Close
Faqja 6 prej 8 FillimFillim ... 45678 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 143
 1. #101
  i/e regjistruar Maska e cool_shqype
  Anėtarėsuar
  30-05-2007
  Vendndodhja
  jetoj me lemoshat e nanes natyre
  Postime
  1,024
  Faleminderit
  30
  20 falenderime nė 13 postime
  Te Japesh Mendim A E Pranon Ose Mohon Perpjekjen Per Cfarosjen E Cifove Gjate #2 Lb. ?????
  Do Te Shprehesha Se E Kam Personalisht Jashtzakonisht Pikpyetje Ne Lidhje Me Arsyen Dhe Shpjegimin Qe Iu Be Me Vone Kesaj Arsyeje E Cila Per Mendimin Tim Eshte Nje Faktor Kryesor Per Sqarimin E Arsyes Se Perse U Be E Ashtuquajtura Holly Causti ????
  Pesonalisht Kam Njohur Dhe Vazhdoj Te Njo Shum Cifo Dhe Sidomos Shum Izraelite...si Ne Te Gjith Popujt Mund Te Gjesh Te Mire, Te Keqinj E Te Mesem.....por Me Ben Pershtypje Se Pjesa Me E Madhe E Tyre E Sidomos Cifot Orthodhokse "hasidi" Kane Nje Percmim Te Madh Per Cdo Rrace Tjeter E Me Nje Llapaqenllek Te Rrjedhshem Duan Te Te Mbushn Mendjen Se Jane Te Pafajshem E Gjithmone Jane Te Tjeret Qe Iu Bien Ne "qafe"... Disa Prej Tyre Sa Nuk Shkulen Kacurrelat E Iu Rreshkiti "torrrja"
  Prej Sqetlle Kur Babai Aktorit Te Mirenjohur Mel Gibson Nga Australia Shprehu Mendimin Se "ne Qofte Se Kerkoni Me Emer Cifoe E "djegur" Ne Kampet E Perqendrimit Emrat E Tyre Do Ti Gjeni Ne Librin Me Numrat Telefonike Te Brooklyn (new York)" Ishte Kjo Nje Ide E Hedhur Prej Nje Njeriu T E Kishes...coku Lezojne Si Shum Keta Prifterinjte Katolike Duhet Te Dine Noi Gjo Me Teper...........
  Po Mire Mo Vellejzer Pa Shifeni Historine...keta Njerez Aq Te Vuajtur "cifot" Po Kudo Qe Shkuan Si Nuk I Pelquen Xhanem E...i Perzune Me Shkelma Duke Filluar Ketue Mijra Vjet Me Pare......nuk U Lodhen Duke Pire Gjakun E Njerezimit, Duke Shitur Skllejver E Dhene Para Me Kamate..po Kujt - Fukarenjve Sigurisht. Po Sa Te Perulur E Te Mire Jane Kur Duan Te Te Zhvasin Ndonje Gje, Se Si Te Te Lyejne Kur Duan Te Ta Marrin Shtepine Per 2 Lek, Si I Skermitin Dhembet Ne Qofte Se Nuk Behet E Tyrja...jo Jo Nuk Flasim Ketu Per Kacidhe Por Po Flasim Per Ceshtje Existence ...se Kudo Ku Shkuan Krijuan Nje Shtrese Qe Ia Morri Frymen Popullates Se Atij Vendi Dhe I Detyroi Njerezit Ti Ndiqnin Me Cte Kishin Kur Situata Nuk Durohej Me......i Vetmi Vend Ku Ato Po Experimentojne Per Here Te Fundit Eshte Shba Dhe Ia Dhane Nje Kafshim Te Madh Me Krizen E Fundit Ne Fushen E Strehimit Dhe Huadhenien Dhe Financimin E Kesaj Fushe........
  Pra I Rame Gjate Qe Ta Nxjerrim Shkurt Prej Ketyre Njerzve Qe Cirren Si Te Pervuajtur Nuk Mund Te Besohet Esgje E Jo Me Per 6 Mil. Te Djegur

 2. #102
  i/e regjistruar Maska e cool_shqype
  Anėtarėsuar
  30-05-2007
  Vendndodhja
  jetoj me lemoshat e nanes natyre
  Postime
  1,024
  Faleminderit
  30
  20 falenderime nė 13 postime
  ME ME FALE PO DESHA TE BASHKOHEM ME LLOGJIKEN E KETIJ LVLLAUT QI BRAVO I QOFTE SE E PASKA NXJERE MATEMATIKEN BASH ME YLL
  CITIM
  Holokausti eshte matematikisht i pamundur te justifikohet
  Ju qe nuk jeni ulur asnjehere te beni llogarite se si u arrit shifra 6 miljone merni laps dhe leter dhe beni keto llogari (shifra qe dhe vete cifutet i pranojne)
  Kampet e perqendrimit (thuhet) se vrisnin 700 veta ne dite kur arriten kapacitetin e plote. Pra
  700 X 365 dite= 255,500 veta ne vit.
  255,000 x 4 vjet (qe nga ndertimi i kampit te pare)= 1,022,000

 3. #103
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  5,616
  Faleminderit
  339
  44 falenderime nė 43 postime
  Po mire edeh nje milion po qofte edhe nje njeri i vetem nese eshte djegur ne furre, a s'eshte turp per tere njerzimin qe te mos pranohet se eshte djegur nje njeri ne furre apo jo ?

  Nuke eshte normale qe te pranohet ideja se duhet te digjet njeriu ne furra !
  Si te duket ty po ta digjnin prindin ne furre ?
  Noral qe ēifutve iu ka humbur buzqeshja sot nga njerzimi, nuke kane me besim tek njerzit...dhe jane te mbyllun e te vetmuar.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Kreksi : 24-04-2008 mė 21:06

 4. #104
  DRAGUNOV Maska e SNIPER 79
  Anėtarėsuar
  10-03-2008
  Vendndodhja
  TE CEPI I LAPRAKSAVE NE STADIUMIN QEMAL STAFA
  Postime
  252
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Te diskutosh per vertetesine e permasave te holokaustit eshte normale. Te shprehesh mosbesimin tend apo kundershtine tende te faktuar mbi shifrat e dhena nga cifutet per viktimat e tyre gjate luftes eshte perseri dicka mese normale. Por shprehje te tilla rracizmi dhe nje mungese e tille sensitiviteti ndaj vuajtjeve te nje populli te tere nuk tolerohet ne forumin tone. Nese ti je zhveshur nga ndjenjat njerezore dhe per ty miliona te vrare (qofshin dhe disa qindra mijera) jane thjesht kallepe sapuni, kjo tregon vetem kafsherine e mendjes dhe te shpirtit tend. Nuk te ben as me realist dhe as me te mencur se te tjeret. Dhe ne te njejten kohe shprehia e nje rracizmi te tille te patolerueshem te pret bileten per jashte forumit. Te keshilloj qe here tjeter te jesh me i matur. As ty, as mua dhe asnje shqiptari tjeter cifutet nuk na kane bere ndonje gje te keqe. Shqiptari se ka ne tradite as urrejtjen dhe as rracizmin ndaj rracave te tjera dhe sidomos ndaj popujve te vuajtur pasi jemi vete te tille. Te qenurit te vecante dhe interesante kerkojeni ne vlera dhe jo ne antivlera.
  ktu esht forum
  secili ka mendime te ndryshme
  nese dikush urren grekun
  dikush tjeter serbin
  ateher pse un sduhet te urrej izraelitet
  tek e fundit mua me kan vrar nji shok ne palestin ne mesim
  secili ka dicka ne zemer
  esht krim ti shprehesh ndjenjat??????????????????
  SHKELMIN NE FYT GJITHMON minjve bardh e blu
  ULTRAS PARTIZONI

 5. #105
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,887
  Faleminderit
  0
  674 falenderime nė 479 postime
  Nuk eshte krim te shprehesh ndjenjat, eshte krim te mos kesh ndenja njerezore. Pse te kane vrare nje shok sdo te thote se duhet pergjithesuar cdo gje dhe urrehet nje popull i tere apo te ferkohet barku per tmerret qe kane provuar ne kurriz. Ana tjeter eshte qe, ke ske urrejtje ajo mbetet ne nivelin personal. Forumi yne ka nje etike dhe rregullore qe ndiqet dhe zbatohet nga te gjithe. Dhe kjo etike dhe rregullore thote se nuk tolerohet rracizmi i cfaredo lloj ngjyre qofte. Pra kjo te jete e qarte.

 6. #106
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,684
  Faleminderit
  0
  31 falenderime nė 30 postime
  Per te gjithe qe kane dyshime per holokaustin,ju ftoj te vizitoni concentration camp of DACHAU ndodhet ne veri te Munchen(Mynih,Gjermani).

  ps.une e kam vizituar vete,holokausti eshte i vertete.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 7. #107
  DRAGUNOV Maska e SNIPER 79
  Anėtarėsuar
  10-03-2008
  Vendndodhja
  TE CEPI I LAPRAKSAVE NE STADIUMIN QEMAL STAFA
  Postime
  252
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Nuk eshte krim te shprehesh ndjenjat, eshte krim te mos kesh ndenja njerezore. Pse te kane vrare nje shok sdo te thote se duhet pergjithesuar cdo gje dhe urrehet nje popull i tere apo te ferkohet barku per tmerret qe kane provuar ne kurriz. Ana tjeter eshte qe, ke ske urrejtje ajo mbetet ne nivelin personal. Forumi yne ka nje etike dhe rregullore qe ndiqet dhe zbatohet nga te gjithe. Dhe kjo etike dhe rregullore thote se nuk tolerohet rracizmi i cfaredo lloj ngjyre qofte. Pra kjo te jete e qarte.
  urrejtja nuk esht rracizem.kjo esht e sigurt(ky esht mendimi im)
  pastaj smund te kem respekt per nji popull(i cili sipas jush ka vuajtur) dhe sic ka vuajtur vet ka ber te vuajn jo 5 vjet por 50 vjet shum popuj te tjer

  megjithate spo futem me mir te kjo tem se sja vle te flasesh per cifutet
  ose me mir se meritojn vemendjen e shqiptareve
  klm
  SHKELMIN NE FYT GJITHMON minjve bardh e blu
  ULTRAS PARTIZONI

 8. #108
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  30-11-2004
  Postime
  1,506
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Ti cool shqype qenke nje cope gomari qe edhe derrin e thartoke turinjsh.

  Kurse per kete snajperin ketu, edhe une kam nje ndjenje : shume mire ia kane bere atij palestinezit.

 9. #109
  DRAGUNOV Maska e SNIPER 79
  Anėtarėsuar
  10-03-2008
  Vendndodhja
  TE CEPI I LAPRAKSAVE NE STADIUMIN QEMAL STAFA
  Postime
  252
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga zzzz... Lexo Postimin
  Ti cool shqype qenke nje cope gomari qe edhe derrin e thartoke turinjsh.

  Kurse per kete snajperin ketu, edhe une kam nje ndjenje : shume mire ia kane bere atij palestinezit.
  ai <palestinezi> ishte shqiptar nga vlora qe studionte atje
  ene mos na e rruj shum se sta ka njeri qefin zzzzzzzzzzzzzzz
  SHKELMIN NE FYT GJITHMON minjve bardh e blu
  ULTRAS PARTIZONI

 10. #110
  Pro diturise Maska e Gjelosh PRekaj
  Anėtarėsuar
  07-07-2008
  Vendndodhja
  N'rranjen e Rozafs
  Postime
  681
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Per ato qe dijne anglishte dhe jane te interresuar te lexojne persa i perket revizionismit dhe pse shume veta dita e dites po zgjohen nga kjo e pavertete paralizuese e frigshme, tronditese dhe shkaterruese per Evropianet(rracen e bardhe) ju froj te lexoni "Kan vdekure me te vertet 6 milion" Did 6 million really die


  http://www.solargeneral.com/library/kula.pdf

 11. #111
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Nuk eshte krim te shprehesh ndjenjat, eshte krim te mos kesh ndenja njerezore. Pse te kane vrare nje shok sdo te thote se duhet pergjithesuar cdo gje dhe urrehet nje popull i tere apo te ferkohet barku per tmerret qe kane provuar ne kurriz. Ana tjeter eshte qe, ke ske urrejtje ajo mbetet ne nivelin personal. Forumi yne ka nje etike dhe rregullore qe ndiqet dhe zbatohet nga te gjithe. Dhe kjo etike dhe rregullore thote se nuk tolerohet rracizmi i cfaredo lloj ngjyre qofte. Pra kjo te jete e qarte.
  Me gjithe respektin qe kam , une skam pare ndonje forum ,deri me sot , me rracist se ky.
  honestly.

 12. #112
  Pro diturise Maska e Gjelosh PRekaj
  Anėtarėsuar
  07-07-2008
  Vendndodhja
  N'rranjen e Rozafs
  Postime
  681
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Si mund ta quash njanin me nje fjale qe ti vete nuk ja din kuptimin fjales.

  E vrash vedin vrash qyqja e zdralajve te Shkodres.

 13. #113
  i/e regjistruar Maska e gojanidz
  Anėtarėsuar
  24-06-2008
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Sipas meje holokausti eshte tragjedia me e madhe qe i ka ndodhur nje kombi si ai i hebrenjeve dhe humbja me e madhe njerezore qe ka ndodhur ne historine e njerezimit .Kete e them pasi hebrenjte nuk ishin pjesmarres ne lufte por dhe ata qe u vrane ishin popullsi civile.Pra po ta marresh nga faktet holokausti eshte nje tragjedi e tejskajshme ku askush nuk duhet te kete as edhe nje dyshim pasi ata qe u vrane ishin civil.Por disa njerez dyshojne aty ku nuk ka vend per dyshime .Pra njerezit holokaustin duhet ta kene ne memorien e tyre qe tragjedi te ketilla te mos perseriten kurre.

 14. #114
  Lazaratas Maska e Bel ami
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  Lazarat
  Mosha
  42
  Postime
  1,184
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Nje gje me vjen mire dhe me ben krenar. U postua nje listeketu :

  Germany - 195,000
  Austria - 53,000
  Czechoslovakia - 255,000
  Denmark - 1,500
  France - 140,000
  Belgium - 57,000
  Luxemburg - 3,000
  Norway - 1,000
  Holland - 120,000
  Italy - 20,000
  Jugoslavia - 64,000
  Greece - 64,000
  Bulgaria - 5,000
  Rumania - 530,000
  Hungary - 200,000
  Poland - 3,271,000
  USSR - 1,050,000

  Nga Shqiperia nuk kishte asnje, sepse Shqiptaret nuk prene ne bese asnje cifut ne Luften e Dyte.
  Ndersa per Holokaustin nese e mohon atehere je duke mohuar nje te vertete .
  Ndersa ketyre llogaritareve qe na e nxjern Holokaustin numerikisht te pa mundur duhet tu them se 700 veta ne dite vdisnin nga urija dhe jo nga gazi apo plumbi.
  Nje analist amerikan pohon se shume vete u groposen te gjalle sepse nuk vdisnin dot nga gazi qe leshohej me pakice ne dhoma.Ose nje rast tjeter eshte se i lidhin dy e nga dy dhe vrisnin vetem njerin me plumb, tjetri varosej i gjalle.
  Nuk eshte puna qe te tregojme hitori renqethese, por po haruam Holokaustin qe perjetuan cifutet, holokaustin qe perjetuam ne nen regjimin e Hoxhes dhe holokaustin qe perjetuan Kosovaret eshte rezik qe ti vuajme perseri.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Bel ami : 03-01-2009 mė 03:15
  ... E ku thuhene ne karte
  Fjalet e Gjuhes se Zjarrte!

 15. #115
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,163
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  ..sikur mos te ndodhte Holokausti , boten do ta rruj dreqi nga zullumqaret e dreqit ...

  ngushllime atyre qe ju dhimbsen cifutet , un se rruaj dot per keta ndytesira .

 16. #116
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-01-2009
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Hard_Style Lexo Postimin
  ..sikur mos te ndodhte Holokausti , boten do ta rruj dreqi nga zullumqaret e dreqit ...

  ngushllime atyre qe ju dhimbsen cifutet , un se rruaj dot per keta ndytesira .
  Si mund te kete ne 2009 kshu tipash?

  E cuditshme!!!!!!!!!

 17. #117
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,163
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga linkoln Lexo Postimin
  Si mund te kete ne 2009 kshu tipash?

  E cuditshme!!!!!!!!!
  a ke problem me te pamurit ...?

  edhe ne Koln ka , por ti spo i pashe , mos je i verber.?

 18. #118
  heretic Crusoe Maska e darwin
  Anėtarėsuar
  25-08-2004
  Vendndodhja
  under the microscope
  Postime
  1,918
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kreksi Lexo Postimin
  Po mire edeh nje milion po qofte edhe nje njeri i vetem nese eshte djegur ne furre, a s'eshte turp per tere njerzimin qe te mos pranohet se eshte djegur nje njeri ne furre apo jo?

  Nuke eshte normale qe te pranohet ideja se duhet te digjet njeriu ne furra !
  Si te duket ty po ta digjnin prindin ne furre ?
  Noral qe ēifutve iu ka humbur buzqeshja sot nga njerzimi, nuke kane me besim tek njerzit...dhe jane te mbyllun e te vetmuar.
  Kjo qė thua ti ėshtė e vėrteta, jo numra qė sajohen andej-kėtej.
  Prektora

 19. #119
  DR-GR Maska e oliver55
  Anėtarėsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Europa
  Postime
  666
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Hard_Style Lexo Postimin
  ..sikur mos te ndodhte Holokausti , boten do ta rruj dreqi nga zullumqaret e dreqit ...

  ngushllime atyre qe ju dhimbsen cifutet , un se rruaj dot per keta ndytesira .
  Nėse ke besim tek Zoti, njeriu ose vetja, thuaje. Nė tė kundėrt, nė raftin e heshtjes.
  PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

 20. #120
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,463
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  Sado racė e prishur dhe e ndytė qė tė jenė, kur mendojmė thellė e thellė edhe ata janė njerėz kan shpirtin e tyre kan familjet e tyre, ajo qė ndodhi ndodhi dhe me sa shohim edhe nė ditėt e sodit kėta ende nuk kan mbushur mend dhe vazhdojnė me tė vjetrėn me veprimet e tyre absurde dhe abnormale kundrejt njerėzve(Palestinezėve) qė nuk duhet tė preken nga lufta dhe bombardimet, po ctė bėsh raca e ndytė ngel e tillė nuk pastrohet asnjėher sepse ka ēdoher rrėnjėt e tė kaluarės.
  Sui generis

Faqja 6 prej 8 FillimFillim ... 45678 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Riretushimi i historisė
  Nga erzeni nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 27-11-2011, 17:34
 2. Shtrembrimi i Historise
  Nga Darius nė forumin Arkeologji/antropologji
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 30-06-2009, 16:10
 3. Akademia e Shkencave dhe heshtja ndaj sfidave te kohes
  Nga &Mitrovicalia& nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 96
  Postimi i Fundit: 18-06-2009, 19:10
 4. Librat e historisė sė Kosovės heqin mitet kombėtare
  Nga iliria e para nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 17-02-2009, 14:57
 5. Ndodhitė nė Maqedoni
  Nga babadimri nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 1075
  Postimi i Fundit: 16-10-2007, 12:25

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •