARGUS Lexo Postimin
    Ta kam lakmin! edhe un i kam te gjitha ketu ku jam, por ja prap .....dicka me mungon ,dicka qe dita dites ja merr anen te gjitha te tjerave!
    E vertet, te njetin mendim e kam edhe une!!
    Heimat ist Heimat!

Faqja 12 prej 14 FillimFillim ... 21011121314 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 33
    Postimi i Fundit: 17-01-2013, 12:29
  2. Esse dhe artikuj të muslimanëve
    Nga ORIONI në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 35
    Postimi i Fundit: 09-12-2010, 09:31
  3. Guerilasit e LANC
    Nga Tannhauser në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 28
    Postimi i Fundit: 21-04-2007, 14:12
  4. Debat mes anti liberalëve dhe liberalëve
    Nga liridashes në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 22-03-2005, 19:26
  5. Permbysja e rregjimit ne 97, Revolucion komunist?
    Nga Seminarist në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 66
    Postimi i Fundit: 28-05-2003, 23:29

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •