Close
Faqja 0 prej 31 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 602

Tema: Kape astin.

 1. #1
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Antarsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  38
  Postime
  2,172

  Kape astin.

  Dashuro dhe nga askush mos kij frike
  Kape castin dhe mos e ler te te ike
  Jeta jepet vec nje here
  Ndaj dhe eshte me shume vlere

  Shekujt ikin rradhe-rradhe
  Si te ishin muaj
  Emri yne do harrohet
  Do mbesim te huaj.

  Nje tjeter brez me pas do vije
  Dhe gjurmet tona do te zhduken
  Mbi eshtrat tona bar do mbije
  Dhe re te zeza ne qiell do duken.

  Dhe qielli me ne do te zemerohet
  Me re i vrenjtur do jete plot
  Gjithcka e jona do te harrohet
  E ne te dy do qajme me lot
  Injoranca nuk zhduket me top

 2. #2
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Antarsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  38
  Postime
  2,172
  Kerkova


  Kerkova ca pika loti ne sy
  Po me ishin thare
  Kuptova se ste mendoja ty
  Por jeten ne varr.
  Kerkova te dija dicka me teper
  Te hyja thelle ne labirinthet e jetes
  Kerkova prej vetes nje kujtim te vjeter
  Qe te me kthente driten e shpreses
  Kerkova, kerkova pafund
  Por ate qe doja se gjeta askund.
  Injoranca nuk zhduket me top

 3. #3
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Antarsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  38
  Postime
  2,172

  Era.

  Era ferferin zhurishem
  Dhe gjethet e pemeve ferferijne
  Tashme cdo gje ka ikur zhurmshem
  Dhe netet kurre me spipetijne.

  Era fryn si e marre
  Fytyren time perkedhel
  Nga era deti vjen me dallge
  Dhe malli zemren time ther

  Era bucet ne veshet e mi
  Tamam si nje tupane
  I heshtur mendoj dhe rri
  Per te gjoret jargavane.
  Injoranca nuk zhduket me top

 4. #4
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Antarsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  38
  Postime
  2,172

  Shpesh trishtohesh.

  Shpesh trishtohesh e di
  Bosh te duket gjithcka
  Ditet si proze plot bezdi
  Merzia ti zgjat e ti ha

  Trishtohesh per mua e di mire
  Me spret njeri tjeter me spret
  Ky malli te shton edhe thinje
  Vetmia te mbyt e te tret
  Injoranca nuk zhduket me top

 5. #5
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Antarsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  38
  Postime
  2,172

  Malli!

  Te dua te thashe si edhe ti
  dhe shpirti u sherua
  por mallin e ndezur ne gji
  ska det ne bote qe e shuan.

  Ca piuka shiu rane nga qielli
  edhe une ndjeva si akulli ftohte
  ky mall i madh zemren ma theri
  i madh malli sa kjo bote.

  Syte shkendija rrufeje leshojne
  ashtu sic leshon qielli
  jane verbuar dhe thone
  ah, ky mall i zi na theri

  Rruges eci me plot mall
  i heshtur e i menduar rri
  nga vetvetja dot nuk dal
  ky mall i zi me merr per ty.
  Injoranca nuk zhduket me top

 6. #6
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Antarsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  38
  Postime
  2,172

  Te ndahemi. (1)

  Le te ndahemi tani sa ka mbetur ne lidhjen tone pak shkelqim
  Te ndahemi perpara se nektari ne gotat tona te kete mbaruar
  Te ndahemi perpara se hena te perendoje ne ne agim
  Perpara se te linde dielli e njerezit te jene zgjuar.

  Le te ndahemi tani sa ka mbetur ne buzet tona tinguj e gaz.
  Te ndahemi perpara se zemrat tona ti pushtoje urrejtja
  Te ndahemi perpara se gjuha te pushoje se rrjedhuri mjalte
  Te ndahemi perpara se ne goje te na ngrije buzeqeshja.

  Le te ndahemi tani pasi degjoj zera te trishtuar
  Te ndahemi sa nuk ka ikur nga fytyrat tona drita
  Te ndahemi perpara se stuhia te kete filluar
  Te ndahemi perpara se zemrat tona ti kaploje frika.

  Le te ndahemi tani si te panjohur e te harrojme se c'ndodhi
  Te ndahemi e ta leme te nesermen te linde nje kohe te re
  Te ndahemi me kohe te mire perpara se te na prishet moti
  Te ndahemi sa nuk kane filluar shterngata e rrufe.

  Le te ndahemi pra tani pasi kam ftohte e frike, te lutem lerna.
  Na ler ta braktisim kete vend te erret e te kthehemi nga erdhem
  Te ndahemi si te panjohur para se te na ndodhe me e keqja
  Perpara se urrejtja per njeri-tjetrin te na e kete pushtuar zemren.
  Te ndahemi.
  Injoranca nuk zhduket me top

 7. #7
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Antarsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  38
  Postime
  2,172

  Te ndahemi (Varianti i dyte)

  Te ndahemi sa ka mbetur pak besim
  Te ndahemi te mos vuaje me ky shpirti im
  Te ndahemi naten te mos na shohe njeri
  Te ndahemi, te ndahemi te tharroj ty.

  Se kam te lehte ndoshta as dhe ti
  Te ndahemi te mos marr me vesh per ty
  Kur u bashkuam ish dite me diell
  Te ndahemi me deshmitar henen ne qiell.

  Ne ndarjen tone yjte le te bejne sehir
  Te ndahemi naten keshtu eshte me mire
  Te ndahemi sa nuk eshte thare loti ne sy
  Te ndahemi mbase eshte me mire per te dy

  Te ndahemi dhe le te fryje furtune
  Te kujtojme vec ditet qe u deshem shume
  Te ndahemi e mos mendo per mua
  Ta fshijme nga kujtesa fjalen:te dua

  Te ndahemi ne fshehtesine me te madhe
  Me pas ti harrojme keto brenga edhe halle
  Te ndahemi te mos na shohe askush
  Te fshihemi ne vreshta mbuluar me rrush.

  Dhe qielli le te shpohet ate nate
  Dita te mos vije nata tjete e gjate
  E ashtu te lagur te dy te vrapojme
  E njeri-tjetrin perjete ta harrojme.

  Te ndahemi dhe te harrojme cdo gje tonen
  Te ikim larg, sa me larg ta hedhim kemben
  Te ndahemi dhe te ikim sa me larg merguar
  Ta fshijme nga kujtesa kete enderr te mallkuar.
  Te ndahemi
  Injoranca nuk zhduket me top

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  Indrit..

  Ke talent .. urime..

  Duket se poezite i ke te natyrshme..e te dalin nga zemra..

  Le te sjellte 2005-sa nje dashuri te bukur..!


  kujdes mos perserit mendimet.. shpesh..

 9. #9
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Antarsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  38
  Postime
  2,172

  Brari!

  Flm qe me ke ndjekur, fundja ketu shkruajme per qejfin tone e jo per te shpalosur talentin qe na mungon.
  Flm gjithesesi per komplimentin e pamerituar, edhe per urimin flm.
  Indriti.
  Ndryshuar pr her t fundit nga INDRITI : 09-04-2005 m 17:03
  Injoranca nuk zhduket me top

 10. #10
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Antarsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  38
  Postime
  2,172

  Kurora e bukurise.

  Dliresia dhe bukuria jane te tuat pasuri
  Dhe as qe ka kurore me te bukur,nga kjo qe ti gezon,
  Nga zilia e madhe qe miresia pati per ty,
  Tejet e deshperuar permbysi, dhe shembi te sajin fron.

  Shpirti yt i teri u derdh permbi dliresi,
  Si rrezet e drites fytyra te vezulloi
  Mbi kuroren tende leshoi rrezet dielli
  Dhe ne syte e ty blune qielli leshoi.

  Kur kalove ti qielli ndaloi vajin
  Zerish ne horizont bluja zoteroi
  Nje engjull i bukur mbi ty pikturoi
  Dhe pas shkurtit Zoti, per ty solli majin.

  Per ty, kenges sec ja merr bilbili
  Per ty nis e cel edhe jasemina
  Per ty vrau veten edhe trendafili
  Po na vdes nga smira edhe trendelina.

  Nga paraqitja jote ylberet u skuqen
  Nga turpi dhe hena mori ngjyre te kuqe
  Lulet neper vazo te gjitha u vyshken
  Nga zilia per ty, mori buzeburbuqe.

  Prej teje edhe djalit zemra sec ju drodh
  Ju ndez dhe kaq shpejt u shkri si qiri
  Nje dashuri e madhe brenda saj u mblodh
  Per bukurine tende, per buzet,per ty.


  Nga buzeqeshja jote si nje yll mengjesi
  U godit gjithesia me dridhje termeti
  Gjethet te babitura rreshqiten nga deget
  Nga ky prush i zjarrte shkrine ajsberget
  Injoranca nuk zhduket me top

 11. #11
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Antarsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  38
  Postime
  2,172

  Kerko rrugen.

  Vuajtjet e tua
  Mos ja trego askujt!
  Bota eshte e vogel
  Per te kuptuar
  Mbaji per vete ato
  Mesohu prej tyre
  Ato te forcojne
  Jeta ka te papritura
  Prandaj mos prit meshire
  Nga te tjeret
  Ata jane mbyllur ne vetvete
  Jane privatizuar!
  Sillemi verdalle
  Ne kete jete labirinthi
  Kerko rrugen andej
  Nga nuk mbyllet asnjehere!
  Injoranca nuk zhduket me top

 12. #12
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Antarsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  38
  Postime
  2,172

  Sa here!

  Sa here me duhet te fle
  Dicka pakuptim tensjonin ma ngre
  Sa here qe ne gjume kot flas
  Mbi shpirtin tim perplaset tallaz
  Sa here qe ty te permend
  Nje enderr e keqe me zgjon e me cmend
  Sa here qendroj ne vetmi
  Shikoj veten me ty ne perjetesi
  Sa here furtuna vjen dhe me merr
  Nje thirrje e forte zerin tim cjerr
  Sa here ne kete nate kekoj nje qiri
  Ta ndez shpirtin tim dhe ta fik perseri.

  11 prill ora 04:30
  Injoranca nuk zhduket me top

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  Bukur Indrit...

  Suksese...!

 14. #14

  Pergezimet e mia!..:)

  INDRITI

  Zoti te paska falur nje dhunti, nje talent qe mahnit!I lexova krijimet e tua dhe jane te shkelqyeshme!

  Uroj qe vetem "drita", "dielli"....te jene prezente ne jeten tende, poashtu dhe na vargun tend kaq te bukur!

  Pershendetje,
  ZeM
  T mos ishte feja Islame, populli shqiptar do t ishte shum m tepr n numr, por jo shqiptar-F.Konica

 15. #15
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Antarsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  38
  Postime
  2,172

  Flm qe te dyve!

  Xeni dhe zana ju falenderoj per leximin dhe shpresoj tju perlqejne edhe keto vargjet e meposhtme megjithese kane tjeter melodi.
  Flm.
  Injoranca nuk zhduket me top

 16. #16
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Antarsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  38
  Postime
  2,172

  Brenge.

  Te brengosur e kam shpirtin kete nate,
  te sfilitur e copetuar,shkrub e hi,
  qe kur ti ike sa larg sa larg
  brengen ma mbolle ne gji.

  Nje brenge te madhe mbaj ne shpirt
  dhe sdi ne k'te bote kujt ti hapem
  por brenga brenda meje ka mbire,
  sa kohe kalojne e rrenjet zgjaten.
  Injoranca nuk zhduket me top

 17. #17
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Antarsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  38
  Postime
  2,172

  Brenge!

  I heshtur rri mendoj
  merzia me pushtoj
  pa fjale, pa gezim
  ky eshte fati im.
  mendoj, mendoj nuk di se sa
  vetvetes me s'kuptoj
  merzia po me ha
  ditet si te dielat pa ngushellim
  te merziteshme dhe askush
  s'mund te te vije ne ndihme

  Por papritur loti pikon
  sikur prej meje ndjese kerkon
  por zemra nuk tregon
  kur ankthi e pushton.
  Injoranca nuk zhduket me top

 18. #18
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Antarsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  38
  Postime
  2,172

  Brenge .

  Buze detit rri mendoj
  Deri ne pafundesi
  Per dicka qe me mundon
  Rrjedhin lotet e mi.

  Tani nje ere e lehte fryn
  Me fton qe te vallezoj
  Larg dhimbjes ajo me shtyn
  Qe dhembjen ta harroj.

  Pa vjen vala ketu ne breg
  E mbushur perplot shkume
  Po trsihtimi valle pse erdh
  Qe te vuaj kaq shume une?
  Injoranca nuk zhduket me top

 19. #19
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Antarsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  38
  Postime
  2,172

  Brenge!

  Nje dite te lumtur kerkoj
  Se di do ta gjej valle
  Sa larg, sa larg shtegetoj
  Eci dite e eci nate.

  Nje tjeter bote kerkoj
  E di qe shpejt do ta gjej
  Aty shpirtin do gezoj
  Eshte afer, kete e ndjej
  Injoranca nuk zhduket me top

 20. #20
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Antarsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  38
  Postime
  2,172
  Qetesohu shpirt!


  Shpirt i trazuar porsi deti
  Dil dhe ti nje here ne drite
  Dil e fol se s’behet qameti
  Boll me ndenje si i ngrire.

  Shipirt, o ti shpirt i trazuar
  I venitur neper det
  Dil nje here rri i gezuar
  Boll me ndenje si i shkrete.

  Shpirt i levizur si ne ferr
  I llastuar perkedhelur
  A me ben vetem nje nder?
  Mos mu hiq me si i vdekur.
  Injoranca nuk zhduket me top

Faqja 0 prej 31 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Nuk i trmbem nats
  Nga riza2008 n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 664
  Postimi i Fundit: 28-08-2014, 16:59
 2. Jusuf e Bardhosh Grvalla, dhe Kadri Zeka
  Nga erzeni n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 87
  Postimi i Fundit: 29-01-2012, 23:37
 3. Miftar KRYEZIU, Udhkryqet e nj maturanteje - roman
  Nga Agim Metbala n forumin Shkrimtar shqiptar
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 10-11-2008, 15:00
 4. Urtesia E Therjes Sipas Urdherava Hyjnore
  Nga fioreal n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-11-2005, 01:41
 5. Mall, epsh dhe dashuri
  Nga Vala_79 n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 24-01-2005, 10:00

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •