Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 37
 1. #1
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722

  Derbi futbollistik, mes pasionit dhe urrejtjes

  Nje fjale angleze(derby) e peshperitur diku nga shekulli i 18-te,u be sinonim i pasionit dhe urretjes se dy ekipeve te nje qyteti.Akoma me teper shendrroi disa here fushat e gjelberta sportive dhe shkallet e stadiumeve ne arena gladiatoresh.

  Derbi me historik ne historine e futbollit eshte ai midis protestanteve te Rangers dhe katholikeve te Celtic,ose sic quhet ndryshe "Old firm".Derbi i pare eshte zhvilluar me 1890 dhe sot numeron 350 ndeshje midis tyre.
  Me 1971,Celtic ishte ne avantazh 1-0 dhe pak minuta para mbarimit kur shumica e tifozeve te Rangers kishin dale jashte stadiumit,Rangers barazon,dhe gjithe tifozet nxitojne marrezisht per te rihyre ne stadium.aty ne ate mizori vrapimesh shkelen dhe vdesin 61 veta.

  Supersclassico,quhet nje tjeter derb gjigand ai midis te pasurve te River Plate dhe te varferve te Boca Juniors.
  Tifozet e River-it quajne ata te Bocas "Los Bosteros" qe do te thote M...ut.Dhe sa here shkojne ne "Bombonera ne stadiumin e Bocas vene ne hunde maska kirurgesh per te mos nuhatur eren e rende te Los Bosterve.
  Ne qershor te 1968 tifozet e Bocas ndezin fitilin e shshive te benzines dhe i fluturojne mbi kokat e tifozeve te Rivers duke shkatuar vdekjen 74 tifozeve te River.
  Pak vite me pare 1994 nje autobus me tifoze te River bihe ne nje prite te atyre te Bocas,duke shkaktuar vdekjen e 2 vetave,tifoze te River.
  Ate ndeshje disa ore me vone River e fitoi 2-0,dhe ekstremizmi dhe urrejtja e tifozeve te Boca arrit deri aty sa te mbushnin muret e qytetit me mbishkrimet River -Boca 2-2.

  Derby me nje urrejtje jashte cdo llogjike edhe ai midis Juves dhe Torinos.
  Ku tifozet bardhezinj akoma kendojne per tragjedine e ekipit te Torinos ne aeroplan.Dhe te dytet,pas tragjedise se Heizel ne finalen e kupes se kampioneve ndermjet Juves dhe Liverpoolit,ku gjeten vdekjen 39 tifose italiane,vrapuan te shkruajne "Falemnderit Liverpool,39 tifoze Juventine me pak.

  E sa derbe te tjera ky urrejtja kapercen muret e pasionit dhe kthehet ne TRAGJEDI.

  Milan-Inter
  Lazio-Roma
  Liverpool-Everton
  Man United-Man City
  Olimpiakos-Panathinaikos
  Gallatasaray-Fenerbahce........... e sa te tjera
  Do doja mendimin tuaj se cilat konsideroni derbet me te medha,me fanatike neper fushat e futbollit.
  Ne vendet ku jetoni si e perjetohet atmosfera e nje derby,nga lojtaret,tifozet dhe media vendase.
  Lini ketu kujtime dhe ngjarje te shikuara,apo qofte edhe te degjuara,ne nje ndeshje derby aty ku futbolli perplaset midis pasionit dhe urrejtjes.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 2. #2
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Tifozeria italiane njihet si nje nga tifozerite me huligane dhe raciste ne bote.
  Te ketille jane edhe huliganet angles,qe gati ne cdo europian dhe boteror mbarojne ne burgje e vandalizojne terene futbollistike.
  Kishte edhe nje web faqe per anen e zeze te futbollit,qe nuk me kujtohet tani.
  Derbit jane me dy fytyra gjithmone,derbi ne teren dhe ajo ne teraca e uleset e stadiumit.Shume derbi te ketilla edhe kane mbaruar me gjak.
  Sidomos ne Angli dhe Itali,po edhe ne Turqi e ne Spanje e gjetiu ndodhin te ketilla sende,qe nuk kisha dashur t`i shof ne futboll.
  Sidomos tifozeria ultra eshte e frikshme.
  Nejse,urimet e mia per temen kolomb.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 3. #3
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Askush nuk mohon se fitorja e nje derbi,kunder ekipit te "urryerr" kundeshtar eshte gjithcka per tifot e zjarrte.
  Ndaj shume nga ne tifozet e futbollit jetojme te shikojme a perjetojme nje ndeshje te tille,ku atmosfera ka marre ngjyren e zjarrit.
  Stormo,do beje mire te na tregoje ,besoj se ke pare ndeshje te tilla,si perjetohet ne fushe dhe jashte saj derbi i madh i Beogradit Partizan-Cervena Zvezda.
  Edhe mad-i,ndoshta sjell nje imazh nga derbi i Prages ndermjet Spartes dhe Dukla.
  Ndersa Bayerni si specialist i futbollit shqiptar lol,ndoshta flet per derbet Dinamo-Partizani,apo 17-Nentori-Partizani.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 4. #4
  Football Factory Maska e Moltisanti
  Anėtarėsuar
  22-11-2002
  Postime
  1,437
  Do veēoja MANCHESTER CITY - MANCHESTER UNITED ne angli ,,,,,,, LIVERPOOL -- EVERTON !!! te cilet ne te kaluaren kan nje shije shume te hidhur kundra njeri tjetrit !!!

  ne ITALI , INTER - MILAN ...............SAMDORIA - XHENOVA .......PALERMO -- MESSINA KTO JAN LEMERI FARE 2 ORE LUFTE PARA NESHJES ............ROMA --LACIO PO ASHU

  NE SPANJE DO VECOJA ATLETIKO MADRID -- REAL MADRID

  NE SKOCI RANGERS -- CELTIC,,, KTO E KAN PER PUNE FEJE NUK KA LIDHJE FARE ME FUTBOLL

  NE SERBI ,,NGA NJE SONDAZH QE ESHTE BERE PARA DISA KOHEVE PARTIZAN --- CERVENA ZVEZDA MENDOHET TE JETE NJE NGA DERBET ME TE DHUNSHEM NE BOTE ,,NUK E DI SE SA E VERTET ESHTE

  RUMANI ,DO VECOJA STEAUA -- DINAMO

  PORTUGALI ,,,SPORTING -- BENFICA

  ETJ, ETJ
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Moltisanti : 05-12-2004 mė 16:10

 5. #5
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Anėtarėsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Palermo - Messina derby sicilian eshte me te vertete nje ankth per cdo person qe e shikon.
  Personalisht njoh njerez qe vijne nga keto vende dhe nuk eshte vetem sporti por edhe ne jeten e tyre reale keto persona urrehen dhe kjo sjell pasojat negative.Dhe cdo gje ka ardh si pasoje e Don-eve te ketyre krahinave te varfra te Sicilise se bukur.
  Me pak te dhunshme jane ndeshjet milan-inter apo sampdoria-xhenova ndersa roma-lazio dihet karakteri i romaneve si popullsi e eger cdo gje ka te beje me jeten reale qe padashur trasmetohet ne spektaklik e futbollit.

  Per rracizem ne itali mbahen dhe shquhen tofozet e Hellas Verona te cilet akoma kur bogdani dhe myrtaj futen ne fushe therrasin Albanesi di minchia(qe eshte nje ofendim ne italisht) por kur kjo ndodh me lojtaret e tu mendoni pak per lojtaret e tjere sidomos per ato me ngjyre
  Ne stadiumet e italise shpeshe here shikon kryqin nazist dhe jane te pafund shkrimet kritikat emisionet ku keto tifoze denohen

 6. #6
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Kacako me kujtove vertet derbin Kievo Verona-Hellas Verona.
  Kam lexuar urrejtje madhe vertet,dhe thone ne kohet kur Verona e Brigelit dhe Elkjer shpallej kampione ,Kievo Verona ndodhej ne kategori te dyte.
  Dhe ironite nuk mungonin "Kur gomari te fluturoje,Kievo do luaje ne Serie A"
  Kohet ndryshuan dhe gomaret nuk fluturuan,por Kievo Verona luan plot dinjitet ne Serie A,kurse Hellas Verona i la vjet lamtumiren.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 7. #7
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Dje kishte nje derbi ne Kroaci ku priteshte edhe te kete huliganizma.
  Flas per derbin mes Hajduk dhe Dinamo.Shyqyr zotit nuk kishte edhe incidente te shumta.

  Nga lojat qe pash mbreme,vlen te vecoj edhe Borussia D.-Schalke loje te cilen e fitoj Schalke me loje rutinore,dhe ndeshjen Roma-Sampdoria.
  E pate traversen ne sekonden e fundit te Sampit? WoooWWW!!!Fantastike.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 8. #8
  Fshatar i varfer Maska e Chingy
  Anėtarėsuar
  25-09-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  363
  Citim Postuar mė parė nga titi_ali_demsi
  Do veēoja MANCHESTER CITY - MANCHESTER UNITED ne angli ,,,,,,, LIVERPOOL -- EVERTON !!! te cilet ne te kaluaren kan nje shije shume te hidhur kundra njeri tjetrit !!!

  ne ITALI , INTER - MILAN ...............SAMDORIA - XHENOVA .......PALERMO -- MESSINA KTO JAN LEMERI FARE 2 ORE LUFTE PARA NESHJES ............ROMA --LACIO PO ASHU

  NE SPANJE DO VECOJA ATLETIKO MADRID -- REAL MADRID

  NE SKOCI RANGERS -- CELTIC,,, KTO E KAN PER PUNE FEJE NUK KA LIDHJE FARE ME FUTBOLL

  NE SERBI ,,NGA NJE SONDAZH QE ESHTE BERE PARA DISA KOHEVE PARTIZAN --- CERVENA ZVEZDA MENDOHET TE JETE NJE NGA DERBET ME TE DHUNSHEM NE BOTE ,,NUK E DI SE SA E VERTET ESHTE

  RUMANI ,DO VECOJA STEAUA -- DINAMO

  PORTUGALI ,,,SPORTING -- BENFICA

  ETJ, ETJ

  E ke gabim inter_forever.Derbi Milan-Inter eshte nga derbit me te qete ne Itali.Kam qene edhe vete prezent.Pervec parrullave dhe koreve kundra nuk ka asgje tjeter.Eshte nja derbyt me te bukur nga koreogrifite dhe koret e tifozave ne evrope.Ultrasit e Milanit jane nder me te egrit ne Serine A(ne sensin qe gjate viteve te fundit ne incidente me plagosje a vrasje kane qene ata protagonist ne shumicen e rasteve)Ndersa persa i perket derbit Mesina-Palermo(nga siciliane qe kam degjuar) nuk eshte shume i eger por keta te dyja kane derbi te eger me Catania-n.Ne Itali ne pergjithesi derbit me te eger jane ne vecanti ato te serise C.Aty me te vertete qe ndodhin shume perleshje.
  Ndersa per derbyt e tjera te Evropes kam degjuar qe derbi Olimpiakos-Panathinaikos eshte derbi me i keq.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Chingy : 06-12-2004 mė 12:15
  Se sei stanco e vuoi morire, pensa a chi sa di dover morire e vuole vivere...

 9. #9
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722

  Derbi futbollistik,mes pasionit dhe urrejtjes.

  Nje fjale angleze(derby) e peshperitur diku nga shekulli i 18-te,u be sinonim i pasionit dhe urretjes se dy ekipeve te nje qyteti.Akoma me teper shendrroi disa here fushat e gjelberta sportive dhe shkallet e stadiumeve ne arena gladiatoresh.

  Derbi me historik ne historine e futbollit eshte ai midis protestanteve te Rangers dhe katholikeve te Celtic,ose sic quhet ndryshe "Old firm".Derbi i pare eshte zhvilluar me 1890 dhe sot numeron 350 ndeshje midis tyre.
  Me 1971,Celtic ishte ne avantazh 1-0 dhe pak minuta para mbarimit kur shumica e tifozeve te Rangers kishin dale jashte stadiumit,Rangers barazon,dhe gjithe tifozet nxitojne marrezisht per te rihyre ne stadium.aty ne ate mizori vrapimesh shkelen dhe vdesin 61 veta.

  Supersclassico,quhet nje tjeter derb gjigand ai midis te pasurve te River Plate dhe te varferve te Boca Juniors.
  Tifozet e River-it quajne ata te Bocas "Los Bosteros" qe do te thote M...ut.Dhe sa here shkojne ne "Bombonera ne stadiumin e Bocas vene ne hunde maska kirurgesh per te mos nuhatur eren e rende te Los Bosterve.
  Ne qershor te 1968 tifozet e Bocas ndezin fitilin e shishive te benzines dhe i fluturojne mbi kokat e tifozeve te Rivers duke shkatuar vdekjen 74 tifozeve te River.
  Pak vite me pare 1994 nje autobus me tifoze te River bie ne nje prite te atyre te Bocas,duke shkaktuar vdekjen e 2 djemve te rinj,tifoze te River.
  Ate ndeshje disa ore me vone River e fitoi 2-0,dhe ekstremizmi dhe urrejtja e tifozeve te Bocas arriti deri aty sa te mbushnin muret e qytetit me mbishkrimet River -Boca 2-2.

  Derby me nje urrejtje jashte cdo llogjike edhe ai midis Juves dhe Torinos.
  Ku tifozet bardhezinj akoma kendojne per tragjedine e ekipit te Torinos ne aeroplan.Dhe te dytet,pas tragjedise se Heizel ne finalen e kupes se kampioneve ndermjet Juves dhe Liverpoolit,ku gjeten vdekjen 39 tifose italiane,vrapuan te shkruajne "Falemnderit Liverpool,39 tifoze Juventine me pak.

  E sa derbe te tjera ky urrejtja kapercen muret e pasionit dhe kthehet ne TRAGJEDI.

  Milan-Inter
  Lazio-Roma
  Liverpool-Everton
  Man United-Man City
  Olimpiakos-Panathinaikos
  Gallatasaray-Fenerbahce......
  ..... e sa te tjera
  Do doja mendimin tuaj se cilat konsideroni derbet me te medha,me fanatike neper fushat e futbollit.
  Ne vendet ku jetoni si e perjetohet atmosfera e nje derby,nga lojtaret,tifozet dhe media vendase.
  Lini ketu kujtime dhe ngjarje te shikuara,apo qofte edhe te degjuara,ne nje ndeshje derby aty ku futbolli perplaset midis pasionit dhe urrejtjes.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kolombi : 03-04-2007 mė 22:58
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,614
  Shume interesante tema kolomb, sidomos informacioni per keto per keto 3 derbi. Per River Plate me Boca Juniorsin kisha degjuar dhe kisha para qe theren e vriten me njeri tjetrin...Kan tifoza shume te zjarrte megjithese e dhjesin me ato sherre


  Un rri ne bukuresht dhe desha te flas per derbin qe ishte kete te diele RAPID - STEAUA. Ishte nje derbi i shume pritur pasi te 2-ja keto ekipe luftojne per vendin e 2-te, qe siguron hyrjen ne champions. Vendi i pare eshte siguruar nga DINAMO...
  Pepara ndeshjes, u mblodhen rreth 500 tifoza te te dyja paleve dhe u takuan perpara nje qendre tregetare ( e cila ndan lagjen e steauas( Ghencea ) me ate te rapidit ( Giulesti). Plasi sherr dhe skandal u thyen xhama,dyqane u plagosen 4 polica dhe 18 tifoze ( 4 te rapidit - 14 te steauas )...Pas nderhyrjes te mbi 100 forcave policore u be e mundur ndarja dhe arristimi i rreth 80 tifozave.
  Keto dy ekipe jan takuar 113 here ( 33 here ka fituar Rapidi, 41 here barazim, 36 here steaua). Tragjedia me e madhe mbahet mend ne 1992 kur vdiqen 5 tifoze rapidiste ne stadiumin e steaua-s.
  Ne stadium nuk kishte perleshje, pasi ne kete ndeshje tifozat e STEAUA-s boikotuan sepse bossi i steaua-s tha ne nje konference qe skemi nevoje per huligane. Megjithate tifozat e rapidit e degjeneruan ndeshjen duke hedhur obiekte ne fushe dhe mbi bankinen e steauas. Si perfundim ndeshja mbaroi 3-2 per steaua dhe mu si tifoz te rapidit akoma sme eshte heq nga mendja.

  Kete te shtune eshte perseri nje derby: STEAUA - DINAMO.

  Hajt gjith te mirat.
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,614
  Ja dhe disa foto nga kjo ndeshje...

  Hajt pra
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 12. #12
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,027
  Derbi Roman eshte nje nga me te ndezurit persa i perket cmendurise se tifozerive. Mbaj mend njehere nje parulle te Lazialeve ku thuhej "Meglio morto che Romano" Me mire i vdekur se Roman.

  NJe tjeter derbi i shkuar 'dem' eshte ai midis Interit edhe MIlanit per kupe kampjonesh ku tifozet e Interit terbohen edhe nuk lene gje pa hedhur ne fushe madje Dida goditet nga nje fishekzjarr ne koke.

  Nje tjeter derbi eshte ai i krahines se Rhinit midis Borusias se Dortmundid edhe Shalke 04. Tifozet e ketyre 2 ekipeve urrehen aq shume saqe ne nje web site te tifozeve te Shalkes shkruhet qe preferojne te mundin BVB 2 here sesa te fitojne kampjonatin Gjerman.
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,614
  Se harrova me thene ...Nje derbi tjeter ku tifozat vriten e priten eshte SOPOTI ( librazhd ) - DOMOSDOVA ( prrenjas )
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 14. #14
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Derby kryeqytetit portugez, Lisbones: - Benfica v Sporting
  Derby i qytetit te Portos: - FC Porto v Boavista
  Serbi, derbi Beogradit: Partizan v Red Star.
  Spanje, Madrid: Real Madrid v Atlético Madrid. Barcelone: Barcelona v Espanyol
  Derbi i Wienes: Austria Wien v Rapid Wien
  Bullgari, Sofje: Levski Sofia, CSKA Sofia, Slavia Sofia, Locomotiv Sofia (kur ndeshen me njera tjetren)
  Ceki, Prage: Sparta Prague v Slavia Prague.
  Derbi i Munich-it - Bayern München v 1860 München
  Rusi: Derbit e Moskes: - FC Spartak v PFC CSKA, FC Spartak v FC Lokomotiv, FC Lokomotiv v PFC CSKA
  My silence doesn't mean I am gone!

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,614
  Mos harrojm dhe derbyt e kryeqytetit tone

  TIRANA - PARTIZANI - DINAMO
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 16. #16
  Jeto qe te mesosh Maska e CuLi-GoaL
  Anėtarėsuar
  08-11-2007
  Vendndodhja
  GJAKOVA CITY
  Mosha
  28
  Postime
  437

  Wink

  Milan - Inter

  Barcelona - Getafe

  Chelsea - Arsenal

  Porto - Benfica

  Lyon - Marseille

 17. #17
  http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
  Anėtarėsuar
  30-09-2002
  Vendndodhja
  Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
  Postime
  1,869
  Meqe e keni harruar

  Arsenal v Totenham HotSpur
  You are the master of your fate...You are the captain of your soul...

 18. #18
  ◄█ Lionel Messi █► Maska e AIRON^BOY
  Anėtarėsuar
  13-12-2002
  Vendndodhja
  ♥ Camp Nou ♥
  Mosha
  38
  Postime
  2,012
  Ndeshje derby nuk jane vetem ndeshjet e ekipeve te dy qyteteve..... Barcelona - Real, Inter - Juventus, Manchester - Liverpool,..... Pastaj do vecoja ndeshjet derby te ekipeve te nje qyteti.......
  ◄█ Barcelona e MADHE █►

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e visari9
  Anėtarėsuar
  22-10-2006
  Vendndodhja
  n' Prishtinė
  Postime
  809
  Citim Postuar mė parė nga Shpirt Njeriu Lexo Postimin
  Meqe e keni harruar

  Arsenal v Totenham HotSpur
  keni te drejt , Arsenal V Totenham ėshtė njė nder derbit me te zjarrt nė Angli .
  1.Arsenal
  20.Tottenham

 20. #20
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Qendi
  Anėtarėsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  2,102
  Angli
  Man UTD Vs. Arsenal
  Liverpool Vs. Chelsea

  Spanjė
  Real Madrid Vs. Barcelona(El Classico)
  Villareal Vs. Valencia

  Itali
  Inter Vs. Milan
  Juventus Vs. Roma

  Gjermani
  Bayern Vs. Stuttgart
  Schalke Vs. Hamburg

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Diaspora shqiptare nė mbrojtje tė ēėshtjes sonė kombėtare
  Nga altin55 nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-10-2012, 09:20
 2. Demaskimi i urrejtjes
  Nga daniel00 nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-04-2009, 04:27
 3. Rugova: Dėnoj gjuhėn e urrejtjes tė presidentit iranian ndaj Izraelit
  Nga RTP nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-11-2005, 04:32
 4. Kosumi: T'i largohemi gjuhės sė urrejtjes
  Nga dodoni nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 03-05-2005, 03:34
 5. Kallezim per nxitje te urrejtjes nderetnike ne Shqiperi
  Nga Enri nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 13-08-2003, 21:38

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •