Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 25
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-12-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    7

    As të dashur e as shokë

    Ej miq, nuk para shkruaj shpesh se nuk kam shume kohe, megjithese lexoj dhe vleresoj ato qe shkruani ju...
    E dini, eshte shume e dhembshme...Te kesh nje shok, te mire, te flasesh me te, ta ndiesh prane, te te tregoje e ti tregosh gjithcka per veten..pastaj vjen nje moment qe te dy e ndieni s edicka po lind, druheni, keni frike ta pranoni, por ja qe ndodh..nje darke ne restorant, shume vere e kuqe, gati gkjysem te dehur dhe ti ndien se po puthesh me mikun tend. Vjen e nesermja dhe nuk di si te sillesh me te, pastaj kalojne pak dite dhe kupton se mendjen e ke aty, fillojne gerricjet, puthjet, marredheniet as si shoke e as si miq, fillon e ndihesh shume mire....deri kur vjen nje cast qe i humb te gjitha. Pse? Pse? Pse? Tani nuk jemi me si perpara, Nuk jemi as shoke dh ekjo me dhemb shume, por as te dashur dhe kjo me lendon. pasi mendoj s ecfare nuk shkon me mua qe nuk arrita te ngelem e dashura e tij. Tani me mungon shume. E shoh cdo dite pasi ne punojme ne te njejtin vend dhe ndiehm tmerresisht keq. Edhe kur flasim pe rpunen, muhabeti na shket nga duart, por kjo sdo te thote se arrijme te flasim si te dashur.
    Keshtu miq, edhe ndodh
    keshtu e ka jeta
    tung

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e zeus
    Anëtarësuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Këtu
    Postime
    944
    ----------------------------------------------

    Pse u ndatë nuk e kuptova?!

    ----------------------------------------------
    Në botë ka 10 lloje njerëzish: ata që kuptojnë sistemin binar, dhe ata që nuk e kuptojnë!

  3. #3
    Reflection Of Passion! Maska e Stela2
    Anëtarësuar
    11-11-2002
    Vendndodhja
    ne europen qendrore
    Postime
    12
    Alisha ndrro punen me mire se do rreshkasi muabeti pa e kuptuar dmth nga puna edhe ndonjeher kur do ndjehet bosh ai,po qe se se kap ti dot situaten e te thuash stop... aha sorry qe po ta them po do luani me veten....
    me te mira
    Last night I slept alone
    I stayed at home
    For the first time since you've been gone babe
    No friends to understand
    To lend a helping hand
    To ease the greatest pain I've ever known .........

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e petriti07
    Anëtarësuar
    09-05-2003
    Vendndodhja
    angli
    Postime
    33
    Alisha nuk e ke shpjeguar mire situaten megjithate per mendimin timjepi edhe 1shanc tjetermos me ul veten tende,,,te uroj qe te bashkohesh perseri ....Shendet mos u merzit.
    Krenar te jem shqiptar !

  5. #5
    goc tirone
    Anëtarësuar
    07-03-2003
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    18
    dhe une jam dakord me patriotin jepi dhe nje shanc tjeter dhe shiko neqoftese duheni mos le azgje tju ndaje se do behesh pishman me vone por mund te jete shume vone per tu kthyer mbrapsht sepse nje tjeter mund ta ket zene.
    te uroj gjithe te mirat dhe sic thote nje fjle e urte popullore shqipetare " gegjo 100 vete e bej si di vet"
    me respekt roxana

  6. #6
    Heartless Maska e White_Angel
    Anëtarësuar
    11-01-2004
    Vendndodhja
    Kristal......
    Postime
    1,293

    Lightbulb

    Alisha degjo zemren Dashuria lind ne shume situata dhe ndoshta kjo mund te jete nje shkendije dashurie per ju te dy.Shume njerez jane dashuruar duke qene miq te mire .E di se dikur thonin: dy te dashur nuk behen kurre miq por dy miq behen te dashur.
    Te pershendes White_Angel
    O Zot per vete sdua gjë jo...por për prindërit nje dhëndër të bukur!

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-12-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    7
    OHHH, miqte e mi,
    flm qe me keni lexuar dhe keshilluar. Ne fakt, ndersa ju pergjigjem ju, akoma jam ne pune pasi e tille eshte puna ime dhe AI ndodhet gjysem metre larg, tek kompjuteri tjeter, po punon... Jam ne siklet te madh sepse ndiej se me pelqen, por ndiej se AI eshte ftohur shume....Arsyeja...ja cila eshte...Kohe perpara ai ka qene me dike dhe une e di mire, pasi me fliste per te gjitha problemet qe kishte me te(dhe ju siguroj se kishin shume, pasi ne ishim vetem shoke dhe ai vetem shfrynte me mua)...Ajo, sikurse me shpjegonte ky nuk i ndahej, derisa Ai e nxiti te largohej jashte, ne Itali me duket, ku kjo goca ka edhe familjen. Me ikjen e saj, Ai fitoi lirine(gjithmone sipas tij), pasi ajo e kushtezonte shume kohen dhe jeten e tij. Jam vete deshmitare e sa skenave aspak te bukura midis tyre, ku ziheshin per cdo gje dhe nga mengjesi ne darke. E keshtu, Ajo iku, e merrte ne tel nga Italia por ky e shmangte me idene se rruget u jan endare tashme.. Kaluan koke, kohe , kohe dhe ne (une dhe ai e pame vetem ashtu siç kam shpjeguar ne fillim). Dhe nisem dicka shume te bukur, Ai ndihej i rilindur dhe une, te them te drejten ndihesha mire, madje shkelqyeshem, por gjithmone me nje ndjesi te idhet brenda vetes, sespe me dilte para syve lishja etyre, te cilen Ai gjithmone ma injoronte.
    Por, para pak kohesh, gjerat ndryshuan. Ajo u kthye nga Italia per 2 jave, jane takuar dhe qe ate dite, gjerat krisen midis nesh. Ajo qe me vjen inat lidhet me faktin se une u ndieva e tradhtuar ne shpirt, dhe e zhvleftesuar, pasi qendrimet tona bashke, per dy jave u reduktuan mjaft dhe mbi te gjitha u ftohem shume... Ajo perseri ka ikur, serish Ai plasi sa e nisi duke i thene se e kishte pritur vec per hir te koheve te shkuara, por ja qe gjerat midis nesh nuk jane me si perpara. Ai eshte tmerresisht i ftohte..
    e dini cfare? Mbreme dolem bashke...Pime birre, shkuam ne shtepine time, gatuam bashke, biseduam gjate per punen, punen, punen, shoket e punes, problemet aty dhe .....ftohte u ndame. Ah, po u puthem por shuem ftohte. kaq. Nuk e di me se cpo me ndodh. Nuk mund te heq dore nga dicka qe e kam perdite para syve por nuk di si te sillem me te.... Kaq per tani.
    besoj s efola gjate.
    Mbase me gjykoni keq, por ja qe keshtu kane ndodhur gjerat...Shemtuar.
    Çfare te bej?????
    Çfare?

    ika per momentin...
    do kthehem prap. ciao

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Anisela
    Anëtarësuar
    20-01-2004
    Postime
    764
    Shoqeria nuk kthehet ne dashuri!!!!Me vjen keq por shumica e rasteve e ka vertetuar qe dhe shoqeria eshte prishur!!!Te them dicka duke u bazuar tek keto gjera qe ti ke shkruar-ai djali ka ndjenja per ate vajzen tjeter,pra largohu ngadale prej tij,se do jesh ti qe do vuash me ne fund!!!Me respekt Anisela
    Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

  9. #9
    Heartless Maska e White_Angel
    Anëtarësuar
    11-01-2004
    Vendndodhja
    Kristal......
    Postime
    1,293

    Unhappy

    Hmmmmmmmmmmm ALISHA Per mendimin tim ti e shef dhe vete qe ai nuk do nje lidhje me ty.Pse e shtyn drejt dickaje qe ndoshta do pendohesh shume.Me mire miq. Te ktheva pergjigje me pare se nuk e dija se ne cfare situate ndodheshit por mosssssss Largohu .Se do te duket vetja si nje prishje lidhjeje.SI DO TE TE DUKET TY TE FUTET DIKUSH NE LIDHJEN TENDE????????/ Ajo vajza prape e dashuron ate Pse vazhdon ai ta takoj kur nuke edashka me??????Hmmmmmmmm shume konfjuze. mendii im qendroi dhe ti ftohte dhe do te shohesh reagimin e tij.E di qe ndoshat zemra te dhemb po veri nje gur.Ndoshta do dalesh fitimtare.



    Respekte
    O Zot per vete sdua gjë jo...por për prindërit nje dhëndër të bukur!

  10. #10
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Nodh qe shoku mund te jete shok i mire per ty...
    Por edhe ndodh qe nuk eshte i mire ne marredhenie romantike.

    Ftohja e tij te jep pergjigjen qe kerkon nga ne.
    Lidhja mbaroi.
    Mund edhe ta forcosh qe te vazhdoje, edhe te pajtoheni, te dashuroheni...
    po ia vlen?
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Eshte e qarte qe ai te sheh si shoqe per te qare hallet, sepse megjithese jeni puthur etj, nuk ka treguar interes per nje lidhje te qendrueshme. Problemi eshte se e paske ne pune. Ke 2 rruge, 1.ose ta harrosh (qofte edhe duke lene punen)
    2. beje xheloz, sill ndonje bukurosh aty, dil me te etj. Ne rast se nuk reagon edhe pas kesaj, te jesh e bindur qe thjesht te sheh si shoqe.

  12. #12
    GuEsS...? Maska e Leandra
    Anëtarësuar
    24-10-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    185
    Postuar më parë nga D&G Feminine
    Eshte e qarte qe ai te sheh si shoqe per te qare hallet, sepse megjithese jeni puthur etj, nuk ka treguar interes per nje lidhje te qendrueshme. Problemi eshte se e paske ne pune. Ke 2 rruge, 1.ose ta harrosh (qofte edhe duke lene punen)
    2. beje xheloz, sill ndonje bukurosh aty, dil me te etj. Ne rast se nuk reagon edhe pas kesaj, te jesh e bindur qe thjesht te sheh si shoqe.
    Keshtu mendoj dhe une, shiko nese behet xheloz, vetem sa ta vertetosh.
    Une me ty pata fillu
    vec ta bej tjetrin xheloz,
    e tash me ty jam dashuru,
    ...kjo pune me ben nervoz....

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-12-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    7
    Ok, Ok, e di se keni te drejte kur me thoni se duhet ta harroj, megjithese eshte shume e veshtire. Me vjen inat me veten, mbase me mire do ishte te mos e kisha shkelur q ene fillim shoqerine, pasi kurre me pare se kisha pare si t dashur, ishim shoke shume te mire...hmmmmmm, Po tani? qe une kam filluar ta dua, me dhemb shpirti, pasi ai, per nje kohe te shkurter krijoi nje bote aq te pasur e te bukur me mua, saqe tashme ndihem si e vdekur kur shoh se si dheu shembet nen kembet e mia... Nejse....FLM, Zeus, Stela2, petriti07, roxana, white angel, Anisela, Ekzekutuesja, D&G Feminine, Leandra, qe me lexuan dhe keshilluan... Besoj se keni te drejte. Secili prej jush me dha nje tabllo te asaj qe pak a shume di dhe ndiej edhe une, por pse e paskam te veshtire ta pranoj. Do provoj te jem indiferente, por s'e di sa do ia arrij...Nje kompjuter gjysem metri larg, eshte nje distance totalisht e kapercyeshme, kur zemra te rreh fort, degjon muzike te bukur ne sfond, dhe aq me teper kur sheh koken e tij bjond....Sikur kete histori ta degjoja nga secila mikesh e imja, do i thoja: "budallaqe je...Mos e vrit mendjen...Por kur e perjetoke vete...hmmmm, nejse... Ciao. do flasim prap, flm edhe nje here. Ndihem disi me mire tani qe fola me ju...

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Anisela
    Anëtarësuar
    20-01-2004
    Postime
    764

    Sinqeritet

    Nje kompjuter gjysem metri larg, eshte nje distance totalisht e kapercyeshme, kur zemra te rreh fort, degjon muzike te bukur ne sfond, dhe aq me teper kur sheh koken e tij bjond... Meqe ti the kete.....Une do kisha bere keshtu-Do i shkoja prane dhe do i tregoja se si ndjehem ne prani te tij dhe brenda vetes!!Ne qofte se ai nuk ka ndjenja per ty,do te jete i detyruar te te thote te verteten,dhe eshte radha e tij te te ndihmoje duke u larguar nga puna,se dhe ti i ke degjuar hallet e tij dhe e ke ndihmuar kur ka qene nevoja...Pra mos u tremb por thuaja njehere e mire...Te betohem se do ndjehesh mire pas kesaj....Se dhe ai nuk eshte pa faj.....!
    Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

  15. #15
    DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
    Anëtarësuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Durres - Shqiperi
    Postime
    2,071
    Pershendetje Alisha.

    E kam lexuar me shum vemendie temen qe ti ke hapur edhe per problemin qe ti ke trajtuar ketu mes nesh.
    Por ama ta dish qe me ka ardhur vertet keq pse, sepse pak a shume nje ngjare si tu me ka ndodhur edhe mua edhe une e di me gjith shpirt se sa vuan edhe se sa e ndjen mungesen e pertnerit qe ti ke afer ne kompjuterin tjeter.

    Por ama une nuk mund te te them se cfare te besh sepse pjesen e fundit se kam perjetuar sepse personi qe une u bashkova u largua nga ajo pune ku punonim bashke dhe kshu ngela vetem.

    Por do te keshilloj vetem nje gje qe behu e fort edhe mundohu ta permbash veten ne max. edhe mos e injoro shokun e zemres kurr.

  16. #16
    madmoiselle Maska e angeldust
    Anëtarësuar
    08-06-2002
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    1,368
    Citim Postuar më parë nga Alisha
    Po tani? qe une kam filluar ta dua, me dhemb shpirti, pasi ai, per nje kohe te shkurter krijoi nje bote aq te pasur e te bukur me mua, saqe tashme ndihem si e vdekur kur shoh se si dheu shembet nen kembet e mia...
    Kjo vjen pasi gjate kohes qe keni qene te afert me njeri tjetrin dicka ne shpirtin tend ndryshoi pergjithmone, fale eksperiencave qe i perjetuat bashke si cift. Dhe nese largohesh nga ai tani, shpirti yt te duket i pajete dhe bosh... Gjate transformimit te qenies tende ne kohen qe kaluat bashke, u krijua nje hapesire e re brenda teje te cilen vetem ai mund ta mbushe. Ndoshta ty mund te mos te te pelqeje te degjosh gjera te tilla, ose tashme je e interesuar vetem ne keshilla se si ta harrosh, por edhe une dikur kam perjetuar dicka te tille dhe nuk eshte aspak e lehte.

    Besoj se per keto gjera mund te flasesh me te sinqerisht duke ia hapur zemren, por edhe kjo nuk garanton se do te te lehtesohet dhimbja.

    Megjithate, harrimin e mundimshem e bejne edhe dyfish me te mundimshem pse-te e papergjigjura. Ai t'i ka borxh te pakten keto pergjigje, si edhe sinqeritet ne sjelljet dhe fjalet e tij me ty, por jo gjithmone njerezit ne pozitat e tij e kuptojne kete, ose thjesht s'i ze meraku sepse per vete e hodhen lumin. Ti nuk mund t'i kerkosh te te doje nese ai s'te do, por patjeter qe mund t'i kerkosh te mos luaje me ty, dhe te te thote gjithmone te verteten.

    Sa per faktin qe ai e takoi ish-te dashuren, nuk e di une se cfare bene ata bashke sepse ti nuk e ke sqaruar, por s'eshte e pamundur qe te kete qene thjesht nje takim kortezie/shoqerie. Fundja ata s'jane te huaj me njeri-tjetrin. Perpiqu te maresh vesh se c'u be ne ky takim, para se te hidhesh ne gjykime xhelozie....... nuk e di.

    Na thuaj pak, si ka vajtur puna deri tani?
    Me perzemersi, angeldust.
    In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

  17. #17
    antar
    Anëtarësuar
    19-01-2004
    Vendndodhja
    rrotull Dajtit
    Postime
    58

    HEJ Alisha

    Keni qene shume shoke bashke e nuk duhet ta humbisni kete miqesi,po te flisni,cdo gje do kthehet si me pare,ate e ke ne dore ti,psh po te lidhesh me nje djal thjesht per ta hequr nga mendja shokun qe e do shume,shume here ka ndodhur qe perfundon ne dashuri edhe miqesia,por me sa ke treguar ti,ai eshte i dashuruar me ishin,e me ty e ka mbase vetem kalimtare.
    Te uroj shume fat,e mos e ler punen

    na trego si te vene punet
    [size]Ashtu kuptova se ne te vertet
    kisha arritur ne SHQIPERI
    nje vend me nje mije bukurira
    por i shkelur nga nje turme,e cila
    ushqen nje fare urrejtje kunder bukuris
    keshyu n.q.s ne SHQIPERI bukuria eshte e perbuzur dhe shkelmuar ska dyshim se fisnikeria nje nga
    virtytet e vjetra te kombit shqiptar
    eshte ende gjalle......
    FAIK KONICA[/size]

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-11-2004
    Postime
    24
    Alisha, hiqe fiksimin nga ai sepse nuk ja vlen. Eshte e qarte qe ti e do kurse ai jo. Edhe nqs do doje dicka, si cun po te them qe nuk eshte ajo qe mendon ti. Kshuqe hiq dore dhe mos e torturo veten kot. Nuk ka ngel bota vetem ke nje njeri.

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Alisha,

    Lidhjet ne pune jane shume stresuese, sidomos ne Shqiperi ku behesh edhe objekt thashethemesh nga grupi tjeter i kolegeve.(Besoj se pjeesa me e madhe kane eksperienca jo te kendshme nga mardhenie te tilla)

    Nga me te vjetrit kam marre nje keshille: "Ne oborr te shtepise mos bo therrime".

    Nje pyetje per nje situate me te qarte. Pozicioni te te dyve ne pune eshte i njejte apo njeri eshte me lart se tjetri?

    Anyway te uroj me te miren

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Ok se di cfare ka ndodhur meqe kjo teme eshte hapur 8 muajet qe kaluan

    per mendimin tim, nje person mund te ndihet me mire pasi nje lidhje ftohet ose mbarron, kur bie ne dashuri me dike tjeter...otherwise, do jesh e trishtuar per nje kohe te gjate
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Nq se ajo ka të dashur, por ju e doni...
    Nga Hardware në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 61
    Postimi i Fundit: 01-09-2008, 06:18
  2. Një dite do t'i kujtoni këto që po ju them
    Nga qorri_30 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 26-09-2006, 11:47
  3. "I dashur armik"
    Nga dodoni në forumin Kinematografia dhe televizioni
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 31-08-2004, 16:24
  4. Nuk mundem të të quaj e Dashur
    Nga zemri në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 23-08-2002, 06:04
  5. Pershedetje o Populli im i dashur!!
    Nga Eriglen në forumin Prezantoni veten në forum
    Përgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 08-07-2002, 07:23

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •