Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 61
 1. #41
  wow Aragon,po per Zotin, film i madh dhe ky.........eshte dhe filmi "Nese nje dite do trokasesh ne porten time" me ate gocen qe drogohej, prekes!

 2. #42
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-07-2003
  Postime
  730
  Living in Vain me vertete shume prekes ky filem. E ema me vertete me preku shume si karakter.
  Be yourself and you will always be in fashion.

 3. #43
  Hey, how do i look? Maska e Aragorn I
  Anėtarėsuar
  20-09-2003
  Vendndodhja
  Your five years in solitary confinement are at an end. You've paid part of your debt to France.
  Mosha
  39
  Postime
  324
  Mos e kini fjalen per Claudien qe merrte droge nga ky tipi, me emrin Nino, qe se si vritet, dikush e vret anes nje pallati, ose bie. Kurse e j'ema ishte Virna Lisi!? Ne fund kjo kthehet e luan e mbyllur ne dhome me ato kukllat pre druri kallup qe kane kane kuklla te tjera nga.

  Nga halli,
  derrit i thuhet dajo.

  Ndjesė pastė nėna e shtrenjtė..
  Sa shumė vėllezėr paska patur!

 4. #44
  rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  ne kafenene e preferuar
  Postime
  99
  Virna Lisi ka vdekur me duket.
  Bushspeak: War is Peace

 5. #45
  Artistja me lart nuk ka vdekur, luan akoma!

 6. #46
  anetar i rregullt Maska e fioreal
  Anėtarėsuar
  05-07-2003
  Vendndodhja
  Ne planetin Toke
  Mosha
  41
  Postime
  124
  Ej aman mor kush do ma gjej titullin e nje filmi qe ka te beje me Tulipanin,s'me kujtohet si ishte "FAn FAn Tulipan" ose "Tulipani i Zi"sme vjen ndermend dreqi...Sme ka zene gjumi gjithe naten per ti gjetur titullin dhe perse bente fjale.Mbaj mend ne ate kohe qe me pelqente shume po se perse bente fjale sme kujtohet fare.. boh
  ..I grandi ci sembrano grandi fino a quando stiamo in ginocchio...

 7. #47
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-10-2003
  Postime
  78
  [QUOTE]Postuar mė parė nga Anisela
  [B]Ky film eshte bazuar ne romanin "Shtepija e kukullave"...Ankth....  Me vjen keq Anisela, por po e perseris ate qe ne nje postim me pare ja kam thene Kuqes.
  "Shtepia ne ishull" dhe libri i Ibsenit "Shtepia e kukulles" jane dy gjera krejt te ndryshme , si nga koha e ngjarjeve dhe nga perbajtja.
  Meqe ra fjala edhe libri i Ibsenit "Shtepia e kukulles eshte bere film me po te njejtin titull(per sqarim personazhi kryesor eshte Irena)Libri eshte i mrekullushem ,por dhe filmi nuk eshte keq.
  Tani shpresoj se nuk do ti ngaterroni me keto dy tituj qe kane te perbashket vetem kukullen dhe asgje tjeter.

  Ndersa per filmin "Dy vjet pushime"(nje nga te preferuarit e mij ne femijeri mund tu them se eshte shkruar nga shkrimtari i njohur francez Jul Vern(shqip Zhyl Vern).Nje tjeter liber i bukur i tij ehste 20-mije lega nen det.Eshte i shquar si autor per libra aventuresk dhe fatastiko shkencor.
  Lexojini se do kenaqeni. Bye nga Fleur
  :^lulja

 8. #48
  rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  ne kafenene e preferuar
  Postime
  99
  Postuar mė parė nga FLEUR
  Ndersa per filmin "Dy vjet pushime"(nje nga te preferuarit e mij ne femijeri mund tu them se eshte shkruar nga shkrimtari i njohur francez Jules Verne (shqip Zhyl Vern).Nje tjeter liber i bukur i tij ehste 20-mije lega nen det.Eshte i shquar si autor per libra aventuresk dhe fatastiko shkencor.
  Fleur per nje moment me shembelleve me Pavlina Manin kur tregonte perrallat per kalamaj te Shtunave ne darke.
  Bushspeak: War is Peace

 9. #49
  Hey, how do i look? Maska e Aragorn I
  Anėtarėsuar
  20-09-2003
  Vendndodhja
  Your five years in solitary confinement are at an end. You've paid part of your debt to France.
  Mosha
  39
  Postime
  324
  Shtepia e Kuklles, ose 'A Doll's House' eshte drame e Ibsenit. Personazhi kryesor eshte Nora dhe jo Irena, dhe flet per problemet e trysnite ekonomiko-social-kulturore qe i kane kushtuar Nores te gjendet ne nje martese hipokritike me nje biznesmen te cilin Nora e shikon si nje mbeshtetje ekonomike ne jete. Njekohesisht, ai luan te njejten loje hipokritike i cili nuk sheh tjeter tek Nora vecse nje kukell vitrine per te dekoruar reputacionin e tij.

  Roli i Nores eshte vertete i vecante, pasi ajo luan rolin e nje femre mendjelehte dhe e bukur per te kenaqur egon e te shoqit, por faktikisht eshte shume me e zgjuar se c'duket e c'tregon, po ashtu manipulative.

  Ne fund Nora thyhet e vendos te lere te shoqin, dhe ky akt eshte pikerisht pika kulminante e drames, i cili thyente c'do Tabu shoqeror ne Norvegjine e shekullit te 19.


  Shtepia ne Ishull nga ana tjeter nuk ka absolutisht asnje lidhje me dramen e Ibsenit!
  Nga halli,
  derrit i thuhet dajo.

  Ndjesė pastė nėna e shtrenjtė..
  Sa shumė vėllezėr paska patur!

 10. #50
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-10-2003
  Postime
  78
  Aragon ke plotesisht te drejte.Kerkoj ndjese se une e ngaterrova emrin e Nores me Irenen(qe eshte personazh i "Saga e Forsajtve")Je plotesisht i sakte ne ato qe the per dramen e Ibsenit.
  :^lulja

 11. #51
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487

  Re: Filmi Klasik: "Shtepia Ne Ishull"!

  Postuar mė parė nga Anabelaaa
  Pershendetje!

  Mendoj se sapo lexuat titullin e temes shume prej jush keni ndjer dicka n.q.f. e keni pare kete Film. Pra kete dua te di dhe une sa nga ju e kan pare apo degjuar per kete Film? C'fare Ju sjell nderment..Cfare mendoni dhe ndjeni kur degjoni titullin e ketij Filmi?

  Ju lutem shprehuni!

  Ēfarė mendoj kur dėgjoj titullin e kėtij filmi?????

  Mendoj se e kam parė nga pamundėsia tė shoh ndonjė film tjetėr.
  Shumė i shpifur ( pėr mua) .
  Film "klasik"??? JO !
  Aq sa mund tė jetė klasik '' Emblema e dikurshme".

  Hapni ndonjė muhabet tjetėr mė mirė.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 12. #52
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-07-2003
  Postime
  730
  Ai eshte opinioni jote Mi Corazon dhe fatkeqesisht duhet ta respektojme. Por ama mos u perpiq ta imponosh tek te tjeret gjithashtu.

  Ky "muhabet" sic je shprehur ti me sa po shikoj une u pelqen shume anetareve. Keshtu besoj se do vazhdojm akoma ne kete "muhabet"

  Gjith te mirat!

  Anabelaaa
  Be yourself and you will always be in fashion.

 13. #53
  Filmat qe me kane impresionuar jane:

  "The Forsyte Saga" - Historia (drama) e familjes "Forsyte"
  "The Last of the Mohicans" - I fundit i Mohikaneve (fisi Mohikan)

  Dy fjale nga ana ime per "Shtepia ne Ishull":

  Behet fjale per nje vajze, Ana Maria, e cila eshte pjesetare e trashegimise se prinderve te saj; e motra i kurdis prenga per ta bindur ate te largohet nga ishulli dhe shtepia e vetmuar ne ishull (kukulla qe lotojne, motive gjaku tek skela, dritarja e hapur), Ana njihet me nje fotograf dhe perfundon me te; ne fund te filmit, e verteta del para syve te saj duke i bere nje lidhje diskrete ngjarjeve qe ndodhen qysh nga dita e pare ne ate ishull.

  (mund te kem thene dicka gabim)

  Kujtesa ime kaq me dhuroi per kete film; mqs te shumteve u ka lene mbresa dhe u ka sjelle nder mend castet e bukura te femijerise, besoj se filmi eshte interesant, edhe pse sot prodhohen filma te rangut te larte.

 14. #54

  Harry Potter dhe Princi Gjakperzier

  Ju lutem shume qe nese keni mundesi qe te ma gjeni filmin Harry Potter dhe Princi Gjakperzier, do tiu jem mirenjohes per tere jeten, msn im eshte . ose nese keni mundesi filmin e peste Harry Potter dhe Urdheri i Feniksit, ose Harry Potter dhe i Burgosuri i Azkabanit. une jam nga deqani i kosoves.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga E=mc² : 19-05-2009 mė 11:05 Arsyeja: Nuk lejohet tė nxiren kontakte private nė postim!

 15. #55
  PREDATOR
  Anėtarėsuar
  21-01-2003
  Vendndodhja
  Oslo
  Mosha
  41
  Postime
  37
  Citim Postuar mė parė nga ju flet Tirana Lexo Postimin
  P.S Kuqe per librin e "Dy vjet pushime" une kujtoja se e kishte shkruar Alexandre Dumas po nuk doli ashtu. As Daniel Defoe nuk ishte. Kerkimi vazhdon...
  Po kerkoj te gjej edhe librin mbi te cilin eshte bazuar "Arriten Titanet"
  autori i "DY VJET PUSHIME" kam iden se esht ZHYL VERN (Jules Verne)

  (ja dhe kerkimi perfundoi)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga APACHE : 16-09-2009 mė 07:20
  Mere me long se mishi maroi, vetem mere per at zot. Bej dicka, prandaj mere.......

  Nuk lejohen adresa faqesh te tjera ne firme, vetem ne profil. Stafi i forumit

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,422
  pa sa i frikshem ishte.gjithe ankth e shikonim familjarisht.

  mbaj mend personazhin e frikshem Freja,dhe kjo me duket ishte e fiksuar pas kukullave dhe ku si varte me nje thike te ngulur...e keshtu gjerash.


  yyyhhhhyyyy sa e larget ajo kohe...


  Po ti qe e kerkon....a sna thua ce do valle????
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 17. #57
  PREDATOR
  Anėtarėsuar
  21-01-2003
  Vendndodhja
  Oslo
  Mosha
  41
  Postime
  37
  Citim Postuar mė parė nga Aloe Lexo Postimin
  pa sa i frikshem ishte.gjithe ankth e shikonim familjarisht.

  mbaj mend personazhin e frikshem Freja,dhe kjo me duket ishte e fiksuar pas kukullave dhe ku si varte me nje thike te ngulur...e keshtu gjerash.


  yyyhhhhyyyy sa e larget ajo kohe...


  Po ti qe e kerkon....a sna thua ce do valle????

  po kerkoj un titullin ne anglisht te filmit "Dy Vjet Pushime"
  Mere me long se mishi maroi, vetem mere per at zot. Bej dicka, prandaj mere.......

  Nuk lejohen adresa faqesh te tjera ne firme, vetem ne profil. Stafi i forumit

 18. #58
  i perjashtuari Maska e SkApA
  Anėtarėsuar
  11-12-2005
  Postime
  2

  Smile Kerkova, kerkova dhe e gjeta :-)

  Edhe une po e kerkoja filmin "Shtepia ne ishull" dhe rastisa ne forum.
  Meqe e gjeta mendova ta vendos informacionin edhe e ketu.
  Filmi titullohet
  "Maelstrom" i vitit 1985
  Linku i imdb eshte poshte:
  http://www.imdb.com/title/tt0290972/
  Gjithe te mirat
  Zhvillimi si qellim ne vetvete eshte ideologjia qe kane vetem qelizat kanceroze

 19. #59
  Audio Engineer Maska e KACAKU
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  41
  Postime
  599
  Citim Postuar mė parė nga SkApA Lexo Postimin
  Edhe une po e kerkoja filmin "Shtepia ne ishull" dhe rastisa ne forum.
  Meqe e gjeta mendova ta vendos informacionin edhe e ketu.
  Filmi titullohet
  "Maelstrom" i vitit 1985
  Linku i imdb eshte poshte:
  http://www.imdb.com/title/tt0290972/
  Gjithe mirat
  Je i papare, po paska vetem nje seeder edhe do me marri nja 2 dite te zbresi...

 20. #60
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2016
  Postime
  1

  Pėr: Filmi Klasik: "Shtepia Ne Ishull"!

  Maelstrom, tv series nga BBC, 1985. Gjashte seri gjithsej. Nuk eshte ne dvd nga sa lexova, por mund te merret ketu: https://kat.cr/maelstrom-1985-dvdrip...-t3539798.html
  Gjithashtu, nga komentet e shikuesve, eshte i frikshem dhe ngjall te njejtat emocione edhe kur e sheh shume vite me pas

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Ministrat e brendshėm dhe fati i tyre!
  Nga Agim Doēi nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 17-05-2009, 07:24
 2. Strudel klasik me petė shtėpie
  Nga AjSi nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-04-2009, 17:48
 3. PDSH-ja formon "Qeveri Nėn Hije"
  Nga nusret nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 29-10-2008, 18:39
 4. Filmi i fundit qė keni ndjekur....(2006)
  Nga mad nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 359
  Postimi i Fundit: 15-02-2007, 16:36
 5. Ezdalin Gorani dhe Manjola Hasani
  Nga shigjeta nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-02-2004, 15:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •