Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 49 prej 49
  1. #41
    i Krishtere Maska e i krishteri
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    660

    Exclamation

    mesuesit!

    1- eshte nje thenje popullore ēka zemra qet goja, kjo per faktin sepse ato qe the nuk ishin sepse i the per te krishteret e demonizuar, por emri aty ishte te krishteret. fjala te krishtere ti e di se ēfare do te thote. nejse...!

    2- para disa ditesh pash nje deshmimtare qe pershendeti nje grua(une po kaloja rruges per esapin tim), e pyeti ky(D.i J.) si je. ndersa gruaja iu pergjigje, oh faleminderit Perendise sepse kur ndiqet Perendia ēdo gje shkon mire. Ky iu afrua edhe i tha:- faleminderit Perendise thuhet kur...(filloj ti bente nje sqarim edhe nuk falenderoj Perendine bashke me gruan sepse ka njerez qe e falenderojne Perendine, nejse ata qe ēirren rrugeve jini ju te dashur miq Deshm.)! Ketu une shikoj nga te tera edhe degjoj nga ata qe largohen nga deshmimtaret edheēfare mikpritje i bejne me pase deshm.(nuk i flasin me goje etj). nese nuk beson te prezantoj disa qe ishin deshmimtare edhe jane te krishtere tani!!!
    nejse kur i kane thene edhe Zotit tim JEZUSIT qe ishte ne gabim une nuk duhet te habitem nese dikush me thote duhet te kurohesh, qe ne realitet kura ju intereson juve qe nuk njihni Zotin Jezus!!!
    ____________________________________________

    satano!

    1- Ndoshta nuk e ke njohur kishen e pare fare edhe prandaj flet keshtu. Une do te quaja pak a shume reforma kur kisha ne ato perjudha bente gjera te pista(pa lejen e Perendise), edhe ishte nje skandal. Tani kisha po kthehet tek ajo qe ishte ne kohen e apostujve(lexoje pak dhjaten e re edhe do te kuptoshe shume gjera). Nuk e quaj reforem nese dikush po bene ashtu siē urdheron Perendia, por e quaj siē e thote Jezusi ne luka 15:11-32, djali plagprishes(qe kthehet ne shtepin e vet serisht)!!!

    2- sa per satanistet duhet te shikosh se sa katila jane. Jane vertet terrori i botes(terrorizmi i dyte ose i fshehur). nejse ēdo kush ka barren e vet!

    3- Nuk e di por ti je vertet i habitshem, une nuk pres prej teje miratime, ose nuk habitem nese me thua diēka sepse kur ti shan Krishtin Zotin tim permbleth gjithēka. nejse Jezusi e ka thene(gjoni 7:7)bota nuk mund tju urrej juve por mua sepse une deshmoj qe veprat e saja jane te mbrapeshta
    ehj ē'durim duhet me njerezimin qe nuk pranon Jezusin si Zot, nejse kur ju duron Jezusi qe ju e shani perdit edhe une ju duroj sepse Zoti me ka mesuar qe te kem durim me ju!!!
    ____________________________________________

    me respekt jo vetem timin por edhe ate te ZOTIT JEZUS ju pershendes!!!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga i krishteri : 18-09-2002 mė 07:08
    Tani pra keto tri gjera mbeten:
    Besimi, Shpresa dhe Dashuria;
    Por me e madhja nga keto eshte
    DASHURIA

    Zoti ju bekofte te gjitheve

  2. #42
    ANTIKRISHT I NDERUAR Maska e Satanisti
    Anėtarėsuar
    06-05-2002
    Vendndodhja
    FERR
    Postime
    78
    ehj ē'durim duhet me njerezimin qe nuk pranon Jezusin si Zot, nejse kur ju duron Jezusi qe ju e shani perdit edhe une ju duroj sepse Zoti me ka mesuar qe te kem durim me ju!!!

    e di mor i krish-terri se sa na duron ,e di.
    e di dhe se sa katila jan satanistet qe permend ti,qe ata me verte duhen djegur ne turre me dru,e jo si ata te pafajshmit qe digjte kisha ca shekuj perpara.

    nejse ti i vure vulen e jezusit temes-the qe keto reforma ishin te parashikuar nga apostujt.ajo cka pritej nga nje njeri si ti,qe rron kot.

    i krishteri-ti me duket se do te ndjekesh shembullin e "Idiotit" dostoyevskit.megjt te keshilloj qe smund ta arrish ate njeri,sepse ishte vetem nje personazh libri.
    IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS LUCIFERI EZCELSIL

  3. #43
    i Krishtere Maska e i krishteri
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    660

    ehj

    1- sa keq me vjen per ty sepse kundershton edhe flet pa pare mire ate qe une te shkruaj(nuk i ve veshin por jep pergjigje kot.)
    nejse ti i vure vulen e jezusit temes-the qe keto reforma ishin te parashikuar nga apostujt.ajo cka pritej nga nje njeri si ti,qe rron kot.
    . ēfare do te thuash me kete, sepse vertet te them te drejten qe ato qe them, ti i interpreton ndryshe, eshte vertet e habiteshme. nejse...!

    2- Une te kam thene vetem nje gje: shikoje biblen me sy jo kritik edhe do te shohesh pertej atyre qe ti harrin te shikosh tani(ndaj kishes se Perendise, dmth kishes se vertet te tij, edhe ndaj te krishtereve te rreme). Do te kuptosh shume gjera(ato pyetje qe i ke bere vetes gjithnje, edhe ato pyetje qe ke kerkuar shume here me hironi me qellim qe te kapje ne gabim ndonje, lexoje edhe do te shikosh) sepse pa e lexuar sinqerisht nuk do te kuptosh kurre.

    3- ato qe une te them vertet ti i interpreton ne menyre tjeter sepse ti nuk e ke jetuar edhe as nuk e jeton ate qe une jetoj. Une kam jetuar pa Perendine edhe e kam provuar se ēfare eshte, por ti nuk ke provuar kurre qe te jetosh me Perendine edhe prandaj mos ja fut kote sepse jane vetem llafe edhe budallalleqe ato qe thua(une shpresoj qe Perendia te te jap para se te vdesesh shpetimin sepse pasi te vdesesh nuk do te keshe mundesi tjeter)!!!

    nejse une do te vazhdoj qe te lutem per ty qe Perendia te te hapi syte e zemres!!!

    Zoti te dhente kaparin e tij edhe Zoti te bekofte!!!
    Tani pra keto tri gjera mbeten:
    Besimi, Shpresa dhe Dashuria;
    Por me e madhja nga keto eshte
    DASHURIA

    Zoti ju bekofte te gjitheve

  4. #44
    ANTIKRISHT I NDERUAR Maska e Satanisti
    Anėtarėsuar
    06-05-2002
    Vendndodhja
    FERR
    Postime
    78
    3- ato qe une te them vertet ti i interpreton ne menyre tjeter sepse ti nuk e ke jetuar edhe as nuk e jeton ate qe une jetoj. Une kam jetuar pa Perendine edhe e kam provuar se ēfare eshte, por ti nuk ke provuar kurre qe te jetosh me Perendine edhe prandaj mos ja fut kote sepse jane vetem llafe edhe budallalleqe ato qe thua(une shpresoj qe Perendia te te jap para se te vdesesh shpetimin sepse pasi te vdesesh nuk do te keshe mundesi tjeter)!!!


    hahaha mor i krish-terri. me te vertet qe skam jetua me zotin sic ke bere ti,po as ti nuk ke jetuar pa zotin si mua,keshtu qe njelloj eshte,se edhe ti flet shume budalleqe.
    IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS LUCIFERI EZCELSIL

  5. #45
    i Krishtere Maska e i krishteri
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    660

    satanistit

    ti nuk e di ne fakt edhe nuk me njehe, pse flet kot? Une nuk kam lindur i krishter nese do ta dishe, sepse i krishter nuk lindesh por behesh. nejse si mund te dij nje person si ty qe ka jetuar vetem njeren ane!!!

    kur kam jetuar pa Perendine kam bere gjera qe vertet te habisin. mjafton te shikosh vetem fotografit qe i kam si kujtim(floke te gjata vethe, nga qe luaj ne kitare edhe luaja ne grupe rrock. luaja metaliken nirvanen doors edhe disa te tjere por dy grupet e mi me te preferuar ishin metalica edhe nirvana, qe fundja vishesha si ish kengengetari i nirvanes "kurt kobain"...nejse kohe e kaluar), ose shko e pyet shoqerin time! kam jetuar shume gjera qe ishin sataniste por ti duhet te me njohesh Personalisht edhe atehere do te me thuash se kam te drejt apo jo!

    njihem pastaj fol.

    me respekt i krishteri
    Tani pra keto tri gjera mbeten:
    Besimi, Shpresa dhe Dashuria;
    Por me e madhja nga keto eshte
    DASHURIA

    Zoti ju bekofte te gjitheve

  6. #46
    ANTIKRISHT I NDERUAR Maska e Satanisti
    Anėtarėsuar
    06-05-2002
    Vendndodhja
    FERR
    Postime
    78
    ok si duket qenka e kunderta e satanizmit,sepse satanist nuk behesh,por lind-sic ka thene themeluesi i kishes se satanit.

    mgjt po te them qe ka patur nje kohe qe un besoja,por kam qene i vogel,dhe smund ta mohoj qe i jam "lutur" zotit.


    grupet qe permende nuk jane aspak sataniste,megjithate per mendimin tim,iu fute nje rruge te vertete,por nuk munde te shkoje deri ne fund. ndoshta ske patur force.
    IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS LUCIFERI EZCELSIL

  7. #47
    i Krishtere Maska e i krishteri
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    660

    satanistit

    ti the qe nuk jane sataniste grupet qe i kisha si idhuj(kur isha ende ne bote), po sikur te te sjell disa tekste te metalikes edhe nirvanes qe nuk jane normale por sataniste, qe flasin per vdekje. jo ne menyre normale per vdekjen.

    ēfare simboli ka per ty korbi i zi, sepse ne ate qe kam degjuar eshte fryma e ndyre (fryma sataniste). qe eshte kopjuar nga krishterimi me pellumbin.(kete gje per korbin e kam degjuar jo nga njerez te krishtere por njerez qe te te them te drejten adhurojne satanin edhe marrin pjese ne mesha satanike fshehurazi)!

    Po te tregoj nje pjese se ēfare me ndodhi njehere:

    ndodh qe ishte perjudha qe po kthehesha tek Perendia. nje mbremje po shikoja filmin e Jezusit edhe kur mbaroj shkova per te fletur(pasi i kisha kerkuar qe te ndihmonte qe te gjeja rrugen e duhur). Une ate perjudhe ēdo nate flija me kufjet ne veshe(dmth flija duke degjuar muzike). ate nate pasi kisha pare filmin edhe pasi isha lutur qe te tregonte rrugen e drejte, ve kufjet ne vesh po pa ditur se ēfare kasete kishte brenda ne kasetofon. e ndez kasetofonin(kisha vendosur gjate paradites metaliken), edhe me ndodh qe sa e ve ne vesh edhe degjoj te kenduar atehere pashe nje me sy hapur kafka njerzish, njerez te vdekur. e fika me njehere edhe e largova kasetofonin. edhe nuk pashe me.

    e di qe do te duket budallallek kjo gje por te them te drejten qe pashe para se te flija, edhe pse isha shtrire, pashe ato imazhe qe me tmerruan nga njera ane(ndaē beso ndaē mos beso). qe nga ajo dite Perendia ngadal ngadal filloj te me bekoje edhe te me afroj prane!
    ____________________________________________

    Dua te te pyes pse tani je e kunderta e kesaj qe the
    mgjt po te them qe ka patur nje kohe qe un besoja,por kam qene i vogel,dhe smund ta mohoj qe i jam "lutur" zotit.
    dmth pse nuk pranon lutjet, besimin etj ne Zotin tani...nese ke mundesi mund te me tregosh???

    me respekt i krishteri!!!!
    Tani pra keto tri gjera mbeten:
    Besimi, Shpresa dhe Dashuria;
    Por me e madhja nga keto eshte
    DASHURIA

    Zoti ju bekofte te gjitheve

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e huggos
    Anėtarėsuar
    02-08-2002
    Vendndodhja
    Hell-As
    Postime
    869
    Postuar mė parė nga Satanisti
    ok si duket qenka e kunderta e satanizmit, sepse satanist nuk behesh,por lind-sic ka thene themeluesi i kishes se satanit.
    C'dokush lind Njeri... dhe perfundon ne menyren qe ai vete Zgjodhi. C'dokush qe do ka ne duar mundesine fatale te Ndryshoje..

    Problemi qendron ne Deshiren... dhe Vullnetin.

    krejt miqesisht,
    huggos

  9. #49
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-12-2003
    Vendndodhja
    Tiron
    Postime
    979
    Citim Postuar mė parė nga Satanisti Lexo Postimin
    pse ben krishterimi reforma?
    po kush ka te drejte ti beje nje here?
    feja krishtere gjithnje eshte ne perpjekje ti pershtatet kohes
    dhe njerezve,per ti shpetuar zhdukjes.(ju duhet ti dini me mire keto gjera,ju qe jeni krishtere)

    apo mos ndoshta Zoti ecen me moton :

    "vetem i vdekuri dhe budallai nuk ndryshon mendim"

    nejse nqs kjo eshte nje gare kamaleonesh,te pakten
    na thoni sa eshte bileta,dhe te shkojme te shohim.



    ZOTI-Ky hipokrit i padukshem!
    Sepse t'krishteret e kan bo fene si biznes , nuk e shofin njeriun si besimtar por si klient.

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

  1. Premisa tė gabuara
    Nga Arrnubi nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 30-04-2012, 18:25
  2. Muhamedi a.s. sipas kėndvėshtrimit tė krishterė
    Nga presHeva-Lee nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 10-04-2010, 22:15
  3. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 14-03-2007, 09:06
  4. Kriptokrishtėrimi nė Shqipėri
    Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 12-12-2006, 08:02
  5. ANTROPOLOGJIA e krishterė
    Nga Shpresmiri nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 29-10-2002, 19:27

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •