Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2

Tema: Eliona Naēi

 1. #1
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime

  Eliona Naēi

  Lindi ne Tirane ne 1982. Eshte studente ne Fakultetin e Histori-Filologjise, Dega Gjuhesi-Letersi.


  Kur vdes nje yll

  Juve ndoshta s’ju shkoi nder mend
  pse syte drejtuar perendimit qendruan
  Kur vdes nje yll mbi det
  dielli dhe hena per te lotuan

  Ngre syte drejtuar perendimit
  kur shuhet nje yll mbi liqen
  E ndiej si bie ngadale
  ne qiell s’ka yje, as hene

  Ndoshta s’ju shkoi nder mend
  Ne zemer ndoshta deti s’ka dashuri
  Ne muzgun e erret nje heshtje ka rene
  Qielli vajton e ngryset perseri

  Ngere syte drejtuar perendimit
  Pse bota eshte vec ligesi?!
  Yje pas yjesh do te zhduken
  Nga qielli i trishtimit tani


  Sot

  Nje lule sot keputa ne shpirtin tend
  nje lot i hidhur nga syte ra
  U ula aty dhe rrenjet putha
  dhe lindja, nje filize te re dielli pa.


  Nje pike lot

  Ngadale rreshqet nje pike lot
  per te gjithe ata qe lane kete bote
  Per te gjitha ato zemra qe coptuan
  per te gjithe ata sy qe nga dhimbja shteruan

  Per te gjitha ato nena qe kurre nuk ulerine
  nga hidherimi dhe dhimbja, vec psheretine
  Per te gjithe ata njerez te munduar
  nga hija e vdekjes me jete denuar

  Ngadale nga goja nje fjale del
  por zemra e brengosur kurre mallkimin
  ……………s’e nxjerr
  Nje pike lot per dhimbjen e nenes
  nje pike lot per deshperimin e zemres
  nje pike lot per ata sy te shkruar
  nje pike lot per ate shpirt te trazuar

  Por a do te mjaftoje nje pike lot
  per te gjithe ata qe lane kete bote?
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 2. #2
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime

  Pėr: Eliona Naēi

  Vargut tim

  E kėrkova mes lindjes sė diellit
  aty ku vesa frymėn tėnde mbart.
  E kėrkova mes erės sė ēmendur,
  mes ēdo goditjeje xhamash tė zjarrtė.

  Dhe vargut tim emrin tėnd i fala,
  e s'e kėrkova mė ngado,
  nė zemėr zuri vendin qė zė vala,
  tani zėrin e tij prano!

  Vargut tim i ndenja gjithmonė afėr.
  Gjithmonė e doja dhe mė donte.
  I fala zėrin tim, pėr ta dėgjuar,
  dhe shpirtin qė ta kuptonte.

  Vargut tim gjithnjė i thashė "tė dua",
  e s'e kėrkova mė me ngut,
  e lashė tė rronte tok me mua,
  s'e lashė tė vdiste nė njė skutė…
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

Tema tė Ngjashme

 1. Klonimi
  Nga MEDEA nė forumin Shkenca dhe jeta
  Pėrgjigje: 53
  Postimi i Fundit: 28-12-2007, 23:18
 2. Per cfare ju ka marre malli te hani?!
  Nga Sweet Brunettee nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 228
  Postimi i Fundit: 09-02-2006, 21:20
 3. Qumeshti..
  Nga s0ni nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 09-02-2003, 01:04
 4. Ja Dhe Une
  Nga camarrokja serioze nė forumin Prezantoni veten nė forum
  Pėrgjigje: 64
  Postimi i Fundit: 24-12-2002, 06:02
 5. Mbi Varrin tim te shkruhet..
  Nga Tironce_Moderne nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 17-08-2002, 03:48

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •