Close

Rezultati i Sondazhit: cfare mendoni per Ahmet Zogun

Votues
204. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • ka qene i mire per shqiperine

  100 49.02%
 • ose jo

  104 50.98%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 0 prej 13 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 243
 1. #-19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-12-2003
  Postime
  104

  cfare mendoni per Ahmet Zogun

  Ahmet zogu ishte nje njeri me vizione per zhvillimin e shqiperise ai ishte nje politikan i vertete te cilet shqiperise i mungojne shume.per 12 vjet ai arriti te ndertoje 80%te rrugeve qe eksistojne ne shqiperi tani.sistemi komunist per 50 vjet ka arritur te ndertoje vetem 20%.ai i dha tiranes fytyren qe ajo ka tani durrsit korces etj.armiqte e tij ai jepte poste si fFaik konices ose atentatorit te tij e coi ne itali per shkolle.xhaxhai shkruante vargje kunder zogut ate e futen 3 muaj ne burg por pastaj erdhi nje xhandar dhe i tha qe lartmandhia eshte i meshirshem keshtu atij i dhane burse per ne perugia te italise per te vazhduar shkollen e larte.imagjinoni si ka qene shqiperia mbas 500 vjet pushtimi osman 100 here me keq sec dolem nga komunizmi fanatizmi ka qene ishkalles se larte ne te gjitha fete dhe ai arriti te fusi evropen ne shqiperi.kurse keta politikanet qe jane tani nuk duan te bejne kerkese qe shqiptaret ti hiqet viza per vendet evropeskemi ngelur ne serbet maqedonasit .por ata e marrin vizen per2 dite ne duhet te presim 1 muaj.

 2. Anetart m posht kan falenderuar honzik pr postimin:

  Brari (03-03-2014)

 3. #-18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-12-2003
  Postime
  104
  cfare gjera te mira dhe te keqija i ka sjelle ahmet zogu shqiperise

 4. #-17
  El-Letrsia Maska e macia_blu
  Antarsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Postime
  2,492
  ahmet zogu, nder te tjera ishte(edhe) nje musliman i konvertuar!
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 5. #-16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-12-2003
  Postime
  104
  ahmet zogu beriqe shqiptare te njihen ne bote si komb mbas 500vjetesh

  ahmet zogu ishte nje njeri qe kishte vizione per shqiperine 80% te rrugeve qe shqiperia ka tani jane ndertuar ne kohen e ahmet zogut dhe shuma qendra qytetesh si tirana durrsi korcaetj

 6. Anetart m posht kan falenderuar honzik pr postimin:

  Brari (03-03-2014)

 7. #-15
  Postuar m par nga honzik
  ahmet zogu beriqe shqiptare te njihen ne bote si komb mbas 500vjetesh

  ahmet zogu ishte nje njeri qe kishte vizione per shqiperine 80% te rrugeve qe shqiperia ka tani jane ndertuar ne kohen e ahmet zogut dhe shuma qendra qytetesh si tirana durrsi korcaetj
  Do me falesh per mendimin tim , por dua te te them se ahmeT zogU ja vodhi SHqiperise pasurine dhe e braktisi , shkojti jashte shteti , dhe tani na vjen i biri (tradhetaret e shqiperise ) qe te na lene e 50 vjet mbrapa .

  Me shume vleresim tek ata, qe te pakten ndertuan fabrikat e shqiperise ,( dhe qe ballistet me ne funt i shkatruane ) dhe tani vertitemi rotull , dhe spo ndertojme nje fabrike, qe eshte e domos doshme , qe te ecim perpara . Dhe jo se une bije dakort per komonizmin"

 8. #-14
  Larguar.
  Antarsuar
  04-08-2003
  Postime
  2,152
  ka qen i mire per shqiperine

 9. #-13
  Super Girl Maska e dionea
  Antarsuar
  21-11-2003
  Vendndodhja
  In my place
  Postime
  251
  Ka pasur te mirat dhe te keqiat sigurisht.
  Dicka qe nuk e beri me mend ishte shitja e Shen Naumit.Kuptohet qe ka edhe plot gabime te tjera,por nuk do te thote qe nuk ka bere asgje te mire.
  Duhen ca faqe per ti shkruar te gjitha.
  I can love
  But I need his heart
  I am strong even on my own
  But from him I never want to part
  He's been there since the very start
  My angel Gabriel

 10. #-12
  Mendimi im pr Zogun
  Mendoj ka filluar mir sidomos e kam parasysh luftn e tij kunder forcave serrbo-malaziase,si minister i mbrojtjes n qeverin e Haqif Pash Elbasanit.
  Por ama prej nj patrioti e strategu luftarak rrshqiti n trradhti,duke i shit pjest e atdheut n llogari t tij personale (Shn Naumi e Skelen e Durrsit).Sikur me ja pas lan baba.Pastaj kooperimi i tij me krajlin e Jugosllavis dhe likujdimi i burrave m prparimtar t kombit (H.Prishtina,L.Gurakuqi,A.Rrustemi... etj).
  Kulmin e arriti me braktisjen e vendit me gjith pasurin shtetrore,duke e ln shqiprin n mshir t fatit.
  Un nuk di si prkufizohet tradhtia ndryshe!

 11. #-11
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,826
  Sokol petriti fol me fakte e jo kot.. si ZP-ja.

  Ahmet Zogu nuk ka vjedhur pasurine e Shtetit as arken e shtetit as banken e shtetit. Ka dokumenta per kete.
  Zogu nuk ka shitur asnji skele e jo me te durresit jo e jo..
  Skela Durresit ka qene port detar per gjithe udhetaret Shqiptare e tregetaret me lehtesi doganash e formalitetesh qe jan per tu pas zili sot.
  Hasan Prishtinen (megjithse ai i organizoi Zogut atentat ne Vjene) nuk e ka vrare Zogu por nje mik i tije ne Selanik. Lexo ne Forum se ka material per kete.
  Luigj Gurakuqin e ka vrare djali tij i tezes ne Bari dhe jo Zogu ..megjithse Gurakuqi ishte nje nga organizatoret e revolucionit te qershorit i cili ishte i paligjshem dhe me pasoja per vendin.
  Avni Rustemin (i cili gjithashtu i organizoi atentat Zogut) e vrau nje far Keci e ktu ndoshta ka dore Zogu por kur porosit plumba per dike priti dhe ti plumbat e Avniu si deputet skish te drejte te bente atentat presidentit te vendit te zgjedhur nga asambleja kombetare.
  Gafur Mazreku psh qe qelloi mbi Azemin u denua dhe nga Nano publikisht dhe nga ligji..pra jan te palejushme atentatet ne nje sistem parlamentar..

  Sa per lenie ne Meshire te atdheut.. ata qe dolen me pushke kunder Italise ishin oficera te Zogut..

  qashtu..

 12. #-10
  kokeforte Maska e elisabet
  Antarsuar
  06-10-2003
  Vendndodhja
  kendej
  Postime
  200
  Mendoj se Zogu ka merita per kohen qe qeverisi..
  Vendosi shtetin, dhe cfare shteti..Tregonte gjyshja ime qe ne kohen e Zogut nje xhandar kishte ne te gjithe krahinen
  U mundua te konsolidonte shtetin por ashtu ishin ato kohe dhe u detyrua te ikte...
  Per mendimin tim Zogu vjen pas Skenderbeut per menyren se si arriti qe Shqiperia te njihej si shtet..
  Besoj se te gjithe e dini pergjigjen qe ka dhene ne Londer kur e kane pyetur??
  Te gjithe mbreterit vetquhen Madhni , ju pse vetquheni Lartmadhni??
  Dhe ai u pergjigj :: Sepse cdo shqiptar eshte madhni, e une si mbret i tyre quhem Lartmadhni.
  Normalisht ka dhe gjera negative por qe peshorja anon nga pozitivja
  O bote, o dreq
  une linda te te ndreq
  Po bota u shthur
  per te mos u ndrequr me kurre.
  :^Globi

 13. #-9
  i/e regjistruar Maska e Ari-Intimidator
  Antarsuar
  08-05-2002
  Postime
  290
  ME duket se Ismajl Qemajli e beri shqiperine te pavarur..e jo ZOGU..Prandaj nuk pajtohem kur elisabet thot se Zogu vjen pas Skenderbeut. Keta te dy nuk krahasohen.
  An unexperienced life is not worth living. Socrates

 14. #-8
  i/e regjistruar Maska e Elvis-BG
  Antarsuar
  06-05-2003
  Vendndodhja
  Cyberspice
  Postime
  7
  Ahmet Zogu para 70 vjetesh arriti te beje ate qe po mundohen te bejne politikanet tane te nderuar prej 14 vjetesh. Orientimin drejt perendimit, drejt kultures europiane.
  Politikanet e sotshem po vjedhin me thase por pervec lekeve ata po i vjedhin gjene me te shtrenjte KOHEN. E Zogu ate nuk e vodhi po e perpori ashtu sic duhej per kohen e atehershme. Per mua eshte nje hero dhe jo nje tradhetar sepse diheshin shanset e Shqiperise per te fituar nje lufte me Italine. Politikan qe di se cfare eshte politika dhe ta praktikoje ate ashtu sic duhet jo si keto pjella te komunizmit te cilet po e shkaterrojne kete komb.
  :*oks

 15. #-7
  kokeforte Maska e elisabet
  Antarsuar
  06-10-2003
  Vendndodhja
  kendej
  Postime
  200
  E kam shume te qarte qe pavarsine e shpalli plaku i mencem Ismail Qemali..dhe nuk kam ndermend t'ia kaloj kete merite askujt tjeter...
  Thashe vjen pas Skenderbeut per menyren e organizimit te shtetit,
  Dihet historikisht qe Zogu ishte i pari qe nga koha e Skenderbeut qe hodhi bazat e nje shteti me institucione te mirfillta e te organizuara mjaft mire...
  Ahmet Zogu ben pjese ne historine e kombit tone dhe si i tille duhet te pranojme qe ka pasur merita...sikurse ka pasur dhe shume mangesi e probleme
  Pershendetje
  Ndryshuar pr her t fundit nga elisabet : 16-01-2004 m 08:06
  O bote, o dreq
  une linda te te ndreq
  Po bota u shthur
  per te mos u ndrequr me kurre.
  :^Globi

 16. #-6
  i/e regjistruar Maska e Ari-Intimidator
  Antarsuar
  08-05-2002
  Postime
  290
  Per menyren e organizimit te shtetit me institucione zyrtare, Zogu vjen para Skenderbeut..e jo anasjelltas.
  An unexperienced life is not worth living. Socrates

 17. #-5
  kokeforte Maska e elisabet
  Antarsuar
  06-10-2003
  Vendndodhja
  kendej
  Postime
  200
  Ndoshta do ishte me mire te kishim pak me shume parasysh kohen kur zhvillohen ngjarjet dhe kushtet qe ndodhej Shqiperia
  Skenderbeu beri ate qe ishte e rendesishme per ate kohe qe ishte bashkimi i fiseve dhe qendresa ndaj turqve
  Kurse Zogu beri ngriti institucionet dhe vendosi bazat e nje shteti te vertete.. qe gjthashtu ishte e rendesishme per shqiperine e asaj kohe
  O bote, o dreq
  une linda te te ndreq
  Po bota u shthur
  per te mos u ndrequr me kurre.
  :^Globi

 18. #-4
  i/e regjistruar Maska e Ari-Intimidator
  Antarsuar
  08-05-2002
  Postime
  290
  Prandaj edhe thash se keta te dy nuk pekrahen. Zogu ka qene nje diplomat dinak. Pajtohem kur thua se ai vuri themelin e nje shteti te vertete. Mirepo, sikurse edhe shumica e politikaneve tjere te sotem ne Shqiperi dhe Kosove, Zogu nuk ka toleruar opozite. Prandaj edhe vrau ideologet dhe aktivistet e asaj Kohe-- Gurakuqin, Avni rrustemin dhe hAsan Prishtinen.

  Zogu ka qene PARANOID, dhe kur erdhi koha qe ta udheheqe Shqiperine, ai Iku.
  An unexperienced life is not worth living. Socrates

 19. #-3
  i/e regjistruar Maska e Lek Rezniqi
  Antarsuar
  06-06-2002
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  240
  T nderuar miq,

  un mendoj se Zogu ka merita t mdha duke u nisur nga fakti se pushtuesit italian e m pas diktatort komunist (pr 50 vjet) kishin se far t shkatrronin.

  Ekonomin - mjaft t brisht, t mkmbur me kredi nga shtet e huaja.

  Ushtrin - t posaformuar dhe q pr nj koh t shkurtr arriti t gzonte respektin nga populli dhe autoritetin prkats n shoqri.

  'sht m kryesorja si atdhetar, Shqipria ishte e hapur ndaj Kosovs n do aspekt, sikur t ishin nj shtet i vetm, pra nuk kishte asnj lloj pengese n lvizjen e njerzve dhe mallrave pr tregti. E n kohn e diktaturs komuniste jo vetm se ekzistonte kufiri, por ishte edhe i minuar dhe me kontroll t lart ushtarak.

  Shqipria, ishte jo vetm antare, por edhe njra ndr shtet themeluese t Organizats 'Lidhja e Kombeve", e cila m von u shndrrua n OKB-n e sotshme, ku Shqipria e prjashtoi vetveten me komunistt n krye. Dhe, Shqipria nga nj vend i hapur pr t gjith njerzit e bots u shndrrua n nj "Mega-bunker", i mbyllur n vetvete, dhe duke shkatrruar veteveten dhe shqiptart duke "ngrn" njri-tjetrin.

  Jo se Zogu nuk ka gabime. Por, mos bni krahasime me diktatort.

  Leka nga Prishtina
  Ti Shqipri m jep nder m jep emrin Shqiptar.

 20. #-2
  i/e regjistruar Maska e Ari-Intimidator
  Antarsuar
  08-05-2002
  Postime
  290
  O leka i Madh...Lexo me vemendje para se te pergjigjesh. Askush nuk ek rahasoi Zogun me Diktatore te tjere. Me duket se une e quajta Diplomat, e jo diktatore. Edhe pse kjo fjale fillon me te njejten shkronje, e ka kuptime te kunderta.

  Thua se Zogu nuk ka gabime. Po flet me fjlae shume te ktoa o burre. Ulu mire dhe studjo periudhen e kryengritjeve te shqiptareve te Kosoves gjate periudhes se Zogut dhe do te bindesh se Zogu ka shume gabime. Keta gabime kane qene te qellimta.

  Hajt cdo te mire
  An unexperienced life is not worth living. Socrates

 21. #-1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-12-2003
  Postime
  104
  deri tani nuk kadale ndonje politikan qe te beje sa ka bere ahmet zogu.a keni ide si ishte shqiperia mbas 500 vjet pushtimi turk.80%te rrugeve qe eksistojne ne shqiperi i ka bere ahmet zogu.

 22. #0
  i/e regjistruar Maska e Ari-Intimidator
  Antarsuar
  08-05-2002
  Postime
  290
  Dmth aftersia dhe suksesi i ndonje politkani matet me rruget qe ai i ka ndertuar. Atehere Osama Bin Ladeni qenka politikani me i afte i Somalise.

  Ah..
  An unexperienced life is not worth living. Socrates

Faqja 0 prej 13 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Cfare mendoni per Hitlerin dhe "Mein Kampf"
  Nga wittstar n forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Prgjigje: 105
  Postimi i Fundit: 06-02-2011, 20:15
 2. A mendoni t ktheheni n Shqipri ?
  Nga Arbushi n forumin Kultur demokratike
  Prgjigje: 189
  Postimi i Fundit: 10-01-2011, 07:06
 3. Cfare mendoni pr lakuriqsin e femrave shqiptare?
  Nga vesaaa n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 454
  Postimi i Fundit: 05-12-2010, 16:02
 4. Pyetesor: Si mendoni...?
  Nga gea_07 n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-03-2007, 18:47
 5. Si mendoni...?
  Nga PRI-LTN n forumin Shkenca dhe jeta
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 28-02-2007, 16:34

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •