Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  谷ஜ๑۩۞۩๑•谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑•谷ஜ Maska e AuGuSt_
  Anėtarėsuar
  20-06-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,086

  Familja shqiptare dhe shperberja e saj mbas viteve 90`

  Nese keni informacion mbi kete teme jeni te lutur te shkruani dhe te diskutoni..!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kolombi : 10-01-2005 mė 01:01

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Ana78
  Anėtarėsuar
  28-12-2004
  Postime
  71
  Nje Teme vertete interesante..e cila paska mbetur pa asnje pergjigje (e jo me diskutim)...

  Mbas viteteve 90- te dhe une besoj se ne Shqiperi ndodhen ndryshime rrenjesore.
  Me hapjen e rrugeve neper Bote,asgje nuk eshte me si me pare ne familjet shqiptare.Interesi kryesor neper familje doli Emigrimi,gje e panjohur me pare..
  Duke u nisur pra nga situata ekonomike, shume shqiptare kerkuan vetem nje ikje sa me te shpejte,pa shikuar me mbrapa..
  Keshtu ne qoftese deri dje,ishte si tip tradite qe ne familjen shqiptare Djali i vogel qendronte me prinderit,kjo gje humbi perfundimisht..
  Gjithcka niset sot nga interesat Ekonomike..
  Shume vlera po humbasin..megjithate jane rrjedhoje e kohes dhe ne, nuk mund te shmangemi..
  Rendesi ka te ruajme disa tipare qe kane vlera te pazevendesueshme......!!!
  Nuk eshte turp te lindesh injorant,
  te vdesesh i tille s“durohet...(Remark)

Tema tė Ngjashme

 1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
  Nga ILovePejaa nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 84
  Postimi i Fundit: 18-04-2022, 09:21
 2. Video e ushtarėve grekė nė Internet indinjon shqiptarėt
  Nga Ingenuous nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
 3. Lidhja Shqiptare e Prizrenit
  Nga dodoni nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 01-06-2009, 00:29
 4. Ortodoksia dhe Shqipėria
  Nga shendelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 258
  Postimi i Fundit: 07-04-2004, 18:16
 5. Cili ėshtė synimi i AKSH-sė?
  Nga Faik nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 65
  Postimi i Fundit: 04-12-2003, 04:22

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •