Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  Prishtina Maska e bAsKiA
  Antarsuar
  17-08-2004
  Vendndodhja
  Chicago
  Mosha
  33
  Postime
  75

  Question Problemet e adoleshentve

  e kam nji pyetje.. pse ne tinejgjeret jane shume individuala qe marrin shume shanca edhe hyn ne rruge pa kthim dhe nuk i shikojn pasojat para se me i be ate qe dojn si psh me pru alkohol ne shkoll apo maruane.. apo nuk po di qka.. nji send qe nuk eshte e lejushme.. PSE?

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,808
  se ashtu duam dhe llogari si japin njeriut!
  sepse bota rotulluhet reth neve
  sepse jemi me te zgjuar nga te gjith dhe dim me shume nga prindrit tan dhe nga me te riturit (pfff prinder! ju duket sikur jan me te zgjuar nga ne)
  sepse veza e beri pulen dhe jo pula vezen
  and sepse kur na intereson jemi te vegjel dhe gabimet na falen se nuk kishim pjekurin e duhur per te kuptuar gabimin.

  ps. do bej ndo nje studim fantastikofilozofoshkensor te pergjigjem me me shume details.

 3. #3
  e kitht Maska e Rebele
  Antarsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpr
  Postime
  1,088
  Citim Postuar m par nga bAsKiA
  e kam nji pyetje.. pse ne tinejgjeret jane shume individuala qe marrin shume shanca edhe hyn ne rruge pa kthim dhe nuk i shikojn pasojat para se me i be ate qe dojn si psh me pru alkohol ne shkoll apo maruane.. apo nuk po di qka.. nji send qe nuk eshte e lejushme.. PSE?
  mos ke dashur te thuash: pse ne adoleshentet jemi shume individualiste . . . etj etj

  e po ja eshte kombinim hormonesh kercyese, kuriozitet pa samar , dhe borderline personality disorder

  hajt ma se mire e thash

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,283
  Per tinejgjeret (u kthye ne shqip kjo fjale ) qe vejn veten ne rrezik dhe nuk mendojn per konsekuencat e bejn per nje arsye:

  -besojn ne personal fable---qe nuk do ti ndodhet ndonjegje

  Per adoleshentet qe rrebelojn, ose merren me drog apo alkohol
  - shume faktore indikojn per veprimin e tyre si pshm:
  1) familja
  2) rrethanat
  2) gjendja e tij- psychologically
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 5. #5
  New member Maska e Virtuali
  Antarsuar
  26-10-2004
  Mosha
  33
  Postime
  60
  o bo edhe ju ''te pjekurit '' po na i shpalosni vetem devijimet , s'kemi kualitete ne jo ?
  Nse e shikoni Borbardhn nga mbrapa, bhet fjal pr nj femr q e kupton ku e ka vendin.

 6. #6
  -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
  Antarsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
  Mosha
  36
  Postime
  1,043
  po pse duhet ti themi tinejxherat kur mund ti themi te rinjte shqiptare ose thjesht adoloshentet.....??

Tema t Ngjashme

 1. Problemet e femijeve Shqipetar
  Nga MIRLINDA n forumin Pyetni psikologun
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 04-04-2009, 10:52
 2. Problemet e urbanizmit n rajon!
  Nga Davius n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-06-2006, 19:22
 3. Problemet e ekonomise Shqiperise
  Nga niku-nyc n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-03-2005, 09:26
 4. Jeta dhe problemet e gruas shqiptare
  Nga Albo n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 05-11-2004, 06:01
 5. Problemet n riviern e Himars
  Nga dodoni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-03-2003, 22:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •