Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 65
 1. #21
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,883
  Mjafte sakte gjithe formulimi Albo. Mbase ka ardhur koha qe ky forum te heqe antivleren dhe per kete ju vete Albo duhet te jeni nismetar i pastrimit te cdo permbajtje dashakeqese.
  Normalisht duhet te respektojme cdo mendim, por dhe demokracia ke rregullat e veta dhe sduhet te abuzojme me kete fjale (Demokraci). Mendoj ka ardhur koha qe ky forum ka anetaret e tij te denje dhe ska me nevoje per antishqiptarizmin.

  Me respekt Odeoni.

 2. #22
  madmoiselle Maska e angeldust
  Anėtarėsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Puna tek forumet fetare eshte se ato behen si mjalte per disa miza me mentalitet shume regresiv.


  Besoj se Alboja si qellim fillestar te asaj ndarjeje te forumit mund te kete pasur edukimin e shqiptareve per fete e tyre te harruara apo per besimin e zbehur gjate periudhes se diktatures. Kjo ndoshta qe besimtaret muslimane te diskutojne midis tyre, ortodokset midis tyre, dhe katoliket midis tyre. Deri ketu ne rregull. Secili grup fetar ndan eksperiencat dhe
  ndjenjat e veta ndaj Zotit me bashkefetaret e vet te se njejtes fe.


  Problemi me i madh me ato forume qendron tek seksioni i pyetjeve me duket. Aty perzihen te gjithe keta 'misionare virtuale' dhe mundohen te hedhin balte mbi fene e "kundershtareve", pra tek "Pyetje per besimtaret" ose "Toleranca fetare". Mund te futen dhe personazhe ndoshta te famshem ose te implikuar thelle ne jetet fetare te shqiptareve e qe mund te duan te zene ndonje kolltuk ne selite e feve perkatese. Keta ne kurre nuk mund t'i dime per shkak te anonimitetit.


  Eshte pune tjeter te sjellesh ne forum njohurine per fjalen e Zotit per shembull, dhe pune tjeter te argumentosh per ceshtjet politike te fese, si p.sh. kush vrau filan hoxhe, kush hypi ne filan post, apo misionin e vertete te filan kryepeshkopi. Keto jane me shume ceshtje politike sesa fetare. Biles keto ceshtje dobesojne besimin e njerezve te paster tek feja dhe Zoti, e kthejne fene ne nje institucion dhe e largojne se tepermi nga ndjenja e mirefillte.


  Sugjerimi im eshte qe nqs. forumet fetare nuk mund te hiqen komplet, atehere te hiqen ato dy seksione qe permenda me lart:
  1. Pyetje per besimtaret
  2. Toleranca fetare
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 3. #23
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Anėtarėsuar
  07-11-2002
  Mosha
  45
  Postime
  3,394
  Nė misionin dhe rregulloren (edhe pse me disa gabime tė vogla gramatikore e drejtshkrimore) janė vėnė qėllimi dhe rregullat me tė cilat funksionon forumi shqiptar sipas bordit tė saj tė tashėm. Tash, pse kėto rregulla janė thyer edhe nga vet bordi i kėtij forumi, nuk dtth. qė kėto nuk janė tė mira por duhet qė ato tė respektohen, sė pari nga vet bordi e pastaj edhe nga anėtarėsia.

  Pėr mendimin e disave qė forumet fetare po krijojnė pėrēarje tek shqiptarėt nė forum mendoj se nuk ka nevojė tė mbyllen por tė mbikqyren mė mirė si dhe stafi tė jetė i paanshėm nė mbikqyrjen e tyre.

  Poashtu pėr t'i kontribuar harmonisė fetare ndėr shqiptarė duhet qė tė dekurajohen pėrpjekjet e disa fanatikėve fetarė shqiptarė pėr ti paraqitur ata qė kanė fenė e tyre (edhe tė kombeve tjera) mė tė afėrt pėr ta se shqiptarėt e besimeve (apo dhe mosbesimeve fare) tjera. Pra, duhet mbajtur hapur njė politikė qė e vėn kombin para fesė nė tė gjitha instancat pėr tė shmangur problemet ndėrfetare.

  Problemi tjetėr qėndron nė ndalimin e marrjes me problemet e njė komuniteti, pjesėtarėve qė nuk janė tė atij komuniteti, gjė qė pėr mua ėshtė e tepėrt dhe e pallogjikshme. Tė ndalen provokimet e mundshme, kjo po, ėshtė e arsyeshme, e llogjikshme dhe shumė me vend por tė ndalohet ndihma apo edhe thjeshtė sugjerimet e kėshillat e anėtarėve tė komuniteteve tjera, kjo ėshtė shumė e pallogjikshme.

  Tė gjitha komunitetet fetare shqiptare janė pjesė e kombit shqiptar dhe nuk mund tė izolohen nė vetvete por duhet tė bashkėpunojnė dhe edhe kėrkojnė ndihmėn, mbėshtetjen njėri-tjetrit, por edhe nuk mund tė bėjnė veprime tė cilat janė kundėr apo qė krijojnė pėrshtypje dhe reagime negative nga komunitetet tjera fetare. Pra, duhet respektuar njėri-tjetrin nė tė gjitha veprimet si individualisht ashtu edhe kolektivisht si komunitete. E kjo nuk dtth. qė duhet tė izolohemi dhe tė moslejojmė anėtarė tė komuniteteve tjera nė komunitetin tonė fetar. Ne gjithmonė historikisht kemi uruar e ndihmuar, komunitetet njėra tjetrėn dhe do ta bėjmė edhe nė tė ardhmen.

  Tash, pse komunitetet tjera fetare i kėrkojnė ortodoksave shqiptarė qė ta largojnė Janullatosin nga kreu i tyre, kjo nuk dtth. qė ata duhet tė izolohen nga tė tjerėt tash, por duhet ta kryejnė porosinė e tyre dhe tė vendosin njė shqiptar nė krye tė tyre, ashtu sikur edhe komunitetet tjera fetare shqiptare po t'u kėrkohet ndonjė gjė e kėsaj natyre duhet ta kryejnė pa bėrė fjalė dhe pa u izoluar nga tjerėt. Kėshtu i shėrbehet tolerancės dhe harmonisė fetare ndėr shqiptarė dhe poashtu ēka ėshtė edhe mė kryesorja edhe vet interesave tona kombėtare.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dodoni : 10-12-2004 mė 01:08
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 4. #24
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,832
  Postimet nė Bllog
  3
  Nje gje me ben pershtypje pasi lexova komentet dhe sugjerimet tuaja me siper per fene. Gati te gjithe ju jeni antare qe nuk merrni pjese ne ate seksion te forumit. Ata qe marrin pjese rregullisht ne te nuk i kam pare te bejne komente.

  Sic e thashe edhe me lart, nuk presim qe te gjithe te bien dakord me qendrimin tone, por ky eshte qendrimi yne. Nese doni te sugjeroni dicka, hajdeni me sugjerime konkrete per ate paragraf te misionit dhe jo me debate te pergjithshme qe nuk i hyjne ne pune askujt.

  Albo

 5. #25
  bitter girl Maska e marsela
  Anėtarėsuar
  11-06-2002
  Postime
  1,163
  Une sdi te diskutoj ne tema ku cdo fjal qe thua te merret per kapital..me ate "jo me debate te pergjithshme qe nuk ihyjne ne pune askujt"mi preve edhe me teper krahet..ah kjo mosmarrja parasysh nga stafi!!

  per mua pikat e misionit jane ne rregull.nese svihen ne zbatim sic jan aty un nuk humb gje,thjesht do me vinte keq sic me vjen per nje te drejte qe me jepet e me pas me shkelet me kembe!
  asgje smund te jete perfekte..mjafton qe cdokush te hyje me ide dhe qellime pozitive,duke kujtuar ate cka eshte primare "te gjithe jemi SHQİPTAR!"dhe forumi do ta kryej misionin e tij!

  ps:Albo persa i perket mendimeve te dhena per tema dhe nenforume ku nuk diskutojme..a nuk mendon se ndonjeher jan pikerisht kto gjera per te cilat ngrihen problemet qe te pengojne te shkruash?(ska lidhje me ate me ato me lart..e them per veten)
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

 6. #26
  <-----
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Postime
  985

  Dicka qe me beri pershtypje...

  Albo thote...
  Citim Postuar mė parė nga Albo
  Forumi shqiptar ka thyer shume tabu shqiptare krahinore, politike ne keto vitet e fundit dhe tabuja fetare eshte ne thyerje e siper. Kjo nuk behet me rregulla te forta apo me nderhyrje, por me shembull e pjesmarrje.
  Albo
  Ok mer Albo , edhe un ne pergjigje te kesaj , mora pjese tek forumi i ortodoksise ( besoj se ben pjese tek forumi shqiptar !!) dhe bera nji pyetje te thjeshte me shume per kuriozitet...
  Ti mu pergjigje me kete lloj tolerance dhe ndjenje debatimi konstruktiv...
  Citim Postuar mė parė nga Albo
  Vetem besimtaret orthodhokse marrin pjese ne kete forum. Ata qe nuk jane besimtare orthodhokse mund te lexojne por nuk mund te shprehen ketu. Secili ka forumin e tij, prandaj gjeni forumin tuaj.

  Albo
  ...duke ma fshire postimin tim dhe te Ryder !
  Si do shembni tabute kur nuk shembni dot mentalitetin tuaj dhe s'keni aspak elasticitet kur vjen puna tek feja ? Dhe pret ndryshim dhe pergjegjesim prej te tjerve kur per vehte nuk e ben kete gje ?
  Kesaj i thojne...mos bej ca bej un por ca them un ..lol
  ...

 7. #27
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,832
  Postimet nė Bllog
  3
  Tabuja fetare qe duhet thyer eshte pikerisht mentaliteti komunist mbi fene, qe te pafete apo jo-besimtaret kane te drejte te japin mendim apo futin hundet edhe ne punet e nje komuniteti qe nuk i perkasin.

  A pe ne Shqiperi kur ishe ndonje besimtar musliman qe te shkonte e jepte leksione apo bente pyetje ne kishe, apo ndonje besimtar te krishtere te bente te njejten gje ne xhami?!

  Jo-besimtaret nuk kane se cfare te diskutojne mbi nje fe qe nuk e besojne, pasi ata nuk e njohin ate, prandaj une ju thashe lexoni e mos komentoni.

  Albo

 8. #28
  <-----
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Postime
  985
  Atehere saktesoi gjerat pra...

  Mos thuaj qe tabuja fetare thyhet jo me nderhyrje apo rregulla por me shembull dhe pjesemarrje ! ( pasi un s'bera gje tjeter vec se mora pjese...apo aty eshte tabu se eshte feja jote ?)

  Mos thuaj qe duhet te diskutojme mbi fete kur per vehte nuk e toleron nje gje te tille..!

  Ato forumet qe i klasifikon si "kisha dhe xhamia" , te pakten ver ndonje paralajmerim ne hyrje qe te mos lejohet prononcimi i atyre qe nuk i perkasin asaj feje !

  Dhe ne fund...c'hyn mentaliteti komunist ? Qysh kur debati quhet komunizem ? lol
  Mentaliteti komunist eshte ai qe s'ka lejuar diskutimin dhe ka vendosur veton per cdo gje..ne kete rast , me ngjan pak me qendrimin tend ...lol
  Hajt shnet e pare ..!
  ...

 9. #29
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Anėtarėsuar
  07-11-2002
  Mosha
  45
  Postime
  3,394
  Kishat dhe xhamiat jo vetėm qė nuk janė tė izoluara dhe ndaluara pėr publikun por edhe shkojnė nėpėr shtėpi tė njerėzve qė tė ftojnė sa mė shumė njerėz dhe tė kenė sa mė shumė vizitorė. Kėtu tek unė pėr ditė vijnė tek dera, disa nga njė kishė, tjerė nga kisha tjera. Unė kam qenė nė pothuaj ēdo lloj kishe e xhamie por askund nuk mė kanė thėnė se poqese nuk i pėrket besimit fetar qė praktikojmė ne, e ke tė ndaluar tė futesh, bile pėrkundrazi iu ėshtė bėrė qejfi qė i kam vizituar.

  Poashtu, komunitetet fetare tė njė kombi duhet tė bashkėpunojnė me njėra-tjetrėn, tė jenė tė hapura me njėra-tjetrėn dhe jo tė mbyllen nė veten e tyre nga tė tjerėt (tamam si komunizmi diktatorial i Hoxhės). Tjetra, ato me veprimet e tyre duhet tė respektojnė komunitetet tjera fetare dhe tė jenė shumė tė vėmendshėm qė tė mos shkaktojnė reagime negative nga komunitetet tjera (rasti i Janullatosit). Kėshtu ėshtė toleranca dhe harmonia fetare, bile edhe demokracia.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dodoni : 11-12-2004 mė 14:44
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 10. #30
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,832
  Postimet nė Bllog
  3
  Ato forumet qe i klasifikon si "kisha dhe xhamia" , te pakten ver ndonje paralajmerim ne hyrje qe te mos lejohet prononcimi i atyre qe nuk i perkasin asaj feje !
  Ndryshimet me te fundit tek seksioni i fese

 11. #31
  Permetar4life Maska e Permeti_Boy
  Anėtarėsuar
  18-12-2004
  Vendndodhja
  Permeti
  Mosha
  31
  Postime
  111
  Ju e keni pare edhe filmin, nder te tjera qe mund te keni pare, "Avokati i djallit". Si mednoni, a nuk ju duket se djalli eshte shpikur nga feja monoteiste per ta vene si kunderfigure te Zotit, ne menyre qe te shahet njeri e te adhurohet tjetri? A nuk jane djalli dhe zoti e njejta gje, persa i takon anes figurative dhe me moralet qe percojne?

  A ju ka ndodhur shpesh qe nese keni shprehur pikepamje kunder besmit ne Zotin monoteist t'ju kene identifikuar si satanist?

 12. #32
  djalli,mė i dashuri i Zot
  Anėtarėsuar
  23-03-2005
  Vendndodhja
  Nė Zvicerr
  Mosha
  54
  Postime
  116
  Citim Postuar mė parė nga AgainstAllOdds
  Ketu ne kete forum mund te behet gjithcka pervec mbajtjes se harmonise fetare !
  Po te shohesh ketu temat qe kane permbajtje fetare apo implikojne indirekt fene , te ben te mendosh qe the world is gone crazy !
  Mos u mundo ta paraqesni kete forum si miniature e harmonise qe egziston mes komuniteteve fetare shqiptare pasi do ishte gabimi i madh !
  Them te drejten , sa jetova ne Shqiperi nuk pashe njeri te shahej dhe te ofendohej per perkatesine fetare apo opinionin e tij ndaj kesaj , ndersa ketu , ne vend qe te krijohet kjo harmoni qe po propagandoni , po hapni nje hendek qe me pas te percohet ne jeten reale !
  Ne cdo teme qe ka sadopak ngjyra fetare sheh urrejtjen qe eshte perhapur ne te dyja krahet ! Sheh sharje , kercenime , abuzime me fjalet qe predikon feja e secilit , sheh ate qe s'jemi mesuar ta shohim ne shqiptaret !
  Te rrime shtrember dhe te flasim drejte..! Ju stafi keni faj qe keni lejuar ( per te mos thene implikuar direkt ) perplasjen e mentaliteteve qe kane si baze perkatesine fetare !
  Kjo per mendimin tim eshte e meta kryesore e ketij forumi !
  Fėrkimet ndėrfetare mes shqiptarėve nė forum janė shumė tė mira dhe mė pėlqejnė!Kėtu askush nuk vritet me armė as lufton me grushta siq do tė ndodhte nė rrugė,por vetėm me fjalė tė shkruara e jo tė folura dhe nė njė largėsi fizike shumėkontinentale nganjėherė.Pėrveq kėsaj,autorėt janė anonimė qė pėr mendimin tim mė bukur s`ka!
  Toleranca fetare qė u cek mė lartė se po cėnohet kėtu nė forum,kjo nuk ėshtØe mundur sepse asnjė shqiptar nuk ėshtė, as pronar ,as bashkėpronar i ndonjė feje! Fetė qė ushtrojnė(mbajnė) shqiptarėt,janė prodhime tė huaja!As munden shqiptarėt tė cėnojnė njė fe as t`a mbrojnė ate,sepse janė tė licensuar pėr t`a konsumuar(pėrdorur) pėr nevoja vetėm personale e jo edhe pėr ta shitur apo mbrojtur,gjė qė ėshtė e drejta dhe detyra e Pronarit tė fesė!Qiraxhiu s`e mbronė as s`e shet dot shtėpinė e huaj ku ai banon!

  ademur

 13. #33
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  nė realitetin e hidhur
  Mosha
  38
  Postime
  2,166
  Fillimisht do doja te falenderoj ata Shqiptaret qe te paret hodhen idene e ngritjes se ketij Forumi (biles mire do ishte t'i dinim edhe emrat e tyre)! Idete e ndryshojne boten dita-dites, dhe kur jane ide te mira e ndryshojne per mire!

  Nuk ka dyshim qe Forumi Shqiptar ka sjellur shume rezultate pozitive nga cdo ane tek anataret e tij por edhe tek lexuesit e rastit. Por e ndjej per detyre, si anetar "i vjeter" i Forumit, ta lajmeroj lexuesin se nuk duhet t'i japi Forumit me shume rendesi se c'gezon. Forumi Shqiptar, per tej cdo vizioni, mbetet nje faqe elektronike dhe si e tille ka shume mangesira (te pashmnageshme) te cilat e bejne te manget nivelin e lajmerimit ose njohurive qe mund te perfitosh midis tij. Forumi eshte nje vend ku cdo anetar anonim vjen dhe jep mendimin e tij subjektiv ose ne menyre te qellimte ose te paqellimte behet shkak i keqlajmerimit. Akoma edhe ne rastet ku referohet nje burim objektiv (psh. per nje lajm perdor si burim nje enciklopedi historike) nuk mund te jesh i sigurte se anetari qe e perdor kete burim tha te verteten, pra ekziston mundesia e shpikjes ose ngatreses se burimit referues. Qe mos zgjatem me teper do doja thjesht te theksoj mendimin tim se Forumi, si shume faqe elektronike, me shume duhet te shifet si nje mjet ku midis dialogut zhvillon menyren e mendimit dhe manovrimit ne mendim dhe si nje mjet qe te sjell me afer me Shqiptare te ndryshem sesa si nje mjet i cili do te japi njohuri dhe do te hapi horizontin! Po te presesh nga nje faqe elektronike qe te hapesh horizontin atehere ne te vertet ia ke mbyllur dyert ketij horizonti!  Megjithate ky ishte mendimi subjektiv i nje personi anonim.....

 14. #34
  Perjashtuar Maska e diikush
  Anėtarėsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,071
  Jam dakort me ty Kryeplaku

  Citim Postuar mė parė nga Kryeplaku
  ...Megjithate ky ishte mendimi subjektiv i nje personi anonim.....

 15. #35
  Lieutenant Maska e tom pullings
  Anėtarėsuar
  20-05-2004
  Vendndodhja
  H.M.S. Surprise
  Mosha
  40
  Postime
  152
  Citim Postuar mė parė nga Diabolis
  Sa pėr ide:

  Detyra e Forumit (Kuvendit) Shqiptar

  Forumi (Kuvendi) Shqiptar (mė poshtė forumi) ėshtė nismė e njė grupi shqiptarėsh. Ai ėshtė njė shėrbim nėnrenditės i projektit Albasoul, qė prej (DATA) pėrdoret nga njė numur gjithnjė e mė i madh shqiptarėsh nga gjithė Bota.
  I menduar si njė vendtakim i shqiptarėve pėr tė kuvenduar mbi njė shtrirje tė gjėrė temash, forumi ėshtė i hapur pėr gjithescilin qė tė thotė fjalėn e vet mbi kombin, shtetin, shoqėrinė, familjen, etj, pėr tė shkuarėn tė sotmen dhe tė ardhmen e tyre; .....
  FORUM ne latinisht eshte "sheshi", vendi ku njerezit flisnin dhe gjykonin se bashku. Me vone FORUM ishin gjykatat.

  Kuvendi eshte gje tjeter.
  IGNOSCE MI DOMINE, QUIA DALMATA SUM!

 16. #36

  Misioni i Forumit Shqiptar.

  Une voten time nuk e kam dhene ende, por pasi te shkruaj pergjigjen time do ta jap.
  Pyetja eshte, si ju duket forumi, misioni i tij dhe nese keni sygjerime o ankesa.

  - Dikush e quan shesh, kuvend, zyre ankimesh.
  Dikush e imagjinon si nje Faltore ku predikohet dhe mesohet feja.
  Kush komenton: “ si televizor” reality show, ku njerezit sillen ne menyre jo si per dite.Kush e perdor si agjitacion-propagande ku shpesh theksohet thenia e Stalinit “ e vetmja liri fetare eshte propaganda anti-fetare”- ateismi.Dikush e quan shkolle ( fillore, e mesme … etj.), per te riperterire gjuhen, perkatesite fetare,njohuri ne pergjithesi.Dikush e paragonon plot me puseta dhe ndoshta nuk e ka gabim… . Kush ka aresye ose me mire dhunti natyrore te shohi forumin me ngjyra, kush ne bardhe e zi . Kush e imagjinon si nje shtepi ku takohen njerez klandestin, ilegal ne anonimitet…, nga fakti qe jemi ne boten irreale o virtuale.Dikush e sheh te rrezikshem,dikush i jep vlera instruktive,dikush shpreh urrejtje,zhgenjim,frymezim,atdhe-dashuri,pajtim,paqe etj.

  - Mendimet e njerezve qe shkruajne ne forumin shqiptar, jane ato qe kene pothuaj ne tere forumet e botes. Njerezit tjeter s’mund te thone veē mendimeve te tyre,dyshimeve, shqetesimeve, fobive ose te shprehin krenarite e tyre ne ē’do drejtim.Po valle nuk ndodh keshtu edhe ne jeten e perditeshme?
  Pasi shpreha ( me sa kuptova ), mendimet e te tjereve, me lejo edhe mua te shpreh ate qe mendoj.
  - Une forumin e imagjinoj si nje “tren”, i cili niset nga Tirana, pershkon gjithe kontinentet dhe perseri kthehet nga eshte nisur. Ne tren njerezit flasin, kuvendojne, shkembejne mendime dhe mesojne, kush merr nje liber edhe e lexon, kush i’a fut gjumit.
  Per mendimin tim eshte ai treni qe s’ndalet kurre, ku njerezia meson,imiton,perkrah dhe zhvillohet.


  - Formulimi i rregullores me pelqen dhe pa rregulla nuk shkohet perpara.

  Me rrespekt ndaj stafit te forumit shqiptar.

 17. #37
  dua ate qe me do Maska e ELDORADO
  Anėtarėsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  atje ku jam rrit qysh i vogel se u lodha tu bredh
  Postime
  817
  Shume Peshe Te Madhe Paska Forumi Ne Kurriz Uroj Qe T'ia Arrij Sa Me Shume Te Jete E Mundur Qellimit Te Tij Si Dhe Urime Stafit Drejtues
  Me Respekt Niku
  DHE NJE DITE TE GJITHE DO TAKOHEMI ATJE.....

 18. #38
  Perjashtuar Maska e mitjuk
  Anėtarėsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  901
  o milet ne kete forum ēdo gje mund te pranohet por temat fetare sduhen pranuar,si mund ta quajme forum shqiptar kur vet Albo ankohet ndaj shtetit shqiptar per mos dhenjen e nacionalitet shqiptare Anastasit,pa me thuaj ti Zotni Albo pse te paska kap gjith ku marak per nacionalitetin e tij,dhe e dyta mos u hiqni si kur ju e keni flijuar vetveten per shQiptart e per gjuhen shqipe ,sbesoj qe ju han meraku as per njeren as per tjetren,dhe mos u hiqni sikur forumi te mos jet fitimprures,nese vertet jeni informaticient,mos e thuaj kaq haptaz qe nuk eshte fitimprures,nese vertet nuk eshte fitim prures ateher thuajua publikisht shqiptarve te keti forumi sa paguan ti per kete faqe vetem per tjua bere qefin komunitetit shiptare dhe shqiptarve,pa na e thuaj sa nga moderatoret e stafit tuaj paguajn ne muaj per ta mbajtur kete forum,dhe si perfundim sa eshte pagesa mujore e ēdo moderatorit per ta mbajtur kete faqe virtuale,ēdo kush qe ska njohuri mund te te thon te lumt Albo qe sakrifiko shpenzo per tua ber qefin shiptarve dhe kombit,na thuaj a publikohen emrat e personave qe investojne per kete forum dhe qe tregoheni mirnjohes ndaj tyre, dhe te thuash x y paguan ka ne muaj dhe ti iu falenderohesh publikisht atyre,apo falenderimine marrin ne menyr tjeter duke i ofruar ndonje post ne Albasoul,pra dua te them nuk duhet te perfitoni duke menduar qe tegjith forumisttat smarrin vesh nga keto gjera????
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mitjuk : 24-11-2012 mė 17:58

 19. #39
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,314

  Pėr: Misioni i Forumit Shqiptar

  Forum Shqiptar qe ploteson kerkesat e ēdo greku, per ndryshim pershkrimesh apo dhe fshirjen e Ēeshtjes Kombetare. Fillimisht u ndryshua Pershkrimi qe i ishte vene ketij nen-forumi qe ne hapjen e tij ne 2002, pra pas 11 vitesh, vjen nje grekaluc i vockel, me nje sketerre anti-shqiptare ne zemren e tij te ndryshkur e te tkurrur nga urrejtja ndaj shqiptareve, dhe e heq me nje te rene te lapsit. Ky eshte vetem fillimi. Do kalojne edhe disa dite, dhe Ēeshtja Kombetare do te fshihet fare. Mos te shkoj shume larg e te them qe nga forumishqiptar do kaloje fillimisht ne forumivorioepiriot.com e me pas ne forumigrek.gr.

  Bravo u qofte. Po avash avash, ashtu siē po tkurret Misioni Shqiptar i hartuar ne fillim, ashtu do te tkurret dhe numri i anetareve Shqiptare ne kete forum, ashtu siē edhe po ndodh keto kohet e fundit.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 20. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar MaDaBeR pėr postimin:

  yllbardh (15-11-2013)

 21. #40
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,308

  Pėr: Misioni i Forumit Shqiptar

  Citim Postuar mė parė nga mitjuk Lexo Postimin
  o milet ne kete forum ēdo gje mund te pranohet por temat fetare sduhen pranuar,si mund ta quajme forum shqiptar kur vet Albo ankohet ndaj shtetit shqiptar per mos dhenjen e nacionalitet shqiptare Anastasit,pa me thuaj ti Zotni Albo pse te paska kap gjith ku marak per nacionalitetin e tij,dhe e dyta mos u hiqni si kur ju e keni flijuar vetveten per shQiptart e per gjuhen shqipe ,sbesoj qe ju han meraku as per njeren as per tjetren,dhe mos u hiqni sikur forumi te mos jet fitimprures,nese vertet jeni informaticient,mos e thuaj kaq haptaz qe nuk eshte fitimprures,nese vertet nuk eshte fitim prures ateher thuajua publikisht shqiptarve te keti forumi sa paguan ti per kete faqe vetem per tjua bere qefin komunitetit shiptare dhe shqiptarve,pa na e thuaj sa nga moderatoret e stafit tuaj paguajn ne muaj per ta mbajtur kete forum,dhe si perfundim sa eshte pagesa mujore e ēdo moderatorit per ta mbajtur kete faqe virtuale,ēdo kush qe ska njohuri mund te te thon te lumt Albo qe sakrifiko shpenzo per tua ber qefin shiptarve dhe kombit,na thuaj a publikohen emrat e personave qe investojne per kete forum dhe qe tregoheni mirnjohes ndaj tyre, dhe te thuash x y paguan ka ne muaj dhe ti iu falenderohesh publikisht atyre,apo falenderimine marrin ne menyr tjeter duke i ofruar ndonje post ne Albasoul,pra dua te them nuk duhet te perfitoni duke menduar qe tegjith forumisttat smarrin vesh nga keto gjera????
  Moderatoret bejne pune vullnetare, skane perse te pagujane.

  Ka pasur dhe nje liste te donuesve, por spo e shoh me.

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Ē'mendim keni pėr nacionalizmin shqiptar?
  Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
 2. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
 3. C'ka eshte Shqiptaria?
  Nga Eni nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 23-07-2004, 12:28
 4. Bashkėpunoni me forumin shqiptar
  Nga Albo nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 03-11-2003, 08:55

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •