Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 19 prej 19
 1. #1
  E gjifa Maska e Henri
  Anėtarėsuar
  14-04-2002
  Vendndodhja
  Kanada
  Mosha
  44
  Postime
  1,087
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Deshira te tkurrura

  Te kapi nje sembim ne gji
  Damari qafes turfulloi
  Me fole - Ika shpirti im
  qe udhe ajrit t'i leshoj!

  Une thonjte zgjata kaperthyer
  renkimin buzeve te ta zhvas
  Me duhet qoftė nje shkas pa forme
  qe pritjen time skaj ta zgjase

  Ia fsheha dites peshperimen
  e tkurra ankthin mos te t'trembe
  Qe lemza mos ta mbyse gryken
  pragun e kthimit lehte ta gjesh.

 2. #2
  E gjifa Maska e Henri
  Anėtarėsuar
  14-04-2002
  Vendndodhja
  Kanada
  Mosha
  44
  Postime
  1,087
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  rivale

  Me therret per luftim flete e bardhe
  mbi zbrazetine ku veē gjuha i duket
  Une lė njollat e mia si fjale
  deshirimet e shpirtit permbushen.

  Here e quaj princeshe shkretetire
  ndonje pallto mjerimi i vesh
  i jap forcen e dhjete perendive
  ne nje mije sketerra e hedh.

  I jap krahun qe frikes t'i bindet
  erresiren me vrap te pershkoje
  Kur i fshihem, ndjej flegrat t'i dridhen
  Zėn' e qyqes pershtat t'me mallkoje.

  I nxjerr barkun - e ze nanurima
  e me thote: s'ka si une ne kete bote
  E qe syte mos t'i mbyllen nga dehja
  ze qepallat me fjale ia kaploj.

  Sa femije une, aq grua e bindur
  lodren time s'ia jap plotesise
  se e dua me shpirt te pabinduren
  te ngop gojen e shqyer te marrėzisė.

 3. #3
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime

  Thumbs up

  Sa femije une, aq grua e bindur
  lodren time s'ia jap plotesise
  se e dua me shpirt te pabinduren
  te ngop gojen e shqyer te marrėzisė
  No comment

 4. #4
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  51
  Postime
  2,498
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 29 postime
  o henriiiiiii

  krejt cmenduri e pare dashuri e heshtur
  me kenaqe
  citoj te njejten gje qe ka cituar shigjeta...
  ne fund i ke dhene shpirt shpirtit
  per te te mbajtur mend me vite
  (dhe....
  asnje heshtje, nuk me josh, as nuk me bind,.... je e mrekullueshme!)
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 5. #5
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  51
  Postime
  2,498
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 29 postime
  lere me pastaj titulli
  lere me pastaj fjalet
  lere moj lere fare
  sa bukur e ke shkruar
  (dhe si, me rime pa le)
  qe do vdes une !!!!
  u kenaqaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  hen'
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 6. #6
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  51
  Postime
  2,498
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 29 postime
  o hen'
  pash zotin a nuk me thua
  kjo shigjeta, a eshte burre a grua moj se nuk e mora vesh kurre
  jam kuriozeeeeee!
  pls, shuama kuriozitetin se do pyes vete shigjeten pastaj.
  ....pershendetje ....per shigjeten kete here!
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 7. #7
  me nder qofsh
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  ne fluturim e siper
  Postime
  810
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  c'te them me shume une?
  Memory is a kind
  of accomplishment
  a sort of renewal
  even
  an initiation

 8. #8
  E gjifa Maska e Henri
  Anėtarėsuar
  14-04-2002
  Vendndodhja
  Kanada
  Mosha
  44
  Postime
  1,087
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  hahhahaaaaaahaaa, Katja, je e madhe fare!

  PS: Macke, Shigjeta eshte dere qe nuk i degjon goditjet e murit.

 9. #9
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  51
  Postime
  2,498
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 29 postime
  dhe pa perkatesi gjinore
  (jo gjindore, po gjinore)
  lol
  bej te fala!
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  120 falenderime nė 110 postime

  pjellori e larte kto dit

  Shigjeta eshte nji vajze shume e mire dhe me shije te larta artistike.


  Henrushe ke fillu me bo poezi toksore-shpirterore-dashurore kto dit. Me mire se sa ato me duket dashurore-nen barkore-laring ore...lol.

  dashuria kalon ne disa faza ashtu si lumi qe fillon si nje burim i vogel pastaj behet i vrullshem e me von shtrohet e behet me i qete ne siperfaqe por dhe me i thelle..keshtu dashuria..keshtu dhe poezia e te pickuarve nga grenxa dashuri...lol.

  po ti mace mos ke keq-rene gje ne dashuri..
  i jep ca shenja dhe ti..
  i kam qef ti ngacmoj ata te pikllumit nga dashnija..lol.

  po keto dy konteshat vishnje, lili me katen, a mos...

 11. #11
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  51
  Postime
  2,498
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 29 postime
  o brar, une jam kurve e madhe
  bij ne dashuri per dite.
  lol
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  120 falenderime nė 110 postime
  Jo jo nuku besonjė u na kėto gjera..

  Ti i numeron gabim dashurit.
  Ti ikjen e quan dashuri..
  Mos ardhjen dashuri..
  Ri-ikjen dashuri
  ri-ardhjen dashuri..
  i ke te cuditshme dashurite
  prandaj dhe te dalin shume ne qitap..
  i ke ne ajer te gjitha
  e luan me to si valet me bregun..
  si partia me poliagjentet..dikur..
  Si PS qe lufton korrupsionin..
  si pikat e shiut qe kujtohen te godasin xhamat
  pikerisht ate dite qe mezi i kemi lare..lol.

  Doli dhe si poezi..
  ohoho sa bukuri..

 13. #13
  kalimtare--folje Maska e Ani
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  126
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  ***

  oh sa e bukur je
  ti moj henrike!!

  aaaaaaaaaahhhhh! sikur me zure nga krahet e me ato qe me tregove me shkunde pa pat nevojen te me shkundje e me binde pa pat nevojen te me bindje aspak se je vertet e gjifa! LOL qofsh gjithmone keshtu! s'kam dyshim. si pune e nitit! per ju te dy s'kam fare merak.

  love,
  ani

 14. #14
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  51
  Postime
  2,498
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 29 postime
  an'
  une mund te bije ne dashuri edhe me ty.
  ne mos paqa rene
  si thua, kam rene?
  e teraaaa.
  qe kur...!
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 15. #15
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  51
  Postime
  2,498
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 29 postime
  o henri,
  o qe do vdes une per ty moj
  kam shijuar nje liri sot ne ty, poezi, yyyysa gjera kam shijiuar moj.
  ter' te bardhat qe duken te zeza...
  ...dashuria mi ka fajet ,
  ne fajet fillimore je edhe ti.
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 16. #16
  vowel Maska e liliella
  Anėtarėsuar
  19-04-2002
  Vendndodhja
  ny
  Postime
  490
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  do me?
  Who am I to judge a vowel more alluring than the words it generates ?

 17. #17
  E gjifa Maska e Henri
  Anėtarėsuar
  14-04-2002
  Vendndodhja
  Kanada
  Mosha
  44
  Postime
  1,087
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  I dhashe te gjitha per nje fjale
  tash s'dua mė asgjė.
  Nuk dua hijet te me mbysin,
  ankthet s'i dua mė.

  Shijoj te vetmin mall te mbetur
  harruar poshte qerpikut
  nuk eshte i embel, a i bukur
  eshte krejt i bardhe, i kripur.

  Me ngulm kerkoj qe veē te zgjatet
  vetmia kaq e ēmuar.
  Perjashte, e zgjuar do te dal
  pas drites sapo shuar...

 18. #18
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  51
  Postime
  2,498
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 29 postime
  un' sapo e ndeza nje qiri...
  po kullon dylli - ngrohte.
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 19. #19
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  115 falenderime nė 104 postime
  Rivalen, si lulke te kuqe ma kishe veshur, kurse ty te shikoja me dhembet jashte, duke lepire dorashkat e boksit.

  Sot i lexova. Me bere per te qeshur...

Tema tė Ngjashme

 1. Deshira e nje vajze te paemert
  Nga eris nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-11-2010, 12:19
 2. Thaēi nuk do ti plotesohet deshira me taku tadiēin
  Nga veli44 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-05-2009, 13:52
 3. Fragmente nga Shėn Grigor Teologu
  Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-03-2007, 08:40
 4. Hobi (deshira) juaj ne te ardhmen eshte enderr apo realitet?
  Nga Letersia 76 nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 11-09-2002, 20:13
 5. Dėshira pėr njė Shqipėri tė pėrkryer
  Nga matilda nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 27-07-2002, 13:27

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •