Close
Faqja 10 prej 11 FillimFillim ... 891011 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 215
  1. #181
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anėtarėsuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Jo Nuk njeh moshe, ja mbeshtes Birit tim mendimin Ino ke ran mrena me nai ne chat

  2. #182
    ** ParT oF mY LiFe ** Maska e LoveLyBruneTT
    Anėtarėsuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    *** Same plaCe I was Last niGht ***
    Postime
    805
    A njeh dashuria moshe?

    NOPE ............... vetem drute vihen ne radhe,...lol
    ****************************************

  3. #183
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anėtarėsuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Nė ēdo vend ku ka jetė
    Postime
    5,321
    Per mendimin tim dashuria nuk njeh moshe. Mjafton qe dy personat ta duan njeri tjetrin njelloj dhe te jene te sinqerte ne nje lidhje dhe mosha nuk do kishte asnje lloj ndikimi mbi ta.
    Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

  4. #184
    i/e larguar Maska e selina_21
    Anėtarėsuar
    22-07-2004
    Vendndodhja
    ≈ღ≈United States!ωho thє Hєll ωants to livє Hєяє Foяєvєя!!=Iм α cгαzу вαву...Hαte IT OR LOVE IT.ღ
    Postime
    1,099
    Lukas jam plotesisht dakort me mendimit tat.

    Sinqeriteti ne dashuri eshte gjeja me e madhe per te dy..

  5. #185
    New York Maska e mario_kingu
    Anėtarėsuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    pyetje eshte kjo
    Partizoni

  6. #186
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    Jo nuk mendoj se njeh moshe mjafton te duhen dy personat

  7. #187
    lepurushe Maska e bebushja
    Anėtarėsuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    Te Njejten Gje Mendoj Dhe Une ^dashuria Nuk Njef Moshe^
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

  8. #188
    Pro Floodist :D Maska e ino89
    Anėtarėsuar
    19-10-2005
    Vendndodhja
    Elbasan
    Postime
    212
    per mendimin tim dashuria nuk njef nje moshe ose nuk ka nje moshe te kufizuar

  9. #189
    Vlonjat sa te jete jeta Maska e Igli_Vlonjati
    Anėtarėsuar
    24-03-2006
    Vendndodhja
    Vlore/Tirane
    Postime
    439
    Citim Postuar mė parė nga bebushja
    Te Njejten Gje Mendoj Dhe Une ^dashuria Nuk Njef Moshe^
    Eshte shume e vertete qe dashuria nuk njeh moshe (dhe per kete kemi fakte), por une do te theksoja se dashuria e vertete e 1 djali nuk barazohet kurre me dashurine e vertete te 1 vajze.
    Ne Jete Duhet Te Udhehiqemi Nga Arsyeja Dhe Jo Nga Pasioni

  10. #190
    i/e larguar Maska e Homza
    Anėtarėsuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Mendoj qe dashuria duhet te kete nje kufi ndaj moshes. Une kam pas nje dashnore kur kam qene 15 vjec ajo ka qene 2 vjet me e madhe se une, dhe kjo eshte diferenca me e madhe qe kam pas me ndonje dashnore.

    Duhet te jesh qorr, i pashpres, burgaxhi qe te vesh me ndonje plake qe burri i ka vdek qe ne luftene dyte boterore. Perjashtime vetem e vetem per halle, sic jane letrat.

    Dmth mosha duhet te njohe kufi, patjeter.

  11. #191
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240
    Ljubav Ne Broji Godina

    Ncuq Dashuria nuk njeh Vitet
    #VamosArgentina

  12. #192
    Maska e *Babygirl*
    Anėtarėsuar
    06-07-2006
    Vendndodhja
    Local Disk :D
    Postime
    910
    Ljubav Ne Broji Godina (Kush ta tha kete gje ty) broji, broji

    Un mendoj qe njef, psh smund ta dashuroj nje djal qe eshte 15 vjec apo nje qe eshte 50...Bohhhhh
    Te pakten 3-7 vjet te jete ma i madh se un...
    Mos jeto pa buzėqeshur...sepse dikush nė kėtė botė jeton nga buzėqeshja jote ...!

  13. #193
    me 40 hajdutė Maska e alibaba
    Anėtarėsuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Dhe unė kam pasur njė femėr 15 vjeqe... e re..lol
    Po unė isha atėherė 12 vjeq.

  14. #194
    Citim Postuar mė parė nga ben-shkodrani
    Shume vajza ose djem , gjithmon kur bie fjala tek mosha e te dashurit apo te

    dashures ,thojn psh . Une e dua ta kem te dashurin jo me shume se dy vjet te

    madh , disa te tjere thone e dua nje moshe me mua te jete , disa te tjere thone

    se dashuria nuk nje moshe .


    Pytja ime eshte a njeh dashuria moshe ?

    Pra ju ftojm te diskutojm , dhe ne qofte se ju keni ndonje fakt nga jeta reale na e

    tregoni ne kete teme .


    Ju pershendes Ben_Shkodrani
    them se dashuria njeh moshe ne raste te vecanta , kur femra eshte me e madhe ne moshe gjithmone ka njohur moshe gjthshtu ku ka difernce mbi 15 vjet , por ne rastet kur je i ri apo i vjeter them se njeriu ecen gjate gjithkohes ,pse jo dhe me fantazi te trepuar se nje dite dikush do trokase ne jetn e tij dhe do te jete i perafert me ate qe ka imagjinuar kesaj soje
    Pse?

  15. #195
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-04-2005
    Postime
    117
    Them se dashuria njeh moshe. Nuk duhet te flasim per diferenca 2-3 vjete sepse ato ne shumicene rasteve nuk jane te dukshme. Nese marrim nje raste ku diferenca i kalon 10 vjetet. Nese nje mashkull eshte 10 vjete me i madh ai ofron siguri ne femren qe ka pran por edhe e frenon ate ne levizjet e saj te moshes. Duke pasur parasysh qe kalimi i viteve ne femrat ndihet me shume mund te them se kjo diference do dukej me e paket me kalimin e viteve. Ndersa nese do te ishte femra 10 vjete me e madhe do te thoja kjo lidhje nuk do te zgjaste shume, pasi kjo diference do te ndihej shume sidomos me kalimin e viteve. Edhe vete gruaja do te ndihej keq pasi nuk do te mund te kenaqte epshet e moshes se mashkullit. Sipas mendimit tim gjithmon diferenca te medha nuk jane te mira per nje lidhje. Ndersa kur keto diferenca jane te ngushta nuk besoj se eshte problem.
    Jeta eshte e shkuter, dita eshte e gjate.

  16. #196
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    13-09-2006
    Postime
    14

    une mendoj se po

    une do thoja se po

    une mendoj se nese vjen te zgjedhim nga disa njerez qe si kemi njohur me pare mund te bejme ndonje dallim ne moshe dhe kemi ne duart tona veten dhe te drejten e vendosjes dhe ti themi dikujt JO SE JE I/E VJETER OSE PO ME PELQEN KJO EDHE PSE I KA CA VITE TEPER.....ndersa dashuria njeh saktesisht moshen.....dashura njeh moshen per nje arsye qe ne nuk mund ta kontrollojme.....temperamenti, pjekuria, pervoja bejne qe dashuria te dalloje moshen....vet instikti nuk na le te dashurohemi ne dallime te medha te moshes pershak te mosperpuethshmerise se temepramentit dhe pjekurise mendore...andaj dhe vete ndjenja na ben te largohemi

  17. #197
    ElBaSanLLiU PeR JeTe Maska e KiNgu_Elb
    Anėtarėsuar
    09-10-2005
    Vendndodhja
    elbasani
    Postime
    109
    Pershendetje te gjitheve ju qekeni shkruar lidhje me temen pasi kam pare shumicen e shkrimeve qe keni bere lidhje me temen do te shtoja edhe un dicka



    Dashuria nuk njeh moshe kur thuhet nuk njeh moshe behet fjale per nje moshe te kufizuar nga prej 8 e deri ne 13 vjet do te thoja ne se dikush nga ju di ndonje diferenc te me te madhe lidhje me moshen qe kam shkruar le te bej nje kundershtim te vogel un per vete nuk do ta kisha problem po ta merrja apo ta kisha te dsahuren mbi 10 vjet me te vogel se veten time nuk shoh ndonje problematik lidhje me kete gje mbi moshen nuk po flas per nje moshe qe mashkulli te jet mbi 20 vjet me i madhe se femra se ne se ajo femer shkon me nje mashkull qe eshte mbi 20 vjet shkon per hir te pasuris qe mund te ket ai mashkull nuk ndonjen dashuri per ate pervec pasuris se si e si te jetoj me e lumtur e mos vuaj ne te ardhmen gje qe kjo po ndodh te pakten edhe ketu en shqiperi gjat ketyre 10 vjecarit te fundit ka shume vajza qe i kan te dashurit mbi 20 vjec po nuk jan te lidhur se e dashurohet vajza me te po ajo lidhet se ai eshte i pasur ka makine me pak fjale shumica e vajzave lidhen mbas lluksit edhe rrojne nen hijen e te tejrve gje qe kjo nuk eshte e hijshme.


    Mosha ideale per te patur nje te dashur do ishte nga mosha 5 e deri ne 13 vjet me i madhe e jo me shume se ne se do te kaloj 20 vjet do te thote lidhje per interes ose per hire te pasuris qe ka ai mashkull .


    Dashuri nuk njeh moshe
    Mosha ka nje kufi


    Respekte edhe per ju qe jipni mendimin tuaj lidhje me kete tem sa do pak interesante



    RESPEKTE NGA ANA IME
    Ēdo Gje Mbaron Aty Ku Ka Filluar

  18. #198
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    3,395
    Dashuria nuk njeh kufij moshe feje krahine apo ideje.
    ajo eshte dicka gjitheperfshirse,i gjithe njerezimi eshte produkt i saj.

  19. #199
    shumė romantike...... Maska e fjollita
    Anėtarėsuar
    12-09-2006
    Vendndodhja
    diku nė zemren tėnde.....(pejė)
    Postime
    91

    Smile ndoshta

    dashuria nuk njeh moshe.. por nuk mund te themi qe edhe femijet e vegjel mund te dashurohen (joke)

  20. #200
    *KiSsEs* Maska e summer_babe
    Anėtarėsuar
    21-08-2006
    Vendndodhja
    te duhet gje ty?
    Postime
    59
    Njeh dashuria moshe njeh.... Kam njohur njehere nje vajze qe ishte 19 vjec edhe kishte te dashurin 50 vjec.... whaaaaatttt!!!!! ......... I dashuri me i moshuar se babai i saj..... Tani une nuk po them kur je ti 18 djali eshte 25 ose.... por me te madh..... mbase edhe ka romance po shume larg ne moshe.... sikur ecen per dore me babain... eeeeewwwwwww hahaha
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Blue_sky : 27-09-2006 mė 04:36
    Linda pa deshiren time, do vdes pa deshiren time, me lini te jetoj ashtu sic dua vete

Faqja 10 prej 11 FillimFillim ... 891011 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. SPIRITUALITETI: Kapitulli IV - Dashuria ėshtė virtyti mė i madh
    Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 01-10-2006, 14:57
  2. Koncepti i Dashurisė Kristiane
    Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 14-08-2005, 19:05
  3. Dashuria rilind ēdo ditė
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 10-07-2005, 09:57
  4. Lumi i zjarrtė
    Nga Matrix nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 25-02-2005, 08:04
  5. Dashuria Romanca Dhe Shen Valentini
    Nga Klevis2000 nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 15-02-2005, 12:20

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •