Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11
 1. #1
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812

  Atmosfera e Festave!

  Perse festat nuk kane me atmosfere? Dikur ishte ndryshe. Nuk e di nese bashkoheni me mendimin tim!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-07-2003
  Postime
  726
  Mina

  Bashkohem me mendimin tend dhe sipas mendimit tim festat nuk kane me te njejten atmosfere entuziastike si me pare per shume arsye:

  E para mendoj ka te bej me njerezit me shume qe ndodhen ne mergim. Familjet te afermit jane te percare, dhe ky eshte nje faktor qe atmosfera nuk eshte me si me pare.

  E dyta eshte se me pare Shqiptaret prisnin festat gjithashtu per te ngopur stomakun e tyre te thare e te shijonin ushqimin qe nuk mund ta kishin dite per dite, jave per jave, apo muaj per muaj. "Oh eshte Viti I Ri" "Do ham mish kaposhi dhe bakllava"

  E treta dhe e fundit per mua eshte se tani cdo dite mund te jete feste, keshtu si veme shume rendesi diteve te rendesishme apo festatave.

  ps: Gjithashtu ka shume Shqiptare qe dhe ne Diten e Vitit te Ri apo te pashkeve dhe te tjera festa rrin dhe punojme tere diten.
  Be yourself and you will always be in fashion.

 3. #3
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,319

  Re: Perse?

  Postuar mė parė nga Mina
  Perse festat nuk kane me atmosfere?.... Dikur ishte ndryshe.

  Per cilat festa e ke fjalen mikesha Mina ?

  Dikur ? Kur ?

  Kur njerezit ishin me te kolektivizuar ?

  Kur paraja nuk u kishte errur akoma syte njerezimit ?

  Kur lufta per egzistence ( kapitalizmi ) nuk njihej ?

  Personalisht nuk shoh ndonje ndryshim tek vetja ne lidhje me festimet . Ndjej ndryshim ne lidhje me harmonine dhe festen qe dikur e kisha brenda shpirtit dhe tani kjo jete e eger , pa ngjyra , pa arome , pa zjarr bubulak , po na e shuan dita dites.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e leci
  Anėtarėsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  Goetheanum,Italy
  Postime
  1,742
  Sepse me ne fund jemi ajo qe duam.
  Ose me mire ajo qe meritojme qe te jemi.
  Sepse na ka hyre perēarja dhe xhelozia dhe zoti lek ben ligjin.
  Ishin te bukur festat dhe dasmat,kur mblidheshim te gjithe bashke si nje familje e vetme.
  Kur per vitin e ri mund te haja kofshen e gjelit dhe bakllava.
  Kur enderroje nje top 100 lekesh per nje vit te tere.
  Mire qe ja vodha Julit,ēunit te mamit,sepse perndryshe do beja ndonje te pabere.
  Ato kohe ikin dhe nuk kthehen me..tani eshte koha e denimit.
  Pesimist.. por realitet i mallkuar.
  Quod timor cladis.
  Sed intuitum amet elit vitae est

 5. #5
  Jam Tea :) Maska e My_Soul
  Anėtarėsuar
  07-02-2004
  Vendndodhja
  Diku...
  Postime
  464
  Kofshe gjeli ti po e ha cdo dite. Bakllava ke sa te duash ne dyqanet Greke e Turke. Nuk eshte puna e te ngrenit.
  Problemi eshte se kemi kaluar ne nje tjeter etape. Mua me pelqen me shume tani. Njeriu do te jetoje cdo dite e jo nje here per Vit te Ri.
  HAKUNA MATATA

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Anisela
  Anėtarėsuar
  20-01-2004
  Postime
  764
  Eshte liria e njeriut te vendose vete nese do te argetohet,kur,si,pse,me ke.....Pra cdo njeri i ben planet e veta vete!!!
  Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-10-2003
  Postime
  153
  Jashte teme.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kolombi : 01-04-2004 mė 02:36

 8. #8
  E Lirė! Maska e KaLTerSi
  Anėtarėsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  850
  Jashte teme.
  Leri replikat me Misionin dhe perqendrohu ne teme.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kolombi : 01-04-2004 mė 02:38
  Toleranca, eleksiri i lirisė.

 9. #9
  BiShEzE Maska e Bisha_Bukuroshe
  Anėtarėsuar
  15-06-2002
  Vendndodhja
  U.S.A.
  Postime
  39
  Persa me perket mua dhe mesa shof tek te tjeret, atmosfera e festave sa vjen e shtohet. Edhe pse mund te kete ndonje zenke, ajo prape kalon dhe njerzimi vazhdon argetimin e tij/saj.
  He came and took me by the hand
  Up to a red rose tree
  He kept His meaning to Himself
  But gave a rose to me
  I did not pray Him to lay bare
  The mystery to me
  Enough the rose was Heaven to smell
  And His own face to see

 10. #10
  E Lirė! Maska e KaLTerSi
  Anėtarėsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  850
  ok ok u beri te ashper pushteti....

  persa i perket temes atehere une do thoja qe atmosferen e festave nuk e ndjej plotesisht pasi ndryshe nga shqiperia isha mesuar ta festoja me gjysher, halla, xhaxhallare e kusherinj te tjere dhe ketu nderkohe(dmth larg shqiperise) jemi te privuar nga kjo harmoni e dikurshme.
  Toleranca, eleksiri i lirisė.

 11. #11
  jonaider
  Anėtarėsuar
  16-03-2004
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  8

  Arrow jetoni jetan sa keni mundesi OK??????

  Me vjen vertet qe mendoni me kaq nostalgji per te mos thene pesimizem.Ne jemi brezi qe per aq sa kemi ne dore duhet te japim maksimumin per te ndertuar nje realitet sa me te pranueshem per te jetuar sa me mire e sa me bukur. nuk besoj se se kuptoni qe ndodhemi ne nje shoqeri te hapur ku mungojne ato pengesa qe kane pasur prinderit tane ,,,,,me perpara festat ishin te programuara dhe smund te dilje jashte kornizave te vendosura me ose pa deshire nga shoqeria.Tashme ne na eshte dhene ne nje fare menyre te jemi vete programues te jetes sone te zgjedhim ate qe duam nga kjo jete gjithashtu mund te zgjedhim se si mund tja kalojme mire edhe duke festuar me ose pa rast. Nuk eshte me e nevojshme qe te jete nje rast i caktuar per te festuar apo jo?????Fare mire mund te mblidhesh me shoqerine tende dhe tja kaloni bukur e te mos mendoni per kohen qe kalon se per sa kohe qe koha kalon bukur cdo gje eshte ok dhe sduhet kthyer koka pas >.. Nese doni nje keshilleetoni cdo moment te jetes se kur ta kerkoni sdo te mund te keni mundesi>>>>>>.GOOD LUCK to everybody....... Tung
  If one day you feel like crying call me.I don't promese to make you laugh but I'll cry with you////////////.......

Tema tė Ngjashme

 1. Atmosfera ne forum ??
  Nga BaNi! nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 73
  Postimi i Fundit: 09-02-2010, 08:19
 2. atmosfera
  Nga olimpiadisti nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-03-2009, 14:01
 3. A keni filluar tė ndjeni ardhjen e festave tė fundvitit?
  Nga alnosa nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 52
  Postimi i Fundit: 09-12-2006, 10:57
 4. Miam.Gjellat E Festave Te Vitit E Ri.
  Nga rolua nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-12-2004, 15:27
 5. Si te ruajme linjat pak dite para festave.
  Nga Mina nė forumin Bukuri dhe estetikė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 13-12-2002, 23:51

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •