Close
Faqja 0 prej 9 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 165

Tema: Semafor 2004

 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  73
  Postime
  2,799

  Semafor 2004

  SEMAFOR 2004

  Tek semafori i rrugės time
  Mė zuri veshi njė dialog
  Kaloj njė ēift i zemėruar?!...
  Njė dashuri pa horizont!...

  Ajo kaloj sa pa sinjalin
  Dritėn jeshile pėr kalimtar
  As ktheu kokėn tė shihte djalin
  Qė mbeti vetėm nė trotuar.

  Unė kam plot miq tė dashuruar
  Shoqet e mija, janė gjithashtu.
  I shoh tė heshtur, pak tė hutuar
  I shkund nga supet: - A jeni kėtu!?

  Dikush i shmanget pyetjes time...
  Dikush dy fjalė mė thotė me zor
  “Lermė tė lutem se ndjenja ime!
  Ka humbur udhėn nė semafor!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  fjala gur lumi
  rreze dielli vargu
  strofa lum Valbone
  vjersha Drin me vale
  i fort je Agim Doci
  Poet me pend te rralle

 3. #3
  Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Postime
  1,028
  Gimi kij kujdes veni copy right se do ta mori naj kompozitor pa leje e kamee bo konge per festival...

  Brari a thu Gimi me pende shkrun akoma ?? lol
  RIPPR

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  73
  Postime
  2,799
  Acid Burn

  Me mijėra vargje qė u kėnduan
  nuk kanė autor "shokun" Agim
  Tė vetmet kėngė qė mbijetuan
  I shkroi i Madhi Anonim!

  Brarin dhe ty Acid Burn ju dua shumė. Lus Zotin tė ulemi sėtoku e tė pijmė 3 kafe dhe 6 cigare nė Tiranė...

 5. #5
  Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Postime
  1,028
  Shume i dashur Agim!
  Kenget qe mbajne tekstet e tua qarkullojne instiktivisht ne mendjet e shume njerezve... bile disa as nuk e dine qe kengeve te tyre me te dashura ju kane kaluar tekstet ne punishten e mjeshtrit Doci.... Me aq shume tekste qe ke shkruar ti dalngadale po shkon drejt anonimit.

  U ktheva me vrap me e kap kohen kur akoma ke te drejte me ndryshu mesazhin... Gimi te kam rixha ma spjego pak 3 kafe dhe 6 cigare secili apo... se me i nda si pak na bjen me duket... lol

  Une lus Zotin qe te takohemi ndonje nat dimri e te bejme muhabet deri sa te na iki zeri.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Acid_Burn : 20-09-2004 mė 07:54
  RIPPR

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  73
  Postime
  2,799
  Nė mė kėrkofshi kur ju merr malli
  Ja hipni vargut dhe vjerrshėroni
  Nė nargjilenė e Ali Pashajt
  mua pėrherė do mė takoni...

  Kur tavlla e shpirtit tė mbushet plot
  tymi i cigares tė mbuloj tavanin...
  dhe nėse vargu s'u lidhet dot
  kaloni natėn tok me filxhanin...

  Pini kafenė dhe psherėtini...
  bile vetvehtes hidhni njė fall!
  dhe do zbuloni se unė Agimi
  ju dua fort dhe kam shumė mall.

  Gishtat e zverdhur nga nikotina
  shpirti i zverdhur nga ikja e gjatė...
  nėmni uha...dy ulėrima!
  Tė zgjoj njė Ditė...tė shtyj njė Natė!

  Heu ta marrė dreqi, si qenka burri
  sa mė shumė plaket...zbutet ai.
  Vetėm pėrlotja qė del prej rrushi
  sa mė shumė plaket bėhet...raki!

  Acid Burn i shkrova pa u menduar kėto strofa...pra nga 3 kafe dhe nga 6 cigare sejcili!
  Qafime Agimi

 7. #7
  Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Postime
  1,028
  Dy burra plus nje
  kafe po pine tok
  Po dredhin dhe cigaret
  po qeshin me lot

  Njeri eshte Poeti
  Tjetri eshte kripe deti
  I treti mik i tyre
  I shkoka muhabeti

  Njerzit i shikojn
  Dike e njohin mire
  ‘paskan ardhe ne qef’
  ‘aha qenkan pire’

  jo jo miqt e mi
  hic nuk kemi pi
  qeshim se kemi mall
  kemi ardhe ne shpi

  e flasin gjith pasion
  bejne dhe shume shaka
  eshte thjesht Miqesi
  qe s’blihet me para

  ftesa e poetit
  I bashkoi sot te tre
  me thuj me cilet rri
  te t’them se cili je

  Gimi te gjitha porosite i cova ne vend... vetem fall nuk di me hudh .. lol
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Acid_Burn : 20-09-2004 mė 09:03
  RIPPR

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  73
  Postime
  2,799
  Seē na zu rakija pa i mbushur gotat...
  "na zu" nostalgjija malli prej njeriu.
  shpifėsit do na shajnė: qėnkan dehur rrotat!
  "Shishen" mesaduket Brari na e piu!...

  Ne do i bėjmė hile. Brarit mikut tonė
  do ja hamė gjithė "mezet" fare pa ja zgjatė!
  le ta pij rakinė, ne s'na bahet vonė
  Ne do rrijmė me burra, ai tė rrij me gratė...

 9. #9
  Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Postime
  1,028
  Brari me shendet
  Gjithe shishen e thafte
  Gjak e dhjam ju befte
  Kush s’na don plaste

  Ne mezen e ndajm
  Ca une e ca ti
  Faqoret I perdorim
  Kur dum me pi raki
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Acid_Burn : 20-09-2004 mė 09:34
  RIPPR

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  73
  Postime
  2,799
  Seē mė plasi shpirti si buti me verė!...
  Seē mė dolėn thinjat e nuk vura mend!
  Ku ka humbur Brari, si kripa nė gjellė!
  Pije Acid Burni...pije mos u tremb!

  Se do mblidhen shokėt, do marrė vesht Forumi
  Qė po pijnė e "dehen" pa raki pėrpara!...
  dhe do ngrihet ALBA...bash andej nga fundi
  tė na sjellė nga Shkodra nja dy fiq dhe arra!

  ndoshta vjen dhe Loti. macja me gjith thonj
  do vijnė gjithė poetėt, zgjidhur nga "varg - onj"
  do presin sinjalin para semaforit
  Do ti bėjnė dhe ftesa Administratorit!

  Do na vijė Shigjeta, me dhurata plot!
  Do na sjellin meze, do qeshin me lot!
  Pastja Festa ndizet na u deh Forumi
  do na qeshė qyteti, do na tallė katuni...

  Bini burra bini, lodra dhe tupanit!
  U mbaru rakija, balli i kazanit!
  Hajde merrni meze, nga bejtat e mija!
  Se s'bahet qameti...nuk na shan kojshija!

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  Mir se ju gjej miqt e mi te mire
  Lemza me ka zan kto 2 a 3 dite
  Tash po e kuptoj se ju m'keni kujtue
  e po me gezon se s'rrikeni pa mue
  un nuk ju harxhoj shume ne ven e raki
  as ne qofte meze, me pak muj me u ngi
  Boll me qen me shok e pralla me tregue
  hajgare barsaleta ato me ngopin mue
  i du un shokt e mire qe din cka asht shoqnia
  i pi dhe dy tri gota e kurr sme zen rakia
  boll mir Gim ke mendue me gra mu me me lan
  se bota pa ato si QIELL pa yj e han
  Por ehh ku me i gjet ato qe un i due
  mungesa shum kan marr. jan hup e avullue..
  por mendjen pse e kemi ..
  me i rujt t'shkretat kujtime
  qe t'humbim ne or te merzitshme..
  ne te bukurat vegime..


  ..lol.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  73
  Postime
  2,799
  Vjeshta ėshtė nė kulm tė saj
  dimro portės i afrohet....
  njė gėrrnetė zuri me vaj
  njė kabą...dikush martohet!

  Po martohet karkaleci
  mblidhen pleshtat nė Banket.
  ēohu Lasgush nga Poradeci
  se pėr ty po ngre shėndet!

  Po Lasgushi Madhėshtori
  Nuk ka kohė tė vij nė Banket
  Paska ikur vetė i gjori
  dhe bėn vjerrsha nė Xhenet.

  Po at'herė si mendon Brari
  Acid Burni tė na thotė
  pse kaq poshtė ka ra pazari?
  Kaq e mbrapshtė u ba kjo Botė!?

  Askėrkush nuk vjen nė sofėr
  me i shkru dy fjalė prej zorit
  ndoshta Tema asht e varfėr
  apo kiuq asht Semafori!?...

  Agim

 13. #13
  Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Postime
  1,028
  Bota sillet rrotullohet
  Vjeshta vjen pranvera shkon
  Gjethet zverdhen cdo gje plogshtohet
  Shtegtojn miqt, shoket shtegtojn

  Ikim larg as vet s’e dime
  Se ku shpirti do na prehet
  Ku dolli do ngrejm prej gzimit
  Der sa xhani te na dehet

  Tonen sofer e perlyen
  Ne nuk ditem qe ta ruajme
  Erdhen pleshtat, morrat, cimkat
  Defryn sa deshen pastaj shurruan

  Ne vesh kenga me ka mbetur
  Qan kjo zemer pa u ndal
  Klarineta e Laver Bariut
  Ngjall kujtime sjell shum mall

  Me miq shoke edhe me shoqe
  Agimin prisnim me hare
  N’sofren tone gzimi s’mungonte
  Ah kjo vjeshte .. a ka pranver


  Kush ma i pari e boni
  Oh mer djal kurbetin
  Allahi kurr mos ja dhasht
  Atij selametin

  Violinen e kam prane
  Telat dridhen gishtat qajn
  Kenge vaji lemon harku
  Qaj moj zemer qaj mor xhan

  Nje shendet edhe pse larg
  Me raki shpije po e coj
  Rofshit miq kudo qe jeni
  Ne prap sofra do na bashkoj

  Vecse tash vjeshta ka ardhe
  Pas saj dimri do na shkel
  Semafori kuq ka mbet
  Jeshil-lliku vjen ne pranver
  RIPPR

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  73
  Postime
  2,799
  Fantastike dhe tejet miqsore!
  pres Brarin mandej do paguaj unė banketin (lol)

 15. #15
  Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Postime
  1,028
  a e di Brari qe po e pret se.... lol
  RIPPR

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e ALBA
  Anėtarėsuar
  21-05-2002
  Vendndodhja
  Gjermani (Dortmund)
  Postime
  2,610

  Mirseerdha e miresejugjej (lol)

  Ne ket sofer, kush mos ardhte
  Nusja djale mos i bafte
  eshte nje kange dasme shkodrane
  qe i mbledh tan gjinien tane

  Mirsejugjej ne ket sofer
  tunjatjeta e mirserini
  Agim Doci e Baca Brar
  dhe ti Acid Buletini (lol)

  Mos kujtoni se kam ardh duar thate
  nje shport plot e kam mbush
  purinj , lakra turshi e pak gjize
  nje byrek e do bistak rrush

  Mledh i kam nje shport me fiq
  shkund i kam edhe do mana
  dhe do kimca per voglushet
  per rebelet kam do thana


  Motra vllezer coni gotat
  merjani kenges perpjet
  nje kaba permetare
  ta nigjojme gjithe lezet


  shijoni jeten me se mire
  per ket kohe qe ju ka mbet
  se dhe kockat kur te vdesim
  ne vend huj kan me na u tret


  Pershendetje nga Alba
  "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
  .

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  73
  Postime
  2,799
  ALBA - shpirti i xhaxhi Gimit je ti!
  O Zot mos vdeksha pa tė marrė ngrykė njiherė si bijėn time. Je fantastike dhe padyshim je e tillė se je S H K O D R A N E !
  Tė pėrqafoj me mallė dhe prit se tesh po bahem gati me ardhė nė festėn tonė SEMAFOR 2004 i "armatosun" me humor dhe kangė qė zor se harrohen. Tė fala shumė e qafime nė familje!

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e ALBA
  Anėtarėsuar
  21-05-2002
  Vendndodhja
  Gjermani (Dortmund)
  Postime
  2,610

  Talking

  Citim Postuar mė parė nga Agim Doēi
  ALBA - shpirti i xhaxhi Gimit je ti!
  O Zot mos vdeksha pa tė marrė ngrykė njiherė si bijėn time. Je fantastike dhe padyshim je e tillė se je S H K O D R A N E !
  Tė pėrqafoj me mallė dhe prit se tesh po bahem gati me ardhė nė festėn tonė SEMAFOR 2004 i "armatosun" me humor dhe kangė qė zor se harrohen. Tė fala shumė e qafime nė familje!
  Pershendetje xhaxhi Agim
  dhe une shume te perqafoj
  nje puthje ne lule t'ballit
  si kur vajza jote ta dhuroj

  Doruntine do te behem
  skam per t'len oxhak pa kerku
  ku t'nigjoj zanin tand
  kam me ardh e me bejtu (lol)


  Pershendetje
  "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
  .

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  73
  Postime
  2,799
  Kur lexoj vargjet e tua
  padyshim kam kėnaqėsi
  ndjej nė shpirt qė fort tė dua,
  tė kam xhan e tė kam bij

  Doruntina nga legjendat
  thonė e pruni Kostandini
  Ndėrsa ty tek tė gjith temat
  tė sjell malli dhe frymzimi

  Ardhsh e bardhė ALAB shkodrane
  se me vargun tand rinor
  ke sjellė boll prej asaj ane
  por na gjej nji krap madhor...

  ta bajmė tavė si bahet nė Shkodėr
  ti lpijm gishtat me lezet!
  Mbi Rozafė qė asht mbi kodėr
  Bejta sonte po na thrret!

  Xhaxhi Gimi

 20. #20
  Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Postime
  1,028
  o moj alba moj shkodrane
  shporta zemres mos tu shterroft
  me cka solle nder na bane
  gzove miq e gzove shok

  Gimin xhaxhi e therret
  se ashtu ka qef dhe vet (lol)
  Brarin me bac e rrespektove
  i ka lezet dhe e nderove

  ani mu Isa me bane
  si t'shkoj n'men mori burrnesh?
  jam ka dali me i lyp alltijat
  edhe plisin me e ngjesh

  vec nji sen rebel nuk jam
  edhe pse 2 alltija kam
  e kshu pra as n'men mos e coni
  thana t'athta mu me m'dhan (lol)

  ciftelin tash po e marr afer
  kang kreshnikesh me ju knu
  edhe ata ne sofer ulen
  ndihen gjall tu kuvendu


  a t'ju knoj Mujin e Halilin
  per Zanat e Hajrin
  a t'ju knoj per Bac Ademin
  apo per Selman Kadrin

  a t'ju knoj per Bec Sinanin
  a per Gjergj Elez Alin
  a t'ju knoj per fushat, pyjet, malet
  per te pavdekshmin tone Naim

  apo doni me ju knu
  per Azemat gjoks shqiponja
  si luftun per Shqiperin
  aiiiiii pe kalli ciftelin

  apo dojna me kercy
  shoten edhe rrugoven
  n'kam ta ngrejm te gjith forumin
  me curlen dhe lodren

  dikur thash se vjeshte eshte tash
  dhe se dimri po afron
  harrova krejt se krejt e kunderta
  eshte ne hemisferen ton.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Acid_Burn : 29-09-2004 mė 23:19
  RIPPR

Faqja 0 prej 9 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •