Close
Faqja 4 prej 17 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 321
 1. #61
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  po mue sme ka ardh as qe jam pranu e as qe me eshte refuzu kerkasa
  sikur te me ishte dhene nje pergjegje nuk do te kisha bere postimin e dyt

 2. #62
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  115 falenderime n 104 postime
  Citim Postuar m par nga xhamia Lexo Postimin
  qaq shum po pertoni te me ktheni pergjigje a
  veq dy fjal po ose jo ska ma shum per kete pyejte qe ju qova un
  1. Darius pak me lart e ka vendosur arsyen prse jo gjithmon merrni prgjigje t shpejta tek kjo tem. Lexo shum e shkruaj pak q dhe krkesat e tilla t merren m seriozisht nga stafi.

  2. Ti krkon t moderosh nj forum por ke njohuri t kufizuara t gjuhs shqipe.
  .......a. Fjalit fillohen me shkronja t mdha.
  .......b. 'qaq'; 'veq'; 'qova''; etj nuk jan fjal.

  3. Jemi duke krkuar nj moderator q i prket fes muslimane pr forumin n fjal. Personat t cilt i prmbushin kriteret pr moderator, do t kontaktohen me mesazhe private.


  Prshndetje

 3. #63
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Flm fiori po e kam kohen e kufizuar une ne kete qast per ti shkruar fjalet si duhet
  edhe une nuk kerkova te behem ne nenforumin per gjuhen shqipe po ne komunitetin musliman per ti korigjuar anetaret po per ti dhene me shum liri sepse ne ate komunitet liria e vetme eshte ajo qe jep la lune
  per kete desha te behem e jo per ti fshir shkrimet e te tjerve

  pershendtje edhe per tye

 4. #64
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  115 falenderime n 104 postime
  Xhamia, moderatori duhet t jet shembull pr t gjith, ndaj ashtu si ka rndsi kndvshtrimi i tij/saj (n kt kndvshtrimi i La Lune nuk prputhet me antart e atij forumi) ka rndsi dhe mnyra si komunikon.

  Faleminderit pr krkesn por fatkeqsisht tani pr tani ti nuk i prmbush nevojat e atij forumi. Si e prmnda dhe ne jemi duke krkuar nj moderator sa m t prshtatshm pr at forum.


  Fioralba

 5. #65
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Citim Postuar m par nga Fiori Lexo Postimin
  Xhamia, moderatori duhet t jet shembull pr t gjith, ndaj ashtu si ka rndsi kndvshtrimi i tij/saj (n kt kndvshtrimi i La Lune nuk prputhet me antart e atij forumi) ka rndsi dhe mnyra si komunikon.

  Faleminderit pr krkesn por fatkeqsisht tani pr tani ti nuk i prmbush nevojat e atij forumi. Si e prmnda dhe ne jemi duke krkuar nj moderator sa m t prshtatshm pr at forum.


  Fioralba
  Une mendoj se mund ta mar persiper kete detyre , mendoj se i plotesoj kushtet qe i ke permendur lart , poashtu i takoj fes muslimane keshtu qe une do te isha nje nder ato te cilet jane te gatshem per te mbajtur nen kontrolle kete nenforum.

  Gjith te mirat.

  Kushtrimi.
  Sui generis

 6. #66
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-03-2006
  Vendndodhja
  Larg nga ketu!
  Postime
  2,900
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Seriozisht tani, se keto barrierat gjuhesore, qe disa po mundohen t'i ndertojne, po me duken hajgare hesapi, me intereson ta di se ne nje forum qe vizitohet prej nje numri goxha te madh kosovaresh, pse ka nje ose aspak moderatore nga Kosova?

  Jo qe eshte kjo shume me rendesi, por edhe eshte me rendesi per krijimin e barazpeshes ne mes shqiptareve nga te gjitha trojet dhe ndoshta do te ndihmonin edhe ne tejkalimin e kesaj "barriere" gjuhesore kosove - troje tjera, artificialisht te ekspozuara nga disa ketu.

  Mos te kuptohet kjo si aplikim ne kete detyre nga ana ime, se une nuk jam aspak e interesuar per kete, mirepo mendoj se duhet te merret parasysh propozimi im.

  Se ne fund te fundit mund te vihet te konkludimi se ka diskriminim krahinor.

  Faleminderit
  Ndryshuar pr her t fundit nga Rina_87 : 05-12-2007 m 10:14

 7. #67
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Antarsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nn hijen e Diellit
  Postime
  4,439
  Faleminderit
  3
  21 falenderime n 21 postime
  Nen forumi i komunitetit Musliman ka nevoj per nje Moderator qe te perkujdeset me shum rreth temave te hapura,edhe pse me sa e di jan 3 moderator ne kete neforum mirpo ,me sa e kam verejtur po mungojn shpesh...

  Eshte La luna si moderatore dhe plot rrespekte kam per t mirpo kohet e fundit po mungon ,dhe keshtu qe kjo po ndikon negativisht ne mirembajtjen e ketij nenforumi ,une per vete nuk po aplikoj sepse e ndjej se nuk jam per nje obligim te till dhe nuk kam koh aq mirpo nese me lejohet te beja nje propozim ...

  dhe si propozim i imi jan keta kandidat:

  Gimi3,Gostivari_Usa,Princesa ...

  Faleminderit per mirkuptim...
  "Idea sht Kshilltari m i mir i Veprs"

 8. #68
  ReaL maDriD Maska e ReaLFan
  Antarsuar
  04-06-2007
  Vendndodhja
  N'Zvicerr
  Postime
  1,199
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Duhet ndonje Moderator tek NenForumi i Futbollit????
  ReaL madriD
  Campen de Liga 2007/08
  Repasa el triunfo de la Liga 07/08 del Real Madrid.

 9. #69
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime
  Citim Postuar m par nga fisniku-student Lexo Postimin

  Gimi3,Gostivari_Usa,Princesa ...

  Faleminderit per mirkuptim...
  gimi3 e votoj dhe une, eshte goxha i emancipuar.

 10. #70
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Lightbulb

  Citim Postuar m par nga xfiles Lexo Postimin
  gimi3 e votoj dhe une, eshte goxha i emancipuar.
  Postuar m par nga fisniku-student

  Gimi3,Gostivari_Usa...

  Faleminderit per mirkuptim...
  edhe une mendoj keta dy kan dije per ket nenforum.
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 11. #71
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  31
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Administratort e din m mir se kushdo tjetr q x forum ka nevoj pr mod. Nse deri m sot nuk sht vendosur mod. n at forum do t thot se nuk ka nj person t denj i cili mund t mirmbaj at forum.
  N forum nuk mund t shtohen mod. ata antar t cilt nxisin urrejtje pr nj besim tjetr fetar, ne nuk krkojm t vendosim nj "kryetar hakmarrs".
  T gjith antart monitorohen nse jan t aft t moderojn forumet apo jo.


  Ps: Mod. nuk zgjidhen n baz t votave q ata marrin nga antart e forumit.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 12. #72
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime
  Citim Postuar m par nga ClaY_MorE Lexo Postimin
  Administratort e din m mir se kushdo tjetr q x forum ka nevoj pr mod. Nse deri m sot nuk sht vendosur mod. n at forum do t thot se nuk ka nj person t denj i cili mund t mirmbaj at forum.
  N forum nuk mund t shtohen mod. ata antar t cilt nxisin urrejtje pr nj besim tjetr fetar, ne nuk krkojm t vendosim nj "kryetar hakmarrs".
  T gjith antart monitorohen nse jan t aft t moderojn forumet apo jo.


  Ps: Mod. nuk zgjidhen n baz t votave q ata marrin nga antart e forumit.
  e ke lexu naj here supermoderator Domianin ti Clay More?
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 13. #73
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Clay_More ma tregon nje shkrim ku kam ofenduar fene tjeter un apo ndonje person ?
  Gjithmon i kam respektuar te gjith pa marr parasysh fene e tij

 14. #74
  Pasioni pr shkencn Maska e Qendi
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  2,102
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ok , Edhe Un Po Bj Nj Aplikim...
  Nuk E Di Nse Mund T Jem Njeri I Duhur Pr T Qen Moderator I Nj Nn-Forumi T Caktuar , Por Po Bj Nj Aplikim , M Shum M Plqejn Nen-Forumet Futbolli Dhe Humor Shqiptar.Mendoj Q Mund T Jap Kontributin Tim , Dhe T Jap Gjithka Nga Vetja Vetm Q T Shrbej Pr Antart.
  Ju Lutem Q Prgjigjja T Kthehet Ose Ktu Ose N Mesazh Privat.
  Me Respekt Qendi .

 15. #75
  Moderator Maska e Pratolini
  Antarsuar
  10-01-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  724
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 her n 1 postim

  Kerkese per moderator !

  Kerkoj prej stafit drejtues te jem nje moderator i nen-forumit te Letersise !

  Perse mendoj se do isha i pershtatshem :

  1 : Kam elokuence dhe rrjedhshmeri ne te shprehurin e mendimeve te mija, duke perfshire edhe menyren e te shkruajturit e cila eshte ne perputhje me rregullat e gramatikes shqipe.

  2: Kam njohuri te pranueshme ne kete fushe dhe jam edhe vete nje krijues ( edhe pse modest )

  3: Kam eksperience te mjaftueshme ne Forumin Shqiptar dhe pak a shume e di menyren se si funksionon ketu

  4: Kam marredhenie korrekte dhe reciprokisht serioze me moderatoret e tjere te ketij nen-forumi ( Fiori dhe Shigjeta )

  Arsyeja perse kerkoj te jem moderator :

  Une kerkoj qe ne kete nen-forum ( qe me plot gojen mund te quhet nje prej me te rendesishmeve te Forumit Shqiptar ), te sjell gjithe eksperiencen time pervecse krijuese, gjithashtu edhe nxitese te kritikes se mirefillte dhe permiresimit te vazhdueshem. Mendoj gjithashtu qe postimet ne kete nen-forum duhen seleksionuar ( ne menyre objektive ) ose duhet ndertuar nje menyre funksionimi me e pershtatshme per te qene me produktive dhe ne te njejten kohe CILESORE ne krijimet tona.
  Kam deshire qe me bashkepunimin e moderatoreve te tjere dhe padyshim me mirekuptimin dhe ndihmen e cdo anetari, te bejme te mundur krijimin e nje elite mirefilli artistiko-letrare, duke i dhene perparesi atyre pak poeteve dhe shkrimtareve te konfirmuar qe kemi ne forum. Kjo nuk do te thote qe anetaret e tjere amatore apo ende ne fillimet e tyre letrare do kene nje peshe dytesore, por duhet ndertuar nje mekanizem i tille ku pervec levdatave shpeshhere bajate, te krijohet mundesia per keshilla dhe verejtje miqesore nen kuadrin e nje permiresimi te vazhdueshem.

  Kerkoj te jem moderator i ketij nen-forumi sepse une e dashuroj letersine, dhe ndjej se mund te jap kontributin tim ne permiresimin e saj tek krijuesit shqiptare.

  Pretendoj qe kerkesa ime te merret ne konsiderate dhe te behet zgjedhja me e mire !
  Me respekt, Pratolini !
  Ndryshuar pr her t fundit nga Pratolini : 28-12-2007 m 13:39

 16. #76
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  31
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  DI_ANA e gimi3, ju jeni mod. nse nuk ju plqen ndonj nga aplikimet e bra n kt tem mjafton ti diskutoni ato tek forumi i stafit.

  Postimet i kalova tek forumi i stafit
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 17. #77
  Perjashtuar Maska e _SheJtaNia_
  Antarsuar
  02-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  105
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Pratolini Lexo Postimin
  Kerkoj prej stafit drejtues te jem nje moderator i nen-forumit te Letersise !

  Perse mendoj se do isha i pershtatshem :

  1 : Kam elokuence dhe rrjedhshmeri ne te shprehurin e mendimeve te mija, duke perfshire edhe menyren e te shkruajturit e cila eshte ne perputhje me rregullat e gramatikes shqipe.

  2: Kam njohuri te pranueshme ne kete fushe dhe jam edhe vete nje krijues ( edhe pse modest )

  3: Kam eksperience te mjaftueshme ne Forumin Shqiptar dhe pak a shume e di menyren se si funksionon ketu

  4: Kam marredhenie korrekte dhe reciprokisht serioze me moderatoret e tjere te ketij nen-forumi ( Fiori dhe Shigjeta )

  Arsyeja perse kerkoj te jem moderator :

  Une kerkoj qe ne kete nen-forum ( qe me plot gojen mund te quhet nje prej me te rendesishmeve te Forumit Shqiptar ), te sjell gjithe eksperiencen time pervecse krijuese, gjithashtu edhe nxitese te kritikes se mirefillte dhe permiresimit te vazhdueshem. Mendoj gjithashtu qe postimet ne kete nen-forum duhen seleksionuar ( ne menyre objektive ) ose duhet ndertuar nje menyre funksionimi me e pershtatshme per te qene me produktive dhe ne te njejten kohe CILESORE ne krijimet tona.
  Kam deshire qe me bashkepunimin e moderatoreve te tjere dhe padyshim me mirekuptimin dhe ndihmen e cdo anetari, te bejme te mundur krijimin e nje elite mirefilli artistiko-letrare, duke i dhene perparesi atyre pak poeteve dhe shkrimtareve te konfirmuar qe kemi ne forum. Kjo nuk do te thote qe anetaret e tjere amatore apo ende ne fillimet e tyre letrare do kene nje peshe dytesore, por duhet ndertuar nje mekanizem i tille ku pervec levdatave shpeshhere bajate, te krijohet mundesia per keshilla dhe verejtje miqesore nen kuadrin e nje permiresimi te vazhdueshem.

  Kerkoj te jem moderator i ketij nen-forumi sepse une e dashuroj letersine, dhe ndjej se mund te jap kontributin tim ne permiresimin e saj tek krijuesit shqiptare.

  Pretendoj qe kerkesa ime te merret ne konsiderate dhe te behet zgjedhja me e mire !
  Me respekt, Pratolini !
  Nese ti do behesh moderator tek letersia, jam e bindur se s'ka per te shkruar asnje poet/shkrimtar aty.

 18. #78
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Antarsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime n 31 postime
  Citim Postuar m par nga Pratolini Lexo Postimin
  Kerkoj prej stafit drejtues te jem nje moderator i nen-forumit te Letersise !

  Perse mendoj se do isha i pershtatshem :

  1 : Kam elokuence dhe rrjedhshmeri ne te shprehurin e mendimeve te mija, duke perfshire edhe menyren e te shkruajturit e cila eshte ne perputhje me rregullat e gramatikes shqipe.

  2: Kam njohuri te pranueshme ne kete fushe dhe jam edhe vete nje krijues ( edhe pse modest )

  3: Kam eksperience te mjaftueshme ne Forumin Shqiptar dhe pak a shume e di menyren se si funksionon ketu

  4: Kam marredhenie korrekte dhe reciprokisht serioze me moderatoret e tjere te ketij nen-forumi ( Fiori dhe Shigjeta )

  Arsyeja perse kerkoj te jem moderator :

  Une kerkoj qe ne kete nen-forum ( qe me plot gojen mund te quhet nje prej me te rendesishmeve te Forumit Shqiptar ), te sjell gjithe eksperiencen time pervecse krijuese, gjithashtu edhe nxitese te kritikes se mirefillte dhe permiresimit te vazhdueshem. Mendoj gjithashtu qe postimet ne kete nen-forum duhen seleksionuar ( ne menyre objektive ) ose duhet ndertuar nje menyre funksionimi me e pershtatshme per te qene me produktive dhe ne te njejten kohe CILESORE ne krijimet tona.
  Kam deshire qe me bashkepunimin e moderatoreve te tjere dhe padyshim me mirekuptimin dhe ndihmen e cdo anetari, te bejme te mundur krijimin e nje elite mirefilli artistiko-letrare, duke i dhene perparesi atyre pak poeteve dhe shkrimtareve te konfirmuar qe kemi ne forum. Kjo nuk do te thote qe anetaret e tjere amatore apo ende ne fillimet e tyre letrare do kene nje peshe dytesore, por duhet ndertuar nje mekanizem i tille ku pervec levdatave shpeshhere bajate, te krijohet mundesia per keshilla dhe verejtje miqesore nen kuadrin e nje permiresimi te vazhdueshem.
  Kerkoj te jem moderator i ketij nen-forumi sepse une e dashuroj letersine, dhe ndjej se mund te jap kontributin tim ne permiresimin e saj tek krijuesit shqiptare.
  Pretendoj qe kerkesa ime te merret ne konsiderate dhe te behet zgjedhja me e mire !
  Me respekt, Pratolini !
  Nje njeri i vogel modest,... i cili ka shume gjera per te cilat i takon te jete modest (sic e tregon edhe postimi). Nje njeri i cili eshte bere vete ai qe eshte, dhe adhuron krijuesin e tij.
  Doktor Zhivagos i takon te jete moderator.
  Si kunderpergjigje... mendoj qe duhet shkarkuar cdo moderator tjeter i nenforumit se letersise; kjo sepse nuk mund te jete kurrsesi ne nivelin e gjykimit te Pratolinit.

  Sinqerisht,
  F-I

 19. #79
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime
  edhe pse jashte teme, po te pergjigjem ketu per arrogancen dhe "modestine" tende pratolini.
  Sepse fatkeqsisht ato temat e poezise ishin mbyllur.
  Poezia i dashur nuk eshte shkence ekzakte, as ligje, por eshte krijim i paster, dhe me mire akoma nese del nga zemra. Ti mund te jesh gjeni , mund te njohesh te gjitha llojet e poezise, te krijosh vargje te komplikuara me fjale te zgjedhura, e ku di une, po qellimi i vetem i nje poezie eshte dhe mbetet ai i 'do lloj krijimi, te percjelle emocion tek ai qe e lexon, dhe lexuesi, pa dallim nga niveli i tij letrar, eshte gjykatesi me i mire.
  Dhe kritika ime per poezine tende qe vetem poezi nuk mund te quhet. Pa rime , pa vargje te rregullta, e renduar me fjale te ekzagjeruara, e thate dhe nuk percjell pike emocioni.
  Po e them si nje lexues i thjeshte qe nuk merr vesh nga poezia.
  Bashkohem me dy parafolesit para meje.

  Nuk e di nese e kupton se sa qesharak dukesh ne shkrimin tend ku paturpesisht kerkon te kesh te drejten te gjykosh shkrimet paresore dhe ato dytesore.
  Ndryshuar pr her t fundit nga xfiles : 04-01-2008 m 23:20

 20. #80
  Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
  Antarsuar
  06-09-2003
  Vendndodhja
  Tiran
  Mosha
  42
  Postime
  1,947
  Faleminderit
  62
  63 falenderime n 54 postime
  Mendoj per moderator te jet ndonje qe te ket te pakten mbi nje vit ne forum dhe ta ket iden e forumit..

  Edi
  Takohemi n Ditn e Gjykimit

Faqja 4 prej 17 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Gjuha shqipe po vritet pa mshirshm! A po shkojm drejt humbjes s gjuhs?
  Nga projekti21_dk n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 168
  Postimi i Fundit: 28-05-2009, 18:57

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •