Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Pelasgian
  Anėtarėsuar
  16-06-2002
  Vendndodhja
  Londer
  Mosha
  52
  Postime
  391
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Promovimi i librit

  Me 17 Korrike ne Londer do te behet promovimi i librit AN ENGLISHMAN IN ALBANIA, e shkruar nga D R Oakley Hill.

  Kjo liber eshte shume interesante dhe tregon popullin Shqipetar permese syrit te nje Anglezi. Ky Anglez kishte punuar per mbretin Zog 25 vite. Ka qene anetar i intelligjences Angleze dhe CIAs.


  Miku im Bejtullah Destani me ka thirre te marre pjese ne kete promovim.

  Nese dikush eshte i interesuar une mund ta siguroj ndonje liber per ta. Sidoqofte do ta pyes z Destani per menyren e postimit etj.

  Ju lutem me tregoni para dates 17. 7.02

  Qmimi eshte 12 funta angleze ose 24 dollar.

  Me nderime,
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Pelasgian : 09-07-2002 mė 22:07

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Pelasgian
  Anėtarėsuar
  16-06-2002
  Vendndodhja
  Londer
  Mosha
  52
  Postime
  391
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Promovimi i librit

  An Englishman in Albania

  Promovimi i ketij libri ishte shume i sukseseshem. Moren pjese personalitete te larta si Angleze ashtu edhe Shqipetare.

  Nga Anglezet kishin ardhe historian, skenarista, aktore, profesora dhe miqe tjere.

  Kishte edhe miqe te Shqipetareve nga vende tjera.

  Fjalet promovuese moren anglezet, Lord Bethel dhe Colonel David Smiley. Ky i pari ishte shoke i ngushte i D R Oakley-Hill.


  E uroj z Bejtillah Destanin per punen e palodhshme qe bene ai per historine dhe te miren e ketij kombi.

  Per ata qe kane deshire te kontaktojne z Destani kjo eshte adresa e tij.

  albastudies@hotmail.com

  Me nderime,

 3. #3
  Atdhetar Maska e Dasius
  Anėtarėsuar
  21-07-2010
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  36
  Postime
  295
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  A ekziston ndonjė version online i kėtij librit se e du patjetėr??? Ose i shtypur qė mund ta blej kėtu nė shqipėri, ose fundja edhe ta pororsis.
  Atdheu mbi tė gjitha
  Tradhtarėt nė tė s'ėmės

 4. #4
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga Dasius Lexo Postimin
  A ekziston ndonjė version online i kėtij librit se e du patjetėr??? Ose i shtypur qė mund ta blej kėtu nė shqipėri, ose fundja edhe ta pororsis.
  Eshtė pak i shtrenjtė se nuk botohet mė. Un kam rastisur ta lexoj shkarazi dhe qe shumė interesant. Mirė do ishte tė botohej nė gjuhėn shqipe.

  http://www.amazon.com/gp/offer-listi...condition=used
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

Tema tė Ngjashme

 1. Libra te rinj
  Nga dodoni nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 89
  Postimi i Fundit: 11-01-2012, 21:14
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-05-2009, 02:45
 3. Vdekja e leximit dhe Kainėt e librit - Agron TUFA
  Nga [xeni] nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-04-2006, 06:19
 4. Lumturia E Librit
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-08-2005, 18:29
 5. Tollovia Dhe Arroganca E Librit Shqip
  Nga Diabolis nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-06-2004, 21:35

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •