Close
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 97 prej 97
 1. #81
  "mbreti i injorateve" si edhe e ka quajtur veten, Adriano eshte nje nga kengetaret me te mire te Italise..., por ka patur edhe fat, pasi eshte mbeshtetur edhe ne persona qe nga profesionaliteti jane gjigande si edhe ai.
  Nje gje kisha per te thene per Adrianon, pasi asnje ketu nuk e ka thene me pare, ka marre nje pozite te hapur politikisht dhe kjo me ka ftohur disi si person, por perballe kengetarit, jam gjithnje nje simpatizant i " re dei ignoranti "...

 2. #82
  Konservatore Maska e Dita
  Antarsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Citim Postuar m par nga arbereshi_niko Lexo Postimin
  "mbreti i injorateve" si edhe e ka quajtur veten, Adriano eshte nje nga kengetaret me te mire te Italise..., por ka patur edhe fat, pasi eshte mbeshtetur edhe ne persona qe nga profesionaliteti jane gjigande si edhe ai.
  Nje gje kisha per te thene per Adrianon, pasi asnje ketu nuk e ka thene me pare, ka marre nje pozite te hapur politikisht dhe kjo me ka ftohur disi si person, por perballe kengetarit, jam gjithnje nje simpatizant i " re dei ignoranti "...

  Eshte i vetmi qe ben rock politik ne Itali dhe kjo ben pjese tek personaliteti i tij, ai as nuk shtiret, as nuk shitet dhe e ka mundesine dhe ekonomike qe t'ia lejoje vetes pavaresine. Jo cdokush mund ta pranoje ne teresi, por sikur ta pranonin as per te vete nuk do te ishte shenje e mire, te pakten me natyren qe ka, jo.

  Ja dhe teksti i nje kenge te re te rende, te gjate prej gati 10 minutash, sic di t'i sjelle vetem ai ne Itali;


  “Sognando Chernobyl”

  coro:
  oh mio signore
  dimmi come possiamo fare
  per evitare
  che il mondo salti in aria

  quella sera quando tu arrivasti
  ci dicesti non fare agli altri
  ci che tu non vuoi che gli altri facciano a te
  ma nessuno di noi ti ascolt…
  dovevamo, per fare carriera noi belve,
  anche uccidere per arrivare…

  coro:
  l’anima mia si perde nel tuo silenzio
  e non sappiamo pi dove andar
  tutti quanti insieme salteremo in aria bum!
  ma certo non tutti quanti saliranno dove sei tu
  sar come una grande festa per questo mondo che esploder
  e ma non per chi ha ucciso e massacrato e poi stuprato anche i bimbi
  ormai la terra contaminata dal calore forte dei disonesti
  che fa sciogliere i ghiacciai

  coro:
  scomparir il candore dei ghiacciai
  e poi la luce delle citt
  tutti quanti insieme salteremo in aria bum!
  un vero e proprio attacco atomico in nome dell’energia
  l’inevitabile scioglimento…dei ghiacciai della Groenlandia
  causer poi la scomparsa di citt meravigliose come… Venezia
  e l’acqua del mare pi in alto salir
  e poi le citt sommerger
  tutti quanti insieme salteremo in aria bum!
  potremo finalmente respirare senza quei gas
  di cui siamo gi contaminati da quelle scorie nucleari che
  che in nome di quel libero commercio e della globalizzazione
  possibile portare il cancro nelle case dei cittadini
  sognando Chernobyl

  coro:
  e i figli suoi sono gi sparsi in tutto il mondo
  per inquinare ci che poi beviamo
  tutti quanti insieme salteremo in aria bum!
  coi francesi che sono i primi e i tedeschi poi subito dopo
  sono i cugini di primo grado di quella Chernobyl che scoppi
  e in italia gi si disperano i politici abusivi… pronuclearidi
  che non si sentono abbastanza moderni se a morire gli italiani son terzi

  nel Texas… c’ uno stato che ti uccide e nessuno lo arresta
  il boia… mentre ti spinge il veleno dentro di te
  gi non si accorge che la di lui fine
  e che lui stesso di pi che un assassino

  tutti quanti insieme salteremo in aria bum!
  e tutti gli incendiari dei boschi saranno baciati dal fuoco
  e tra le fiamme festeggeranno con tutti quanti quei costruttori
  che con la loro sporca edilizia hanno raso al suolo l’Europa

  coro:
  e perder la sua identit
  Celentano e coro:
  nel vuoto dei sacri diritti umani

  tutti quanti insieme salteremo in aria bum!
  e con anche gli assassini ed anche i giudici che li assolvono
  sotto il nome delle attenuanti gi scompaiono le aggravanti
  e anche quando questi uccidono e massacrano e violentano… i loro figli

  tutti quanti insieme salteremo in aria bum!
  salteranno anche tutti i sindaci caini figli di Erode
  che con le loro giunte meschine sono loro l’anima del vero terrore
  i mandanti di quelle colate di cemento… che hanno seppellito gli orti…
  e le bellezze dei navigli

  coro:
  la Terra sar arida e deserta
  non si potr pi respirare  Kengen me mire kerkojeni vete ne youtube me titullin "Sognando Chernobyl", eshte 9:56 min ne variantin e saj te plote qe perfshin gjithe tekstin dhe gjithe pjesen instrumentale qe eshte rreth 4 min.

  Ne variantin e shkurtur e gjeni mes te tjerash ne:


 3. #83
  Konservatore Maska e Dita
  Antarsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Ja dhe teksti ne shqip:

  Duke ndrruar ernobilin

  o zoti im
  m thuaj si mund t bjm
  pr t shmangur
  shprthimin e bots

  ate mbremje kur ti mbrrite
  na the mos i bj t tjerve
  at q ti nuk do q t tjert t t bjn ty
  por asnjri prej nesh nuk t dgjoi...
  duhej, q pr t br karriere ne bishat,
  edhe t vrasim pr t mbrritur...

  shpirti im humbet n heshtjen tnde
  dhe nuk dijm ku t shkojm tjetr
  t gjith s bashku do t shprthejm n ajr bum!
  por patjetr jo t gjith do t ngjiten aty ku je ti
  do t jet si nj fest e madhe pr kt bot q do t shprthej
  por jo pr k ka vrar e masakruar e m pas prdhunuar edhe fmijt
  tashm toka sht e ndotur nga nxehtsia e fort e t pandershmve
  q bn t shkrijn dhe akullnajat

  do t humbas pafajsia e akullnajave
  e m pas drita e qyteteve
  t gjith s bashku do t shprthejm n ajr bum!
  nj sulm i vrtet atomik n emr t energjis
  shkrirja e pashmangshme ... e akullnajave t Groenlands
  do t shkaktoj m pas zhdukjen e qyteteve t mrekullueshme si ... Venecia

  dhe uji i detit do te ngjitet edhe m lart
  e do t mbys m pas qytetet
  t gjith s bashku do t shprthejm n ajr bum!
  m n fund do t mund t marrim frym pa ato gazra
  nga t cilat tashm jemi ndotur nga ato skorje nukleare qe
  q n emr t asaj tregtie t lir dhe globalizimit
  sht e mundshme t sillet kanceri n shtpit e qytetarve
  duke ndrruar ernobilin

  dhe bijt e tij jan shprhapur tashm n gjith botn
  pr t ndotur at q m pas pijm
  t gjith s bashku do t shprthejm n ajr bum!
  me francezt q jan t part e gjermant menjher m pas
  jan kushrinjt e grads s par t atij ernobili q shprtheu
  e n Itali q tani dshprohen politikant abuziv ... pronuklear
  q nuk e ndjejn veten aq modern sikur italiant t vdesin t trett

  n Teksas ... sht nj shtet q t vret e askush nuk e arreston
  ekzekutuesi ... teksa shtyn helmin brenda teje
  nuk e kupton q sht i tiji fundi
  e q ai vet sht m shum se vrass
  t gjith s bashku do t shprthejm n ajr bum!
  dhe gjith zjarrvnsit e pyjeve do t puthen nga zjarri
  e mes flakve do t festojn me gjith ata ndrtues
  q me ndrtimin e tyre t pist kan rrnuar deri n tok Europn
  e do t humb identitetin e saj
  n zbraztin e t shenjtave t drejta njerzore

  t gjith s bashku do t shprthejm n ajr bum!
  e me gjith vrassit dhe gjykatsit q i lirojn
  nn emrin e justifikimeve menjher zhduken faktet m t rnda
  edhe ather kur kta vrasin e masakrojn e prdhunojn ... bijt e tyre

  t gjith s bashku do t shprthejm n ajr bum!
  do t shprthejn dhe t gjith kryetart e bashkive kain bij t Erodit
  q me kshillat e tyre meskin jane ata shpirti i terrorit t vrtet
  mandantt e atyre derdhjeve t ementos ... q kan varrosur vendet ...
  e bukurit e flotave

  Toka do t jet e thar dhe e shkret
  nuk do t mund t merret m frym.

 4. #84
  ThE KinG Maska e Imperator
  Antarsuar
  23-04-2007
  Vendndodhja
  Albania
  Postime
  448
  Adriano Celentano ka qene, eshte dhe do te mbetet nje nga ikonat e muzikes jo vetem Italiane, por mbare boterore. Ai do kujtohet nder breza dhe ben pjese ne ato legjenda qe veshtire te harrohen. Eshte nder te vetmit qe i ka bere balle me shume sukses skenes se kenges dhe filmit. Edhe si aktor ka qene shume shume i mire.
  Albanian Perandory

 5. #85
  i/e regjistruar Maska e darla1
  Antarsuar
  03-12-2008
  Vendndodhja
  Athens, Greece
  Postime
  57
  Adriano celentano..eshte nje nder kengetaret e preferuar..per mua genget e tije nuk me merzisin kurre....jane te perkryera..ne force shprehese dhe muzikore..per mendimin time...

 6. #86
  Nje kenge shume e bukur e Adrianos qe shpreh shume dhimbje.
  Thuhet qe kete kenge ja dedikon se bijes, Rosalinda. 7. #87
  Ka qene dhe vazhdon te jete nje kengetar, qe kengen e tij nuk e zevendeson kush.
  Ah harrova njeri qe nuk eshte kengetar, e imiton mjaft mire ate , ai eshte dhe italian, punon ne televizionin italian si humorist, kur ai ve syzet, shtremberon fytyren, ve kapelen ne koke, eshte kopje me Adrianon.
  Emrin e tij kam harruar, ndoshta e dini ju shqiptaret e Italise.

 8. #88
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Antarsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,647
  Citim Postuar m par nga arbereshi_niko Lexo Postimin
  "mbreti i injorateve" si edhe e ka quajtur veten, Adriano eshte nje nga kengetaret me te mire te Italise..., por ka patur edhe fat, pasi eshte mbeshtetur edhe ne persona qe nga profesionaliteti jane gjigande si edhe ai.
  Nje gje kisha per te thene per Adrianon, pasi asnje ketu nuk e ka thene me pare, ka marre nje pozite te hapur politikisht dhe kjo me ka ftohur disi si person, por perballe kengetarit, jam gjithnje nje simpatizant i " re dei ignoranti "...
  Celentano na ka hyre aq shume ne gen ,sa qe na duket se godasim vetveten kur kerkojme ta gjykojme per qendrimin e tij ne politike.Adriano eshte nje kantautore dhe nje interpertues i mrekullueshem , por ai duke shfrytezuar suksesin ne kete drejtim mendoi se do te behej dhe nje figure me nje potencial intelektual te mirfillte, per te dhene nje kontribut politike shoqerise italiane.Orientimi i tij politike eshte i ndikuar nga gjendja shoqerore e familjes se tij, nje familje krejtesisht e varfer.Kjo u shfrytezua nga socialistet italiane te cilet u munduan ta shfrytezojne ate ne programe te Rai-it te cilet jane ne duart e socialisteve.Dy programet e tij me mesazh politike deshtuan rende saqe Celentano e ka te veshtire ringritjen e tij.ne premieren e fundit "Adriano Rock e Lento"qe deshtim i rradhes.Celentano i kundervihej sistemit kpitalist, ai ngrinte figurene Fidel Kastros ,diktatorit te fundit komunist, ne nje kohe kur ne europe ndodhi permbysja e madhe (renia e kampit komunist).Arriti deri aty sa te kendonte me nje grup kubanez me tekst te tipit komunist qe nuk me kutohet mire per momentin ,por qe shpesh ishin shprhjet "Compagnio Adriano".Ky moment me dha nje shije te keqe per te, dhe perse jo ka dhene dhe nje ndikim negativ ne te shijuarit te muzikes se tij.E njejta gje me ka ndodhe dhe Kur ndigjova Mario Merolen ne nje interviste plot urrjtje per shqipetaret.Per mendimin tim figurat e muzikes bejne gabim qe te shprehin mendime personale qe behen shkak te nje impakti negativ. Une personalisht i pelqejne gjithe kengetaret italiane, por Mino Reitano eshte dhe do te mbetet kengetari zemres.Dy prezantimet e fundit te tij ,para se te nderronte jete me kane lene nje mbrese te thelle per kete talent gjigand te muzikes italiane.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Anesti_55 : 10-01-2010 m 18:22

 9. #89
  Pas nje periudhe 4 vjecare ka dale ne qarkullim albumi i fundit i Celentanos me titull 'Facciamo finta che sia vero'. Albumi qe permban 9 kenge eshte bere ne bashkepunim, midis e tjereve, me Franco Battiato, Jovanotti dhe Giuliano Sangiorgi, frontman i grupit Negramaro.

  Lista e kengeve:

  "Non ti accorgevi di me"
  "Ti penso e cambia il mondo"
  "Facciamo finta che sia vero"
  "Non so pi cosa fare"
  "Anna parte"
  "Fuoco nel vento"
  "La cumbia di chi cambia"
  "La mezza luna"
  "Il mutuo"


 10. #90
  Sanremo/ elentano sht rrok, Rai sht lento

  Pas shum zrash dhe polemikash, m n fund u vendos: Adriano elentano do t jet n Festivalin e Sanremos n Itali, por me kushte t vendosura sipas tij. M n fund Rai ka rn dakord q ai t jet pjes e festivalit me nj performanc show dedikuar vetm atij. Sipas kontrats, elentano do t jet n t gjitha nett e festivalit, ku do t ket minutazhin e tij. Kushtet e kngtarit rrok-politik jan: liri maksimale n monologjet e elentanos, por n respekt t ligjit dhe kodit t etiks s Rai-t, si dhe performanca e par e elentanos nuk duhet t ndrpritet nga reklamat, por pranohen ndrhyrjet shum t shkurtra (n sekonda) n nett pasuese. E kjo dalje pas 8 vitesh munges e Adriano elentanos n skenn e Sanremos do ti kushtoj Rai-t 300 mij euro nj puntat dhe n total, 750 mij euro. Pjesmarrja e Adriano elentanos n festivalin italian t kngs sht konceptuar si nj mini/shoe brenda spektaklit. Loja si macja me miun mes Adriano elentanos dhe Rai-t nisi kur Gianni Morandi (prezantuesi i Sanremos) deklaroi n televizion se do t ishte bukur sikur n stafin drejtues t ishte edhe elentano nj nat, ose n t gjitha nett. Varet kur t doj ai. Mkat q firma n kontrat nuk sht akoma, pat deklaruar Morandi. E kshtu, polemikat rreth pjesmarrjes s tij n Sanremo nisn kur kngtari shkruante n blog-un e tij pr mungesn e firms s vet n kontrat se; Rai nuk e donte at n skenn Ariston. T menjhershme ishin reagimet e publikut e ksisoj dhe t drejtuesve t Rai-t. M rezulton q n kt mes dy jan problemet: autonomia editoriale dhe mungesa e reklamave, shprehet nj nga drejtuesit e Rai-t, Mauro Mazza, i cili gjithsesi shton se liria editoriale sipas tij sht e garantuar. Rai i ka garantuar elentanos liri t plot editoriale, por n limitet e ligjit dhe kodit t etiks s Rai-t. Un nuk e di far ka n mendje t bj elentano, por me siguri ai do t thot far t doj, ashtu si ka br gjithmon. Por, pavarsisht debateve dhe polemikave t fillimit, m n fund palt kan rn dakord sipas kushteve t vendosura nga elentano, i cili do t jet q n natn e par me nj event special, ku do t flas sa t doj e si t doj, pa ndrhyrjen e reklamave dhe pa censur. Kngtari Gianni Morandi q do t jet edhe moderator i evenimentit kryesor t kulturs, nuk e ka fshehur gzimin pr pjesmarrjen e kolegut. Tani ndjehem shum m i qet. Adriano elentano sht Sanremoja, pikrisht ktu filloi n 1961-shin, kur kndoi 24 mij puthje. Ai sht historia, sht muzika, pjesmarrja e tij sht e padiskutueshme, tha Morandi.

  elentano: 750 mij eurot e Rai-t do t shkojn pr bamirsi

  Pjesmarrja e kngtarit q s fundmi publikoi albumin e tij t ri Faciamo finta che sia vero, tani ka hapur nj tjetr polemik, at t mimit t lart q iu desh t paguante Rai pr ta pasur n nett e festivalit, pr m tepr sipas kushteve t vendosura prej tij. N faqet e ndryshme por dhe n media, debati ishte i ashpr pr sa i prket vlers monetare q Rai duhej t paguante pr elentanon. Ata q ishin kundr deklaronin se ky sht skandali i radhs i televizionit publik, q me parat e taksapaguesve lidh kontrata skandaloze, ndrkoh q kishte dhe nga ata q idhullin e tyre e vlersonin shum m shum se 750 mij euro. M e ashpra n deklaratat kundr ishte ish-senatorja Adriana Poli Bortone, e cila e ka konsideruar nj vler t pamerituar pr kngtarin q krkon t hiqet si predikator franeskan, n nj koh q taksapaguesit italian vuajn nga rritja e taksave. I s njjts linj ishte edhe deputeti i PD, Marco Carra, pr t cilin, shprblimi pr pjesmarrjen e elentanos n Sanremo sht dika imorale, karshi krkesave q ka qeveria ndaj italianve q u duhet t sakrifikojn pr t paguar taksat. Por prgjigja vjen nga vet drejtuesit e Rai-t, t cilt doln n nj konferenc pr shtyp ku deklaruan se shprblimi i elentanos do t shkoj pr bamirsi deri n euron e fundit. Madje, taksat q paguhen n kt rast do t dalin nga xhepi i vet elentanos, duke mos prekur asnj cent nga shprblimi i tij. Prandaj, duhet tiu vij turp atyre q brtitn dhe i fryn gjoja skandalit, u shpreh i revoltuar drejtori artistik i Festivalit t Sanremos, Gianmarco Mazzi. Festivali i Sanremos do t zhvillohet nga data 14-18 shkurt. Festivali do t drejtohet nga Gianni Morandi, i cili do t ket n krah Ambra Angioinin dhe kampionen e notit, Federika Pelegrini.

  MAPO
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 11. #91
  Nga Clan Celentano njoftohet se Adriano Celentano kthehet pas shume kohesh me dy koncerte te vetme live ne datat 8 dhe 9 tetor ne Arena di Verona.
  Ka qe nga viti 1994, qe kur beri turin e fundit Italian dhe Europian qe Celentano nuk ka dhene asnje koncert.
  Te drejtat televizive jane marre nga Canale 5, qe do i transmetoje direkt koncertet. 12. #92
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Antarsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahen time
  Postime
  3,883

  Rikthehet i madhi Adriano Celentano

  Rikthehet n sken Adriano Celentano, nj prej kngtarve m t dashur edhe pr publikun shqiptar.

  T pakt kan qen bashkatdhetart tan q kan marr pjes n pjesn e par t show-t gjigant muzikor t Adrianos, krahasuar me at numr t madh admiruesish, q do t kishin dashur t merrnin pjes n kt eveniment t jashtzakonshm.

  I madhi Adriano u kthye n sken pr publikun, q mezi e priste, pas 18 vitesh nj periudh kjo shum e gjat pr dashamirsit e tij t muziks. Megjithat gjat ksaj periudhe Adriano na ka sjell reagime n mnyrn e tij ndaj realitetit, albume t mrekullueshm, muzik cilsore dhe tekste si gjithnj me shum pesh.

  N shfaqjen e s hns, kur Adriano tentoi ta kthente mbrmjen n nj 'talk show', iu desh t trhiqej, sepse spektatort kishin dshir ta dgjonin t kndonte. U ndrpre n kt tentativ nga publiku, por edhe nga kolegu i tij Gianni Morandi.

  Q n natn e par t shfaqjes, pasi 'Rock Economy' do t vij srish sonte n natn e dyt, q sht edhe mbrmja kulmore, Celentano i dhuroi publikut, kng t periudhave t ndryshme t krijimtaris s tij. Celentano solli n mnyr t mrekullueshme "Si spento il Sole" e po ashtu edhe kngn e re "La Cumbia di chi cambia". Mediat komentojn se Adriano pati edhe disa pasiguri n ekzekutimin e kngve, por n prgjithsi 74-vjeari e kaloi me sukses provn e radhs n skenn gjigante.

  Pikat kulmore t shfaqjes ishin kur Celentano solli "Il Ragazzo della Via Gluck", shoqruar vetm nga nj kitar. Kngtari magjepsi t gjith Arenn, duke mos gabuar as edhe n nj not, ndrkoh q publiku kndonte i ekzaltuar bashk me Celentanon. M pas erdhi pr mrekulli dueti me Morandin "Scende la Pioggia".Publiku u ngrit n kmb, ndrsa kur t dy solln kngn "Ti penso e cambia il mondo", entuziasmi, sidomos i spektatorve t vjetr n mosh, arriti kulmin. Adriano n fund t direktes televizive, e mbylli pr publikun me 'Rock Around the Clock'.Publiku ndrkoh ishte i gjithi n kmb...Ndrsa sonte, Adriano ngjitet srish n sken me surpriza t tjera. Flitet pr nj rikthim t kngtares s madhe Mina...a do t ndodh realisht kshtu? Asnjher nuk i dihet. Adriano dhe t tijt, jan t paparashikueshm!

  top chanell
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 13. #93

  Pr: Adriano elentano

  Celentano ka dale sot ne treg me nje "nuovo singolo", me muzike nga Giuliano Sangiorgi i grupit Negramaro. Kjo kenge i paraprin kolanes "...Adriano" qe do dali nga mesi i nentorit, me 4 cd; 3 me "the best" dhe nje koncert live.


 14. #94

  Pr: Adriano elentano

  Buon compleanno Adriano Celentano!
  Adriano Celentano un cantautore, ballerino, conduttore televisivo, attore, regista, sceneggiatore, produttore discografico, montatore e showman italiano.
  soprannominato come il Molleggiato per via del suo modo di ballare.
  Data di nascita: 6 gennaio 1938, Greco, Milano


 15. #95

  Pr: Adriano elentano

  Nga albumi i ri i Mina- Celentano.

  In this day...  io ti ricordo cos con quella innata allegria
  che illuminava a giorno la notte intorno alla vita mia.
  Io ti ricordo cos col tuo sorriso di sempre
  stella cadente che fra la gente ha scelto me...

 16. #96

  Pr: Adriano elentano


 17. #97
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,273

  Pr: Adriano elentano

  2 Legjenda ne Duet ! Emocion i papershkrueshem !Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Tema t Ngjashme

 1. FC Inter
  Nga MICHI n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 502
  Postimi i Fundit: 30-07-2009, 18:27
 2. Tifozt e Manchester United!
  Nga mancha n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 300
  Postimi i Fundit: 03-03-2007, 19:46
 3. INTERI me i forte i dirigjences Morati !
  Nga inter_forever n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 59
  Postimi i Fundit: 07-10-2006, 10:03
 4. I pritet krahu Julio Gonzales !
  Nga inter_forever n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 22-01-2006, 20:02
 5. Milan vs Inter
  Nga StormAngel n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 175
  Postimi i Fundit: 28-10-2004, 06:42

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •