Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
 1. #1
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849

  Dilaver Asani

  Dilaver Asani u lind me 10 prill te vitit 1956 ne f.Vranjovce te Gostivarit.
  Mesimin fillor e kreu ne vendlindje per te vazhduar gjimnazin ne Gostivar,dhe t`i ndjek studimet ne A.P ne Shkup ku diplomoi me 1979.
  Punon si arsimtar i Historise,Kultures Qytetare dhe Gjeografise ne shkollen fillore "Ismail Qemali" ne Gostivar.
  Deri me tani ka botuar 7 libra:Permbledhja me pozei "Rruge pa fund"ermbledhja me poezi "Molle Sherri";dokumentari historik "Prej Gos(k)tivarit ne Dubrovnik"; permbledhja me poezi ne dy vellime "Goca e Tivarit" dhe "Rrefimet e Goces se Tivarit";permbledhja me poezi "Jeta e Muhammedit a.s" dhe se fundi botimi i permbledhjes me poezi per femije "Mbi pullaz te shtepise sime".
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 2. #2
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849

  Nga permbledhja "Molle Sherri"

  Lumturia

  A ka flete lumturia
  shpesh e pyes veten,
  nese i ka fletet
  le t`i hape netet.
  Hidherimin e thelle
  ta shendrroj ne gezim,
  nga vuajtja e territ
  te gjenim shpetim.
  Te gjemon kraherori
  ndote te pelcete,
  atehere lumturia
  do te kete flete...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga StormAngel : 29-07-2004 mė 09:27
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 3. #3
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849

  Nga permbledhja "Molle Sherri"

  Epitaf gabimi

  Gjithe qe morra valle
  deri ne amshim,
  qe e zgjatur dora
  per nje grusht-gabim.
  Gjithkund me ta endesha
  dhe ne paskajshmeri,
  jo per pune te liga
  u rriten grushtat e mi.

  Jo per qarje e lote
  hapa syt e mi,
  do te ishte e kote
  qe pata dy sy.
  Jo per cmenduri Zoti
  mendjen ma ka falur,
  por punet e liga
  per t`i ndalur...
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 4. #4
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849

  Nga permbledhja "Rruge pa fund"

  Ne vend te epilogut

  Malli ne syte e mi shihet
  detyron ai gjithcka t`kalosh
  te kthehesh ne vendlindje
  e cdo kend te gezosh.
  Ne gjirin e familjes
  per te ndez oxhakun
  ne vendin e lindjes
  ku e ke lene plakun,
  e nenen e perlotur
  aty ku t`kane mbetur femijte
  qe mezi te kane njohur.
  Po edhe nusja qe te pret cdo dite
  le te gezohet shtepija
  qe e ka mbuluar myshku
  edhe dera e madhe
  e mbyllur nga ndryshku
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 5. #5
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849

  Nga permbledha "Goca e Tivarit"

  Kenga e Goces Tivarit

  Dua te vete
  Sa me fund detit
  Ate qe dua per vete
  Le ta kene te shkretit
  Ne brendi te guackava
  Te fsheh thesarin tim
  Cunave dhe cupave
  Ua le ne disponim
  Te fleje dallgeve te detit
  Me zemer te kulluar
  T`i gjeje strehim vetes
  Mos mbetem e permalluar
  Atyre qe shkojne e vijne
  Pa ndalur ne mergim
  Le te mos harrojne
  Ky eshte vendi im
  S`gjeni vend ne bote
  Sikur ne vendlindje
  Ate zemra e thote
  Tregoni femijeve
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 6. #6
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849

  Nga permbledhja "Rruge pa fund"

  Kthimi ne vendlindje

  Por ja edhe sot
  sikur s`e kuptuam
  te kaluaren
  e harrojme
  te pa haruaren
  Se nuk sigurohet jete
  duke shkuar ne kurbet
  e harrojne gjuhen e vet
  Sa nuk eshte vone
  para se te vdes
  nje gryke te memedheut
  permbi varr t`i qes
  le te filloje pranvera
  bari le te rritet
  ne vend te therrave
  lule le te mbine
  le t`i gezoje lulishtja
  t`rinjte ne vend qe rine
  dore per dore
  drejt prigresit,
  drejt perparimit
  qe t`i japim fund mjerimit
  plages me te rende
  te njerezimit
  rruges pa fund
  mergimit
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 7. #7
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  hey storm, shumeee poezi te kendshme bre babi yt paska te shkruara...eshte dashur prej kohesh te na dergosh qe t'i lexojme....ej cati, ku mund ta gjej librin bre se dua ta blej...me trego te lutem...
  My silence doesn't mean I am gone!

 8. #8
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Citim Postuar mė parė nga Davius
  hey storm, shumeee poezi te kendshme bre babi yt paska te shkruara...eshte dashur prej kohesh te na dergosh qe t'i lexojme....ej cati, ku mund ta gjej librin bre se dua ta blej...me trego te lutem...
  Davius,
  Heren tjeter kur do te takoj ne Tetove do t`i sjelli librat.
  Flm per komplimentet.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 9. #9
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Shtegetimi

  Keto ujra te turbullta
  si do t`i kaloj,
  e te mos mbytem
  se s`di te notoj.
  Ashtu i trembur
  me kaploi shterngata,
  i trishtuar thelle
  do t`me ze nata.
  Veshtire ka njerez
  por vetem bretkosa.
  qe vetem krokasin
  sikur ne shoqeri ata
  mua me therasin
  Po une i mjeri
  gjuhen s`ua kuptoj
  fillova dhe prej tyre
  ndihme te kerkoj
  E ne vend te ndihmes
  fitova pergjigjen,
  se shtegtaret sikr une
  mbyten ose digjen...
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 10. #10
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Ne pritje te agimit

  Ne pritje te agimit
  daljes se drites-ndricimit
  iu mvesha dijes
  dhe shkrimit.
  Ne pritje te agimit
  pa pike loti t`mallkimit
  u nisa rruges se clirimit
  deri ne momentet e flijimit.

  Nese priton t`vije agimi
  Ketu s`ka vend dyshimi
  t`punojme qe t`vij agimi

  E nese ky eshte synimi
  patjeter te vij agimi...
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 11. #11
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Rrapi

  Edhe pse i tharė
  ndėr shekuj qėndrov,
  shumė kalimtarėve
  t`kaluarėn ua sqarova.
  Sa herė kam qenė djegur
  e pėrsėri zbluar,
  atyre qė vinin
  hije pėr tė kėrkuar.
  Iknin nga zhegu
  u afroja freski,
  por krahas tyre
  edhe ndonjė porosi.
  Mos e dėmtoni rrapin
  dhe rrėnjė e tij
  se ku do tė freskohen
  bijat edhe bij?
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 12. #12
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Buzė liqenit

  Aty valėt e bukura
  me ta bisedojnė,
  shumė fjalė tė ėmbėla
  nga ti i kujtojmė.
  Tė sillemi me tė tjerėt
  ashtu si me veten,
  t`mos i dėshpėrojmė valėt
  ta trembin detin...
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-11-2006
  Vendndodhja
  Gostivar, Maqedoni
  Mosha
  35
  Postime
  3
  Pėrshėndetje pėr poetin Dilaver Asani nga (ish) nxėnėsi i tij, Selim Ēerkezi.
  Padyshim, poeti Dilaver Asani, mbetet mėsuesi im i zellshėm i historisė dhe udhėrrėfyesi im nė botėn e poezisė.
  Jam i lumtur qė gjeta vargjet e tij nė kėtė forum.

  Respekt!
  S. Ēerkezi

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 24-01-2010, 21:51
 2. Dilaver Duka: Dua te luaj per Shqiperine!
  Nga Explorer nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 22-06-2009, 04:42
 3. Kur "takuam" Kadarenė
  Nga Fiori nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 90
  Postimi i Fundit: 20-12-2004, 07:43
 4. Plaga e prostitucionit
  Nga ALBA nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 90
  Postimi i Fundit: 03-12-2004, 15:09
 5. Si i goditi Enveri kolonelėt qė s'pranuan heqjen e gradave.
  Nga BlueBaron nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-11-2004, 10:32

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •