Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 63
 1. #1
  hidhert
  Antarsuar
  26-07-2002
  Postime
  172
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  cila kuzhine ju pelqen?

  mua te gjitha

 2. #2
  Made in Me!
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  u.s.a
  Postime
  187
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  hi.......kurse mua me pelqen guzhina shqipetare vetem.......dhe italjanja
  * x 0 and case closed!

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-07-2002
  Vendndodhja
  as vete se di ku jam, ka njeri te ma tregoje
  Postime
  92
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  edhe mua te gjitha me pelqejne
  se kur i pelqen te gjitha te ngopet syri dhe nuk do asnjeren pastaj keshtu qe i ruan linjat pa problem fare

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e ICE
  Antarsuar
  29-07-2002
  Vendndodhja
  Anej Knej Gjithanej
  Mosha
  33
  Postime
  97
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kuzhina ITALIANE eshte njish !!!
  Po edhe Shqipetarja s 'eshte e keqe !
  :F :^ekrani :F

 5. #5
  alvi
  i/e ftuar
  Taljone, Sllave dhe kineze!

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-08-2003
  Vendndodhja
  gjermani
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  kuzhina e mamase eshte me emira ne bote,nuk besoj se eshte kush kunder?????

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e zeus
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Ktu
  Mosha
  43
  Postime
  931
  Faleminderit
  3
  2 falenderime n 2 postime

  Cool

  --------------------------------------------------------

  Me e mira dihet qe eshte ajo italiane ...
  ... po kuzhina e mamase eshte kuzhina e mamase!

  --------------------------------------------------------
  N bot ka 10 lloje njerzish: ata q kuptojn sistemin binar, dhe ata q nuk e kuptojn!

 8. #8
  ("ANDREA" ZEMRA BABIT) Maska e Genti^Itali
  Antarsuar
  19-09-2003
  Vendndodhja
  Itali ''Venezia''
  Mosha
  38
  Postime
  635
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Kuzhina Italjane-Greke & Shqiptare tjerat spara i kam shum qef.
  LINDI EDHE "ANDREA"

 9. #9
  Shkodranja mil Maska e @ngel_EyEs
  Antarsuar
  06-07-2003
  Vendndodhja
  crazy, busy, noisy.. London
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  une se kam problem
  vetem te jete e shijshme/ dhe well presented :P se te gjitha guzhinat i ha....
  totally lovable

 10. #10
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Pervec kuzhines shqiptare, me pelqen shume ajo
  meksikanja... perdorin shume ereza, ato po
  Cuteness !

 11. #11
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Greke .dhe shqiptare,urrej kinezen.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 12. #12
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime n 94 postime
  Ajo me dritare nga rruga.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 13. #13
  Authentic Maska e DeuS
  Antarsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime n 15 postime
  Postuar m par nga kolombi
  ......urrej kinezen.
  E vetmja gje me duket qe kemi rene dakort keto kohet e fundit...

  Kuzhina ...Shqiptare, Italiane ( e cila eshte me e larmishmja ), Greke...........dhe me ne fund dua te vleresoj ne maksimum kuzhinen Franceze. Pak e kam frekuentuar por eshte klas me vete.....

 14. #14
  i larguar
  Antarsuar
  16-11-2002
  Postime
  1,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Kuzhina tradicjonale shqiptare dhe ajo italiane.

 15. #15
  I DASHURUAR PAS DETIT Maska e FJORIN
  Antarsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  E.U.** SHQIPTAR DHE JO FETAR
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Kuzhina me e mire ne te gjitha anet eshte francezja, dhe ne shkolla qe mesohet baza eshte francezja

  POR SI KUZHINA E MAMASE NUK KA
  1. ARSYEJA E GRUAS QENDRON NE BUKURINE E SAJ ,BUKURIA E BURIT NE QENDRON NE ARSYEN E TIJ
  2.ESHTE E LEHTE TE BEHESH HOXHE APO PRIFT, POR ESHTE E VESHTIRE TE BEHESH NJERI
  WEN MY LOVE SWEARS THAT SHE IS MADE OF TRUTH, I DO BELIVE HER,THOUGH I KNOW SHE LIES....(W.Shekspire)

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-10-2003
  Postime
  78
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mua me pelqen shume kuzhina italiane(receta te te ciles gatuaj shume)Por patjeter alta societa eshte kuzhina franceze.Perpiqem te bej receta te saj, por ja vlen me teper ne kohe feste ose ndonje darke speciale(kerkon shume kohe).
  Me pelqen dhe paela spanjolle(nje pjate e mrekullushme)
  :^lulja

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e leci
  Antarsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  Goetheanum,Italy
  Postime
  1,747
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Greke,italiane dhe shqiptare(si shume yndyre)
  Kuzhina francese shijohet vetem ne ristorantet elegante
  ajo meksikane shume djegese
  indiane shume aroma
  Ne Gjermani,Angli dhe Austri kam ngrene panine per nje muaj.
  Ne Egjypt kam ngrene mire.
  Thailandese ashtu-ashtu
  Ajo spanjolle me pelqen jasht mase.
  Quod timor cladis.
  Sed intuitum amet elit vitae est

 18. #18
  E Lir! Maska e KaLTerSi
  Antarsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  852
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Mua gjithnji me ka terhequr ajo Francezja, me bente shume pershtypje ai dedikimi e tejkaluar i tyre per ta bere pjaten sa me te bukur me nje aparence sa me terheqese e sa me elegante dhe qe eshte teper pikante. Ngopja syrit eshte gjysme e urise thone....mgjth kjo nuk apklikohet per te tere.
  Mbaj mend kur isha ne Paris me nje shoqen time, mori supe ajo per fillim dhe nderkohe kamarjeri i sjellen asaj lugen po nje luge mikroskopike me te vogel se luge e kafese dhe nje supe qe patjeter ishte e servirur me pikatore, aq pak kishte, dhe kjo qe i shfryhej kamarjerit-kam udhetuar per 6 ore nga Amerika, jam rraskapitur ne aeroport duke pritur ne radhe, jam ngrire duke pritur per taksin, uria me ka kaluar ne faza te paimagjinueshme per trurin tend francez, ndaj me sill nje supe me permasa normale te ngroh kockat se kam per te shembur ketu para kembeve te tua.
  Sa here qe e kujtoj ate skene fytyra serioze e shoqes time qe i fliste anglisht duke i tundur gishtin para fytyres kamarjerit e qe ky i gjori nuk i kuptonte gje prej gjeje, gajasem fare.
  Te na falni qe dola nga tema po sa here qe permendet Franca dhe cdo gje ne lidhje me te, ky eveniment eshte e pamundur ti shpetoje kujteses time.
  E si perfundim kuzhina Franceze eshte e preferuara ime.

  Kaltersi.
  Ndryshuar pr her t fundit nga KaLTerSi : 09-12-2003 m 22:39
  Toleranca, eleksiri i liris.

 19. #19
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Kuzhina Evropiane nuk krahasohet me asnje.
  Ato qe kam pare ne restorantet e Ecuador,Peru,Bolivi,nuk dua tjua tregoj se do tmerroheshit.
  Columbia me mire vetem se kur ne Bogota porosita nje supe pule gjeta brenda ne pjate kemben e kaposhit ,dhe bertita sa u tremb dhe kamarieri.
  Venezuela gjithashtu jo keq.
  Haiti,pisllik i madh.
  Rep Domenicane ja vlente.Restorantet bregdetare te Puntacana ishin te mrekullueshme ,jo me kot ai ishte nga vendet e preferuara te Pres Clinton.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  31-07-2003
  Postime
  730
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Postuar m par nga kolombi
  Greke .dhe shqiptare,urrej kinezen.
  E urrej dhe une kinezen sa s'ka ku me te vej. Ma c'pifin Amerikanet kur i shikoj sa shume e shijojn..lol

  Gjithashtu Greke dhe Shqiptare jan te preferuarat e mia.
  Be yourself and you will always be in fashion.

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Prshtypjet gjat vizitave n Shqipri!
  Nga Brari n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 03-04-2009, 05:43
 2. Atij/asaj i pelqen...
  Nga Silk n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 83
  Postimi i Fundit: 01-08-2006, 13:56
 3. parfumi/kolonja qe ju pelqen te seksi i kundert :)
  Nga FierAkja143 n forumin Bukuri dhe estetik
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 24-04-2006, 15:21
 4. Cfare ju pelqen tek vetja?
  Nga Rebele n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 110
  Postimi i Fundit: 18-11-2005, 20:42
 5. T msosh aktrimin njhersh me abetaren
  Nga TiLoNcE n forumin Kinematografia dhe televizioni
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-09-2005, 09:48

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •