Close
Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 393
 1. #1
  Quo Vadis? Maska e helios
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  576
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Thumbs up Pamje nga tryeza ime

  Ju ftoj tė ndani pamje nga Desktopi ku punoni.
  Cfarėdo Sistemi Operativ (Window$, *nix, Mac, etj)

  Kjo pamje ėshtė marrė nga Laptop-i im(po vendos lidhjen direkt meqė pamja ėshtė 1024x768):
  http://www.alblinux.net/modules.php?....jpg&AtchNum=0

  -OS: Debian GNU/Linux (unstable)
  -Desktop Manager: Gnome 2.6.1 (gjuha shqip)
  -GTK2 & Metacity & Icon Themes: Gno-SX

  Mė tepėr mund tė gjeni nė:
  Kliko kėtu (mos harro tė ēaktivizosh 'Babe Filter').
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga helios : 26-06-2004 mė 12:25
  U let him hold a gun 2 ur head during sex?I thought u were a feminist
  Usually he takes the clip out

 2. #2
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  36
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Windows XP
  I kam hequr të gjitha zbukurimet që të punojë sa më shpejt.

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 06-11-2005 mė 12:44
  Edi

 3. #3
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,750
  Faleminderit
  68
  191 falenderime nė 177 postime
  ndersa une perdor talisman desktop
  ja nje pamje
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 4. #4
  Quo Vadis? Maska e helios
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  576
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Window$ apo Mac O$ X?

  U let him hold a gun 2 ur head during sex?I thought u were a feminist
  Usually he takes the clip out

 5. #5
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  36
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  Ja edhe si duket nje pjese e desktopit tim:
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 6. #6
  Open your mind now! Maska e besart
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  34
  Postime
  480
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kurse une perdori dy programe njekohesisht per dukjen e Desktopit ne kompjuterin tim.
  The Webshots desktop dhe Style Xp.
  Mua me pelqejn mjaft kurse per ju nuk e di.
  Ligji i aksionit dhe reaksionit ėshtė universal. Keni kujdes!

 7. #7
  Quo Vadis? Maska e helios
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  576
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  He pra, si duket desktopi jot Besart? Nuk ben dot as nje jpg 600x400?
  U let him hold a gun 2 ur head during sex?I thought u were a feminist
  Usually he takes the clip out

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e MtrX
  Anėtarėsuar
  29-11-2002
  Vendndodhja
  Korēė
  Mosha
  37
  Postime
  755
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  hehe ja dhe desktopi im
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  MtrX ubicumque felix

 9. #9
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Pershendetje...
  Deshiroj qe edhe une te vendoj nje foto te desktopit tim, por nuk kam idene se si mund me kopju apo mare dikund apo gjet diku ne PC, ate opcionin qe tregon desktopin si duket me JPG, BMP apo GIF...dmth s'dije se si ta mar apo gjej desktopin,...

  Ju lutem MTRX ndihme se ty e kishte bukur te venduar...
  Respekt te vecante nga une...
  My silence doesn't mean I am gone!

 10. #10
  Quo Vadis? Maska e helios
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  576
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Davius: http://www.etrusoft.com/screenshot-maker/ Zgjidh njeren nga ato aty. Tung
  U let him hold a gun 2 ur head during sex?I thought u were a feminist
  Usually he takes the clip out

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e MtrX
  Anėtarėsuar
  29-11-2002
  Vendndodhja
  Korēė
  Mosha
  37
  Postime
  755
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Davius
  Pershendetje...
  Deshiroj qe edhe une te vendoj nje foto te desktopit tim, por nuk kam idene se si mund me kopju apo mare dikund apo gjet diku ne PC, ate opcionin qe tregon desktopin si duket me JPG, BMP apo GIF...dmth s'dije se si ta mar apo gjej desktopin,...

  Ju lutem MTRX ndihme se ty e kishte bukur te venduar...
  Respekt te vecante nga une...
  per te bere nje foto te desktopit mund te perdoresh nje program qe eshte gratis dhe quhet Irfanview, gjeje diku ne google dhe shkarkoje, pastaj pasi ta kesh instaluar, shko tek Options/Capture-Screenshot dhe Start pastaj ule si dritare Irfanview dhe futi Ctrl+F11
  MtrX
  MtrX ubicumque felix

 12. #12
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Faleminderit
  0
  30 falenderime nė 30 postime
  S'ke nevoje per programe Davius. Perdor Alt + Print Screan (zakonisht e ke afer sustes Delete), hape nje Image Editor (Microsoft Image, Photoshop, ACDSee, etj) dhe futja CTRL+ V.

  Kliko ne File, Save as, dhe ruaje ku te duash.

 13. #13
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime

  shume flm...

  hi...
  shume flm per ndihmesen...majemy, mtrx, dhe AsgjėSikurDielli...
  kur e regulloj vendoj edhe pamjen e desktopit tim...

  me respekt: dati
  My silence doesn't mean I am gone!

 14. #14
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime

  Ja edhe desktopi im...

  Ja edhe desktopi im...me ndihmen majemy, mtrx, dhe AsgjėSikurDielli...e regullova ka disa programe hapur...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

 15. #15
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Faleminderit
  0
  30 falenderime nė 30 postime
  Qe edhe desktopi im. Kualiteti i fotografise eshte relativisht i dobet, si cdo JPEG, si dhe i limituar ne 600 X 450 per shkak te kufinjve qe i ka vene forumi, po sidoqofte, e jep nje pamje te mire te desktopit.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 16. #16
  mos e luaj; I DEBUAR! Maska e qoska
  Anėtarėsuar
  17-05-2004
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  837
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Arrow ja dhe i imi me ne fund

  output i komandes 'uname -a'
  FreeBSD qoska.server.net 5.2.1-RELEASE FreeBSD 5.2.1-RELEASE #18: Sat Aug 14 03:00:52 CEST 2004 root@qoska.server.net:/usr/obj/usr/src/sys/QOSKA i386

  Blackbox 0.65.1 me style te personalizuar
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 17. #17
  Heartless Maska e White_Angel
  Anėtarėsuar
  11-01-2004
  Vendndodhja
  Kristal......
  Postime
  1,293
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  edhe une dua nji keshtu qe keni ju cunat po spo e marr vesh si me e bo
  O Zot per vete sdua gjė jo...por pėr prindėrit nje dhėndėr tė bukur!

 18. #18
  Impeccable Maska e ASupremeIllyria
  Anėtarėsuar
  31-03-2004
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga White_Angel
  edhe une dua nji keshtu qe keni ju cunat po spo e marr vesh si me e bo
  Eshte shume e thjeshte, W. Angel. Press (ALT + PRINT SCRN) ne menyre simultante dhe shko ne ndonje Image Editor ose Paint Program. Ne Paint, vepro
  -> EDIT - PASTE. Me pas, me SELECT feature modifiko figuren dhe SAVE AS ne JPEG mode. Percakto dhe rrugen se ne cilen directory do te ruash the new JPEG file.

 19. #19
  mos e luaj; I DEBUAR! Maska e qoska
  Anėtarėsuar
  17-05-2004
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  837
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  jo ALT+PRTSCR se merr vetem dritaren qe ke aktive vetem PRTSCR dhe ajo merr gjithe desktopin

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Anėtarėsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,278
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga White_Angel
  po mundohem po e kur press alt + print scrn asgje nuk del nuk hapet asnje lloj dritare a se di se cfare mund te te hapet kam mese nje ore qe po e provoj me te gjitha menyrat asgje asgje

  O njeri hehe pse spo vet be per qisi sende vet ka ni her

  E sheh ne Tastatur Ku e Ke ''Pint Screen SysRq''

  Kur do me bo Copy Dicka Aty Klikon. dhe Ajo e FotoGrafon edhe tani shkon


  Start\Programs\Accessories\Paint E hap Kete Paint Dhe Ja Bon

  CTRL V mundesh edhe Edit\Paste\Yes Dhe Del Aty Tani me ruajt shkon

  File\Save As\Emertoje\Vendin Ku Do me Ruaj\Dhe U bo.


  Mpuqq pyete vllavin ka ni her se nuk prish pun shum
  Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Foto nga tryeza e Ubuntu
  Nga soft-master nė forumin Pėrdoruesit e Unix
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-07-2008, 12:17
 2. LSI i bashkohet koalicionit tė majtė
  Nga iliria e para nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 25-06-2006, 14:19
 3. Tryeza jone
  Nga vajza_pr nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 15-05-2006, 19:47
 4. "Nano Ik", protesta sėrrisht nė Bruksel
  Nga Asteroid nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 500
  Postimi i Fundit: 02-05-2004, 13:07
 5. Siguria dhe shpresa.
  Nga deshmuesi nė forumin Komuniteti protestant
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 21-01-2003, 01:09

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •