Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 85
 1. #1
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,775
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime

  Parashqevi Simaku

  Ti cdo cast thua se me do
  Thua se me do
  Po te them nje fjale jo se s’te besoj
  Jo se s’te besoj
  Por dashuria e vertet
  Nje dashuri eshte vec ne jete

  Ne me do sa te dua une
  Eja me kerko
  Me kerko aty ku jeta ndrit me shume
  Se aty jame une
  Nga zemra ime si burim
  Rrjedh vec gezim vec gezim

  Ref
  Reh zemra jone tek zemra tokes meme
  Cdo rahje saj e bukur si nje kenge
  20 vjecar kjo fjale sa tingellon
  Oh sa endra ne gji na zgjon

  Kjo moshe e bardhe mosha e rinis
  Ditet I cel ne gji te lumturis
  Dhe 20 vjec mos isha une vertet
  Do me bente te till kjo jete

  Na buzqesh lumturia
  Ne cdo skaj te ky vend
  Kur ne themi rrinia
  Edhe lumturi kemi then

  Tak tak zemra me troket
  Lehtas po me flet
  Jam 20 vjecare sot po dal ne jete
  Ajo me theret
  Nje drite te re ti ndez ne sy
  Nje kenge te re ti zgjon ne gji

  Ne me do sa te dua une
  Eja me kerko
  Me kerko aty ku jeta ndrin me shume
  Se aty jame une
  Nga zemra ime si burim
  Rrjedh vec gezim vec gezim

  Ref

  Porsi ves e mengjesit endrat
  Tona me drite
  Anemban ku jane njerezit
  Marin jete gjithe dashurit
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 30-04-2002 mė 14:35

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar shigjeta pėr postimin:

  Re Don Capoku (03-04-2017)

 3. #2
  S.Mod. i dikurshem Maska e Orion_DYRRAHU
  Anėtarėsuar
  18-04-2002
  Vendndodhja
  Larg
  Mosha
  40
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  KUR TE PRISJA TY. (Parashqevi Simaku)

  "Kur te vije e diela, -une te thashe i dashur, -ty do te pres."
  Tek stacioni yne une dola te te prisja ty at' mengjes.

  Me veshtrim te ngrohte ne sy,
  prane me erdhen dy femije.
  Pershendejtje e tyre ish
  per ne te dy...

  ...Me veshtrim te ngrohte ne sy,
  prane me erdhen dy femije.
  Pershendejtje e tyre ish
  per ne te dy.

  (refreni)
  Lumturia s'do te ishte keshtu;
  dashuria gjithashtu.
  Kaq e bukur pa ata vogelushe
  qe do te rritin jeten tone.

  Lumturia s'do te ishte keshtu;
  dashuria gjithashtu.
  Kaq e bukur pa ata vogelushe
  qe do te rritin jeten tone.

  Tek stoli me tutje une atehere u ula prape te te pres,
  por dy vogelushet me lule ne duar thane: "Mirmengjes."

  Me veshtrim te ngrohte ne sy,
  shkuan nga po vije ti.
  Pershendejtje e tyre ish
  per ne te dy.

  Me veshtrim te ngrohte ne sy,
  shkuan nga po vije ti.
  Pershendejtje e tyre ish
  per ne te dy.

  (refreni)
  Lumturia s'do te ishte keshtu;
  dashuria gjithashtu.
  Kaq e bukur pa ata vogelushe
  qe do te rritin jeten tone.

  Lumturia s'do te ishte keshtu;
  dashuria gjithashtu.
  Kaq e bukur pa ata vogelushe
  qe do te rritin jeten tone.

  Kur te vije e diela ty do te pres...

 4. #3
  S.Mod. i dikurshem Maska e Orion_DYRRAHU
  Anėtarėsuar
  18-04-2002
  Vendndodhja
  Larg
  Mosha
  40
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  shigjeta
  Diskutant i rregjistruar
  Posts: 6
  (5/16/01 5:59:01 pm)
  Reply Re: Nje pyetje-kerkese
  --------------------------------------------------------------------------------


  Syte e tu. (Parashqevi Simaku)

  Nje mbremje kthehesha tek ti
  Me mall te ri te pa treguar,
  Une te mungoja ty e di
  Ashtu si ti me ke munguar.

  Ne krah pran' meje ate cast
  Kaloj nje cift i zemeruar,
  Pash nje femije i ndiqte pas
  Si zog i trembur, i hutuar.

  Oh, se c’me folen aq shume
  Syte e tu vogelush
  Thelle ne boten tende gjurme
  Mund te ler dikush

  Jo s’eshte e lehte e dime
  Eshte e veshtire
  Qe te jesh ne jete
  nje prind i miiire.

  (Refreni)
  Jo s’eshte vetem fjale
  Ndjenja jone e paster rritur me femijet tane
  Por ti dhe un e dim
  C’esht' per nje femije dashuri e njerzeve te mire.

 5. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,724
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Parashqevi Simaku

  Kendon gjeli pika pika.


  Kendon gjeli more,
  hajde pikaaa piikaa
  coju moj gooojice
  se na zbardhi dita e hajde,

  Merre moj merre cunin e,
  merre moj merre cunin eedhe hajde,
  cunin moj gushpellumin ee.

  Merre moj merre cunin ee hajde,
  merre moj gushpellumbin ee.
  Jarana jarnane
  kadale e kadal,
  jarana jarnane cuni m'ka cu fjale. Jarana jarnane
  kadal e ka icik
  Jarana jarnane
  ???? Kendon gjeli more
  hajde mjes per mjes e
  coju moj gooojice
  laji mos syte e zez e e hajde

  Merre moj merre cunin e,
  merre moj merre cunin eedhe hajde
  cunin moj gushpellumin ee.

  merre moj merre cunin eedhe hajde,
  merre moj gushpellumin ee.
  Jarana jarnane
  kadale e kadal,
  jarana jarnane cuni m'ka cu fjale. Jarana jarnane
  kadal e ka icik,
  Jarana jarnane

 6. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,724
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime
  Potpuri kengesh popullore


  Po m'rreh zemraaa, si vale deti
  qysh durooon zeeemer
  qysh duroooon
  dhe me iken shpejt.

  Me ngriu drapri
  n'dore mu t'shkretit
  qysh duroooon, zeeeemer,
  qysh duron dhe me goje s'me flet

  Marak tu bona moj goce
  du me t'pa me sy
  po vij qark si zog skifteri
  me u taku me ty
  po vij qark si zog skifteri
  me u taku me ty

  Te skuq faqja porsi pjeshka
  syrin si ulli
  nuk duroj sa te vije vjeshta
  e me t'mor ne shpi
  nuk duroj sa te vije vjeshta
  e me t'mor ne shpi

  Kush ta freskon ballin ty
  aman goc e re,
  te kom dasht e fort te du
  aman goc e re

  eeee aman goce e re
  eeee, sa e bukur je

  kjo dashnia ashtu per mu,
  aman goc e re
  te kom dasht e shume te du,
  aman goce e re

  eeee aman goce e re
  eeee sa e bukur jeee. (2 here)

 7. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,724
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime
  Fustanin qe ta solla mbreme


  Fustanin qe ta solla mbreme,
  a s'e vesh moj per hatrin tim.
  Fustanin qe ta solla mbreme,
  a s'e vesh moj per hatrin tim

  Aman a s'e vesh moj per hatrin tim,
  se jam rriture jetim,
  Aman a s'e vesh moj per hatrin tim,
  se jam rriture jetim

  Fustanin o me lule shume,
  a s'e vesh moj per hatrin tim.
  Fustanin o me lule shume,
  a s'e vesh moj per hatrin tim.

  Aman a s'e vesh moj per hatrin tim,
  se jam rriture jetim
  Aman se jetim jam rriture,
  me kulac moj te siture.

 8. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,724
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime
  Kumrija (Parashqevi Simaku)


  E knon kumrija lal saba m'saba,
  E knon kumrija lal saba m'saba.
  E na erdh vakti shpirto per me u nda,
  E na erdh vakti shpirto per me u nda,

  Jarinanane e duje lalen eee,
  Jarinanane e duje lalen eee.

  Knooo miiii qyyyyqeeeee, se po vjeeeen behaaaa-ijaaaariii,
  se vjen gocaaaa tuj u rriiiiite,
  Une po qaj syzezen oooo qe m'kaa laaaaaaaaaane,

  Po qaj note e po qaj diteeeeee, eeee dite

  O kno kumrija lal saba m'saba
  O kno kumrija lal saba m'saba
  e na erdh vakti shpirto per me u nda
  e na erdh vakti shpirto per me u nda

  Jarananne e duje lalen eeee
  Jarananne e duje lalen eeee

  E knon kumrija e lal dite e perdite
  E knon kumrija e lal dite e perdite
  se shtati i goces, lale vjen tuj u rrite
  se shtati i goces, lale vjen tuj u rrite

  Jarananne e duje lalen eeee
  Jarananne e duje lalen eeee

 9. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,724
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime
  Doli goca n'penxhere (Shqiperia e mesme)


  Doli goca n'penxhere
  per me pa se kush po vjen
  po na vjen nje djale beqar
  zemren time ma ka marre

  oj oj oj oj lale
  oj oj oj oj lale
  kujtova se binte shi
  ato ishin lotet e mi

  Ndoshta jam dhe fukara
  por nuk blihem me para
  mos ma kesh moj me hile
  sa me do moj kurr s'ma the

  oj oj oj oj lale
  oj oj oj oj lale
  kujtova se binte shi
  ato ishin lotet e mi.

 10. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,724
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime
  Potpuri (Kenge popullore Shqiperia e mesme)
  Amon kom nji baaaaab,
  amon i ftijaaaaaaar e,
  amon qe s'me le o te dal o ke dera,
  te dal ke deeeeeera.
  Amon rri baba mos u booooo i marre,
  se na dalin fjale te tjeeeeera,
  un e mjeeeeeera.

  O po shkon goca moj me kornare,
  o vjen nje djale o mor puna e mare,
  o vjen nje djale o mor puna e mare.
  O ti bre djalo a je martu e,
  as jam martu as jam feju e,
  as jam martu as jam feju.

  O ē'ke moj goce moj qe m'pyt mue,
  o kam nji moter ta jap per grue,
  o kam nji moter ta jap per grue.
  O ē'ta baj motren o tuj t'pas ty e,
  o te puthsha vetllen o me gjith sy e,
  o te puthsha vetllen o me gjith sy.

  Drites sate xhevahir, eeeeej,
  s'kam njeri o t'i boj kimet, eeej,
  s'kam njeri o t'i boj kimet eeej.

  Ti je honaaa pesmbedhjete, eeejjj,
  ē'i jep lules moj bojen e vet eeeeej,
  ē'i jep lules moj bojen e vet eeeeej,

  OOOOO Me ke dal ne penxhere,
  si del hona permbi mal,
  Me ke dal ne penxhere,
  si del hona permbi mal,
  hedhur floket porsi ar.
  ma bon shenj e s'flet nji fjal,
  hedhur floket porsi ar.
  ma bon shenj e s'flet nji fjal,
  jarinani nani nani nani nani nani hopa,
  ma bon shenj e s'flet nji fjal.

  OOOO goce e re mos se ē'po vjen,
  shtati i saj porsi selvi,
  ooo goce e re mos se ē'po vjen,
  shtati i saj porsi selvi,
  ne mes faqesh ka dy pika,
  seē m'i more mendt e mi.
  ne mes faqesh ka dy pika,
  seē m'i more mendt e mi.
  jarinani nani nani nani nani nani hopa,
  ne mes faqesh ka dy pika,
  seē mi more mendt e mi.
  ne mes faqesh ka dy pika,
  seē mi more mendt e mi.

 11. #10
  Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
  Anėtarėsuar
  11-05-2003
  Vendndodhja
  tu bo not
  Postime
  1,116
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Kjo mka pas pelqy shum lol.Noshta sbo shum sens per mometin,po prap mpelqen ta nigjoj  "E duam lumturinė"


  Kur njė zog njė pellumb ne shikojmė
  duam krahė si ata tė fluturojmė
  zemra jonė tik e tak kur troket
  me zemrat flet

  Me gėzim kudo janė pranverojnė
  dhe ne sy ata mbajnė jetėn tonė
  dashurinė, lumturinė e pafund
  me ėndrra shumė

  Janė njė botė me ėndėrra
  janė tė vegjėl shumė
  mos lėndoni nėnat
  syrin e pagjumė

  Tė gjitha do i duroja
  kaq tė lumtur ti shikoja
  dhe fėmijėt nė gjithė globin
  anembanė

  Mos ja u prishni lumturinė
  mos ja u prekni dashurinė
  askėrkush mos ta provojė
  se nėnat s'ju lejojnė

  Fjala "Nėnė" kudo nė botė
  zgjon nė zemra dashurinė
  mirėmėngjes jetės i thotė
  se nėna e lind njerinė

  Kjo dorė qė tundi djepin
  gjithė botėn e gėzon


  o-le-le firma

 12. #11
  Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
  Anėtarėsuar
  11-05-2003
  Vendndodhja
  tu bo not
  Postime
  1,116
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  kjo noshta osht konga qe ka perserit me shume here fjalen TE DUA


  "Mė the tė dua"


  Me the tė dua
  por nuk mu besua
  mos folėn zogjtė, apo pemėt
  mos ishte zhurma e erės

  Unė ty tu luta
  qe mua tė mė thuash
  "Tė dua pra unė ty tė dua"

  Mos folėn ujrat e pranveres
  mos folėn udhėt plot…
  mos folėn udhėt plot njerėz


  Prapė unė ty t'u luta
  qė mua tė mė thuash
  tė dua pra unė ty tė dua

  Mos foli kush
  Natė, natė prush


  Natė gusht e natė prush
  nata mos foli apo tjetėr kush

  Mos foli hėna pėrmes degėsh
  a gonxhet qė do ēelin
  gonxhet qė do tė ēelin nesėr
  Prapė unė ty tu luta
  qė mua tė mė thuash
  tė dua pra unė ty tė dua


  Natė gusht e natė prush
  nata mos foli apo tjetėr kush

  Kokėn lart e vure
  e vure ti tek mua
  "Tė dua pra unė ty tė dua"

  Mė unė ty s'tu luta
  qė mua tė mė thuash
  tė dua pra unė ty tė dua.


  Natė gusht e natė prush
  nata mos foli apo tjetėr kush
  Kokėn lart e vure,
  e vure ti tek mua,
  tė dua pra unė ty tė dua!
  Mė unė ty s'tu luta
  qė mua tė mė thuash
  tė dua pra unė ty tė dua
  o-le-le firma

 13. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-09-2004
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Parashqevi Simaku mbetet nje nder kengetaret me te preferuara nga degjuesi shqiptar.
  Mekat qe nuk e shohim me shpesh.

 14. #13
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,743
  Faleminderit
  69
  193 falenderime nė 178 postime
  kam ca kenge qytetare tiranase
  titujt
  shtate zymbylat
  kenga e eminese
  tek selvite
  dore per dore
  te cezma e stanit
  cna cudite moj bukuri
  kenga e qamiles
  me ka marre malli
  trendafilin kur ta dhashe
  atje larg moj shkove
  leu dielli
  O ne sabah kam dale
  16 vjec jam une 18 je ti
  enddrrat e mia
  te vogel te desha
  dy kenge rome
  lule te bukura ka tirona
  o iku goca moj lale
  i keni tek www.spymac.com klik lart ne enter buton
  login
  benseven11
  password valbona
  ne inbox i keni gjithe kenget per ti shkarkuar
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 15. #14
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487
  Faleminderit
  0
  102 falenderime nė 93 postime
  Nuk po gjej "inbox-in" , BEN .
  Where does a thought go when it's forgotten?

 16. #15
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,743
  Faleminderit
  69
  193 falenderime nė 178 postime
  ke te drejte eshte nje cike me siklet kur futesh ai spymaku
  kliko njehere anash tek mail
  po te provosh te faqja spymac.com klik ne enter lart
  ajo te nxjerr tek spymac world
  klik back buton pastaj te hapet faqja e login
  aty fut emer dhe password
  pastaj klik mail buton
  po sbere dot gje te shoh mos i coj ato kenget ne ndonje adrese emaili tjeter
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 17. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-10-2005
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Nate Me Endrra Antike

  Program muzikor

  nje nate me ėndrra antike  Nė qytetin e Nju Jorkut ku bashkėjetojnė aq shumė kultura, rryma artistike ėshtė kėnaqėsi tė dėgjosh kėngė tė folklorit shqiptar dhe kėngė origjinale tė interpretuara nga Parashqevi Simaku me bashkeshortin Robert Nolfe ne kitar. Repertori i mbrėmjes muzikore pėrmbledh kėngė popullore si edhe kenge tė muzikės lehtė shqiptare. Ndėrthurja e tyre me kėngė origjinale tė shkruara nga Simaku dhe Robert si kėngė Haxhirea e pasuron programin e pėrzgjedhur muzikor tė kėsaj mbrėmje. Dashamirėsit e muzikės shqiptare kanė rastin ta shikojne kete mbremje akustike ‘nje nate me ėndrra antike’ nga Parashqevi Simaku nė 8 Nėntor nė Manhatan. Pėr mė shumė hollėsi, mund tė shkoni nė adresėn www.simaku.com

 18. #17
  i vetlarguar Maska e Arcimedes
  Anėtarėsuar
  26-12-2005
  Vendndodhja
  Holland
  Mosha
  44
  Postime
  591
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Edhe mua me pelqen shum kjo kengetare. Esht e vetmja kengtare ne Shqiperi dhe ne bote qe un ja di te gjitha kenget e muzikes te lehte permendsh qe kendon ajo.

  Mua me pelqen shum si muzika, ashtu edhe tekset e keng've. Per mendimin tim tekset e keng've qe kendon Parashqevisi jan shum origjinale, intensive, por edhe shum te thjeshta dhe kuptimplotse.
  I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

 19. #18
  toXic Maska e ridy85
  Anėtarėsuar
  17-10-2005
  Vendndodhja
  ITALY
  Mosha
  35
  Postime
  339
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Edhe un e kam shum qejf Parashqevin. Kur isha i vogel i kendoja te gjitha kenget e saj. Gjynah qe ne Shqipri nuk kendon me. Heren e fundit un e mbaj mend kur doli te festivali i vitit 97 me ate kitaristin dhe kendoi ato dy kenge ne anglisht. Ishin shum te bukura.
  firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

 20. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-08-2003
  Postime
  1,873
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Parashqevi Simaku bën Hollivudin të flasë shqip - Gazeta SOT

  Hollivudi këtë rradhë do të flasë shqip nëpërmjet këngëtares së njohur Parashqevi Simaku. Kjo për arsyen se këngëtarja shqiptare, Simaku ka bërë një kontratë në Hollivud me studion diskografike ku kanë nxjerrë albumet e tyre edhe Majkëll Xhekson, Mariah Carey, Britney Spears e shumë nga gjigandët e muzikës botërore. Kjo CD e Simakut do të jetë në shqip dhe për herë të parë një këngëtare nga vendi ynë ka mbrritur deri në këtë kulminacion. Kjo arritje është në saj të punës shumëvjeçare të këngëtares nga Kavaja e cila me zërin e saj brilant ka çuditur audicionin ndërkombëtar.


  Simaku është një ndër këngëtaret më të njohura në Shqipëri deri në vitet 90-të, por pas këtij viti ajo emigroi në SHBA, ku kërkoi me ambicie profesionale të lartë, bashkëpunimin me shtëpitë diskografike më të njohura të globit. Dhe më në fund shpërblimi i punës shumëvkeçare të saj nuk ka vonuar. Titulli i albumit të Simakut është gjithashtu plot kuptim, njëlloj si kumbimi i këngëve shqiptare që interpretohen plot vitalitet nga ylli i muzikës sonë. Muza Records dhe Hollivudi i bazuar në Lunaticworks and Reincarnate Music, kanë lançuar një album të ri të artistes së njohur shqiptare Parashqevi Simakut. Albumi i saj është i gjithi në gjuhën shqipe dhe titullohet “Jehonë nga Iliria”. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ky album do të shpërndahet nga distributori Sony BMG.

  “Jam shumë e lumtur që më është dhënë kjo mundësi, që të shfaq muzikën time në arenën ndërkombëtare. Dua të falenderoj Robert dhe Jason Whittington që më dhanë këtë mundësi. Për mua Shqipëria do të mbetet gjithmonë vendi i poetëve, heronjve dhe i muzikës”,-thotë Simaku. Whittington nga Lunaticworks/Reincarnate thotë: “Jemi me të vërtetë shumë optimistë ndaj këngëtares Simaku, e cila është një artiste unike. Muzika e popullit të saj, është e padëgjuar në botën moderne dhe zëri i saj së bashku me muzikën bëjnë një thirrje globale.” Albumi “Jehonë nga Iliria”, përmban 10 këngë origjinale në shqip e miksuar me muzikën Folk dhe muzikën amerikane moderne. Këngëtarja Simaku ka shkruajtur dhe ka qenë producente e këtij albumi, me ndihmën e bashkëshortit të saj Robert Nolfe. Albumi është realizuar nga studioja Sony/BMG, ku do të shpërndahet nëpër dyqanet diskografike më 21 shkurt të këtij viti dhe do të lançohet për shitje në disa webside si: Tower Records, Amazon, Best Buy, Circuit City dhe shumë të tjera.

  Kënga e titulluar “Haxhireja”, do të lançohet në adresën e internetit muzarecords.com, e cila bazën e ka në NeëYork. Studioja diskografike Sony BMG, është një nga distributorët më të mirë të muzikës në botë dhe zyrat e tij i ka në Neë York. Kurse Lunaticëorks rend mes industrisë së muzikës së Jason Whittington dhe Reincarnate Music, të cilat bazën e tyre e kanë në Hollivud.


  www.simaku.com
  www.muzarecords.com

  Urimet me te mira Parashqevi!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Manulaki : 07-02-2006 mė 09:39
  Te shpėtohesh do tė thotė tė transformohesh prej Perendise, tė ribėhesh ashtu siē Ai donte qė ne tė ishim qė nga fillimi!

 21. #20
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Anėtarėsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dónde ustedes no me puede ver
  Mosha
  31
  Postime
  1,770
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime

  Parashqevi Simaku bėn Hollivudin tė flasė shqip!

  Parashqevi Simaku
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 11-02-2006 mė 02:28

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Aktivitete, organizime mbrėmjesh nė Chicago, IL
  Nga mario_kingu nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 380
  Postimi i Fundit: 09-10-2016, 18:42
 2. Aktivitete, organizime nė NYC, NY!
  Nga Toro nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 175
  Postimi i Fundit: 24-10-2012, 12:41
 3. VIP-at shqiptar
  Nga Orion_DYRRAHU nė forumin Albumi fotografik
  Pėrgjigje: 228
  Postimi i Fundit: 13-12-2009, 14:56
 4. Thoma Simaku
  Nga Shijaksi-London nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-12-2009, 22:46
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-04-2005, 18:54

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •