Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 33 prej 33
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Vendndodhja
    angli , londer
    Postime
    16
    drejtoresh kush te tha qe jemi bukurosha ne rradhe te pare e dyta nuk shava njeri une vetem tregova disa shkaqe ne rradhe te trete njohim nickatr sjemi shoke persa i perket talljes dua te ta them ne chat sepse ktu smundem .... pastaj ku shkove dhe e morre shoqerine me ate qe te therret zemra ne sy te prinderve skishte me goje embel .. nejse se ja zmadhojme permasat atje tek udha e shkronjave

    __________________
    ruaje lekun sikurse ruan dybekun
    endrren tende mos ja thuaj askujt

  2. #22
    VlonjaT Maska e BlEdIi
    Anėtarėsuar
    11-10-2002
    Vendndodhja
    Nj
    Postime
    418
    Gabimi qendron sepse Shqiptaret i kan hyp gomarit persteprapthi dhe duan te arrijn atje ku kan patur deshire po pa e ditur akoma se po ecin mbrapesh.
    Shume Shqiptare(adoleshent e te rritur) kan mare ato veset e keqe te botes kurse te mirat nuk i kalojn ne mendje fare.
    Rinise Shqiptare i duket se droga dhe dashuria eshte gjithcka per te ecur ne jete.Te shofesh pak rinin shqiptare pa arritur akoma ne adoleshenc i ke me te dashur/a dhe ne rritje eshte numri qe fillojn e perdorin droge.
    Dihet dhe me sa kam pare dhe di une kur nje femije bie ne dashuri mendon se ajo eshte gjithcka per te.....ja var shkolles,familjes etj dhe mendon vetem per dashurin.Nuk po them se dashuria po i shkaterron sepse eshte nje gje ku te gjithe kalojn nga ajo rruge,por eshte shume heret te shikosh femije pa arritur akoma ne moshen e adoleshences me te dashura dhe as ju pellcet fare se po humbasin shkollen dhe te ardhmen e tyre.
    Per mua nuk eshte problemi vetem ne chat sepse fundja fundit chat eshte dhe perfiton nga ajo qe nuk ka as emer as mbiemer dhe nuk e njef njeri.Por te tilla gjera po shkaterroin brezat e rinj ne shqiperi sepse ju duket jeta fush me lule dhe fluturoin me presh ne ****.
    A mundet qe nje 16 vjecar/e te mendoi per nje dashuri...?Te harroi shkollen,te harroi se nga vjen,te harroi te ardhmen.....ata akoma nuk kan formuar kocken,ata mund te ken nje te ardhme te mire nqs do t'i hyjne shkolles dhe pastaj te mendoin per keto gjera.Jeta eshte e gjate por duhet te dish nga ta fillosh qe ta jetosh,se nqs e ze prej bishti....mund edhe te keputet.....

    Bledi!
    "O bindu o permendu o merr malet e cemendu"

  3. #23
    Perjashtuar nga Mod. Maska e Beni_El
    Anėtarėsuar
    17-04-2003
    Vendndodhja
    Great Britain
    Postime
    41
    e di qe sme lejohet te shkruj te kjo tem vetem nje pershendetje te vockel fare per lal shkod--rano fat dhe mbaresi ne jet lal

    I WISH YOU ALL THE BEST SHKOD--RANO ajde ciao ciao

  4. #24
    Tironc Maska e Gangsta_zone
    Anėtarėsuar
    13-05-2003
    Vendndodhja
    United Kingdom
    Postime
    18
    Matilda kjo teme eshte nji teme interesante per mu i her nuk e di per te tjeret. Po ke dhe shqiptar te mire matilda ku sillen mire dhe shumica e tyre jane ato qe kane dale jasht tetit edhe kane pare boten me sy se aty ne shqiperi rrine te gjithe me thashetheme sodomos plakat i her babababab me ta shpif. Kurse sa per ato qe tha doktorresha kur nuk zenj men dhe ne vend te huaj nuk kane per te zone men nai her. hajt pra ja kalofshi mire te gjithe

  5. #25
    ~SmiLe~ Maska e BaBy_BiRbA
    Anėtarėsuar
    30-04-2002
    Vendndodhja
    Melbourne, Land Down Under
    Postime
    582
    Ehhh..tema nice fare..edhe shume e vertete...

    Per sa i perket te chati njehere..merre me leng se mishi ka mbaruar...behet gare kush te ofendoje me shume...

    Ndersa per shqiptaret qe jane jashte shtetit...shumica e tyre mendojne se jane ne USA apo Uk tani edhe kan prekut qiellin me dore edhe sillen me shume tangerllik...o mete per vete ne fund te fundit.

    As e besoj se do ndryshoje ndonjehere... kalamajt e tyre po rriten ne ate menyre e kshu do vazhdoje...un i kam te rrale shoket apo shoqet shqiptare ktu ne USA...Me mire pak por sakte kur i thone
    Shmile Pweet Face..Me Wubz U :D

  6. #26
    Catch me if u can c me!!! Maska e invisible girl
    Anėtarėsuar
    10-09-2003
    Vendndodhja
    A very invisible place!!
    Postime
    405
    Matilda une tham se ti ke krejt te drejt,se njejta gje me ka ndodhur edhe mua edhe une skam pasur kurr nje shoqeri me shqiptaret vetem ne chat qe kam hy disa here qe sja vlen hiq se aty gjen shqiptar qe vetem dine te shajn.Por mos u mezit se ndoshta ata ne ate menyr ndjehen mire.Ne kemi ikur nga vendi do me than nga alb dhe ruajm si ( like treasure ) fjale qe na thone prindrit qdo dite kujdes NE JEMI SHQIPTAR .
    Pra Matilda ne jemi shqiptar qe si njohim shqiptaret...
    If u r successful,u will win some false friends and some true enemies; Succeed anyway.

  7. #27
    IGLI_mister_KRETA Maska e Kingu_Tirones
    Anėtarėsuar
    04-01-2003
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    20
    dallaveraxhia hallall yllo ke fol mire.por doja te shtoja dicka.sa per vullgaritetin qe eshte ketu ne chat e ka fajin moshat e vogla te frekuentojn chatin kohet e fundit.un jam i user prej gati tre vjetesh mudn te them.dhe mbaj ment qe nuk ka qen keshtu.bile ka patur lezet te hyje ne chat.sepse ishin njerez te respketuar dhe me mosha 18 e lart.ku muabeti ishte nje cike serioz dhe pa teprime duke shar ose ofenduar.kurse tani jan kalaj te tere.nuk them vetem per cunat, por edhe gocat.nuk ben dsot i shaka ose nuk ben dot i muabet per te qen sepse ta shpifin me muabete adoleshence ose kur bojn si trima.gje e cila mua me pelqen shum tek cunat.sepse i them ti takoj po asnje nuk me vjen kam qef ta boj ndonje adoleshent shembull.nejse... mos e vri trurin sepse ka dhe nga keto gjera kurse ne jeten reale ketu ne shqiperi shoqeria eshte e zgjedhur dhe nuk afrohen keta tipa qe jan ketu ne chat.qe e kan menjn vetem te shajn ene te fryhen eshte krejt ndyshe.ja kalofshi mrie kaq kisha
    la festa di san valentino
    e la festa di ogni cretino
    che crede di essere amato
    ma invece lo hanno fregato

  8. #28
    ThE_MaStEr Maska e eastbaby
    Anėtarėsuar
    12-11-2003
    Vendndodhja
    ,,,,, ne univers ,,,,,
    Postime
    211
    Hej me keto qe po thoni na meruat fare si nuk jeni cike patriote mer se sa do qe jemi te ligj nji gjysh kemi te tere me te vertete qe shoqeria adoleshente shqiptare eshte ne nje ndryshim te shpejte por akoma fillestare sepse per cdo gje mundohet ti ngjaj atyre te huajave por e rendesishme eshte qe ajo po shkon perpara ,, ndersa per catin doja qe ne tere ate chat i gjen 5 veta te pakten qe chaton ne shqip se edhe kshu vetem em te huaj te iken truri .c ya all
    Dashuria eshte fillimi i jetes dhe i cdo marrezie ,,, shijoje ate

  9. #29
    Zog-Zotnijet....
    Anėtarėsuar
    22-04-2003
    Vendndodhja
    bristol/angli/npun teme..
    Postime
    125
    po sa budallej ju djemt e sojit ton,,moo
    te gjith qeflinj qokollatash paskeni qene..
    Mos E Maj Mendjen nKobure Per Mi Kndu Gjithmon Trimnis
    Se Me Qa Shohim Neper Filma->Iky Shekull Asht i Dashnis
    ------------------------------------------------------------------------
    ----Me--Shum--Rrespekt--Per--JU-->Degjoni--Kte-Kang --Nga--SCORPIONS----

  10. #30
    trance&weed Maska e ermir mucollari
    Anėtarėsuar
    03-03-2004
    Vendndodhja
    gjithmone larg tokes
    Postime
    15
    Citim Postuar mė parė nga loznjare86
    Matilda,
    Une jam dakord me ty. Ne chat ka perdorim te jashtzakonshem te fjaleve banale. Po duhet te maresh parasysh se shumica e nejrzve qe hyne ne chat hyne se nuk kane c'te bjene edhe duan te tallen pak. Une me pare hyja shume shpesh ne chat po kam gati gjysem viti qe nuk kam hyre fare se nuk ja vlen te meresh me njerez injorante qe nuk dine si te kumunikojne me njerzillek edhe qetesi. Nje mesuese e imja theshte qe njerzit qe perdorin fjale banale i perdorin se nuk dine fjale te tjera. C'do njeri me edukate duhet te dije me mire se sa te shaje. NUK KA RENDESI JANE MESHKUJ APO FEMRA!
    Sa per shoqeri mos ki merak se do te gjesh. Fillimi eshte i rende gjithmone. Shqiptaret gjithmone e gjejne njeri-tjetri se ne vend te huaj gjithmone ke nevoje per njerzit e vendit tend.

    Ps: Ku ndodhesh ne Amerike?
    sa per fjale banale .......o perdorin te huajt o sperdor njeri , shembulli konkret keta hiphopistat e rinj qe kane filluar te shajne shqip ke turp te degjosh nje kenge ne shtepi se te degjon prindi femer ,kurse ne lidhje me chatin ata meshkuj qe shajne ne chat pa arsye do ti quaja bastarde qe nuk kane zemer te perballen me realitetin por shqetesues eshte dhe fakti qe ka dhe shume ku*va qe te shajne pa te pershendetur fare , une jam i mendimit qe ato e meritojne apo jo...........?
    kujt i pelqen muzika te beje nje zeeeeeeeeeeeee

  11. #31
    ~*SoMeOne's LiL SuGar*~ Maska e sweet_babe
    Anėtarėsuar
    09-08-2004
    Vendndodhja
    ~*Ne endrrat e Mia dhe te Tuat...*~
    Postime
    503
    Shume po degjoj ketu qe "Shqiptaret merren me thashe theme..."
    Sjemi vetem ne jo. Se amerikanet jane me keq. Pa le italianet.
    Cdo njeri sado i mire te jete, nje gje do e thote per nje person ; se vete jeta i ka keto thashe themet e perditshme. Eshte e pa mundur tju shmangesh.
    ~* After the baby talk the Gu Gu Ga Ga, you ask me can you be my Bi Ej Bi Y*~

  12. #32
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anėtarėsuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Amerikanet e kane jeten ne terezi.

    Adoleshenca Shqiptare ka lujt menc xhanem... hec se vetem kshu na pranon BE.
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e Jetmiraaa
    Anėtarėsuar
    03-11-2023
    Vendndodhja
    Tokė
    Postime
    744

    Pėr: Adoleshenca shqiptare!

    Pas vitit 2012,adoleshentėt morėn rrugėn e tatėpjetės.
    Nuk shikon njė adoleshent tė porosisė njė libėr, apo tė rregjistrohet nė bibliotekė.
    Shikon vajza qė zhyten nė kredi pėr telefonin e fundit.
    Shikon djem qė marrin makinėn e babait e bėjnė kėrdinė.
    Shikon vajza qė pas gjymnazit nė vend qė tė luftojnė pėr njė shkollė ,por presin ndonjė buf me letra angleze.
    Ka ardhur epoka e analfabetizmit.
    Ka ardhur epoka e degjenerimit.
    "Nuk punoj unė me 400 mij lek":-thėnia e shum tė rinjve.
    Do iki unė, do bėj lek
    Eh adoleshenca.
    E mjera Shqipėri.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

  1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
    Nga ILovePejaa nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 85
    Postimi i Fundit: 15-11-2022, 22:39
  2. Sulė Hotla (1875-1947), Njė Jetė Pėr Shqipėrinė
    Nga strong_07 nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
  3. Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
  4. Kristo Frashėri: Dilema pėr Himarėn
    Nga Qafir Arnaut nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 28-02-2006, 13:56
  5. Letėrsia Shqiptare
    Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Enciklopedia letrare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-10-2005, 14:02

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •