Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 49
  1. #1
    ANTIKRISHT I NDERUAR Maska e Satanisti
    Anėtarėsuar
    06-05-2002
    Vendndodhja
    FERR
    Postime
    78

    Reformat Krishtere

    pse ben krishterimi reforma?
    po kush ka te drejte ti beje nje here?
    feja krishtere gjithnje eshte ne perpjekje ti pershtatet kohes
    dhe njerezve,per ti shpetuar zhdukjes.(ju duhet ti dini me mire keto gjera,ju qe jeni krishtere)

    apo mos ndoshta Zoti ecen me moton :

    "vetem i vdekuri dhe budallai nuk ndryshon mendim"

    nejse nqs kjo eshte nje gare kamaleonesh,te pakten
    na thoni sa eshte bileta,dhe te shkojme te shohim.



    ZOTI-Ky hipokrit i padukshem!
    IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS LUCIFERI EZCELSIL

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e huggos
    Anėtarėsuar
    02-08-2002
    Vendndodhja
    Hell-As
    Postime
    869
    E drejta e gjithkujt per te perfaqsuar nje emer ne ditet e sotme sidomos nuk mund te mohohet. Ashtu sikurse ti vure kete emer, megjithese jam teper i sigurte se as nuk e ke idene cdo te thote, po ashtu edhe shume "te krishtere" perpiqen te vednosin emer per te qene diku...

    I krishteri i vertete nuk ndryshon dhe nuk ka nevoje per reforma. Sepse Emri mbi te cilin ka marre vulen (Krishti) nuk ka nevoje per dicka te tille....

    Sepse Krishti eshte i njejte si dje, sot e perjete....

    Kur per here te pare mora Biblen ne duar nuk arrija dot te besoja se do te egzistonte njeri ne bote qe do te ishte krenar se i perket "satanit".... Me shembullin tend mora nje mesim te mire....
    detyra ime ėshtė qė me gjithė fuqinė time t'i shėrbej kėtij brezi; duke bėrė kėshtu, njėkohėsisht, kam dhėnė kontributin tim mė tė mirė edhe pė brezin e ardhshėm... - george mueller

  3. #3
    ANTIKRISHT I NDERUAR Maska e Satanisti
    Anėtarėsuar
    06-05-2002
    Vendndodhja
    FERR
    Postime
    78
    sa per emrin tim,qe nuk ja ke idene,po deshe flasim
    ne ndonje forum tjeter.

    problemi qe shtrova ishte shum i qarte.
    por nqs esht ashtu si thua,ateher krishti eshte normalisht
    i VETMI i KRISHTERE qe ka ekzistuar ndonjehere.
    feja krishtere nuk po ndryshon si teori,por vetem ne menyren e
    praktikimit dhe interpretimeve qe i behen.

    flm per komplimentin e krenarise.
    Kjo krenari qofte arma qe do te theri te gjithe zotat
    IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS LUCIFERI EZCELSIL

  4. #4
    i Krishtere Maska e i krishteri
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    660

    satanistit

    ishte nje here nje qorre qe prej lindjes edhe ngulte kembe se djelli ka drite jeshile, ai qe po e shoqeronte qe mos te terbohej i dha te drejte, e mbeshteti. sipas teje ky person nese ngulte kembe edhe i thoshte qorrit se djelli eshte jeshil a mund ti nxirrte dot ndonje fakt(mendoj se jo sepse qorri nuk mund ta shikonte). e njejta gje eshte edhe me ju, neve vertet ju tregojme shume gjera por ju i hidhni poshte sepse nga njera ane kini te drejte qe nuk shikoni faktet sepse jini qorra edhe nuk mund ti besoni(1 Korint.2:14 "...dhe njeriu natyror nuk mund ti rrok gjerat qe jane te Frymes se shenjte, sepse per te jane marrezi edhe nuk mund ti njohi, sepse ato gjykohen vetem shpirterisht...")

    mos ki merak sepse bibla tregon per shume gjera edhe me fakte edhe jo llafe siē mendoni ju, ja seē thote ne nje pjese (fjalet e urta 26:5 "pergjigju budallait sipas budallallekut te tij qe ai mos te mendoj se eshte i urte"). te besosh ekzistencen e Perendise nuk duhen mend por sy edhe zemer. une i kam degjuar fizikantet e medhenje qe vertet kane zbuluar shume gjera por nje gje te pakten e kane pranuar, qe toka eshte bere prej dore te nje inxhinjeri. por si mund te ferifikohet ky shkrim qe eshte shkruar para 2000vjetesh (2Tim.4:3-4 "Sepse do te vije koha qe njerezit nuk do t'a durojne doktrinen e shendoshe, por, sipas endjeve te veta do te mbledhin grumbull mesusish per te gudulitur veshet, edhe per tu larguar nga e verteta e do ti sjellin drejt perrallave")

    I gjithe ky shkrim duhet te verifikohet prandaj une nuk shqetesohem shume sepse bibla e ka thene qe ne fillimqe ne kohet e fundit dashuria e secilit do te ftohet edhe do te jene egoiste, lakmues parash, etj.! Te besosh ne bible eshte si femija qe beson ne babane e vet edhe pse nuk e ka kaluar vet si eksperjence, por i beson asaj fjale qe i thote i ati!!!

    eshte e kote qe te flase me ju per keto gjera sepse juve nuk besoni ekzistencen e tij edhe ne qofte se ju i shikoni gjerat me syte tuaj nuk do ti besoni por do te thoni fenomenet e natyres(sepse nuk kini nje shpjegim edhe sepse jini egoista)!!!

    Une nuk dua qe te flase me me ju sepse me ju, sepse nqs ai person do te vazhdonte te ngulte kembe me qorrin nuk do te zgjithte gje veēse merzi edhe ngritje nervash. keshtu edhe me ju, eshte nje fjale e urte popullore nga anet tona "budallait hapi rruge"!!!

    Nje gje vetem do te beje per ju, do te lutem qe Zoti t'ju hapi syte edhe t'ju bekoje!!!

    Zoti paē hire per te gjithe ata qe nuk e njohin!!!
    Tani pra keto tri gjera mbeten:
    Besimi, Shpresa dhe Dashuria;
    Por me e madhja nga keto eshte
    DASHURIA

    Zoti ju bekofte te gjitheve

  5. #5
    Pergjithmone Shqiptar Maska e euzfor
    Anėtarėsuar
    10-05-2002
    Vendndodhja
    Between the heaven and the hell !
    Postime
    110
    satanisti !

    Mos hap temat per te cilen as kuptimin nuk ia di ! Reforma kane bere vetem protestanet dhe jo te krishteret ! Kisha orthodokse i praktikon meshat njesoj sic i ka praktikuar para 10, 100, 1000 vjetesh dhe nuk ka bere reforma.
    I krishteri ta ka shpjeguar me mire prandaj e pergezoj per durimin qe ka per te ndihmuar te pa fete dhe te pa shpreset.
    flm

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-06-2002
    Vendndodhja
    prishtinė
    Postime
    100
    ua them une nje reforme qe ndedhi me 1981 ose me 1983 nuk e di sigurte se cili nga keto dy ja eshte i vteteti por ne kete kohe vete papa ne Vatikan ku eshte mbajtur nje mbledje eshte bere nje reforme e madhe .feja krishtere e mori teorine e big-bangut si te vertete dhe qe perputhet me shkrimet biblike .pa me thine a eshte ne kundeshtin me ate se qka eshte thene qe 2000 vite nga po e njejta fe?
    mendoj prandaj jam egoist

  7. #7
    i Krishtere Maska e i krishteri
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    660

    ant...

    1- a e ke lexuar ndonjehere biblen???

    2- a e njehe Perendine(te njhesh Perendine do te thote te lexosh Biblen ē do dite edhe te lutesh ē do dite, dmth te keshe mardhenje te perditeshme)?

    3- sipas teje papa eshte nje shembull i krishter apo nje shembull fetar???

    4- ēfare do te thote te jeshe i krishtere???

    kur te mesosh keto pyetje qe te bera atehere do te kuptosh se vertet shume gjera. Te keshilloj qe te lexosh biblen edhe te fillosh edhe t'i lutesh Perendise edhe pse nuk beson ne te por t'i kerkoshe qe nese vertet ekziston te te shpallet.

    po i bere do ta shikosh vete, por deri ne diten qe nuk e bene nuk ke as te drejte qe te mohosh shume gjera qe nuk i njehe, edhe qe nuk i di!!!

    Zoti te hapte syte!!!

    Euzfor

    Une ato qe thashe nuk jane ato qe kisha katolike edhe ortodokse bene por i thashe sepse jane ato ēfare Perendia kerkon prej nesh.

    ne bibel nuk eshte thene kurre fjala "meshe" por "kult" edhe ta marrim hakēe hakēe ne protestantet gjen kult edhe jo mesh.

    ne bibel nuk eshte thene qe te rrefesh mekatet tek prifti (gjonin 20:23 duhet qe ti kerkoni Perendise ne lutje kuptimin edhe jo te bazoheni ne ate qe ju influencone feja juaj)

    te adhurosh nje ikon ne bibel eshte e ndaluar, ndersa ju e beni, te adhurosh nje statuje eshte e ndaluar por ju e beni njelloje, pse ndodh kjo, sepse ju i bindeni bibles???

    a e ke pranuar Zotin ne jeten tende si Zotin edhe shpetimtarin tende, personal???

    a e lexon biblen ēdo dite edhe a lutesh ēdo dite(kjo eshte mardhenje me Perendine edhe jo ajo qe mendoni ju duke bere nje veper te mire)? te lutesh pasi e ke lexuar fjalen e Perendise do te thote qe Fryma e shenjte te te tregoje kuptimin edhe nuk ndjek nje fe te krijuar nga njeriu edhe qe qellimi eshte vetem interes, por njehe Perendine me mire edhe behesh bir i vertet i Perendise!!!

    ta marrim hakēe hakēe ato qe thashe me siper jane mendimet e nje te krishteri protestant edhe jo te nje te krishteri(te ashtequajtur), qe lind ne nje familje te krishtere ose eshte me tradite te krishter por Jezusin nuk e ka pranuar kurre ne Zemren e vete, nuk lutet edhe as nuk lexon biblen perdite!!!

    te uroj Zoti te bekofte edhe te dhente me kapacitet ne fjalen e vet edhe jo fanatik i fese tende!!!
    Tani pra keto tri gjera mbeten:
    Besimi, Shpresa dhe Dashuria;
    Por me e madhja nga keto eshte
    DASHURIA

    Zoti ju bekofte te gjitheve

  8. #8
    ANTIKRISHT I NDERUAR Maska e Satanisti
    Anėtarėsuar
    06-05-2002
    Vendndodhja
    FERR
    Postime
    78
    ore juve jeni idioter apo si.

    i krishteri luan rolin e qorrit,dhe me quan mua qorri;si puna e asaj
    historise me hajdutin qe bertet kot "kapeni hajdutin".

    une nuk thashe qe ka ndryshuar bibla,thashe qe ka
    ndryshuar interpretimi dhe menyra e besimit.
    ne fund te fundit kisha eshte simboli i krishterimit,kisha ndjek
    biblen.nqs ju thoni qe kishat jane kot atehere ca jeni juve?

    po marr nje shembull qe te mos na mbushni me budalleqe sidomos ai i krishteri flet kot.ti je fotokopje,je shabllon je fallco ca te them tjeter ty.

    ne lidhje me seksin po mar.para 100 vjetesh,seksi per qejf konsiderohej si dicka mjaft e turpshme e keqe,e pamoralshme(nga kisha flas)...pastaj ndodhen ato qe ndodhen,doli frojdi e te tjere,dhe kisha sot nuk ndihet mbi kete ceshtje. dhe ato amerikanet psh,qe shkruajne te dollari "in god we trust",shqepen ne seks,sa i dalin syte poē. dhe kisha nuk i denon me keta persona,sepse do mbetej vetem me prifterinjte e murgeshat.

    dhe flisni per temen,jo per gjera koti;dhe plasini syte meqe ju dukej teme koti.do e shifni sa kot eshte!
    IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS LUCIFERI EZCELSIL

  9. #9
    i Krishtere Maska e i krishteri
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    660

    satanos

    o satano po flet vertet si...! Une nuk te fola per fene satanist, une te fola per Perendine edhe ate qe do ai. Feja eshte ajo qe lindur nga njerezit. nuk eshte se duhet te jeshe fetar per ti pelqyer Perendise por duhet te besosh ne te per ti pelqyer. une ti them por ti nuk do ti kuptoshe dote keto sepse nuk mund te interpretohen nga nje person qe ka zemren e mbyllur.

    ahj se desh harrova, babait tende(nuk e di por kur ishe i vogel), i besoje qorrazi kur te thoshte diēka ose kur te jepte keshilla edhe pse nuk e shikoje ate qe te thoshte apo i thoshe me jep fakte qe ti prek me dore ose ti shohe me sy???

    per te besuar ne Perendine nuk duhet te beshe gjera te medha por vetem nje gje, te hapesh zemren edhe ti kerkosh Perendise me nje kerkese te vogel qe tete zbulohet.

    nejse eshte e kote qe te flase me ty, por gjeja qe mua me ben qe te habitem eshte kjo qe ti mohon edhe eksperiencat qe njerezit i kane kaluar edhe kur i tregojne ti thua qe jane genjeshtera ose budallalleqe.

    shiko une nuk dua qe te te flase me per keto gjera sepse nuk ja vlen , sepse ti me duket se edhe prinderve te tu u thua me jipni fakte qe me kini bere ju, fakte qe ti prek me dore edhe ti shohe me sy. Une nuk mendoj qe per arsye sepse ti je kaq zemerngurte te jete edhe familja jote(e njejta gje eshte edhe me ate qe shikon ne fene edhe ne ate qe eshte ne Perendine). mbaj mend qe feja (religion)nuk tregon Perendine por njeriun, besimi te tregon Perendine.

    mire, te kerkoj edhe nje here tjeter qe mos te ecesh me egoizmin edhe me krenarine tende sepse nuk do te kalosh shume edhe do te te braktisin kete edhe do te ngelesh vetem edhe do t'i kerkosh ndihme Perendise(por mendoj se do te jete teper vone). hape zemren edhe jo syte. bej vetem nje kerkese te vogel fare "ZOT nese ti ekziston atehere shpallmu edhe mua". beje mendoj se nuk do te te kushtoj asnjegje!!!

    Zoti te dhente syte edhe zemren e vet!!!
    Tani pra keto tri gjera mbeten:
    Besimi, Shpresa dhe Dashuria;
    Por me e madhja nga keto eshte
    DASHURIA

    Zoti ju bekofte te gjitheve

  10. #10
    ANTIKRISHT I NDERUAR Maska e Satanisti
    Anėtarėsuar
    06-05-2002
    Vendndodhja
    FERR
    Postime
    78

    Thumbs down

    shikoni ca hipokrizie haha ca mashtrimi.

    Une nuk te fola per fene satanist, une te fola per Perendine edhe ate qe do ai. Feja eshte ajo qe lindur nga njerezit.
    ---shume bukur,dmth bibla si determinuese e krishterimit
    eshte pa vlera.haha.po ti tere jeten ke qe na thua lexoni biblen!


    mbaj mend qe feja (religion)nuk tregon Perendine por njeriun, besimi te tregon Perendine.
    fjala religion-do te thote te besosh ne ekzistencen e nje krijuesi ose qenie te mbinatyrshme (shikoje ne fjalor po deshe). pra njeriun qe beson ne perendi...mos na thuaj sofizma qe nuk i mer vesh as vete.haha

    TANI dalloni hipokrizine e ketij pseudo krishteri,me ato qe thote:


    Nje gje vetem do te beje per ju, do te lutem qe Zoti t'ju hapi syte edhe t'ju bekoje!!!
    hape zemren edhe jo syte
    Zoti te dhente syte edhe zemren e vet!!!
    ti je fare i papergjegjshem per ato qe thua,i leshon fjalet tamam si
    lopa bajgat.hahaha permbaju dhe pak temes se e bere pacamur.

    tani na doli teori e re anatomike,hape zemren! haha.ore shko studjo
    funksionet e zemres.zemra nuk eshte si portat tuaja te parajses
    qe ta hapesh e mbyllesh sa here te duash. vetem Syte bejne pune per kete gje.

    ---dhe nuk kam nevoje per zemren e zotit tend,une kam nje zemer,dhe nuk ja fal zotit,siē ben ti.
    IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS LUCIFERI EZCELSIL

  11. #11
    i Krishtere Maska e i krishteri
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    660

    satanos

    1- fjala fe une e di qe do te thote shkence per nje gje te mbinatyrshme(Perendine) por nuk do te thote qe zoti e ka urdheruar. Ti duhet qe ne fillim te njohesh ate qe Zoti eshte edhe kerkon edhe pastaj te kuptosh fjalet e mia. njeriu per te gjithe kohen ka kerkuar qe te shkoje tek Perendia edhe ta zbuloje Perendine edhe ta harrije. por e forta fare se Perendia erdhi ne forem njeriu qe t'ju zbulohet njerezve(ate qe ti nuk e kuptone), dmth i gjithe mundimi qe kane bere per te zbuluar Perendine nuk sherbene sepse degjo fjalen e Perendise

    (gjoni 14:7-11) "14:7 If ye had known me, ye should have known my Father also: and from henceforth ye know him, and have seen him.
    14:8 Philip saith unto him, Lord, show us the Father, and it sufficeth us.
    14:9 Jesus saith unto him, Have I been so long time with you, and yet hast thou not known me, Philip? he that hath seen me hath seen the Father; and how sayest thou [then], Show us the Father?
    14:10 Believest thou not that I am in the Father, and the Father in me? the words that I speak unto you I speak not of myself: but the Father that dwelleth in me, he doeth the works.
    14:11 Believe me that I [am] in the Father, and the Father in me: or else believe me for the very works' sake."

    Ti kete fjale nuk harrin ta kuptoshe edhe prandaj flete ne kete menyre!!!

    2- tani po me habit nuk je vetem kokefort por edhe budalla, po si ore kur dikush dashurohet thote te dua me mendje apo me zemer, pse thuhet kjo gje??? mua nuk me hyne ne pune edhe sepse e di se ēfare funksioni ka zemra, por ti duhet te kuptosh edhe mos te perdoresh trurin si nje qe thoshte gjithmone. ti kur do do me mendje apo me zemer. ēfare do te thote per ty zemer o o i...per mos te te thene ndonje gje. kur permendet zemra eshte kuptimi qe ti te jeshe i ndjeshem edhe jo dru ose me qarte gure. te duash nje person duhet me ndjenja edhe jo me te llogjikuar, edhe e kupton sepse e ndihejne. a e di shkenca ka bere shume perparime rrobota, por vetem nje gje nuk ka harritur te beje qe rrobotat te kene dashuri edhe te te kuptojne perbrenda. kjo ndodh sepse i vetmi qe ka krijuar dashurine eshte Perendia edhe per te bere nje gje siē e bene Perendia(qe te kete dashuri edhe ndjenja) duhet qe te njohi ne fillim Perendine!!!

    Une vazhdoj por keto gjera ti nuk i kupton sepse u dallua kur dikush perdore llogjiken edhe jo ndjenjen!!!

    ehj ēti beshe budallai ska brira!!!

    Zoti te hapte zemren(te dhente ndjenje sepse je nje njeri pa dashuri edhe ndjenja)!!!
    Tani pra keto tri gjera mbeten:
    Besimi, Shpresa dhe Dashuria;
    Por me e madhja nga keto eshte
    DASHURIA

    Zoti ju bekofte te gjitheve

  12. #12
    ANTIKRISHT I NDERUAR Maska e Satanisti
    Anėtarėsuar
    06-05-2002
    Vendndodhja
    FERR
    Postime
    78
    jepi zoti budalla fol kot.
    po fol nje here per temen se i shokove njerezit me
    leksionet mbi dashurine dhe zemren.
    IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS LUCIFERI EZCELSIL

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2002
    Vendndodhja
    somewhere
    Postime
    14
    o Satainit thuj ketij te krisherit qe me dashuron mua qe ti mbushet medja qe ti ndien,qafsh mu )
    O "Zot" jepna fuqi te mos flasim kur s kemi gje per te thene

  14. #14
    i Krishtere Maska e i krishteri
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    660

    satanit

    mbaje mend se ti fillove ta devijoje temen. nuk te leverdisi dhe tani me thua qe te bazohem ne teme. a me dhe shkas qe une te bazohesha? Une e di qe te dhembi kjo edhe prandaj eule hunden(jo shume por pak).

    la veritą fą male
    Tani pra keto tri gjera mbeten:
    Besimi, Shpresa dhe Dashuria;
    Por me e madhja nga keto eshte
    DASHURIA

    Zoti ju bekofte te gjitheve

  15. #15
    ANTIKRISHT I NDERUAR Maska e Satanisti
    Anėtarėsuar
    06-05-2002
    Vendndodhja
    FERR
    Postime
    78
    spleen i them te krishterit po ai sbeson pastaj.
    ne fund te fundit vetem i krishteri ka te drejte te fale dashuri,
    te drejte hyjnore.

    eh mer kristianos,je aq i lodhur sa do te me lodhesh dhe mua.
    ore po slodhem kollaj un,sidomos nga tipa si ty.

    tani mos e dridh,se TI JE I PARI QE E DRODHE DHE ju shmange
    temes,i futi nja dy vargje te ndyra biblike,edhe re rehat.i gjen te gatshme ti ske faj. nejse po the gje,te lutem shum te ket lidhje me temen,nqs sdi asgje mos nderhy kot.



    HATE ME,CAUSE I HATE YOUR MERCY!
    IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS LUCIFERI EZCELSIL

  16. #16
    O satanist, se edhe s`ma nxe goja ore, do te therras o bashkeatdhetar. Degjo se disa gjera ti i di mire, e kam seriozisht, se ne fakt 80 e klerit katolik ne amerike jane pede. Kte nuk e them per te nxitur te krishterin apo ndonje tjeter ta komentoje. Nuk ka nevoje flm, e bardha eshte e bardhe dhe e zeza e zeze.
    Edhe mir e ke ti, se krishterimi pershtatet sipas kohes qe mos te zhduket. Perseri nuk e them per te krishterin.
    Por or bashkeatdhetar, po aman gjete ti satanin per te shpetuar veten. Po jo ore se ka nje zot, se me thuaj ti mua kush e lindi dashurine ne zemren e nenes per femijen, pse njeriu ben dallim nga kafsha. Edhe cdo keshtjelle ka nje princ ose nje mbret. Si mendon ti tere kjo bote edhe univers nuk e ka nje drejtues.

    Flm per mirkuptimin.

  17. #17
    80% e klerit e kisha fjalen aty larte

  18. #18
    Άγιος Ειρηναίος της Λυών Maska e Seminarist
    Anėtarėsuar
    10-05-2002
    Postime
    4,982
    Jo per koment he! Ky dossi i mesiperm, ka mundesi ti kete ikur shikimi nga leshrat e shumte e te palare qe i mbulojne surratin, edhe degjimi nga callmat qei mbulojne kaptinen deri tek veshet (ne mos ai 80% e mesuesve te tij, edhe nuk e them kete per debat apo koment nga ana e tij, se kam respekt, jo per ndonje gje edhe me vjen keq, shume biles nga respekti qe kam).

    DESHMIA eshte e qarte..ti satanist po sulmon aty ku duhet, se te tjeret qe e mbajne veten per fe, i ke tashme ne xhep, qe diten qe dolen ne drite! Te tute jane, e une te kuptoj pse duhet ta blasfemosh krishterimin!

  19. #19
    ANTIKRISHT I NDERUAR Maska e Satanisti
    Anėtarėsuar
    06-05-2002
    Vendndodhja
    FERR
    Postime
    78
    klod nuk e mar vesh se pse nderhyn gjithnje kot,pa patur gje
    me temen.nqs ke gje me mua,po deshe hap teme dhe i pergjigjem pyetjeve qe ke.

    flm kavaradossi per deshmine,sa per te tjerat nuk hyjne ne teme.
    akoma nuk kam degjuat qarte krishteret lidhur me reformat e shurdhta.
    IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS LUCIFERI EZCELSIL

  20. #20
    i Krishtere Maska e i krishteri
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    660

    hajde hajde

    1- eshte vertet habi ne kete bote. neve jemi te krishtere edhe ju hiqeni sikur jini me te ditur se neve. o ju tru peshk qe nuk harrini te kuptoni, sipas jush si jemi bere te krishtere neve, apo mendoni se i njihni gjerat me mire edhe jini me te zotet?
    ta lexosh diēka persiprapthi eshte mese normale qe do ta kuptoshe persiprapthi. ta lexosh biblen ne menyre kritike(per ta kritikuar) eshte mese normale qe nuk do ta kuptoni edhe nuk do ta njihni!

    2- ka thene mire ai i pari "budallai sdo mende". nejse jemi vertet ne nje bote qe kemi lirin e tefolurit edhe te shprehurit. por mos harroni kjo eshte nje teme pyetjesh per besimtaret edhe jo nje teme kembulese si gomari. shikoni te dashur bashke atdhetare qe ne nisje jini gabuar sepse kini hapur tema kote pa pare se si quhet tema e kesaj dhome.

    3- sdo mend gomari sepse po te donte mend nuk do te quhej gomar por i mendshem. sdo mend satanisti sepse po te donte mend nuk do te quhej satanist por njeri i druajtshem!!!

    hajde me te mira!!!
    Tani pra keto tri gjera mbeten:
    Besimi, Shpresa dhe Dashuria;
    Por me e madhja nga keto eshte
    DASHURIA

    Zoti ju bekofte te gjitheve

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Premisa tė gabuara
    Nga Arrnubi nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 30-04-2012, 18:25
  2. Muhamedi a.s. sipas kėndvėshtrimit tė krishterė
    Nga presHeva-Lee nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 10-04-2010, 22:15
  3. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 14-03-2007, 09:06
  4. Kriptokrishtėrimi nė Shqipėri
    Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 12-12-2006, 08:02
  5. ANTROPOLOGJIA e krishterė
    Nga Shpresmiri nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 29-10-2002, 19:27

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •