Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 27
 1. #1
  Shqipetar i dashur Maska e Never Say Never
  Anėtarėsuar
  22-11-2002
  Vendndodhja
  Paris
  Postime
  33
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Exclamation Studentet dhe Shqiptaret e Frances

  mirembrema,

  Mendoj qe nje teme per ne Shqiptaret qe jetojme ne France do te ishte e mirepritur.

  Do te desheroja qe ne kete teme te jepnim zgjidhjet dhe pergjigjet e problemeve qe kemi hasur gjate qendrimit tone ne France. Por ne te njejten kohe nese do te kishim pyetje, te reja reth Shqiptareve qe jetojne ketu ti shpalosnim dhe ne kete menyre te ndihmonim njeri-tjetrin.

  Ju uroj kurajo dhe suksese kudo qe jeni.
  Love And You'll Be Loved

 2. #2
  Shqipetar i dashur Maska e Never Say Never
  Anėtarėsuar
  22-11-2002
  Vendndodhja
  Paris
  Postime
  33
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Exclamation Muze falas

  Po e filloj pra me nje lloj informacioni per te gjithe ata qe vijne per here te pare ne Paris ose ne France.  Te djelen e pare te ēdo muaji shumica e muzeve ne Paris (nuk e di nese eshte e vertete per te gjithe Francen) e kane hyrjen FALAS p.sh. Muzeu i Luvrit. Por jo te gjithe jane falas. Per kete informohuni prane zyrave te turizmit.  @+
  Love And You'll Be Loved

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-04-2007
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Jam nje studente ne france ne montpellier,kam 3 vjet dhe deshiroja shume te komunikoja me shqiptaret e frances ,me studente apo familje ,nuk mind te aksedoj ne chatin e forumit shqiptar ,si mund te hyj ne kontakt

  JU PERSHENDES TE GJITHEVE DHE INICIATORET E KETIJ FORUMI

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2007
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  genta1 pershendetje un jam nje shqiptare qe jetoj ne france dhe jam 150 km larg teje.mund te kontaktojme bashke une jetoj me familjen time ketu. shpresoj te mos ndihesh e vetmuar dhe te uroj suksese ne studimet e tua.te pergezoj per iniciativen tende jemi ne vend te huaj dhe kemi nevoj te kumonikojme me njeri tjetrin ne shqiptaret.te uroj gjtha te mirat e botes.shkruaj.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga genta1
  Jam nje studente ne france ne montpellier,kam 3 vjet dhe deshiroja shume te komunikoja me shqiptaret e frances ,me studente apo familje ,nuk mind te aksedoj ne chatin e forumit shqiptar ,si mund te hyj ne kontakt

  JU PERSHENDES TE GJITHEVE DHE INICIATORET E KETIJ FORUMI
  aa ne chat do gjesh kenaqesi te ''vecant''
  do njihesh me lloj e sorolloj ,sdo e ndjesh merzitje
  nuk di se si hyet ,se do te tregoja (me te degjuar i kam keto qe te thash )

 6. #6
  Perjashtuar Maska e BuB@
  Anėtarėsuar
  15-05-2007
  Vendndodhja
  Nė Planetin e kaltėr !
  Postime
  102
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Sa qytetar Shqiptar i ka Franca ? e din ndokush '?

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-06-2007
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Bub@ sipase te dhenave qe i kame pare, para nje viti ne nje site franēez,Franca ka 20 000 shqiptare me dukomente te rregullta

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-06-2007
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga genta1
  Jam nje studente ne france ne montpellier,kam 3 vjet dhe deshiroja shume te komunikoja me shqiptaret e frances ,me studente apo familje ,nuk mind te aksedoj ne chatin e forumit shqiptar ,si mund te hyj ne kontakt

  JU PERSHENDES TE GJITHEVE DHE INICIATORET E KETIJ FORUMI

  Edhe une jame ashtu sikur ti genta,banoje e punoj ketu qe 5 vjet dhe kam qejf qe te kame kontakt me shqiptar/e pore eshte e pa mundur,nuke ka ketu ku jame ne dep.42.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e ylli_pr
  Anėtarėsuar
  29-11-2006
  Postime
  316
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ne shtetin e Francez une kam qendruar afer 5 muaj, si refugjat. Ate kohe ne vitin ,,99'' isha student i menagjmentit dhe informatikes ne fakultetin e ekonomise ne Prishtine viti i trete. Ajo qka deshiroj tij hedhe drite eshte se mikpriteja qe na kane ofruar ka qene e shembullore. Te gjithe studenteve qe kemi qene aty nja 10 persona na u eshte mundesuar te vazhdojme studimet ne universitetrin e Montepeliese ne ate vite qe kemi qene me te gjitha provimet e pranuara. Ne banojshim ne qytetin Palavas le flo - ne prefekturen e Motepeliese.
  Kemi hezituar ne fillim ne Francen si shqiptar mirepo ne rastin tone ka qene mikepritje dhe perkrahje e vllazerore. Personalisht jam kthyer ne Kosove por ka pase koleg qe kan kryer studimet dhe jan punesuar me shpenzimet e mbuluar nga Franca. Sa here te me ipet rasti ndjej falenderim per kete mundesi. Te gjithe shqiptareve aty ju deshiroj sukses.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ylli_pr : 16-07-2007 mė 05:21

 10. #10
  Shqipetar i dashur Maska e Never Say Never
  Anėtarėsuar
  22-11-2002
  Vendndodhja
  Paris
  Postime
  33
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Thumbs up turizem

  Ja nje lidhje qe mund t'ju interesoje.

  http://www.paris-tourism.com/index.php

  P.S. Faleminderit te gjitheve qe keni postuar ne kete teme. Uroj qe kjo teme te ruaj rolin qe ka per te dhene dhe kerkuar informacion.

  Dite te mbare
  @+
  Love And You'll Be Loved

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  5,618
  Faleminderit
  339
  44 falenderime nė 43 postime
  Citim Postuar mė parė nga BuB@
  Sa qytetar Shqiptar i ka Franca ? e din ndokush '?
  Shifren e saket nuk e dije por nuk i kalon 10 000 dhe ate te shkepur ne kater anet e frances qe eshte gati 20 me e madhe se Shqiperija apo 50 kosova jane ne te...
  Vetem ne rrethin e Parisit ne fund te javes mund te shifemi e te kontaktojmi 30 shqiptar ne nje Bar.
  Sa per shembull; ne nje koncert ne Paris mund te tubohen ne salle me se shumti 500 veta, femije burra e gra bashke.
  Pra ketu me te vertete mungon gjithqka duke filluar nga shtypi e deri tek shkollimi. Asnje ambasador nuk ka pasur suksese ne Francė, se paku te beje diēka per shtetasit e tyre e lere per tjeret....
  Bota shqiptare qe jeton ne france me te vertete eshte e shkeputur krejtesishte me shqiptarizmin, eh, tani koheve te fundit vetem virtualisht permes internetit po lidhemi me boten shqiptare se perndryshe do kishim mbetur te harruar...
  Nga keto pasoja vijn hallet tjera si martesat qe njeriu eshte i deturuar te lidhet me dike e te krijoje familje e nga mungesa mes veti shumica e shqiptarve kan lidhur fatin e tyre me te njerez te huaj, si thuhet; me mirė me diken se me askend.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e ELBASANLLIU
  Anėtarėsuar
  31-05-2002
  Vendndodhja
  ATJE
  Postime
  91
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Miq shqiptare ne France se afermi do te niset nje projekt per shqiptaret ne France...

  jemi ne studime e siper dhe kur te jete gati do t'ju njoftoj....


  Pershendetje

  PS: Une vete rrij nga zona e Lionit...nqs ka ndonje eshte i mirseardhur...
  U BA CA U BA LENE MA....

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-04-2007
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  pershendetje lubo ,me fal per vonesen por tani e hapa sitin forumi shqiptar,ne fakt ka shume kohe pa e hapur kete site por me behet qefi qe po njoh nje shqiptare me familje dhe me behet qefi sidomos kur te tjeret e kuptojne dhe e ndiejne se cdo te thote te jesh i huaj nqs eshte e mundur me jep adresen e emailit ose numrin e telefonit,shpresoj te lidhemi e te largojme pak vetmine dhe mungesen e familjes dhe te shoqerise,

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-04-2007
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  te lutem lubo mu pergjigj sa me shpejt dhe me fal per vonesen

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-04-2007
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  a mund te me thoni nje adrese chati ku komunikojne shqiptare nga franca por edhe nga vende te tjerta ;e di qe ka shume por nje adrese te njohur ku ju lidheni me shume ,salut et a bientot

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-04-2007
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga LUBO Lexo Postimin
  genta1 pershendetje un jam nje shqiptare qe jetoj ne france dhe jam 150 km larg teje.mund te kontaktojme bashke une jetoj me familjen time ketu. shpresoj te mos ndihesh e vetmuar dhe te uroj suksese ne studimet e tua.te pergezoj per iniciativen tende jemi ne vend te huaj dhe kemi nevoj te kumonikojme me njeri tjetrin ne shqiptaret.te uroj gjtha te mirat e botes.shkruaj.
  adresa ime e emailit eshte gentiana@hotmail.fr au revoir

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-10-2008
  Postime
  53
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga BuB@ Lexo Postimin
  Sa qytetar Shqiptar i ka Franca ? e din ndokush '?
  me sa di une deri ne 2004 rreth 10.000shqiptare duke futur dhe ata kosovare me dokumente te rregullta

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e padokumenta
  Anėtarėsuar
  03-09-2012
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Studentet dhe Shqiptaret e Frances

  mirdita,
  ktu jan te elenkuar ca vende ku mundesh te ash gratis ne Paris http://www.writingtravel.com/2009/02...-in-paris.html

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime nė 26 postime

  Pėr: Studentet dhe Shqiptaret e Frances

  Citim Postuar mė parė nga padokumenta Lexo Postimin
  mirdita,
  ktu jan te elenkuar ca vende ku mundesh te ash gratis ne Paris http://www.writingtravel.com/2009/02...-in-paris.html
  ne jug te parisit ka shume magjyp. ik se atje te presin mire.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e padokumenta
  Anėtarėsuar
  03-09-2012
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Studentet dhe Shqiptaret e Frances

  Citim Postuar mė parė nga Ziti Lexo Postimin
  ne jug te parisit ka shume magjyp. ik se atje te presin mire.
  te vete te mar ndonje semundie thua..? ne paris jeton?

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Gjergj Kastriot Skėnderbeu
  Nga Arbushi nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 432
  Postimi i Fundit: 23-02-2018, 13:46
 2. Identiteti evropian i shqiptarėve
  Nga Iliriani nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 572
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
 3. Shinasi Rama: Ju rrėfej kujtimet e mia mbi lėvizjen e dhjetorit '90
  Nga Xhuxh Xhumaku nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 13-12-2009, 21:54
 4. A e duan shqiptarėt bashkimin kombėtar?
  Nga Sabriu nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 82
  Postimi i Fundit: 05-05-2006, 11:56
 5. Kombi shqiptar ne prag te mijevjeēarit te trete - shkruar nga Ismail Kadare
  Nga Kallmeti nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 18-12-2002, 08:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •