Close
Faqja 30 prej 31 FillimFillim ... 2028293031 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 581 deri 600 prej 602
 1. #581
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ke-ler Lexo Postimin
  E bukur kjo,komplimente.
  flm. i bukur dhe komplimenti
  Injoranca nuk zhduket me top

 2. #582
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Ne syte e tu...

  Ne syte e tu te kafte, qe ndrine si meteori
  Shkelqejne te kalterit ,syte e mi.
  Nga syte e tu bojekafe , marr freski tetori
  Dhe ti nga syte e mi merr kaltersi.

  Ne syte e tu te kafte shoh zemren time
  dhe ti vec zemren tende, sheh ne syte e mi
  E di , kristal i lotit, ndrin me rreze dashurie
  Ndaj ti ndriēo per mua dhe une do ndrij per ty.
  Injoranca nuk zhduket me top

 3. #583
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Demode.

  Se di pse fjalėt “shpirt “e “zemėr”
  Mėngjajnė aq fallco, aq demode
  E di kur duhet vėrtetė njė femėr?
  Kur nė gjoks zemra rreh vec pėr tė.
  Injoranca nuk zhduket me top

 4. #584
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Njė miku!

  (Kushtuar Poetit Adem Berisha)

  Ku paskam qenė muaj tė tėrė?
  Nė ē'gjumė paskam qenė, O Zot!
  Si dhashė mikut njė lamtumirė
  Pėr tė nuk derdha njė pikėz lot.

  Njė mik me tha se nuk je mė
  Dhe se ke ikur perjetė nga ne
  Nė gojė s'mė mbet' mė fjalė ,as zė
  Dhe pėrmbi kokė mu nxi njė re.

  Mė ikėn fjalėt, larg u degdisėn
  Morėn shtigjet e arratisė
  Oh, dhimbjet gjoksin sec ma grisėn
  nė zemrėn time ngulėn njė shtizė.

  Tė gjithė do vdesim njė ditė patjetėr
  dikush mė vonė , dikush mė parė
  I lutem Zotit, nė botėn tjetėr
  Qė ta ringjallė si besimtar.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga INDRITI : 06-11-2012 mė 16:00
  Injoranca nuk zhduket me top

 5. #585
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime
  Citim Postuar mė parė nga INDRITI Lexo Postimin
  Njė miku!

  (Kushtuar Poetit Adem Berisha)

  Ku paskam qenė muaj tė tėrė?
  Nė ē'gjumė paskam qenė, O Zot!
  Si dhashė mikut njė lamtumirė
  Pėr tė nuk derdha njė pikėz lot.

  Njė mik me tha se nuk je mė
  Dhe se ke ikur perjetė nga ne
  Nė gojė s'mė mbet' mė fjalė ,as zė
  Dhe pėrmbi kokė mu nxi njė re.

  Mė ikėn fjalėt, larg u degdisėn
  Morėn shtigjet e arratisė
  Oh, dhimbjet gjoksin sec ma grisėn
  nė zemrėn time ngulėn njė shtizė.

  Tė gjithė do vdesim njė ditė patjetėr
  dikush mė vonė , dikush mė parė
  I lutem Zotit, nė botėn tjetėr
  Qė ta ringjallė si besimtar.
  Indrit, Ju lumtė pėr kėtė elegji kushtuar mikut tonė tė pėrbashkėt...
  Zoti ta falt shnetėn...

 6. #586
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime

  Pėr: Kape ēastin.

  Ate dite prilli...
  (Romance)

  Ate dite prilli, kur u takuam
  ndoshta per fat nisi nje shi.
  Kumbonin cadrat,mbi kokat tona
  cadrat qe mbanim une dhe ti.

  Sa u pendova qe mora cader
  e cdo me bente mua nje shi?
  Me mire te lagesha dhe per hater
  te hyja nen cadren qe mbaje ti.

  Po ty c`tu desh ombrella valle?
  me mire e lagur te ishe qulle
  Une do te mbaja ne gji te vale
  ne zemren time ndezur si furre.

  Do te te ngrohja ne afshin tim
  Me zjarr prej shiprti, qe s'ka te shuar.
  Eh, sa e tepert qenka nje cader
  per dy capkene te dashuruar.
  Injoranca nuk zhduket me top

 7. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar INDRITI pėr postimin:

  Gentian_gr (05-10-2013)

 8. #587
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Kape ēastin.

  Citim Postuar mė parė nga INDRITI Lexo Postimin
  Ate dite prilli...
  (Romance)

  Ate dite prilli, kur u takuam
  ndoshta per fat nisi nje shi.
  Kumbonin cadrat,mbi kokat tona
  cadrat qe mbanim une dhe ti.

  Sa u pendova qe mora cader
  e cdo me bente mua nje shi?
  Me mire te lagesha dhe per hater
  te hyja nen cadren qe mbaje ti.

  Po ty c`tu desh ombrella valle?
  me mire e lagur te ishe qulle
  Une do te mbaja ne gji te vale
  ne zemren time ndezur si furre.

  Do te te ngrohja ne afshin tim
  Me zjarr prej shiprti, qe s'ka te shuar.
  Eh, sa e tepert qenka nje cader
  per dy capkene te dashuruar.
  shume e bukur

 9. #588
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime

  Pėr: Kape ēastin.

  Broken _Smile
  Ju falenderoj qe me ndiqni , ju pershendes me dicka te vogel me poshte.
  Injoranca nuk zhduket me top

 10. #589
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime

  Pėr: Kape ēastin.

  Nate.

  Nate,
  heshtje qe ndjek...
  Kalldrame te ngrire
  Dhe mure...
  Une dhe ti,
  Zemrat tona
  Te ngrira...
  Kerkojne fillin
  E nje ure.
  Injoranca nuk zhduket me top

 11. #590
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Kape ēastin.

  .......

 12. #591
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime

  Pėr: Kape ēastin.

  Mall qė nuk munde ta shuash ti.

  Mė ka mbėrthyer sot nje heshtje
  Se si mu kyē goja kėshtu!
  Ngrirė nė buzė njė buzėqeshje
  Dhe vetėm hapa kuturu.

  Vetėm vrapoj nė rrugė pa rrugė
  Bie dhe ngrihem nė shteg pa shteg
  Njė lot nga sytė pikon si ēurg
  Njė zjarr nė shpirt mė djeg, mė djeg...

  Por unė e di ēfarė vjen pas zjarrit
  Njė prush i dendur dhe mė pas hi
  Njė lot i valė pikon pas mallit
  Mall qė nuk munde ta shuash ti.
  Injoranca nuk zhduket me top

 13. 5 antarėt mė poshtė falenderuan INDRITI pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  Brisil (28-04-2015),broken_smile (29-09-2013),Ēaushi (29-09-2013),e panjohura (05-10-2013),Foleja_ (29-09-2013)

 14. #592
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime

  Pėr: Kape ēastin.

  Nuk mund te behem dot maskara!

  Na e zune frymen lajkamedhenjte
  Bejne gjokset grope, "si ne nuk ka"
  Sikur dynjane mbajne mbi shpina
  Sikur kjo bote s'ben pa ata.

  Na e zune frymen,me idiotesira
  Nje mllef ne shpirt me bren, me mbyt
  Te jete kjo bote per k'ta plehera?
  Nuk mundem dot tu hedh as syte.

  Deri tek rete eshte ngjitur llumi
  Vrer dhe intriga vjellin ata...
  Dhe pse eshte bote e maskarenjve
  Nuk mund te behem dot maskara.
  Injoranca nuk zhduket me top

 15. 2 antarėt mė poshtė falenderuan INDRITI pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  e panjohura (05-10-2013),Gentian_gr (05-10-2013)

 16. #593
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime

  Pėr: Kape ēastin.

  Natėn e mirė!

  Pa ty, mėngjesi vjen pa aromė
  Pa dritė, pa lule dhe pa diell
  Pa zogj nė pemė qė cicerojnė
  Dhe re tė zeza kudo nė qiell.

  Pa ty,i trishtė vjen agimi
  Si tė jetė natė me errėsirė
  Tek ti, tek ti mė mbeti shpirti
  Dhe pėrshpėris:"Natėn e mirė"
  Injoranca nuk zhduket me top

 17. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar INDRITI pėr postimin:

  Ēaushi (03-11-2013)

 18. #594
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime

  Pėr: Kape ēastin.

  Gjithmone ka pasur Zot.

  E njenjta kohe ka qene gjithmone
  Gjithmone kjo toke ne rrotullim...
  Me mijera vjet kjo hene ndricon
  Me mijera vjet ky diell shendrin.

  Gjithmone ka pasur lindje e vdekje
  Intriga, kurthe, brenge e lot
  Por mbi te gjitha dhe buzeqeshje
  Gjithmone, gjithmone ka pasur Zot.
  Injoranca nuk zhduket me top

 19. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar INDRITI pėr postimin:

  luleshtrydhe1 (21-06-2014)

 20. #595
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime

  Pėr: Kape ēastin.

  Nje thengjill mu ndez ne gji.

  Te pashe ne nje shteg te ngushte
  Si ka thene qemoti kenga
  Me nishanin permbi gushe
  dhe me floket dredha- dredha.

  Po kaloje e shkujdesur
  me nje shoqe fare prane...
  Me fytyre- fanar te ndezur
  Buzeqeshur si nje zane.

  Kur mi hodhe ata sy
  Dhe ate veshtrim -shigjete
  Nje thengjill mu ndez ne gji
  Sa u dogja dhe une vete.
  Injoranca nuk zhduket me top

 21. 2 antarėt mė poshtė falenderuan INDRITI pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  Gentian_gr (21-06-2014),shigjeta (21-06-2014)

 22. #596
  i/e regjistruar Maska e luleshtrydhe1
  Anėtarėsuar
  19-06-2014
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  89
  Faleminderit
  3
  12 falenderime nė 10 postime

  Pėr: Kape ēastin.

  Citim Postuar mė parė nga INDRITI Lexo Postimin
  Gjithmone ka pasur Zot.

  E njenjta kohe ka qene gjithmone
  Gjithmone kjo toke ne rrotullim...
  Me mijera vjet kjo hene ndricon
  Me mijera vjet ky diell shendrin.

  Gjithmone ka pasur lindje e vdekje
  Intriga, kurthe, brenge e lot
  Por mbi te gjitha dhe buzeqeshje
  Gjithmone, gjithmone ka pasur Zot.
  Shume shume e bukur

 23. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar luleshtrydhe1 pėr postimin:

  INDRITI (26-06-2014)

 24. #597
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime

  Pėr: Kape ēastin.

  Luleshtrydhe , ju faleminderit.

  Faleminderit Lazarat.

  Na pa me sy sot, kjo Evropa
  Pas nje heshtje kaq te gjate
  Ca merite, ca hopa, hopa...
  Na dhane "statusin kandidat".

  Sot rilindi Shqiperia
  Me k'te status kanditat
  do e them dhe pse me turp
  Faleminderit Lazarat.
  Injoranca nuk zhduket me top

 25. #598
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime

  Pėr: Kape ēastin.

  Kuturu.

  Cfare nuk degjon nga qeveria
  Pallin , fjalosin kutururu...
  Sikur jetojme nga Gjermania
  Sikur ata, nuk rrojne ketu.

  Kuturu flet dhe opozita
  Se gjoja keq i vjen per ne
  Se po jetojme pa uje e drita
  Sikur nuk qe ne pushtet dje.

  Ketu te gjithe, vetem tallen
  Si qeveria edhe pakica
  Ju lutem shume,mbylleni halen
  Se ju nuk ngrohni,sillni vec ngrica.
  Injoranca nuk zhduket me top

 26. #599
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime

  Pėr: Kape ēastin.

  Hajde shtet e palo shtet.

  Nje parti na ka bere spot
  Te mos shesim asnje vot'
  Po une qe asgje nuk pres
  gdhij e ngrys si i pashpres'
  voten pse te mos e shes?

  Ja ta zeme se ju degjova
  E zeme, vajta e votova
  I pashprese ndihem prap
  Voten s'di se kujt t'ia jap.
  Nje berber,tjetri kasap.

  Ja ta zeme, si mora leket
  Nje thes miell, nuk e mora
  Ju qe blini deputetet
  Jeni horra, kryehorra
  Boll me spote, boll me dokrra.

  Jane popullit te grahte
  Ato lek qe ju shperndani
  Qe e vidhni dite e nate
  Qe e vrisni dhe e qani.
  Lart e poshte neper fushate,

  Nje parti paska bere spot
  Mos e shit voten me thote
  Ndersa ,po e njenjta, vete
  E blen voten dhe e shet
  Hajde shtet e palo shtet.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga INDRITI : 21-06-2015 mė 08:03
  Injoranca nuk zhduket me top

 27. #600
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime

  Pėr: Kape ēastin.

  Mat!

  Mė qėnke pakėz nazeqare
  Me ata sy, tė thellė det
  Kur vjen si hėnėz kanakare
  Nė shpirtin tim shkakton tėrmet.

  Nuk prisja qe tė ndodhė ndryshe
  Buzeqeshja jote ndal rrufenė
  Kur zė e flet, si dallėndyshe
  Nė zemrėn time ngre folenė.

  E ngre folenė si pa kuptuar!
  Dhe pėr ēudi,nuk bėj dot naze
  Mė ēmendin flokėt e lėshuar
  Dhe gusha ,erė manushaqe.

  Dhe manushaqja ,si gjithė lulet
  Aromen tende ,ka zili
  Mbi toke, s’ka lule tė tė mburret,
  Mbi cdo arome, kundermon ti.

  Me qenke pakez lozonjare
  Me syte e bukur- bojedet
  Sa here i shoh, marrosem fare
  Ne lojen tende ,ndihem mbret.

  Mi byri syte nje drite sabahu
  Vėrtetė me beri njeri me fat…
  Tashme e di, ne k’te loje shahu
  Jam thjesht nje mbret i zėnė mat.
  Injoranca nuk zhduket me top

Faqja 30 prej 31 FillimFillim ... 2028293031 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Nuk i trėmbem natės
  Nga riza2008 nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 664
  Postimi i Fundit: 28-08-2014, 16:59
 2. Jusuf e Bardhosh Gėrvalla, dhe Kadri Zeka
  Nga erzeni nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 87
  Postimi i Fundit: 29-01-2012, 22:37
 3. Miftar KRYEZIU, Udhėkryqet e njė maturanteje - roman
  Nga Agim Metbala nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 10-11-2008, 14:00
 4. Urtesia E Therjes Sipas Urdherava Hyjnore
  Nga fioreal nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-11-2005, 00:41
 5. Mall, epsh dhe dashuri
  Nga Vala_79 nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 24-01-2005, 09:00

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •