Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 86

Tema: Heavy Metal

  1. #41
    Horned Almighty Maska e Behemoth
    Anėtarėsuar
    05-11-2003
    Vendndodhja
    In The Woods
    Postime
    363
    Vetem me nje gje ma prishin qejfin kur dalin live. Eric ne bote se i lujti nje here koken. Me floke mbas veshit, sic hyni ashtu doli. Vllai i vogel Brian s'ka me floke me tund, keshtu qe vetem Gleni e mban skenen.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Behemoth's Room Ov Metal
    ATTERA TOTUS SANCTUS

  2. #42
    Horned Almighty Maska e Behemoth
    Anėtarėsuar
    05-11-2003
    Vendndodhja
    In The Woods
    Postime
    363
    Gleni premtoi se albumi i ri qe del se shpejti eshte si "Legion". Rrofsh ti Glen se kaq doja te dija. Bring it on.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Behemoth's Room Ov Metal
    ATTERA TOTUS SANCTUS

  3. #43
    Horned Almighty Maska e Behemoth
    Anėtarėsuar
    05-11-2003
    Vendndodhja
    In The Woods
    Postime
    363
    Per tifozat e Death-it, Vital Remains kane nxjer albumin e fundit "Dechristianize" para 4-5 muajsh me Glen Benton ne vokal. Digjoni baterine e Dave Suzukit dhe do thoni se ku njeri ka 4 duar dhe 4 kembe.

    Full blast blasphemous Death Metal with surprising melodies. Not for the beginers.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Behemoth's Room Ov Metal
    ATTERA TOTUS SANCTUS

  4. #44
    Horned Almighty Maska e Behemoth
    Anėtarėsuar
    05-11-2003
    Vendndodhja
    In The Woods
    Postime
    363
    God has really done it this time! I don't know what he did, but whatever it was, it sure pissed off the guys in Vital Remains. In an act of revenge, they've returned the favor by releasing a blasphemous beast of an album, Dechristianize

    Nga Metalreview.com
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Behemoth's Room Ov Metal
    ATTERA TOTUS SANCTUS

  5. #45
    In Flames Maska e dimegeni
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Vendndodhja
    Göteborg
    Postime
    371
    100 dite!!!!!!!!!!!!
    Kaq duhen per albumin e fundit te In Flames qe titullohet "Soundtrack to your Escape".Mezi po e pres kete album,kenget qe mendohen te jene aty jane

    - F(r)iend
    - The Quiet Place
    - Borders And Shading
    - Discover Me Like Emptiness
    - Touch Of Red
    - Bottled
    - Dead Alone
    - Superhero Of The Computer Rage
    - Like You Better Dead
    - Dial 595-Escape
    - Evil In A Closet
    - In Search For I
    - My Sweet Shadow

    Jesper Strombland,truri i In Flames,premton shume per kete album.
    Ja dhe nje foto e vecante e tyre nga majtas-djathtas jane,Jesper,Peter dhe Bjorn

    Respekte!!!!!!!!!
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Discover me like emptiness.......

  6. #46
    Horned Almighty Maska e Behemoth
    Anėtarėsuar
    05-11-2003
    Vendndodhja
    In The Woods
    Postime
    363
    Obobo ca me kane digju sot veshet cuna. PURE OLD SCHOOL TRASH METAL. Albumi thrash mi i hajrit qe prej fillimit te 90s (mbase me perjashtim te Testament)

    EXODUS plak EXODUS. 11 vjet qe kur nxoren albumin e fundit (1992) dhe tani jane kthyer prap ne studio per te nxjerr "Tempo of the Damned". Hajde album hajde.

    Shpresj Metallica ta digjojne dhe te mbajne shenime se kane harru c'do me thon Thrash Metal. Nqs te pelqejne Fabulous Disaster dhe Impact is Imminent atehere ky album do ta heqi trunin fare.

    Albumi nuk del deri ne 02/2004 por une e gjeta nje kopje promo sot dhe e kom digju 3 here deri tani. Prodhimi eshte tulle fare (me Andy Sneap qe ka punu me Machine Head, Nevermore etj etj), kitaret dhe bateria te forta dhe te pastra. Zoni karakteristik i Steve Souza s'ka ndryshu fare, njisoj si para 90s. Ky album me coi 12-13 vjet mbrapa. Hallall.

    The Kings Of Thrash Are BACK.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Behemoth : 19-12-2003 mė 23:22
    Behemoth's Room Ov Metal
    ATTERA TOTUS SANCTUS

  7. #47
    In Flames Maska e dimegeni
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Vendndodhja
    Göteborg
    Postime
    371
    Dje pame Arch Enemy per te dyten here brenda 2 muajve,per kete band komenti eshte:

    The more we see (of Arch Enemy)
    The less we bleed
    The more we sing (of Arch Enemy)
    The less we die.....kaq.

    Po doni te degjoni nje interviste e dhene nga une dhe Behemoth,ku flitet per koncertin e Arch Enemy dhe metalit ne pergjithesi (edhe pse Behemoth foli per Pop Idol...hahaaha)ate e degjoni sot ne ora 3:30 pm, tek BBC Radio One me Scott Miller.
    Discover me like emptiness.......

  8. #48
    4:20.com...pantera.com Maska e tom
    Anėtarėsuar
    05-03-2003
    Vendndodhja
    ke dyqoni ke selvia
    Postime
    206
    behemoth..i modh plako per te rejat ,se me thon te drejten un spara i ndjek shum informacionet e reja qe dalin persa i perket thrashit..

  9. #49
    carpe diem Maska e drini_nė_TR
    Anėtarėsuar
    28-09-2002
    Vendndodhja
    Tiranė, AL
    Postime
    1,585
    Hey ēuna, a ju kujtohet koha 93 nė Shqipėri kur ishin Thunder Way dhe Centuar shumė tė dėgjuar? Nė tė njėjtėn kohė kan pas qėnė edhe Fish Hook, Balzebup, Radical Obscurity, etj etj qė bonin muzikė. Unė kam kam pas qėnė bateristi i Balzebub, tek ky grup ka qėnė Trimi, Ulljami, Ēomja dhe nė fillim kishim ene Ali Hoxhėn, ose Ali Babėn. Unė isha mė i vogli nė mosh me ta, megjithatė bėm njė koncert tek instituti i lartė i arteve. Kena pas qėnė grupi i parė Death Metal nė Shqipėri. Ah kanė qėnė kohė tė arta ato. Ju pėrshėndes



    Drini.

  10. #50
    4:20.com...pantera.com Maska e tom
    Anėtarėsuar
    05-03-2003
    Vendndodhja
    ke dyqoni ke selvia
    Postime
    206
    ca na ke kujtu mo plak...ej po ke nji koncert qe osht bo ke pallati i pjonerit (viti sme kujtohet),me duket se ka qen per festen e muzikes,a keni qen..me kujtohen' radikal obscurity' ,ne Tan Arbona qe kendoj 'faith no more 'DIGGING THE GRAVE'ishte kot fare....ke radical obscurity njifsha klodin ose cunin e xhepit....ai grup me thon te drejten na pelqeu...sa per thunder way,respekte te vecanta..

  11. #51
    carpe diem Maska e drini_nė_TR
    Anėtarėsuar
    28-09-2002
    Vendndodhja
    Tiranė, AL
    Postime
    1,585
    Radical Obscurity ka qėnė grupi i vllait tim Fredi. Kėngtari dhe kitarrist shoqėrimi ishte Ballaci, dmth Klodi, po tė gjithė e thrrisnin "Ballac" sepse kishte pak mullė, lol. E ka pas shpinė andej nga varri Bomit, por e kalonte tėrė kohėn nga parku dhe blloku.

    I kam akoma nja dy kėngė tė tyret, dy tė parat qė regjistruan si grup. U kanė pas mbeldh tek shpia ime dhe bėnin prova. Bledi, bateristi i tyre vinte dhe pėrdorte baterinė time nganjėrė.

    Tani kam dėgju se Ballaci me Trimin janė duke bėrė muzikė rave, tip Prodigy, po kam qė shekullin e kaluar, 1999, qė nuk kam qėnė Shqipėri dhe kam humb fare nga rrjedha e atjeshme.

    Megjithatė, tė fala.

  12. #52
    4:20.com...pantera.com Maska e tom
    Anėtarėsuar
    05-03-2003
    Vendndodhja
    ke dyqoni ke selvia
    Postime
    206
    ANTHRAX kon nxjer i album te ri..a e ka nigju no njoni.. a ja vle me e ble?

  13. #53
    4:20.com...pantera.com Maska e tom
    Anėtarėsuar
    05-03-2003
    Vendndodhja
    ke dyqoni ke selvia
    Postime
    206
    diamond darrell ,vinnie paul (ish PANTERA) kon formuar nje grup te ri qe quhet DEMAGE PLAN...albumi i tyre del ne shitje ne 10 shkurt..
    ICED EARTH kon nxjer ne shitje albumin qe quhet 'revolver'do shkoj ti shof live ne date 24 prill si gjithmon ne te famshmin HARPOS concert theatre...

  14. #54
    4:20.com...pantera.com Maska e tom
    Anėtarėsuar
    05-03-2003
    Vendndodhja
    ke dyqoni ke selvia
    Postime
    206
    tani jom tu nigju mushroom head..albumi quhet XX..zeri i kengetarit nga iher ngjan me zerin e MIKE PATON " FAITH NO MORE"...

  15. #55
    Horned Almighty Maska e Behemoth
    Anėtarėsuar
    05-11-2003
    Vendndodhja
    In The Woods
    Postime
    363
    O Tom,

    Albumi fundit i Iced Earth eshte bishe fare (ne baze te dy kongeve qe digjova une se 2 jave ka qe ka dal). Kritikat kendej nga europa i kane pas shume te mira. Albume i fundit quhet "The Glorious Burden" Kane vokalist te ri, Tim Owens nga Judas Priest, ka ze shume te vecante. Vijne ne Londer ne 21/03 me Primal Fear (ex Haloween & Gamma Ray) dhe Thunderstone nga Finlanda. Ec aty, per jete Power Metal.

    O Drino, ti me duket ke qene ai bateristi qe s'te arrinin kembet te pedalet? E mban mend? Sa ke qen atehere, 12-13 vjec. Ha, ha, qe thu ti me i bo nder Comit dhe Uliamit ishe dhe une aty. I thashe Comit qe po e dhjeve do te ta fus me veze se e kom te xhepi. Ishte me fat muti se s'kisha.
    Behemoth's Room Ov Metal
    ATTERA TOTUS SANCTUS

  16. #56
    be yourself by yourself Maska e denku
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Vendndodhja
    in the casket garden
    Postime
    362
    Ha ha Andro te kujtohet ai koncert?Drini mire i bite per fuqite qe kishte ate kohe.Ja futem friken e vezes Uilliamit ate dite sa na erdhi dhe roja tu na kontrollu per veze.hahaaaa
    Pershendetje dhe bohu i gjalle nga pubi i metalit.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga denku : 02-02-2004 mė 12:53
    Nuk mund te qortohem,sepse dhe vete njeriu model ka skadencen e tij....!!!!!!!!

  17. #57
    Horned Almighty Maska e Behemoth
    Anėtarėsuar
    05-11-2003
    Vendndodhja
    In The Woods
    Postime
    363
    Po pra Denku. Harrova fare qe na erdhi roja. E mban mend Comin qe nuk arrite ti mbaronte fjalet se ia terheqnin mikrofonin ata lubite te rreshti i pare. Hajde "koncert" hajde.

    The shtunen tjeter jom tu ardh andej nga Malborough Head.
    Behemoth's Room Ov Metal
    ATTERA TOTUS SANCTUS

  18. #58
    Horned Almighty Maska e Behemoth
    Anėtarėsuar
    05-11-2003
    Vendndodhja
    In The Woods
    Postime
    363
    Bad news my friends.

    Iced Earth turneu europian eshte anulluar per shkak te nje demtimi kurrizor te Jon Schaffer. Pune muti se po e prisja me qejf kete koncert.

    Here tjeter tani.
    Behemoth's Room Ov Metal
    ATTERA TOTUS SANCTUS

  19. #59
    Agjitacion e Propagande Maska e FRANTIC
    Anėtarėsuar
    16-02-2004
    Vendndodhja
    Ne anen e erret te henes
    Postime
    79
    O njerez pse harxhoni leket kot duke blere disqe KOTI.Nje keshille nga UNE.Kushtojani jeten vetem METALLICA dhe ju garantoj se nuk do ju shkoje kot...A ka ndonje qe e ka degjuar "ST.ANGER"?Degjojeni pak...
    Albumi fillon "lehte" me "FRANTIC",zbutet me "St.Anger", egersohet me "Some Kind Of Monster",cmendet me "Dirty Window",qetesohet me "My World",luan mendesh me "Shoot Me Again",merr ritmin tek "Sweet Amber",fundi i botes tek "The Unnamed Feeling",humb ritmin tek "Purify" dhe mbyll "lehte" dhe bukur "All Within My Hands"...
    Ju keshilloj ta degjoni nga fillimi gjer ne fund pafundesisht...Pastaj hajdeni te diskutojme per muziken e vertete...
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    ... dhe Drejtesi per te gjithe

  20. #60
    Agjitacion e Propagande Maska e FRANTIC
    Anėtarėsuar
    16-02-2004
    Vendndodhja
    Ne anen e erret te henes
    Postime
    79
    Kush jane keto grupe? Iced earth,Dimmu Borgir,Obituary...Qe dine te bejne vetem Uuuuuuurrrrrrggggghhh...Nuk kane nje stil individual,kane vetem nje akord.Pse muzike eshte kjo...Jo po do te thoni nuk qenke metalar...Eshte e vertete une jam METALLICA-r.(pse je tu qesht or shk.....te).Ne Shqip tingellon keq,qa ti besh.Nejse ju pres ju mbrojtesit e Death Metal

    Death Metal vs Metallica (0:1)

    Ndeshja vazhdon...
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    ... dhe Drejtesi per te gjithe

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •