Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11

Tema: Te Kerkoj

 1. #1
  one in a million Maska e ^VJOSA^
  Anėtarėsuar
  11-05-2002
  Vendndodhja
  OLIMP
  Postime
  323

  Te Kerkoj

  Te kerkoj...

  Ra shi
  te kerkova
  u laga,
  u lodha.
  E prape vrapoja
  me shiun
  hutimin
  si ne femijeri.
  Ti dielli im
  pse i'u mungon
  mengjeseve me shi?
  LuM i RrEmByEr

 2. #2
  one in a million Maska e ^VJOSA^
  Anėtarėsuar
  11-05-2002
  Vendndodhja
  OLIMP
  Postime
  323
  Puthje fisnike

  Atmosfere
  re gri
  heshtje
  melodi
  mbuluar ne erresire
  prekeshim ne te dy.
  Ndjenja u ndez
  shpirti im fishekzjarr
  ti me puthe doren
  yjet ngelen pa fjale.
  Puthje fisnike
  te puthesh doren e nje gruaje
  Ah...qenka fat.
  LuM i RrEmByEr

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Dreri
  Anėtarėsuar
  02-06-2002
  Vendndodhja
  Florida
  Postime
  660
  * * *
  ....
  me kerko
  rruges ku dikur u takuam
  pa puthje
  pa fjale
  pa premtime
  Eja
  vish ne fytyre nje buzqeshje
  nje lule ne dore
  nje lot ne sy
  ruaj dy fjale
  dhe pak butesi
  Kur te pyesesh per mua
  Do bie prane teje
  Mbi floke
  mbi buze
  mbi sy
  Une jam ai shiu
  qe bie per ty.

  * * *
  muzg i heshtur

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-08-2003
  Vendndodhja
  ne Burg
  Postime
  18
  Vuaje o njeri vuaje se vujtja eshte krijuare posacerishte per ty
  O fshatar O zemer Gure qytetar Nuk behesh kurre.................................

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e nitROSHI
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  710
  Te kerkova aq shume sa humba veten.

 6. #6
  one in a million Maska e ^VJOSA^
  Anėtarėsuar
  11-05-2002
  Vendndodhja
  OLIMP
  Postime
  323
  E humbe dhe e rigjete perseri tek une.
  LuM i RrEmByEr

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,256
  Postuar mė parė nga nitROSHI
  Te kerkova aq shume sa humba veten.
  te kerkova..nga do (ne mendjen everdhe djallezore, fantazite e kuqe te shturura , imagjinaten e gjelbert te pafund, apo trishtimin gri te qenies sime)

  ti erdhe vete..tek vetja ime, nxore koken si fewmije i padjallezuar , me syte zhibrues qe prisnin gjithe durim qe befasia ime te mbaronte dikur..dhe une te dua per pjesen time qe eshte tek ty (omar khajam) aty do te jem, ketu do te rrish

 8. #8
  po te le te me kerkosh akoma ... brenda teje
  Who am I to judge a vowel more alluring than the words it generates ?

 9. #9
  N Sync with U
  Anėtarėsuar
  24-12-2003
  Vendndodhja
  HoNeYmOoN
  Postime
  48
  Postuar mė parė nga liliella
  po te le te me kerkosh akoma ... brenda teje
  Ahhhh, vec veten mashtroj! Keto jane fjale te mendjes time genjeshtare; halucinacion i oreve te vona te nates ku deshirat, impulsionet, marrezite jane leshuar nga zinxhiret e aresyes dhe vertiten si te terbuara neper cdo skute te qenies time.
  Ti s'do ta thoje kurre kete gje sepse te ishte per mua, arkeolog i shpirtit tend do vdisja!

 10. #10
  PoEti ReBeL
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Postime
  71
  Kerkova i stermunduar ne thellesite e pafundme por asgje nuk gjeta vec nje fjale te gdhendur ne muret e zemres : Vazhdo te kerkosh se ndoshta ...

 11. #11
  N Sync with U
  Anėtarėsuar
  24-12-2003
  Vendndodhja
  HoNeYmOoN
  Postime
  48
  Aulon,
  .....vazhdo te kerkosh se ndoshta nje dite do e gjesh lumturine e vertete ne krahet e nje engjelli tjeter

Tema tė Ngjashme

 1. Permbledhje dua te zgjedhura
  Nga Nur_11 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-03-2009, 08:09
 2. kerkoj nje kenge !
  Nga kris3006 nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 20-01-2009, 22:31
 3. Lutje pėr Muslimanėt
  Nga Acid_Burn nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 03-03-2006, 10:59
 4. te kerkoj (se me mungon)
  Nga ^VJOSA^ nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 09-01-2003, 10:25
 5. Kėrkoj!
  Nga zemri nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-08-2002, 08:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •