Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 32
 1. #1

  Talking Miresia: Mallkim apo Dhurate?

  A eshte Miresia apo te qenurit I Mire dobesi?
  Duhet shume vullnet dhe transparence shpirti e mendimi per te mos abuzuar me miresine qofte edhe pa dashje. E pse ndodh keshtu?!

  Shpesh kur njerezit kane dhene maksimumin apo e kane bere dicka pa hile dhe nuk iu kthehet ne te njejten menyre, psheretijne: "Bej mire e gjej keq eshte kjo bote!" (Kam degjuar shpesh njerez te ndryshem-me duket dhe une e kam peshperitur pa genjeshter, te pakten nja dy here gjithe-gjithe).

  Pra, miresia na i hap dyert e shpirtit por edhe na i mbyll?! Atehere: A eshte Miresia Mallkim apo Dhurate?

 2. #2
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,883
  Naivitet.....

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,283
  Un besoj qe eshte dhurate
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 4. #4
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  duke u bazuar ne ditet e sotshme ... jeten plot stress dhe interes .. dhe me nivelet e ndryshme te njerzve .. do ta quaja " mallkim "
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 5. #5
  Citim Postuar mė parė nga Odeon_relax
  Naivitet.....
  Dmth nqse dikush te do dhe ta shpreh dashurine, ai/ajo qenka naiv?
  Sepse edhe dashuria miresi eshte.

 6. #6
  E Lirė! Maska e KaLTerSi
  Anėtarėsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  852
  Do e konsideroja dhurate apo virtyt, deri ne ate pike sa nuk e peson prej tij.
  Toleranca, eleksiri i lirisė.

 7. #7
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,883
  Citim Postuar mė parė nga greenflower111
  Dmth nqse dikush te do dhe ta shpreh dashurine, ai/ajo qenka naiv?
  Sepse edhe dashuria miresi eshte.
  Mos i ngaterro gjerat se nuk permenda dashuri dhe nuk bie ne kurthin qe ngre ti. shume mire ti e kupton per cfare miresie them une eshte naivitet.
  bye

 8. #8
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Per te be mire ndonjehere duhen perlyer edhe duart.
  Kete sapo e ndegjova (pash) tek seriali Ed para se te dal nga shtepia.
  Sipas meje,te jesh i mire eshte dhurate qe ti e ke,qe ta kane dhene,pa marre parasysh kush,dhurate qe duhet ndare me te tjeret.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 9. #9
  Citim Postuar mė parė nga Odeon_relax
  Mos i ngaterro gjerat se nuk permenda dashuri dhe nuk bie ne kurthin qe ngre ti. shume mire ti e kupton per cfare miresie them une eshte naivitet.
  bye
  Jo nuk e di per cfare po flet ti se nuk jam ne koken tende.
  Qekur pyetjet qenkan absolutisht kurthe? Hajde hajde te keqen e mendjes...
  Nejse, hajt bye dhe prej meje.

 10. #10
  Sweet .. Maska e bebushe
  Anėtarėsuar
  05-11-2003
  Mosha
  38
  Postime
  414
  budallallek
  !!!

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,283
  Domethene si pas teje Bebushe, ligesia eshte zgjuarsi, mencuri?

  Nje person kurre s'do ndihet i gezuar shpirterisht neqoftese nuk tregon miresi!
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 12. #12
  Sweet .. Maska e bebushe
  Anėtarėsuar
  05-11-2003
  Mosha
  38
  Postime
  414
  ku e di une se mos e kam provuar
  !!!

 13. #13
  Bebushe mua temen mos ma prish me mendime te pabazuara ne eksperience ose te pakten te mbeshtetura ne imagjinate. Dmth here tjeter shprehja "ku di une" nuk te lejohet!!
  No need to reply, dhe as te me kerkosh te falur. E shoh qe mesazhin e percolla sic duhej dhe e beri efektin:P.
  Perqendrohu tek tema dhe pergjigju pyetjes se Rexhos!
  Fol!

 14. #14
  Sweet .. Maska e bebushe
  Anėtarėsuar
  05-11-2003
  Mosha
  38
  Postime
  414
  Vallai poplli thot, kush ben mire gjen mire. Por tani nuk e di tamom se kush popull e thote... se me duket sikur poplli jone thot, kush bon mire gjen keq!

  Mendoj qe njeriu ndjen kenaqsi duke bere mire, dhe te besh dicka pozitive, si psh te falesh, nuk mund te jete aspak e demshe.

  Ndersa kush gjen kenaqsi duke bere keq, mund te jete i bindur qe sot apo neser dikush tjeter do gjej kenaqsi duke i bere keq...
  !!!

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,283
  Citim Postuar mė parė nga greenflower111
  Fol!
  shkruaj do te thote

  Per ata qe mendojn ligesia, apo dinakeria eshte zgjuarsi:

  Disa pyetje kam une:
  1) Kur vret nje person, tregon gje inteligjencen ketu?
  2) Kur shfrytezon/zhgenjen nje person, ose kur e lendon shpirterisht... a fiton gje? Tregon gje superioritetin tend dhe aftesine tende qe ti ishe me i zgjuar dhe perfitove nga ky personi naiv apo i mire?
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,283
  Citim Postuar mė parė nga bebushe

  dikush tjeter do gjej kenaqsi duke i bere keq...
  jam shume dakort me kete qe the
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 17. #17
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Mosha
  38
  Postime
  1,471
  miresia nuk cmohet nga bota. Prshmbll shume vajza e marrin miresine e nje djali si dobesi. Kur bejne kte gje ama i kthejne edhe ata qe tregojne miresi te sinqerte ne jaded people (s'mund ta gjej dot fjalen ne shqip).

 18. #18
  E Lirė! Maska e KaLTerSi
  Anėtarėsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  852
  Rexh - Ti nuk mund te dish ndergjegjen apo brendesine e nje njeriu te lige. Jo te gjithe njerezit jane njesoj. Nese per ty dhe per mua eshte permbushje shpirterore te zgjasim nje dore apo te themi nje fjale te ngrohte nje njeriu ne nevoje, kjo nuk ka qysh te jete e domosdoshme dhe per te tjere.
  Ke nje pirg me njerez te lindur me talentin e intrigave apo te skicave gjithe ligesi dhe kjo per ta eshte zeniti i kenaqesise se shpirtit te tyre. Ok lulka?

  I pakapshem - cinik eshte fjala ne shqip.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga KaLTerSi : 26-10-2004 mė 16:13
  Toleranca, eleksiri i lirisė.

 19. #19
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Mosha
  38
  Postime
  1,471
  Citim Postuar mė parė nga KaLTerSi
  Rexh - Ti nuk mund te dish ndergjegjen apo brendesine e nje njeriu te lige. Jo te gjithe njerezit jane njesoj. Nese per ty dhe per mua eshte permbushje shpirterore te zgjasim nje dore apo te themi nje fjale te ngrohte nje njeriu ne nevoje, kjo nuk ka qysh te jete e domosdoshme dhe per te tjere.
  Ke nje pirg me njerez te lindur me talentin e intrigave apo te skicave gjithe ligesi dhe kjo per ta eshte zeniti i kenaqesise se shpirtit te tyre. Ok lulka?

  I pakapshem - cinic eshte fjala ne shqip.
  flm

  p.s. folur shume mire

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,283
  Citim Postuar mė parė nga KaLTerSi
  Rexh - Ti nuk mund te dish ndergjegjen apo brendesine e nje njeriu te lige. Jo te gjithe njerezit jane njesoj. Nese per ty dhe per mua eshte permbushje shpirterore te zgjasim nje dore apo te themi nje fjale te ngrohte nje njeriu ne nevoje, kjo nuk ka qysh te jete e domosdoshme dhe per te tjere.
  Ke nje pirg me njerez te lindur me talentin e intrigave apo te skicave gjithe ligesi dhe kjo per ta eshte zeniti i kenaqesise se shpirtit te tyre. Ok lulka?

  I pakapshem - cinik eshte fjala ne shqip.
  Dakort!
  Por arsyja qe thash qe miresia te jep gezim shpirteror eshte sepse disa anetare evitoven gjerat e mira qe nje person mund te ndjej kur tregon miresi ndaj njeri tjetrit. Edi qe c'do person eshte i ndryshem, dhe qe mund te bejn bashk ligesi dhe miresi ne jeten e tyre, por te thuash qe nuk perfitojn gje fare nga miresia atehere ai/ajo person duhet ta bazoj kete perceptim per veten e tyre, se ka shume njerez te tjere qe mendojn te kunderten.
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-12-2006, 10:45
 2. Dhurate te dashures/dashurit tuaj....
  Nga el7 nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 14-12-2006, 10:03
 3. Cfare dhurate t'i bej?
  Nga Andres nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 37
  Postimi i Fundit: 28-09-2005, 20:10
 4. Dhurate e cuditshme.
  Nga Acid_Burn nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-09-2004, 00:14
 5. Arma qė vrau Musolinin, dhuratė sekrete Hysni Kapos
  Nga Hyllien nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-08-2004, 17:33

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •