Close
Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 144
 1. #1
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722

  8 Mars festa e Nns.

  8 Mars.
  Nje dite qe mbart respekt,dashuri te pafund,per ato qe na dhane jete nga jeta e tyre.Per ato qe naten e bene dite dhe na mekuan me qumesht nga gjiri i tyre.
  Per ato qe gjenden prane sado larg qe te jemi ,sa here zemrat tona deshperohen,sa here shpirtrat tane renkojne.
  Per ate krijese te Zotit,mbushur me kaq dashuri,me kaq miresi.Ndaj sot ne kete dite te shenuar po mbeshtes koken dhe mendimet e mija ne prehrin e nenes sime,ne prehrin e nenave tuaja,ne ate preher ku loti thahet si me magji,dhe brengat dhe trishtimet largohen.
  Aty ku paste diell,drite,paqe,lumturi,qofshin ngahera NENAT tona.

  Gezuar festen e 8 Marsit per te gjitha NENAT e botes,per ato me te dhemshurat,me te mirat, me te shtrenjtat.

  Dera e urimeve eshte e hapur ,se ne shpirtin e nje NENE nuk ka nevoje te trokasesh.
  Ndryshuar pr her t fundit nga kolombi : 08-03-2005 m 01:10
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Fjala e drejte
  Antarsuar
  24-02-2004
  Vendndodhja
  albania
  Mosha
  41
  Postime
  188
  8 Mars-Pr ciln fest e kemi fjaln?

  Festimi i dits botrore t gruas ka filluar n vitin 1910 nprmjet nj tubimit i cili kishte grumbulluar njqind gra, t cilat prezentonin 17 shtete n Finland, si kremtim i pranimit t 3 grave si deputete n parlamentin finlandez. Pastaj erdhi edhe mbytja e 140 vajze n nj fabrik t Njujorkut n t njjtin vit, e kjo ishte shkak q nxiti shtjen e garantimit t siguris n vendet e puns t grave.

  Grat ruse n vitin 1913 i krkuan t drejtat e tyre n pun, gj e cila do tu ndihmonte t mirmbajn familjen e tyre n munges t burrave, q gjindeshin n luftra Si rezultat i protestave dhe demonstratave Cari rus dha plqimin pr lejim t grave q t punojn dhe t votojn n zgjedhje. Kjo ndodhi me tet mars. Grat e festuan kt vendim dhe kt dit, domethn tet marsin e trajtuan si dit feste pr to, pasi q n kt dit i fituan t drejtat e tyre.

  Grat e bots n dit t sotit e festojn kt dat botrore n mesin e shum ndodhive t nxehta, t cilat n mnyr t veant ndikojn n gruan muslimane e cila ballafaqohet me shkelje t drejtave dhe padrejtsi n shum vende t bots, qoft kjo n Palestin, Irak, eeni, Kashmir dhe n shum vende t bots Islame, ku shkelja e t drejtave t tyre nuk mund t prshkruhet e as t imagjinohet. Fatkeqsisht kjo shkelje e te drejtave t tyre sht n shtim e sipr.

  Dhuna familjare konsiderohet shkaku kryesor pr vdekjen dhe lndimin e grav anemban bots.

  do e njqindta grua n Amerik vuan nga rrahja dhe sulmet e zakonta, pr t cilat e lajmron policin. N do nnt sekonda nj grua rrihet nga partneri i jets n shtpi.

  do vit vriten 5000 nuse ose bjn vetvrasje sepse dhurata martesore q ua ka dhn burri sipas t tjerve nuk ka qen e prshtatshme ose e drejt!

  Gjysma e viktimave t krimeve t vrasjes n Rusi jan gra. Ato vriten nga burrat e tyre.

  N Afrikn jugore n do 80 sekonda prdhunohet nga nj grua.

  N Manil pr do dit lajmrohet prdhunimi i ndonj gruas.

  Nj e treta e grave n Kanada, Holand, Njuzeland, Norvegji keqprdoren seksualisht n kohn e fmijris.

  Gruaja muslimane n perndim, edhe ajo nuk sht rehat nga kto sulme. Shkaku i ksaj sht dallimi i saj pr shkak t mbuless islame. As vet islami nuk ka shptuar nga sulmet e tyre duke shpifur do gj pr te dhe pr t drejtat e gruas n islam. Ata e shfrytzojn kt tem pr ta sulmuar thelbin e Islamit.

  Pyetja q parashtrohet vetvetiu sht se a kan arritur sukses ideologjia dhe festimet q i organizojn shoqatat e grave anemban bots q tia kthejn nderin dhe pozitn q duhet ta ket gruaja, a ua kan realizuar qllimin dhe ndrat e tyre dhe a ua kan paksuar vuajtjet?
  PJESA ME E MADHE E POSTIT JASHTE TEME
  Ndryshuar pr her t fundit nga kolombi : 08-03-2004 m 03:26
  "Me mire i drejte dhe i zhytyr ne balte se mashtrues dhe tek sarajet e mbretit".


  33:23.
  Prej besimtarve kishte burra q vrtetuan besn e dhn All-llahut, e disa prej tyre e realizuan premtimin duke dhn jetn, dhe ka prej tyre q jan duke pritur (ta zbatojn) dhe ashtu nuk bn kurrfar ndryshimi

 3. #3
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Per te qeshur dhe per te qare.
  Nuk munt te lije o njeri i PERENDISE nje mesazh miresie dhe urimi per festen e nenave,motrave tona,nuk munt te hapje nje tjeter teme ,per diskriminimin,e figures se gruas ne ditet e sotme.Sa keq.
  Edhe ne eshte vertet ashtu sic thua ti a nuk do ishte me mire nje urim i perzemert,i ngrohte i dashur,te qetesonte boten e tyre te trazuar?
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 4. #4
  une i uroj te gjitha nenave edhe shume pranvera te bukura plot diell!
  ne zemrat tona cdo dite eshte nje feste,nje falenderim per dashurine e sakrificen tuaj;nje perpjekje per te treguar mirnjohjen e perkushtimin tone te pafund!

  GEZUAR 8 MARSN!
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

 5. #5
  Moderatore
  Antarsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Kolomb, me ke perlotur dhe te falenderoj per urimin qe me perket edhe mua!
  Gezuar Nena ime! Gezuar edhe ju nenat e mbare botes!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 6. #6
  Nje pershendetje mamit tim, qe e dua aq shumee. Dhe gjithe neneva te botes.
  Une me ty pata fillu
  vec ta bej tjetrin xheloz,
  e tash me ty jam dashuru,
  ...kjo pune me ben nervoz....

 7. #7
  Vajza e Eres Maska e Puhiza
  Antarsuar
  28-06-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  42
  Postime
  355
  Nje pershendetje per gjithe grate e vetemohuara!
  Tingujt e heshtjes s mendimeve te pathna
  perplasen n detin e renkimit pamor,
  Lotet e kuq gjurmt keqaz mbulojn
  U mpiksn tingujt, ngrirja filloi
  Heshtja ime u trishtua...

 8. #8
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Urime 8 Marsin te gjithe nenave neper bote
  Zoti ju fisnikerofte shpirtin qe na ritet dhe mbajtet llogari per ne dhe ua kthefshim borxhin ne menyre me te mire qe dijme.
  Urime 8 marsin nene!
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 9. Anetart m posht kan falenderuar StormAngel pr postimin:

  YaSmiN (08-03-2015)

 10. #9
  ..She is so cute... Maska e jessi89
  Antarsuar
  25-08-2003
  Postime
  958
  Gezuar festen Nena ime e mrekullueshme,a paharitshme,nena me e mire ne bote.te puth me mall nga larg..ehh largesiiii
  Gezuar festen Nena jetedhenese ,qe ushqeni me gjirin tuaj te ardhmen,femijet,bukurine e jetes.
  Gezuar 8 Marsin dhe ju Motra kudo qe jeni
  ..nje puthje nga larg ..nga une, Jessi
  Wild and crazy can't be lazy

 11. #10
  i/e regjistruar Maska e Anisela
  Antarsuar
  20-01-2004
  Postime
  765
  Gezuar festen Nena ime e dashur ....Te puth nga larg varrin tend.....
  Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

 12. #11
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  Gezuar 8 Marsin te gjitha nenave, atyre qe vuajten dhe kenaqen me femijen e tyre, atyre qe qane per nje femije te vdekur dhe atyre qe qeshen per foshnjen e sapolindur, atyre qe linden nje kriminel apo nje hero, ato qe linden nje femije te bukur apo nje sakat, nenave nen toke dhe atyre siper saj...te gjitha atyre qe paten fatin te perjetojne ndjenjen me te fuqishme ne kete bote...te qenit nene!
  SG
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 13. #12
  Moderatore
  Antarsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Gezuar festen nene! Tani qe jam edhe une si ti, te perulem me respekt te thelle! Ato fjale qe dikur me dukeshin te hidhura, tani jane me te embla se mjalti! Vetem ti me ke thene te verteten ne kete jete! Vetem ti di te duash! Respekt nena ime!!!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 14. #13
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Antarsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216
  Gezuar festen Nena ime e dashur. Te puth varrin tend !

  Vetem ti me ke thene te verteten ne kete jete! Vetem ti dije te duash!
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 15. #14
  Pasioni pr shkencn Maska e Erlebnisse
  Antarsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,450
  Nene...
  Emri me i dashur per mua,
  e imja nene te dua!
  Sa prane e larg,
  per ty kendoj melodi...


  GEZUAR NENAVE E GRAVE NE PERGJITHESI!!!
  La vita bella...

 16. #15
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Antarsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,695
  Urime festen e Nenave...
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 17. #16
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  Gezuar festen gjithe femrave Shqiptare.. vajza e gra qofshin..!
  Mot me mire..

 18. #17
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Antarsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  1,966
  Gezuar festen o te bukurat femra.
  Gezuar festen o te shtrenjtat nena.

 19. #18
  ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
  Antarsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Berlin City
  Mosha
  35
  Postime
  3,441
  pse me e vetem per mamit qenka kjo fest se po bej cudi une edi festa grave tani na bot lomsh...
  e mire me ket rast pershendes mamin tim qe e dua shume dhe qe ka ber gjithca per mua.....TE PUC TE DUASH SHUME
  zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

 20. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009
  urime festen e mesusve sot dhe festen e nenes dhe gruas neser
  te gjithe nenave shqiptare dhe vecanerisht atyre te forumit ju uroj deri ne fund te jetes vetem dite te bukura te kaloni
  te mbushura vetem me gezime e surpriza te kendshme
  JO SEKS PARA MARTESE

 21. #20
  =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
  Antarsuar
  02-03-2009
  Vendndodhja
  Ne vendin e Shqiponjave
  Mosha
  37
  Postime
  3,266
  8 marsin gjith nenave
  Ndryshuar pr her t fundit nga toni007 : 07-03-2009 m 16:27
  Mendjemadhesia eshte KRENARIA e njerezve te dobet!

Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •